چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۴:۴۰Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سواد رسانه ای»

سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۰:۵۸    
مدرس سواد رسانه ای به موضوع شعار سال 1402 اشاره کرد و نوشت: تاکید رهبر معظم انقلاب بر شعار مهار تورم و رشد تولید در برابر تهاجم اقتصادی جبهه دشمنان ایران دارای یک وجه قوی بازدارندگی است تا کشور با ترمیم نقاط ضعف اقتصادی، در جنگ اقتصادی نیز ابزار تهدید رد همچون جنگ نظامی از دست دشمن خارج کند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۳۰    
رژیم مصرف رسانه در حالی از مسیر های تحمیل، تهدید، ترغیب و تشویق عبور کرده است که بررسی هفت نسل جمعیت مصرف کننده گویای عدم همسویی آن ها در اهمیت سواد رسانه ای است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس سواد رسانه ای ضمن اشاره به نگرانی های خانواده ها در مورد آسیب های فیلم ها و انیمیشن ها بر روی کودکان، به آموزش ابزارهایی برای کمک به خانواده ها در این خصوص اقدام کرده است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
شفقنارسانه-سید غلامرضا فلسفی، کارشناس سواد رسانه ای و خبری در مطلبی که در اختیار شفقنا قرار داد به ترجمه یک مقاله پرداخت و به این سوال پاسخ داد که چرا ChatGPT، نرم افزار کاربردی هوش مصنوعی برای حقیقت در روزنامه نگاری فاجعه محسوب می شود؟ در متن این مقاله آمده است: ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۵۶    
رئیس پلیس فتای چهارمحال و بختیاری گفت: در ایام پایانی سال متاسفانه برخی افراد به دلیل نداشتن سواد رسانه ای و بی توجهی به هشدارهای پلیس، در دام تخفیفات اغواکننده فروشگاه های نامعتبر می افتند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مؤسسه جهاد تبیین و سواد رسانه ای استان لرستان با هدف بالا بردن سطح دانش مدیران حلقه ها، کانال ها، گروه ها و دیگر اعضای مؤسسه جهاد تبیین و سواد رسانه ای و دیگر داوطلبان آزاد، دوره های آموزشی کوتاه مدت سواد رسانه ای را در لرستان برگزار می کند.
صاحب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا با بیان اینکه سواد رسانه ای مانند یک سپر در برابر جنگ شناختی مصونیت ایجاد می کند و مقاومت اجتماعی را بالا می برد، گفت: شناخت اخباری که تبعات امنیتی ایجاد می کند و ثبات اجتماعی را از بین می برد وابسته به سواد رسانه ای است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۴۴    
یک مدرس حوزه سواد رسانه ای گفت: پرسشی که مطرح می شود این است که آیا آموزش مدارس باعث ارتقای سواد رسانه ای در بین دانش آموزها شده است؟ تا وقتی که پژوهش های قابل استنادی در حوزه دانشگاهی نداشته باشیم، نمی توانیم پاسخ دقیقی برای این پرسش ارائه دهیم.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی گیلان ، دومین شماره از کتابچه الکترونیک سواد رسانه ای (فصل زمستان) را تحت عنوان سواد رسانه ای؛ دانش عصر دیجیتال منتشر کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۵۰    
سردار مرادحاجتی گفت: مهمترین راه مقابله با جنگ ترکیبی دشمن، افزایش سواد رسانه ای است. جایی که می توان با یک تحلیل درست به تمام ماهیت این همه هجمه پی برد و با آن مقابله کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۵۲   + ۵۸ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش گفت: سواد رسانه ای دانش آموزان کم است. سواد رسانه ای را در برنامه درسی کجا گذاشتیم؟ در سالی گذاشتیم که دانش آموز دغدغه کنکور دارد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۴۹   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان در محیطی قرار گرفتند که هم می تواند فرصت باشد و هم تهدید، اظهار کرد: اگر دانش آموز آماده نباشد و سواد رسانه ای نداشته باشد دچار مشکل می شود و آسیب می بیند.
مهرصبا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۱:۰۸    
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه ، سواد رسانه ای (Media Literacy) مجموعه ای از مهارت های قابل یادگیری است که به توانایی دسترسی، تجزیه و تحلیل و ایجاد انواع پیام های رسانه ای اشاره دارد و یک مهارت ضروری در دنیای امروزی به شمار می رود ...
