شنبه ۰۱ مهرساعت ۰۲:۰۲Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کارشناس تغذیه»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۴۶    
ایسنا/خوزستان کارشناس تغذیه مرکز بهداشت خوزستان گفت: فعالیت بدنی هم برای بدن و هم برای رشد ذهنی کودکان و نوجوانان بسیار مفید است و باید روزانه سه ساعت و حداقل یک ساعت در روز فعالیت بدنی داشته باشند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۳۸    
نیلوفر حیدری از کنگر به عنوان یکی از گیاهان پرمصرف بهاری یاد کرد و افزود: این گیاه از نظر تغذیه ای جزو گروه سبزیجات محسوب می شود و از مفیدترین سبزیجات است. وی افزود: کنگر علی رغم اینکه فیبر بالایی داشته و خاصیت سیرکنندگی دارد، از سطح انرژی بسیار پایینی برخوردار است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه یک کارشناس تغذیه با اشاره به کالری بالای تنقلاتی مانند چیپس و پفک، از والدین خواست استفاده از این تنقلات را برای دانش آموزان محدود کرده و آن را با خوراکی های سالم جایگزین کنند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
کودکان بعد از یک سالگی، رشد سریع و فعالیت زیادی دارند و مقاومت کافی در مقابل بسیاری از بیماری ها را ندارند. از طرفی حجم معده آنان کم و دندان هایشان نیز کامل نشده است. برای بهبود رشد در این گروه سنی حساس، لازم است نکات زیر در غذا دادن به کودکان، مورد توجه قرار گیرد. مریم تقی پور ...
برترین ها / ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۵:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، به نقش تغذیه صحیح در پیشگیری از سرماخوردگی اشاره و بیان کرد: تغذیه صحیح سبب افزایش قوای عمومی بدن شده و این امر می تواند از ابتلا به سرماخوردگی پیشگیری کند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۳۱    
جلسه ای آموزشی با حضور رستمی کارشناس تغذیه مرکز خدمات جامع سلامت رئیسی، کارشناس پیشگیری و اموراجتماعی اداره بهزیستی ویژه مددجویان تحت پوشش بهزیستی سپیدان در سالن جلسات اداره بهزیستی تشکیل شد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۱۶    
کارشناس تغذیه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: نان غذای اصلی بخش عمده ای از مردم جهان بوده که مصرف سرانه نان در کشور ما بسیار بالا است. بنابراین بهبود کیفیت تغذیه ای نان در ارتقاء سلامت جامعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
برترین ها / بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۱:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: نان غذای اصلی بخش عمده ای از مردم جهان بوده که مصرف سرانه نان در کشور ما بسیار بالا است. بنابراین بهبود کیفیت تغذیه ای نان در ارتقاء سلامت جامعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
گروه سلامت:رعایت رژیم غذایی، انجام فعالیت بدنی و مصرف منظم دارو های تجویز شده توسط پزشک سه فاکتور اصلی در کنترل دیابت و فشار خون بالا هستند.در کارگاه آموزشی تکنیک های کنترل بیماری های غیرواگیر با تغذیه سالم که در شرکت کیمیدارو برگزار شد ...
برترین ها / افق تهران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۵:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
روغن های گیاهی متشکل از دانه های سبزیجات و میوه هایی که محتوای روغنی دارند، هستند و برای بسیاری از افراد جهان بخش مهمی از رژیم غذایی را تشکیل می دهند.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان بیان اینکه متاسفانه باور اشتباه مردم به اینکه کپک ها با حرارت و گرما از بین می روند، گفت: دمای بالا قادر به از بین بردن کپک ها نیست بلکه گرما و رطوبت بالا باعث می شود که رشد کپک ها تسریع شود.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۱:۴۲    
در شرایطی که فضای مجازی گسترش زیادی در بین مردم پیدا کرده است و افرادی زیادی در این حوزه فعالیت میکنند، پیدا کردن متخصص تغذیه با تجربه در بین انبوهی از افراد که خود را کارشناس تغذیه می دانند امری دشوار است ...
