چهارشنبه ۱۰ آذرساعت ۰۳:۱۲Dec 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارشناس بازار سرمایه»

دنیای اقتصاد   ۲ ساعت پیش    
محمد شکری / کارشناس بازارسرمایه هفته های زیادی است که بازارهای سرمایه گذاری در انتظار نتایج مذاکرات برجامی دست به عصا حرکت می کنند. این وضعیت در بازار سهام نمود بیشتری پیدا کرده و سرمایه گذاران این بازار تحت تاثیر اخبار مذاکرات بارها نظام عرضه و تقاضا را برهم زده اند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۴ ساعت پیش    
کارشناس بازار سرمایه گفت: راه اندازی بورس بین الملل در کیش بستر مناسبی برای انجام فعالیت های اقتصادی در منطقه را به وجود می آورد.
کارشناس بازار سرمایه به طرح فروش اموال مازاد دولت اشاره کرد و گفت: تامین کسری بودجه از طریق فروش اموال مازاد از جمله اقدامات مثبتی است که اجرای آن از طریق بازار سرمایه می تواند تاثیر مثبت بر اقتصاد و بورس داشته باشد.
طلا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۲۳:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بازار سرمایه در حال تطبیق خود با فضای تورمی کنونی است، گفت: به نظر می رسد در سه ماه پایانی سال جاری و همزمان با کاهش فروش اوراق دولتی شرایط خوبی در بازار سرمایه حاکم شود.
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۲۰:۳۳    
بورس امروز 8 آذر هم نه سقوط آنچنانی را تجربه کرد و نه حالی برای صعود داشت. همه چیز گویا به مذاکرات امروز گره خورده است و پول ها منتظرند ببیند سرانجام مذاکرات چه خواهد شد؟ در گفتگو با علی عصاری کارشناس بازار سرمایه به بررسی بورس فردا پرداخته ایم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۹:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بازار سرمایه در حال تطبیق خود با فضای تورمی کنونی است، گفت: به نظر می رسد در سه ماه پایانی سال جاری و همزمان با کاهش فروش اوراق دولتی شرایط خوبی در بازار سرمایه حاکم شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۸:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه می گوید که شاخص کل می تواند کانال 1٫4 میلیون واحد را در هفته آینده پس بگیرد و این موضوع فارغ از نتیجه مذاکرات برجام است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۷:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه ایرادات ساختاری حاکم در بورس را زمینه ساز ضعف در معاملات بازار سرمایه دانست و گفت: روند فعلی بازار ناشی از فروش اوراق در بازار نیست، فروش اوراق نمی تواند با چنین شتابی بر روند ریزشی بازار تاثیرگذار باشد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اگر نگاه بلندمدت به بورس داشته باشیم، همیشه زمان خوبی برای ورود به بورس است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۰:۲۰    
این روزها در بورس نه دیگر خبر از سقوط های چشمگیر است و نه دیگر خبر از صعودهای شارپی. به نوعی بورس در حال درجا زدن است و این در حالی است که سایر بازارها به روند خود ادامه می دهند. در گفتگو با مصطفی صفاری کارشناس بازار سرمایه به بررسی دلیل درجا زدن بورس در این روزها پرداخته ایم.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۰:۰۷    
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازارسرمایه از دید کوتاه مدت به دید میان مدت و بلندمدت تغییر دیدگاه داده است و سرمایه گذارها باید در تحلیل های خود به این نکته توجه کنند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۹:۱۵    
یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ تازمانی که هر فردی بدون تخصص برای بازار سرمایه نسخه بپیچد و دولت تنها با وعده این بازار را حمایت کند، شرایط بورس کشور وخیم تر خواهد شد و مردم از واقعیت های این بازار دور می مانند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۰۷:۱۲    
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: عدم پیش بینی عملکرد بازار سهام برای سرمایه گذاران و ارقام احتمالی بودجه سال آینده و گمانه زنی ها در خصوص نرخ گاز صنایع فولادی و حق انتفاع معادن در سال آینده باعث شده است ریسک سرمایه گذاری در بازار بورس افزایش یابد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۴:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
جانجان، کارشناس بازار سرمایه گفت: هر اندازه نرخ تسعیر بالاتر برود، به سمت تک نرخی تر شدن ارز نزدیک تر می شویم.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۳۴    
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: واگذاری دارایی های سرمایه ای نه دارایی های مالی مثل انتشار اوراق موجب کاهش تصدی گری دولت و افزایش کارایی شرکت ها و نهاد های اقتصادی زیر نظر دولت است.