قم فردا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۵۲    
امروز سواد رسانه ای نقش موثری در نوع کنشگری و فعالیت مخاطبان در فضای مجازی دارد که در این رستا باید اقدامات موثری در کشور صورت بگیرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان گفت: آموزش و پرورش و سایر نهادهای متولی در حوزه فرهنگی و اجتماعی در مقابله با سیاه نمایی و دروغ پردازی های دشمن سواد رسانه ای در بین این قشر از جامعه را به عنوان یک ضرورت تبیین و ارتقا دهند.
عصر همدان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش عصرهمدان؛ نماز عبادی سیاسی جمعه، ظهر امروز در میعادگاه های نماز جمعه سراسر استان همدان اقامه شد. همدان آیت الله حبیب الله شعبانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در خطبه های نماز جمعه امروز همدان گفت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۴:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
اهواز- نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: فرزندان باید نحوه استفاده از فضای مجازی را فراگیرند تا دشمن نتواند آنها را هدایت کند یا به هر سمتی سوق دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
همدان_ کارگاه طراحی عکس نوشت مهدوی با تلفن همراه در شهر لالجین به همت مرکز نهضت سواد رسانه ای استان همدان،حوزه بسیج خواهران لاله جین و با حضور رئیس مرکز تبلیغ نوین همدان برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۶:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: جامعه در زمینه سواد رسانه و محتوا نیاز به حمایت و همراهی دارد و باور داریم، ماموریت نهضت سواد آموزی شروع خواهد شد.
جهانی پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
دکتر فرشیدی از بازدیدکنندگان آخرین روز نمایشگاه رصتا از توسعه همکاری های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ساترا در حوزه ارتقای سواد رسانه ای مردم و حمایت و نظارت بر رسانه های صوت و تصویر فراگیر حوزه سلامت خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
کرج- رئیس سازمان بسیج مداحان استان البرز گفت: دوره عمومی سواد رسانه ای ویژه مداحان استان البرز با ارائه گواهی نامه معتبر برگزار می شود.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - ده ها دانش آموز خبرنگار همزمان با هفته تربیتی با حضور در سازمان دانش آموزی کشور و خبرگزاری پانا ضمن بازدید از بخش های مختلف تحریریه، در دوره مهارت های پیشرفته خبرنویسی، سواد رسانه ای و عکاسی شرکت کردند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- دوره عمومی سواد رسانه ای ویژه مداحان کرمانشاهی با ارائه گواهی نامه معتبر برگزار می شود.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مسمومیت دانش آموزان مدارس کشور و شیوه اطلاع رسانی و پاسخگویی مسئولان نشان داد همچنان نگاه به رسانه در چشم برخی مسئولین صحیح نیست و به جای آنکه رسانه را یار تاثیرگذاری برای مدیریت ناهنجاری ها و بحران ها ببینند؛ آن را در مقابل خود می بینند. ...
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران - کارشناس علوم سیاسی گفت: ارتقا سواد رسانه ای در کنار سواد سیاسی و تبیین درست حقایق، می تواند اثرات جنگ روانی دشمن را کاهش دهد و همزمان کاستن از ضعف و سوء مدیریت در کشور، خوراک عملیات روانی دشمنان را از بین می برد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس سازمان امور مالیاتی رو موظف کردن از عرضه کنندگان انواع بازی های خارجی مجاز قابل نصب در رایانه، تلفن های همراه و کنسول ها، 10 درصدِ فروش، عوارض بگیرد.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
نکته حائز اهمیت در پیمایش اخیر مؤسسه بینا این است که اینستاگرام در کنار مرجع سنتی و مهم تلویزیون، مرجعیتِ شایان توجهی برای پیگیری اخبار، پیدا کرده و مرجعیت اصلی خبر اینستاگرام است. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۰۹    
امیر سرتیپ واحدی گفت: فضای مجازی یکی از ابزار های تهاجم فرهنگی و کمین گاه حمله به عقاید و باور های دینی است که باید با بصیرت و سواد رسانه ای در این فضا ورود کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۵:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز با اختصاص منابعی برای توسعه سواد رسانه ای موافقت کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
همدان-یک طراح و فعال سواد رسانه همدانی در نخستین جشنواره سواد رسانه ای با محوریت جهاد تبیین رتبه سوم بخش اینفوگرافیک را کسب کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۱:۳۹    
کارگاه آموزشی "نقش سواد رسانه ای در مسایل جمعیتی" روز شنبه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزار شد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی کارگاه تربیت مربی سواد رسانه ای با حضور 40 نفر از علاقمندان و مدرسان 12 اسفندماه در محل سالن اجتماعات جهاددانشگاهی استان برگزار شد. ...
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
دومین کارگاه سواد رسانه ای و شیوه های نوین تبلیغ با هدف ارتقای سواد رسانه ای مبلغان اهل سنت در اردوگاه نشاط توسکستان گرگان برگزار شد.