صبح کیش   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت کیش گفت: ساکنان بالای 30 سال جزیره کیش برای استفاده از خدمات رایگان تشخیصی و بهداشتی به مراکز بهداشتی محل سکونت خود مراجعه کنند. به گزارش پایگاه خبری صبح کیش،دکتر رضانیا افزود: آزمایش قند خون ناشتا و کلسترول، اندازه گیری فشار خون، قد و وزن، ارزیابی خطر بیماری های قلبی و عروقی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۹:۱۷    
ایسنا/کردستان کارشناس تغذیه و آموزش شیر دهی گفت:ارتباط پوستی بین نوزاد و مادر از اساسی ترین ارتباط های دوران شیردهی است، به طوری که نوزاد با حس بو، لمس پوست مادر، آرام می گیرد و حتی دمای بدن نوزاد از طریق شیر مادر تنظیم می شود.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
فاطمه عزیزی-استادیار و کارشناس تغذیه در شرق نوشت: مراجعان ما همیشه در لحظه ورود می پرسند پی کی یو درمان می شود؟ . پاسخ به این سؤال برای همه یکسان نیست. میزان موفقیت درمان به زمان شروع و مراقبت های بعد از آن بستگی دارد؛ هرچه تشخیص و درمان بیماری زودتر آغاز شود، احتمال موفقیت بیشتر است. ...
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۲۱:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
در هنگام گرمازدگی بسیاری از صیفی جات مانند خیار، هندوانه، طالبی جایگزین الکترولیت ها یا مواد معدنی از دست رفته بدن خواهند شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۱:۰۷   + ۳۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اضافه شدن کارشناس تغذیه در بسته جدید خدمات بهداشتی در تفاهم نامه پزشکی خانواده خبر داد و گفت: هر بیماری که به تشخیص بهورز دارای ضعف تغذیه باشد به مراکز دارای کارشناس تغذیه ارجاع داده می شود.
جماران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۰۹:۵۷    
یک کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان گفت: دمای بالا قادر به از بین بردن کپک ها نیست بلکه گرما و رطوبت بالا باعث می شود که رشد کپک ها تسریع شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۹:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری یک کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان با بیان اینکه متاسفانه باور اشتباه مردم به اینکه کپک ها با حرارت و گرما از بین می روند، گفت: دمای بالا قادر به از بین بردن کپک ها نیست بلکه گرما و رطوبت بالا باعث می شود که رشد کپک ها تسریع شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۰:۳۵    
یاسوج-ایرنا- کارشناس تغذیه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تاکید بر مراقبت ویژه از افراد آسیب پذیر در گرمای تابستان گفت: کودکان و سالمندان مستعد گرمازدگی هستند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۹:۲۰    
زمانی کارشناس تغذیه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری ، با اشاره به تغذیه در روزهای گرم سال اظهار کرد: در روزهای گرم تابستان باید به بهداشت مواد غذایی بیش از پیش دقت شود، چراکه بیماری های گوارشی در این فصل شایع تر است. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۰۹:۵۶    
کارگاه آموزشی تغذیه سالم با حضور پریسا ابراهیمیان کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان برای کارکنان شاغل در اداره بهزیستی شهرستان ملارد با تشریح موضوعاتی چون: کالری مواد غذایی، مصرف مواد مفید برای بدن، جلوگیری ازچاقی، عدم مصرف نمک، قد و وزن و تعیین Bmi بدن برگزار شد.
سلام نو / وقت صبح   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۱۷:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
باید توجه داشت به دلیل اینکه در زمان تعریق مقداری از الکترولیت های مهم و ضروری بدن از جمله پتاسیم و سدیم دفع و تعادل این الکترولیت ها دچار مشکل می شود، برای برگشت این تعادل و برطرف کردن کم آبی بدن مخلوط آب خنک با کمی نمک، آب میوه های خنک و آبدار مثل هندوانه ...
