جمعه ۳۱ شهریورساعت ۱۴:۳۵Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شهر هوشمند»

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به اینکه شهر هوشمند می تواند یکی از خروجی های بهره گیری از هوش مصنوعی در کشور باشد، اظهار داشت: شهرداری ها و فرمانداری های استان البرز تمام توان خود را برای هر چه با شکوه تر برگزار شدن رویداد ملی عصر امید به کار خواهند گرفت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۴۵    
عربستان سعودی از انعقاد قراردادی برای طراحی و اجرای یک پلت فرم شهر هوشمند به منظور بهینه سازی منطقه تجاری ریاض خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
شهردار اصفهان با بیان اینکه ظرفیت جدیدی به حمل ونقل عمومی این کلانشهر افزوده شده است، گفت: برای نخستین بار در اصفهان از ون استفاده می کنیم، البته در گذشته نه چندان دور از مینی بوس نیز استفاده می شد، اما در حال حاضر برای نخستین بار ویژه بعضی محلات از ون به عنوان وسیله حمل ونقل عمومی بهره می بریم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور از راه اندازی شهر هوشمند مسکونی برای اسکان فناوران و نخبگان شاغل در پارک فناوری پردیس خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور گفت: یکپارچه سازی چارت سازمان های فاوا یکی از موضوعاتی است که باید به نظر مشترک رسیده و از طریق مجمع کلانشهرها و سازمان شهرداری ها پیگیری کنیم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، دکتر روح الله دهقانی فیروز آبادی امروز در اجلاس سالانه پارک فناوری پردیس با اشاره به عملکرد پارک فناوری پردیس، گفت: این پارک دارای 470 هکتار وسعت است و 8 هزار متخصص که هر کدام در وجود خود جواهری دارند، در آن مشغول به فعالیت هستند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران دبیر کمیته فنی پانزدهمین دوره مسابقات راینوکاپ دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: نخستین شهر هوشمند ایران در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل راه اندازی می شود.
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: طی یک سال گذشته، چهار ایستگاه نسل پنجم یک اپراتور در شهر زنجان راه اندازی و فعال شده است و امیدواریم شاهد توسعه و شکوفایی سامانه ها و برنامه های حوزه شهر هوشمند و مدیریت هوشمند شهری با محوریت شهرداری در شهر زنجان باشیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران گفت: با اینکه محاسبه سیستمی عوارض فنی به عنوان یک اقدام بزرگ در حوزه هوشند سازی شهرسازی صورت گرفته، اما این برای شهرداری تهران کافی نبوده و باید یک آسیب شناسی همه جانبه صورت گیرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه 29 اقدام در سال جاری در سامانه شفافیت شهرداری تهران به روز شده است، گفت: تمامی این موارد در سامانه شفافیت به روز و قابل مشاهده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان فاوا شهرداری بندرعباس گفت: توسعه فیبر نوری نقش مهمی در توسعه شهر هوشمند دارد، فیبر نوری یک رسانه ارتباطی سریع و کارآمد است که می تواند برای انتقال حجم زیادی از داده ها در فواصل طولانی استفاده شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس بنیاد نخبگان اصفهان گفت: یکی از حامیان اصلی این برنامه شهرداری اصفهان است که از ظرفیت های مختلف این مجموعه استفاده خواهد شد. شهر هوشمند یکی از موضوعات اصلی برنامه فوق است.
استانها / تهران احمد صادقی در جلسه کمیته شفافیت و شهر هوشمند با موضوع بررسی الزامات اجرایی تهیه سند جامع مدیریت بحران گفت: تجمیع اطلاعات دستگاه ها وسازمان های ذی مدخل در حوزه شهری پیش نیاز تدوین و تهیه اسناد سه گانه مدیریت بحران شهر تهران به عنوان طرح جامع مدیریت بحران است که موجب افزایش ...