پیک هشت رود   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۳:۲۳    
به گزارش پیک هشترود؛ دوره آموزشی کنشگران فضای مجازی با موضوع جریان شناسی رسانه ای با حضور فعالان عرصه رسانه و فضای مجازی و با تدریس مهدی اسماعیل نژاد مدرس سوادرسانه ای به همت اداره تبلیغات اسلامی و معاونت فضای مجازی سپاه هشترود برگزار شد. انتهای پیام/م.ا Post Views: 25
تهران نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۳:۱۷    
رئیس سازمان فضای مجازی استان تهران عنوان کرد: استان تهران میزبان رویداد سواد رسانه ای بسیج کشور در سال 1402 خواهد بود.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۲:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
امروز تعدادی از دانش آموزان مدرسه ای در اصفهان به اردوی آموزشی سواد رسانه اعزام می شوند که سه دانش آموز دچار حمله عصبی می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه امام صادق (ع) و عضو مجمع خبرگان رهبری با تاکید بر آگاهی و هوشیاری در برابر نقشه های دشمنان، گفت: صحیفه سجادیه نقش مهمی در افزایش سواد رسانه ای جهان اسلام دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۳:۰۸    
رئیس دانشگاه امام صادق علیه السلام ضمن تببین دوران امامت حضرت زین العابدین علیه السلام گفت: صحیفه سجادیه بهترین منبع برای افزایش سواد رسانه ای است.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
سواد رسانه موضوعی حیاتی برای همه خانواده هاست. ماجرا این است که والدین نمی توانند همیشه همراه فرزندان شان باشند. پس لازم است همیشه آنها را در مقابل این تهدید ها واکسینه کنیم. مهم ترین کاری که می توان در این فضا انجام داد، مهارت آموزی است ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۵۴    
عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) تصریح کرد: یکی از الزامات و پیش نیازهای مهم به منظور توفیق در عرصه جهاد تبیین، تقویت و توسعه آموزش های سواد رسانه ای در سطح جامعه است.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، مستند"برای یک زندگی معمولی" به همت مؤسسه شناخت و با حضور حسین شمقدری، کارگردان اثر در قم نقد و بررسی شد. در این نشست که عصر سه شنبه با مشارکت انجمن سواد رسانه ای طلاب و مدرسه رسانه ای مرحوم استاد فرج نژاد در سینما آوینه مجتمع فاطمه الزهرا(س) قم برگزار شد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۳:۲۶    
ایسنا/خوزستان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: طرح افزایش سواد رسانه ای در حوزه های معلم، خانواده و دانش آموزان از جمله مواردی است که آموزش و پرورش خوزستان می تواند در این موارد با خانه مطبوعات همکاری داشته باشد و داشتن یک طرح منظم و منسجم از لازمه های آن است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۴:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
دوره عمومی سواد رسانه ای ویژه مداحان سراسر کشور همراه با اعطای گواهی نامه به همت سازمان بسیج مداحان و هیئت های مذهبی کشور برگزار می شود.
پلیس فتا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۲۱    
کارشناس پلیس فتا استان فارس با حضور در جمع والدین دانش آموزان دبیرستان طالقانی بر افزایش سواد رسانه ای و دانش سایبری والدین تاکید نمود و آن را یک امر مهم و حیاتی دانست. ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از اهواز، کارگاه وبلاگ نویسی با هدف آشنایی بیشتر طلاب با فضای مجازی به همت معاون فرهنگی و تدریس خانم زهرا مهدوی فخر، معاون پژوهش مدرسه علمیه فاطمه معصومه(س) اهواز امرز در مدرسه علمیه فاطمیه کارون برگزار شد. ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۶:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
سواد رسانه ای به عنوان محتوای درسی در مدارس تدریس می شود
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۷:۰۴    
رئیس فراکسیون جمعیت و حمایت از خانواده در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای تبیان؛ گفت: تبیان جزو پلتفرم های موفق در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی کشور است که در زمینه سواد رسانه ای و رویارویی با دنیای مدرن برای خانواده ها فعالیت های مثبت و مهمی داشته است و زمینه مشاوره و ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۳:۰۷    
انگاره سازی یکی از موضوعات مهمی است که معاون آموزش انجمن سواد رسانه ای ایران به آن اشاره کرد. وصالی معتقد است رسانه ها در انگاره سازی و تغییر سبک زندگی بسیار مؤثر هستند. مدیر گروه شهر و شورا شاه کلید تأثیر دروغ بزرگ، هیجان هاست. حس خشم، ترس، طنز و نفرت... ...