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۰۹:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه و رژیم درمانی بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند گفت: برای داشتن برنامه غذایی سالم در فصل گرم باید موادی را مصرف کرد که برای بدن لازم و ضروری است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۳:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
ید به عنوان یکی از ریزمغذی های مهم در حفظ سلامت بدن شناخته می شود و عنصری است که کمبود آن در بدن عوارض زیادی در پی دارد. به گزارش سینا پرس فارس، مریم جلوداری ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۰۳   + ۲۱ سایت دیگر  
نحوه تغذیه، نقش مهمی در کارایی و عملکرد بدن به ویژه مغز دارد و می تواند در موفقیت افراد در دوران امتحانات نقش موثری ایفا کند. به گزارش سینا پرس فارس ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
سیب میوه ای سرشار از فواید سلامتی برای بدن انسان است، اما زیاده روی در مصرف آن می تواند آسیب زا باشد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسئول بیماری های خاص در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کلینیک های درمان رایگان بیماران سی اف که در حال حاضر در بیمارستان های اکبر و قائم مشهد فعالیت میکنند شامل 4 تخصص ریه، فوق تخصص گوارش، کارشناس تغذیه و روانشناسی و آموزش ها ی پرستاری در منزل می شوند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۹:۴۴    
از عادات بد غذایی دوری کنید تا بدن سالمی داشته باشید. دکتر زینب کریمی کارشناس تغذیه از بایدها و نبایدهای تغذیه می گوید.
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان قم با بیان این که کنترل استرس از رفتارهای کلیدی برای داشتن سبک زندگی سالم است، گفت: برای دوری از استرس یا فشار روانی، می توان با رعایت و به کارگیری راهکارهایی علاوه بر حل یا کم کردن مشکلات به آرامش پایدارتر دست یافت و استرس را کنترل نمود
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: نان غذای اصلی بخش عمده ای از مردم جهان بوده که مصرف سرانه نان در کشور ما بسیار بالا است. بنابراین بهبود کیفیت تغذیه ای نان در ارتقاء سلامت جامعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
فرمانداری سمیرم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۳:۲۰    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سمیرم به نقل از شبکه بهداشت و درمان سمیرم دهم اردیبهشت ماه به مناسب هفته سلامت آموزش تغذیه سالم توسط خانم عمرانی کارشناس تغذیه در مدرسه محدثه شهر سمیرم برگزار گردید و در همین راستا به سفیران سلامت دانش آموزی فعال در آموزشگاه جوایزی اهدا گردید ...
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۳:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش تابا؛ جعفر ربیحاوی با اشاره به آغاز اجرای این طرح اظهار کرد: هم اکنون 25 هزار سالمند بالای 60 سال در شهرستان آبادان زندگی می کنند که 590 نفر از این آن ها سالمند پرخطر و 115نفر نیز سالمند پرخطر ناتوان هستند. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۶:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه واحد بهبود تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: غده تیروئید هورمون هایی ترشح می کند که برای تمام ارگان ها، بافت ها و سلول های بدن موردنیاز است و نقش بسزایی در سلامتی افراد دارد.
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۸:۲۲    
کارشناس تغذیه مرکز بهداشت قم گفت: مهم ترین راه پیشگیری و رفع حساسیت های بهاری، از بین بردن یا رفع عامل ایجادکننده حساسیت است که می توان به آش های کم چرب و کم رشته و برخی دمنوش ها اشاره کرد.
کارشناس تغذیه و رژیم درمانی با تاکید بر اینکه در روز عید فطر از افراط در تغذیه و خوردن خودداری شود، گفت: در اولین روز بعد از ماه مبارک رمضان باید از وعده های غذایی سبک استفاده شود و از پرخوری و مصرف غذاهای چرب خودداری شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۱:۳۴    
کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان قم گفت: به افرادی که شرایط روزه گرفتن دارند توصیه می شود حتما وعده سحر را مصرف کنند، زیرا حذف وعده سحر موجب افت قند و فشار خون و در نتیجه سردرد، ضعف و بی حالی در طول روز می شود.