جهانی پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۲۹    
صورتجلسه همکاری مشترک نهاد راهبری و پایش طرح های توسعه شهری تهران و مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران وابسته به دانشگاه تهران با حضور امین فرجی رئیس، معاونین و نمایندگان این مرکز و مدیران و معاونین نهاد امضاء شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۷:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان شهردار گرگان از تشکیل تیم تخصصی برای باز کردن گره ترافیکی مرکز استان گلستان خبر داد و گفت: ایجاد شهر هوشمند برای حل این مشکل الزامی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
براساس شاخص های اعلام شده اخیر، شهر ابوظبی برای سومین بار متوالی به عنوان هوشمندترین شهر جنوب غرب آسیا و شمال آفریقا و چهاردهمین شهر هوشمند جهان شناخته شده است. با این حال فرایند هوشمندسازی در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با چالش هایی همراه است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا آینده- ژورنال شهر هوشمند درباره ویژگی های خاصی نوشته که سیستم های سیاسی آینده بر اساس این کیفیت ها بنا خواهند شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا از مجله شهر هوشمند؛ سیستم سیاسی آینده توسط ویژگی ها و کیفیات مهمی در زمینه سیاست هدایت خواهد شد ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سابق سازمان فناوری و اطلاعات و ارتباطات گفت: براساس شاخص های اتحادیه بین اللملی مخابرات شهرداری مشهد سومین شهر هوشمند در منطقه خاورمیانه است و این سندی است که جایگاه سازمان فاوا شهرداری مشهد توانسته برای مجموعه شهرداری بیافریند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان سمنان ،سید یاسر حسن پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: 10 شهر در استان سمنان دارای فیبرنوری می شوند و شهر شهمیرزاد و مهدیشهر این پروژه را آغاز کرده است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری برنا؛ به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری ،نمایشگاه و کنفرانس شهر هوشمند هم زمان با نمایشگاه جیتکس در مرکز تجارت جهانی دوبی برگزار می شود ...
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۹:۵۸    
استفاده از خودروهای برقی در بستر شهر هوشمند مزایای اقتصادی برای شهروندان دارد.
دیده بان البرز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۲۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر مشکین دشت از آغاز پروژه هوشمندسازی این شهر خبر داد و گفت: پس از اجرای کامل، مشکین دشت به عنوان اولین شهر هوشمند استان البرز معرفی خواهد شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۷:۴۱    
پروژه شهر هوشمند نئوم عربستان به زودی میزبان مرکزی برای آموزش، تحقیقات و نوآوری خواهد بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۳:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مشهد- رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی از برگزاری نمایشگاه آیتکس 1402 در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، هوش مصنوعی، موبایل، سخت افزار، نرم افزار، بلاکچین و شهر هوشمند در مشهد خبر داد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۱:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
نمایشگاه جیتکس (GITEX GLOBAL) که به عنوان بزرگ ترین و فراگیرترین رویداد فناوری و استارت آپ جهان مشهور است، یکی از بزرگ ترین رویدادهای منبع یابی در حوزه های متنوعی از جمله هوش مصنوعی، مخابرات، امنیت سایبری، شهر هوشمند، ارتباطات از فواصل دور (Telecommunication)، انرژی، کشاورزی ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۸:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: با راه اندازی سیستم سامانه هوشمند توسعه شهری (اصنو) به عنوان یک انقلاب اداری در ارائه خدمات شهری، بسیاری از مشکلات رفع شده است و این سیستم خدمتی هوشمند، شفاف و بدون خطای انسانی را به شهروندان اصفهانی در راستای دستیابی به شهر هوشمند ارائه می دهد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۴:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران تذکراتی به شهرداری ارائه کرد و گفت برنامه های اجرایی از سوی شهرداری برای مهار تورم و رشد تولید ارائه شود. ...
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران از عدم ارائه برنامه اجرایی شهرداری درباره مهار تورم انتقاد کرد و از مسئولین شهرداری برای تاخیر در ارائه برنامه مبارزه با تورم توضیح خواست.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
پاویون شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه و کنفرانس شهر هوشمند همزمان با نمایشگاه جیتکس از تاریخ 24 تا 28 مهرماه 1402 در مرکز تجارت جهانی دبی برپا می شود. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عمان از طرح های آینده نگرانه برای ایجاد یک شهر هوشمند جدید با ظرفیت 100 هزار نفر در خارج از پایتخت خود، مسقط، رونمایی کرده است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۵:۳۲    
تهران (پانا) - رئیس کمیته شفافیت و شهرهوشمند شورای شهر تهران گفت هک سامانه های شهرداری در سال گذشته سبب تاخیر در روند فعالیت های حوزه شفافیت شد. احمد صادقی در گفت وگو با پانا در پاسخ به این پرسش که به نظر می رسد سامانه شفافیت سایر شهرهای بزرگ کشور از جمله مشهد و کرمان نسبت به سامانه شفافیت ...
