چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۰۰:۳۳Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سلامت معنوی»

جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ملیحه کاظمی، تهیه کننده برنامه پناهم بده در این باره می گوید: این ویژه برنامه چهارشنبه دهم خرداد ماه از ساعت 8 تا 10 صبح روانه آنتن می شود. تلاش کرده ایم در قالب آیتم های متنوع یک برنامه شاد را برای مخاطبان فراهم کنیم ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: حفظ و تقویت سلامت معنوی جامعه در گام دوم انقلاب یکی از ضرورت های مهم است که مهمترین راهکار آن توجه به فرهنگ نماز و ترویج اقامه و جایگاه نماز است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر علمی همایش ملی پیشگیری از آسیب های روانی-اجتماعی-فرهنگی با تمرکز بر سلامت معنوی گفت: این همایش نهم خرداد ماه 1402 در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار و مقاله های برگزیده در فصلنامه های معتبر علمی چاپ می شود.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام ساجدی با بیان اینکه گرایش ها و علایق والدین در سلامت معنوی فرزندان نقش مهمی دارد گفت: طبق منابع دینی سلامت نسب، سلامت اخلاق و سلامت ایمان از مهمترین ویژگی های پدر هستند که در سلامت معنوی فرزند موثرند.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین ، غلامرضا حسن زاده در گفت وگو با مهر افزود: در برنامه جامع عدالت، تعالی و بهره وری در آموزش پزشکی 10 کارگروه کشوری داشتیم که متناظر آن کارگروه ها را در کلان مناطق آمایشی توزیع کردیم. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۷:۲۹    
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از راه اندازی اولین کانون دانشجویی سلامت معنوی کشور در یزد خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۵:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/قم فراخوان مقاله همایش ملی قرآن و سلامت معنوی توسط گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام چراغی، بر ضرورت برنامه ریزی و مدیریت جهادی برای ارتقای سلامت معنوی در جامعه و نقش آفرینی مدیران تأکید کرد و گفت: در این زمینه باید آگاهانه و هوشمندانه عمل شود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
برنامه رادیویی خشت اول شنبه 9 اردیبهشت ماه، با موضوع خوش بینی در سلامت معنوی از رادیو فرهنگ پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه این هفته خشت اول دکتر مژده شریعت مداری؛ دکترای ادیان و عرفان به عنوان کارشناس برنامه درباره خوش بینی در سلامت معنوی صحبت می کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۰۰:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با بیان اینکه در یک بیمارستان نیازمند یک مرکز فرهنگی هستیم، گفت: ما در کنار درمان بیماران باید در شورای فرهنگی مستقر در مراکز درمانی، کارهای معنوی را برای بیمار انجام دهیم.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۲۰:۴۲    
حوزه/ والدین همانگونه که دغدغه دارند فرزندان شان از جهت جسمی سالم و تندرست باشند می بایست از جهت فکری و روانی نیز برای سرمایه دار شدن روانشناختی آنها بکوشند وگرنه سر و کله ی دایه های مهربان تر از مادر از قبیل رسانه ها و.. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۳:۳۴   + ۲۳ سایت دیگر  
فارس : زهره الهیان، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در گفتگویی با اشاره به اهمیت مقوله حجاب و ضرورت برخورد با بدحجابی در جامعه، اظهار کرد: سلامت اجتماعی و سلامت فردی از موضوعاتی است که مسئولان وظیفه دارند تا شرایط تحقق آن در جامعه را فراهم بیاورند و قاعدتاً سلامت معنوی یکی از ابعاد سلامت ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
برای داشتن سلامت عمومی باید هماهنگی بین سلامت جسم، سلامت روان، سلامت اجتماعی و سلامت معنوی ایجاد شود. با این هماهنگی انسان به خودش به تعادل می رسد و می تواند عملکرد موفقی داشته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل انتقال خون استان یزد از پوستر به رنگ زندگی، به رنگ اناری"به منظور پویش اهدای خون، اهدای زندگی، هدیه آسمانی در ماه مبارک رمضان خبر داد.