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: طی یک سالی که از شکل گیری سکو های تامین مالی جمعی در ایران می گذرد 9 طرح بر روی سکو های تامین مالی جمعی منتشر شده است.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: یکی از عومل موثر در رکورد شکنی شاخص و بروز شاخص دو میلیون واحدی در مرداد سال گذشته صعود دلار بود. خیز دلار در بازار ارز به رشد شاخص کمک کرد و به همین دلیل عده ای از سهامداران در مقطع برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امریکا در آبان ماه سال گذشته نگران ریزش نرخ دلار در بازار بودند و یکی ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه درباره واگذاری اقساطی سهام بیان کرد:. در این روش افراد با هر میزان و درجه ای از توان مالی می توانند اقدام به خرید اقساطی سهام کرده و در مقابل، خود سهم را وثیقه و تضمین پرداخت اقساط قرار دهند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۰:۱۳    
مسعود میرزاباقری- کارشناس بازار سرمایه
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۰:۰۹    
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در کنار رشد دلار در بازار آزاد و بودجه سال 1401و بحث افزایش نرخ ارز نیمایی، لیستی از اخبار و وقایع منفی پیرامون بازار وجود دارد که مانع رشد و حرکت اوست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۰:۲۶    
محمد یوسف امین کارشناس بازار سرمایه در اقتصاد آزاد، نباید هیچ محدودیتی برای ورود افراد متخصص به یک حوزه قائل شد؛ مگر محدودیت های حرفه ای. اینکه بگوییم، مثلا بورس ما به صد کارگزار بیشتر احتیاج ندارد و جلوی صدور مجوز را بگیریم، به سادگی به انحصار منجر می شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۰:۲۶    
محمدرضا قاسمی کارشناس بازار سرمایه مدتی است، با ورود مجلس به موضوع تسهیل شرایط دریافت مجوزهای کسب وکار، اظهارنظرهای مختلفی از سوی کارشناسان و نهادهای متولی کسب وکارهای بخش خصوصی، از جمله اتاق بازرگانی، شنیده می شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۶:۵۵   + ۱۷ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: هدف اصلی از واگذاری اموال مازاد دولت، در وهله اول، توسعه اقتصادی به معنی بزرگتر کردن کیک اقتصادی، چابک سازی دولت، جایگزینی نوآوری و ریسک پذیری است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۴:۲۰    
در قالب یک نظرسنجی، پیش بینی 10 کارشناس بازار سرمایه درباره روند بازار و شاخص کل بورس در هفته آینده گردآوری شده است.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۳:۰۹    
یک کارشناس بازار سرمایه برای این هفته چند گروه صنعتی را به عنوان لیدر معرفی کرد و گفت: در گروه خودرویی ها تحولاتی دیده شده که به نفع این گروه صنعتی است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه صندوق پوشش ریسک (Hedge Fund) ، نوعی از صندوق های سرمایه گذاری به شمار می رود که می تواند در ابزار های مختلف مالی با استراتژی های متعدد سرمایه گذاری کند و برخلاف دیگر صندوق های سرمایه گذاری، محدودیتی در سرمایه گذاری ندارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۲۳:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
جهانی، کارشناس بازار سرمایه گفت: افزایش تولید، فروش و صادرات یکی از روش های مرسوم است که نه تنها در ایران بلکه در بیشتر کشورها برای تامین کسری بودجه، مورد استفاده قرار می گیرد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۹:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
کوروش آسایش کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که بازدهی شاخص های بورس تهران در هفته ای که گذشت به چه صورتی بوده است؟ گفت: در طول هفته معاملاتی گذشته که از 29 آبان تا 3 آذر ماه محاسبه می شود، 5 روز معاملاتی داشتیم و شاخص کل بورس در هفته ای که گذشت با 1 ...
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۷:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
خبرمهم: در قالب یک نظرسنجی، پیش بینی 10 کارشناس بازار سرمایه درباره روند بازار و شاخص کل بورس در هفته آینده گردآوری شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۶:۱۸    
شاخص کل به عنوان نماگر بازار سرمایه نشان می دهد، بورس در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، باز هم اُفت داشته و سهامداران باز هم در این هفته با ضرر به کار خود پایان دادند. در گفت وگو با یک کارشناس بازار سرمایه به این پرسش پاسخ داده ایم، چه شرایطی لازم است تا بورس رونق بگیرد؟
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۶:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه اعتماد سرمایه گذاران به بازار سرمایه از طریق ثبات قوانین، حذف قیمت گذاری دستوری و اهمیت یافتن بازار سرمایه در سطح کلان اقتصاد کشور بازخواهد گشت، گفت: شاخص های بنیادی بورس نوید رشد منطقی و خارج از هیجان را به سهامداران در مقایسه با سایر بازارها می دهد.