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۱:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
پروانه فعالیت 6 شرکت خدمات مسافرت هوایی از جمله قصر شیرین، گردشگران خورشید و موج شهر هوشمند به دلیل گران فروشی نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی بالاتر از نرخنامه ابلاغی به مدت یک ماه تعلیق شد.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۱:۳۲    
نصر: هوشمندسازی، ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان و تصمیم گیری در خصوص اجرای پروژه های فناورانه شهری از وظایف شهرداری و شوراهای اسلامی کلانشهر هاست، ولی در انتخابات اخیر ترکیب هئیت رئیس کمیسیون های سال سوم دوره ششم شورای اسلامی تبریز شاهد حذف کمیسیون فناوری اطلاعات و شهر هوشمند بودیم.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۳:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه از ورود سازمان فاوا شهرداری کرمانشاه به تدوین نقشه راه شهر هوشمند کشور خبر داد.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۶:۳۲    
مقامات عمانی از طرح بلندپروازانه شهر هوشمند 100 هزار نفری، در خارج از پایتخت خود، رونمایی کرده اند. برای دسترسی سریع تر به اخبار داغ، تلگرام و توییتر کاماپرس را دنبال کنید. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۶:۱۰    
کمپانی فناوری بین المللی Iveda از آغاز همکاری با دولت تایوان برای توسعه رویکردهای شهر هوشمند خود در این کشور خبر داده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ژاپن از ایجاد شهر هوشمند دوگن سیتی خبر داد که یک کلان شهر شناور مقاوم در برابر تغییرات آب وهوایی است و در آن تحقیقات مراقبت های بهداشتی انجام می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۹:۳۰    
در دنیای امروز و سال 2023 شهر هوشمند یک مفهوم نوین و مهم در زمینه شهر های هوشمند و فناوری اطلاعات است که به هدف ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان، بهره وری منابع، و ارتقاء مدیریت شهری با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و اطلاعات جمع آوری شده می پردازد.
عصر شرق   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
شهردار دماوند از حرکت دماوند به سمت شهر هوشمند خبر داد و گفت: عملیات حفاری و کابل کشی فیبرنوری آغاز شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۰:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
شهردار منطقه 9 تهران گفت: با تداوم همکاری های پیشرو و همچنین شرایط و موقعیت خاص منطقه9، محدودیت جغرافیایی و همجواری آن با دانشگاه صنعتی شریف و مراکز علمی وابسته در آینده ای نه چندان دور شهرداری منطقه9 پیشتاز در زمینه تحقق اهداف و تبدیل به شهر هوشمند خواهد بود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۵:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیرخانه دائمی شهر هوشمند با هدف هوشمندسازی شهر خرم آباد تشکیل می شود.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه شهر: رویکردهای شهر هوشمند به واسطه بهبود کیفیت زندگی و اثربخشی در زمینه های مخلتف، طراحی شهرهای امروز و آینده را از آن خود کرده و حتی به مدیریت بهتر آب در اغلب شهرهای جهان منجر شده است.
شهرخوان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر اردبیل با اشاره به اینکه طراحی اپلیکیشن های به روز جهت فراهم کردن زیرساخت برای شهر هوشمند بزودی افتتاح می شود، گفت: برای رسیدن به شهر هوشمند باید زیرساختهای آن را فراهم کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۲۰:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ابوموسی در نشست بررسی عملکرد ستادی استان هرمزگان با حضور وزیر کشور به عنوان مرکز آزمایشی شهر هوشمند این استان انتخاب شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۶:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم ارائه لایحه صدور پروانه در بافت فرسوده به شورا تأکید کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۷:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر گفت: پیشنهاد من این است که کمیته ای مستقل برای علت یابی این حادثه مأمور شود تا دیگر شاهد تکرار حوادث مشابه نباشیم و همچنین مقصر یابی شود و با مقصرین برخورد قانونی به عمل آید.
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
این روزها ایده ساخت شهرهای بدون خودرو در کشورهای مختلف جهان، بیش از پیش جدی به نظر می رسد. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع می پردازیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۰:۵۴   + ۱۹ سایت دیگر  
سرپرست مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران از طراحی سامانه رتبه بندی و تعالی شهر هوشمند ایران توسط محققان دانشگاه تهران خبر داد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۲۱:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
تهران (پانا)- رییس کمیته شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران گفت تحقق شهرداری غیر حضوری از جمله مهمترین اهداف مدیریت شهری در دوره ششم بوده است و در این راستا هوشمند سازی در حوزه ماموریت های شش گانه شهرداری در دستور کار قرار گرفته که در این گام معاونت خدمات شهری و زیر مجموعه های آن مد نظر قرار گرفته ...