در جلسه ای با حضور امام جمعه بخش مرکزی یزد، مدیر کل انتقال خون استان و مدیر اجرایی مرکز تحقیقات سلامت معنوی دانشگاه علوم پزشکی، موضوع کلان پروژه سلامت معنوی در اهدای خون تبیین و تشریح شد. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و دانشجویی علوم پزشکی یزد، سلامت معنوی را مقوله مغفول مانده سلامت جامعه خواند و گفت: سلامت معنوی بُعد چهارم سلامت محسوب می شود و متأسفانه در کشور ما با اینکه کشوری اسلامی است، در این زمینه جای کار بسیاری وجود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به مغفول ماندن موضوعات فرهنگی در دانشگاه ها، توجه به سلامت معنوی و آموزش پاسخگویی اجتماعی به دانشجویان بخصوص در رشته های پزشکی، از اقدام به تدوین برنامه راهبردی این دانشگاه در حوزه فرهنگی دانشجویی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
دبیرستاد همکاری ها گفت: امروز عرصه سلامت معنوی اسلامی بسیار وسعت دارد و باید برای رسیدن به نتیجه مطلوب حدود و ثغور آن مشخص شود.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
فراخوان چهارمین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت با رویکرد سلامت معنوی از سوی دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی اعلام شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۵:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ هفتمین همایش ملی سلامت معنوی اسلامی و نظام آموزشی کشور به کار خود پایان داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۴:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
هفتمین همایش ملی سلامت معنوی با برگزاری نشست های تخصصی و با حضور 500 دانشجو از سراسر کشور امروز در قم به کار خود پایان داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۱:۵۳    
رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور گفت: باید با تمام وجود باید تلاش کنیم سلامت معنوی اسلامی جای خود را در آموزش و پرورش و وزارت بهداشت پیدا کند و در جایی که محل ارائه خدمات است مورد توجه قرار گیرد.
استاد خسروپناه با بیان اینکه اکنون بشر فهمیده برای درمان بیماری های جسمی، روحی، اجتماعی و رفتاری باید به سلامت معنوی توجه کند، گفت: دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی آماده است تا فعالان این عرصه سند سلامت معنوی را تهیه و شورا آن را تصویب کند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ سلامت معنوی در حد اعلای آن در زمان عهد اتفاق خواهد افتاد و آنگاه که همه اسلام و ابعاد آن به نحو احسن تحقق خارجی داشته باشد سلامت معنوی رخ خواهد داد و قطعا این اتفاق در عهد فرج خواهد بود.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۰:۳۶    
حوزه/ پنل های تخصصی هفتمین همایش ملی سلامت معنوی در نوبت عصر دو پنل با موضوع چیستی مولفه ها و شاخص های سلامت معنوی و ضرورت تعمیق سلامت معنوی در نظام آموزشی کشور برگزار شد.
سازمان نظام پزشکی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۹:۵۴    
همزمان با نیمه شعبان، هفتمین همایش ملی سلامت معنوی در سالن همایش های غدیر آغاز به کار کرد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور به تاثیر سلامت معنوی بر همه عرصه های زندگی اشاره کرد و گفت: از نظر ما مسلمانان سلامت معنوی روی همه عوامل اجتماعی تأثیرگذار است که حتی قبل از ازدواج و انتخاب همسر و تمام مراحل خلقت نوزاد موثر است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۷:۱۱    
حوزه/ طی آیینی در هفتمین همایش ملی سلامت معنوی اسلامی از خدمات ارزشمند دکتر محمدعلی محققی به عنوان الگوی سلامت معنوی در عرصه علوم پزشکی کشور تجلیل به عمل آمد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، آسیب های مختلف اجتماعی و فرهنگی با سلامت معنوی را مورد توجه قرار داد و گفت: بشریت امروزه این را فهمیده که برای حل بیماری های مختلف جسمی، روحی، اجتماعی و فرهنگی باید به سلامت معنوی توجه کند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ معاون وزیر بهداشت گفت: باید آموزه های سلامت معنوی را در نظام آموزشی و سلامت کشور تعمیق دهیم تا با این مفاهیم بیشتر آشنا شویم.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۳:۵۰    
حوزه/ رئیس گروه سلامت معنوی اسلامی فرهنگستان علوم پزشکی گفت: این همایش همزمان با اعیاد شعبانیه، به همت فرهنگستان علوم پزشکی کشور و با همکاری نهادها و موسسات علمی-فرهنگی کشور طی سه روز به میزبانی استان قم برگزار می شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه توجه به سلامت معنوی برای همه بشریت راهگشا است، گفت: مدیریت هیجانات و احساسات در رشد سلامت معنوی انسان در پرتو سلامت جامعه رقم می خورد.