ساوالان خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۴:۴۳    
سیما نوروزی، کارشناس تغذیه پیدا کردن علت چاقی را مهم تر از کاهش وزن می داند و برای گفته هایش دلیل دارد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان قم گفت: روزه گرفتن اگر همراه با رعایت اصول تغذیه سالم باشد می تواند به افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی کمک کند تا وزنشان را کاهش دهند.
اقتصاد آنلاین / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس تغذیه در خراسان شمالی با اشاره به اینکه یکی از نوشیدنی های پرطرفدار بین جوانان و نوجوانان نوشیدنی های انرژی زا است، اطلاعاتی درباره این نوشیدنی ها ارائه کرد و گفت: بهتر است مصرف کنندگان اطلاعاتی در خصوص ترکیبات این خوراکی ها داشته باشید چرا که برای سلامتی مناسب نیستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۱:۱۱   + ۵۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی یک کارشناس تغذیه در خراسان شمالی با اشاره به اینکه یکی از نوشیدنی های پرطرفدار بین جوانان و نوجوانان نوشیدنی های انرژی زا است، اطلاعاتی درباره این نوشیدنی ها ارائه کرد و گفت: بهتر است مصرف کنندگان اطلاعاتی در خصوص ترکیبات این خوراکی ها داشته باشید چرا که برای سلامتی مناسب نیستند.
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۸:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
روزه داران به دلیل تحرک کم و گرسنگی دچار یبوست و یا بوی بد دهان می شوند؛ در این مطلب نحوه درمان یبوست و رفع بوی بد دهان را به شما عزیزان آموزش داده ایم که در ادامه خواهید خواند.
اتحاد خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۵۸    
اتحادخبر: کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: رژیم غذایی افراد دیابتی نوع 2 در سحر و افطار متفاوت از رژیم معمولی فرد سالم نیست.فرد دیابتی قندهای ساده و شیرینی جات و چربی حیوانی و یا روغن جامد را مصرف نمی کند و باید از سبزیجات و مواد فیبردار استفاده نماید ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۲:۳۰   + ۲۶ سایت دیگر  
هرچند که با تغییر زمانی آغاز ماه مبارک رمضان در سال شمسی، امسال نسبت به سالیان قبل ماه رمضان چندان گرم و سختی را تجربه نمی کنیم، اما همچنان هم تشنگی، می تواند یکی از مشکلات قابل توجه روزه داران باشد که با به کارگیری یک سری از راهکارهای ساده می توان از تشنگی در طول روزه داری جلوگیری کرد.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۰۹:۲۷    
لطفاً خودتان را معرفی نمایید . من مونا سالاری نیا هستم؛ کارشناس تغذیه و رژیم درمانی، کارشناس ارشد تغذیه ورزشی و دکتری تخصصی فیزیولوژی ورزشی و همچنین موسس کلینیک لاغری و رژیم درمانی مونا سالاری نیا. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۰۸:۰۶    
ایسنا/گلستان یک کارشناس تغذیه با اشاره به اینکه روزه داری و گرسنگی های طولانی مدت سطح کتون بادی ها در خون را افزایش می دهد، گفت: این مهم ممکن است تأثیر نامطلوب در دوران بارداری و 6 ماه نخست شیردهی داشته باشد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس تغذیه مصرف بیش از حد چای، قهوه و نوشابه در ماه مبارک رمضان را موجب افزایش تشنگی روزه داران در طول روز عنوان کرد.
یک کارشناس تغذیه گفت: سالمندان در ماه رمضان باید از میوه های رنده شده و انواع آش و سوپ در وعده های غذایی به ویژه افطارشان استفاده کنند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۲:۲۲    
تبریز- کارشناس تغذیه با اشاره به این که مسابقات و برنامه های ورزشی در ماه مبارک رمضان ممکن است با فاصله زمانی کوتاه بعد از افطار صورت گیرد تاکید کرد: این برنامه ها برای ورزشکاران روزه دار باید حداقل دو تا سه ساعت بعد از افطار باشد.