نتیجه یک نظرسنجی در هفته گذشته از 10کارشناس بازار سرمایه در مقایسه با تغییرات شاخص کل بورس را در این گزارش بخوانید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: بدلیل زیان های که طی یکسال اخیر سهامداران در بازار داشتند به بازار بی اعتماد و باعث خروج نقدینگی از بازار شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۴:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: به دلیل ابهاماتی که در بازار سرمایه وجود دارد سهامداران با احتیاط اقدام به خرید و فروش در بورس می کنند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۲:۰۳    
همایون دارابی- کارشناس بازار سرمایه
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۷:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: دولت باید از سهامداران صندوق پالایش یکم، حمایت کند، زیرا سرمایه سهامداران این صندوق, 30 درصد کاهش پیدا کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۶:۳۱   + ۳۸ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: تاکنون حدود 94 درصد از سود نقدی و 4 درصد در قالب افزایش تعداد سهام به سهامداران سهام عدالت، پرداخت شده است.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۵۹    
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه خرید و فروشی در بازار طلا ندارد، گفت: در این حوزه صرفا به تحلیل نمودارها بسنده می کند تا اثرات آن را در بازار سهام بررسی کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۴۲    
به گزارش ایران اکونومیست-سیمه صفری، کارشناس بازار سرمایه در ارتباط با تحولات بورس به ایران اکونومیست گفت: شاخص در دومین ماه پاییز در حالی به کار خود پایان داد که سطح 1 میلیون و 400 واحد خود را از دست داد. در ماه آبان 1400همچنان شاهد معاملات کم رمق و کمبود نقدینگی در بازار بودیم ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۳۴    
یک کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: رییس سازمان بورس باید شرایط بازار را نه تنها از طریق شاخص و بلکه از منظر کارکردهای اصلی به طور مثال نقد شوندگی و شفافیت و استفاده درست منابع تقویت کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: اگر گشایش صادرات نفت به درستی صورت گیرد و درآمد آن مدیریت شود می توان شاهد رشد و تا حدودی جبران زیان وارد شده به سهامداران پالایش یکم بود.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۲۴    
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: انحصار زدایی از نهادهای مالی می تواند اتفاق خیلی خوبی باشد و مزایای بازارهای رقابت کامل بر کسی پوشیده نیست ولی اگر در اقتصاد کشور اجرایی نشده به دلیل شرایط و محدودیت هایی است که باعث شده به سمت قیمت گذاری دستوری و حتی انحصار برود.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۰۵    
یک کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: در بازار کارا قیمت اوراق بهادار عادلانه تعیین می شود مرز کارایی مرز عدالت است بازار ما بازار کارا نیست و با مرز عدالت فاصله دارد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۹:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه بازار سرمایه از لحاظ بنیادی و نیز عوامل اثرگذار بر روند معاملاتی در شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری قرار دارد، گفت: در صورت رفع سه ابهام نرخ بهره بانکی، عوارض گمرکی و قیمت گذاری دستوری، می توان در انتظار روزهایی روشن در معاملات بورس بود.
شادا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۵:۱۲   + ۳۰ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه با مثبت ارزیابی کردن نقشه راه رونق تولید که توسط دولت رونمایی شده، گفت: این طرح می تواند از طریق انتشار اوراق برای تامین مالی و اتمام پروژه های بزرگ، زمینه ساز رشد و رونق اقتصادی در کنار کنترل تورم باشد.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۳:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اگر مشکل صنایع و شرکت های تولیدی رفع شود سهامداران از زیان خارج می شوند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
بهنام صمدی کارشناس بازار سرمایه در مصاحبه تلفنی با برنامه صبح و گفتگو رادیو گفت و گو در مورد طفره رفتن شرکت های بورسی برای واریز سود به سهامداران گفت: قانون تجارت ما حدود 90 سال پیش نوشته شده و پاسخگوی نیازهای امروز نیست؛ در حال حاضر ابرازهای الکترونیکی زیاد است اما به دلیل خلأ قانونی ...
نبض بورس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
تمام افرادی که به عنوان سرمایه گذار و معامله گر در بازار های مالی پُرریسک فعالیت اقتصادی دارند از مخاطرات و آسیب های جانکاه مشاغل این چنینی آگاهند. پس چگونه طرح کسب وکار در میان شمار روزافزون معامله گران خالی است؟ چرا طرح معاملاتی مهم است؟ علت طراحی یک طرح معاملاتی چیست؟ ثاراسادات میران تحلیلگر و ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: مشارکت در زمینه نهادهای مالی بیشتر شود امری شایسته است اما هرگونه سهل انگاری در زمینه بررسی توانایی مدیران، رصد فعالیت ها و رتبه بندی کم و کیفیت خدمات ارائه شده می تواند ضربه بسیار مهلکی بر بدنه بازار مالی کشور وارد کند.
اقتصاد آنلاین / اخبار بانک   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۸:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
با توجه به یک اصل مهم در سرمایه گذاری مبنی بر ترسو بودن سرمایه می توان به عمق فاجعه اتفاقاتی که این روز ها در بازار سهام رخ می دهد پی برد.