قم فردا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم لزوم استفاد از آموزه های کلام وحیانی در علوم پزشکی را مورد توجه قرار داد و گفت: توجه به سلامت معنوی دارای اهمیت بسیار بالایی بوده که باید به صورت همه جانبه به آن توجه جدی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۲:۳۰    
در همایش سلامت معنوی اسلامی و نظام آموزشی کشور از خدمات دکتر محمدعلی محققی به عنوان الگوی سلامت معنوی تجلیل شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: سلامت معنوی اسلامی یک فرانظریه است که تمام نظریه های رفتاری و اجتماعی ذیل آن تعریف می شود.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۲:۰۱    
در پیام سید ابراهیم رییسی که روز چهارشنبه در این همایش در قم قرائت شد آمده است: موضوع سلامت دارای جایگاهی بس بالا در آیات نورانی قرآن کریم و احادیث و ادعیه ماثوره است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور در همایش سلامت معنوی اسلامی و نظام آموزشی کشور ، گفت: سلامت معنوی از مهمترین ابعاد سلامت روان و جسمی اجتماعی است که باید به آن توجه شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۵۵    
مدیر حوزه های علمیه کشور در همایش سلامت معنوی اسلامی و نظام آموزش کشور، گفت: نظریه سلامت معنوی و عقلانیت معنوی، کانون اصلی نظریه اسلام و اندیشه اسلامی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۴۰   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور در پیام خود به همایش علمی سلامت معنوی اسلامی و نظام آموزشی کشور، تاکید کرد: سلامت معنوی، مهمترین بعد سلامت است که گستره اثرگذاری آن جسم و روح افراد و نیز عرصه های مختلف جامعه بشری را در می گیرد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ همزمان با نیمه شعبان، هفتمین همایش ملی سلامت معنوی در سالن همایش های غدیر آغاز به کار کرد.
میگنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
یکی از بهترین راه های آشنایی با ابعاد سلامت معنوی و نیز کسب خودآگاهی در این زمینه استفاده از پرسش نامه های روان شناختی است.
عطنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۷:۱۲    
عطنا - همایش ملی تحت عنوان (پیش گیری از آسیب های روانی_ اجتماعی_فرهنگی با تمرکز بر سلامت معنوی)، در بستر تحولی در 17 اردیبهشت ماه 1402 از سوی هسته پژوهشی روان شناسی اجتماعی و گروه روان شناسی بالینی دانشگاه علامه طباطبائی تهران با همکاری فرهنگستان علوم پزشکی ایران در دانشگاه علامه طباطبائی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۷:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس گروه سلامت معنوی فرهنگستان علوم پزشکی ایران، بر چگونگی استفاده از ظرفیت مراکز بهداشتی و درمانی در جهت ارتقای سلامت معنوی تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۴:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور با اشاره به اهمیت توجه بیشتر به گسترش سلامت معنوی در جامعه بر ضرورت تعمیق "سلامت معنوی" در کشور تاکید کرد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۱    
بهزیستی و دانشگاه آزاد اسلامی در راستای پیشبرد اهداف پیشگیرانه و ارتقای سلامت معنوی و روانی دانش آموزان، معلمین و کادر مدارس تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گام های برداشته شده در حوزه سلامت با نگاه دینی را قابل تحسین دانست و بیان کرد: سلامت در منطق اسلام و به ویژه سلامت معنوی از یک الگوی ویژه برخوردار است که راهنمایی درست است و این قراردادها در این حوزه بر اساس حقایق برپاشده و پایه ای عقلی دارد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۶:۱۸    
روز پایانی اولین همایش بین المللی تربیت و سلامت معنوی از منظر امام علی(ع) با حضور جمعی از اساتید و پژوهشگران دانشگاه های کشور و برخی از کشورهای جهان، صبح امروز یکشنبه، 16 بهمن ماه در سالن همایش های بین المللی پیامبر اعظم(ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
دومین روز از اولین همایش بین المللی تربیت معنوی و سلامت معنوی از منظر امام علی (ع) صبح امروز در دانشگاه اصفهان با میز های تخصصی تربیتی برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
اولین همایش بین المللی تربیت و سلامت معنوی از منظر امام علی (ع) با حضور جمعی از پژوهشگران دانشگاه های کشور و جهان در سالن همایش های بین المللی پیامبر اعظم (ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد.