پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۸:۵۲Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حکومت نظامی»

تحلیل بازار   ۸ ساعت پیش    
پژوهشی که از سوی یک بنیاد صورت گرفته نشان می دهد جوانان نسل زد در جهان کمترین اعتقاد را به دموکراسی دارند و از حضور یک رهبری نظامی یا اقتدارگرا که انتخابات را کنار بگذارد، پشتیبانی بیشتری می کنند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۲:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
این یادداشت دو صفحه ای به خط و قلم شهید آیت الله مرتضی مطهری در تهران خطاب به امام خمینی، که در آن زمان در پاریس بودند نوشته شده است. تاریخ تقریبی این نامه دهه اول آذر سال 1357 و حدود یکماه بعد از دیدار ایشان با امام خمینی در پاریس و بازگشت به ایران می باشد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مهر : پس از کودتا، احساسات ضد فرانسوی در نیجر افزایش یافته است. احساسات ضدفرانسوی بویژه از هفته گذشته که فرانسه دستور حکومت نظامی برای خروج سیلوین ایت، سفیر خود، را نادیده گرفت، تشدید شده است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۲:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: روز 17 شهریور جمعیت با خیال آسوده به خیابان و میدان شهدا آمدند اما رژیم پهلوی اعلام حکومت نظامی کرده بود و اغلب مردم از آن اطلاعی نداشتند. مردم در میدان شهدا غافلگیر شدند و نیروهای رژیم پهلوی مردم را که فقط در میدان نشسته بودند به رگبار بستند.
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۱:۱۱    
در نادرستی ادعای چند هزار شهید در 17 شهریور می توان به سخن خود امام خمینی استناد کرد که در روایت خود از ماجراهای انقلاب در دهم مهر 1358 و در دیدار با اعضای دولت موقت بر کم ضایعه بودن انقلاب تاکید دارند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۰:۲۳    
روایت هوشنگ نهاوندی (پروژهٔ تاریخ شفاهی ایران، دانشگاه هاروارد) از مقدّمات فاجعهٔ 17 شهریور: ازهاری و اویسی نظرشان این بود که حکومت نظامی 48 ساعت دیگر اعلام شود. مستقر کردن حکومت نظامی 24 ساعت طول دارد. شریف امامی زد روی میز که نه آقا، باید بشود. ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۳:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
در نادرستی ادعای چند هزار شهید در 17 شهریور می توان به سخن خود امام خمینی استناد کرد که در روایت خود از ماجراهای انقلاب در دهم مهر 1358 و در دیدار با اعضای دولت موقت بر کم ضایعه بودن انقلاب تاکید دارند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۸:۰۱    
ده روز پس از روی کار آمدن دولت شریف امامی و در پی ادامهٔ ناآرامی ها، در شامگاه 16 شهریور 57، جلسهٔ هیئت دولت برای تصمیم گیری دربارهٔ حکومت نظامی تشکیل می شود. دکتر هوشنگ نهاوندی، وزیر علوم، در این جلسه می گوید: ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۲:۴۹    
شفقنا- حکومت کودتا در میانمار یک عکاس خبری را به 20 سال زندان محکوم کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، دادگاهی در میانمار که تحت حاکمیت نظامی است ...
شبکه دو سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۷:۵۰    
فیلم سینمایی آتش درون در دوران انقلاب در تمام شهرها حکومت نظامی برقرار است. سرباز بهمن سپهری در زمان خدمت سروان ملکی از عاملان اصلی کشتار 13 آبان را ترور می کند و خودش توسط گروهی انقلابی مخفی می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
لهستان شروع به استرداد مردان اوکراینی مهاجر کرده که در حین قانون حکومت نظامی این کشور، اوکراین را در حالی که واجد شرایط سربازی بودند، به طور غیرقانونی ترک کردند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
ایر ان پرس: با گذشت چند روز از کودتای گابن، شورای نظامی این کشور کلیه مرز های زمینی، دریایی و هوایی را باز و اعلام کرد که حکومت نظامی نگران حفظ احترام به حاکمیت قانون، روابط خوب با همسایگان و همه کشور های جهان است و می خواهد به تعهدات بین المللی خود عمل کند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران: دست کم یک غیرنظامی در جریان تظاهرات کردها و عرب های شهر کرکوک بر سر طرح واگذاری یک ساختمان امنیتی به مقامات محلی کشته شد.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
بعد از ناآرامی های دیروز در کرکوک، پلیس حکومت نظامی اعلام کرد
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
در پی درگیری های خشونت آمیز روز شنبه، منع آمد و شد در شهر کرکوک اقلیم کردستان عراق اعمال شد .
برترین ها / اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۳:۲۸   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری رسمی عراق گزارش داد که نخست وزیر این کشور ضمن اعلام منع آمدوشد در کرکوک به نیروهای امنیتی دستور داده کسانی که شورش کردند را بازداشت کنند.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۲:۴۲   + ۲۱ سایت دیگر  
در پی وقوع ناآرامی در استان کرکوک عراق، نیروهای امنیتی در این شهر حکومت نظامی اعلام کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۲۳:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
نیرو های دمکراتیک سوریه موسوم به قسد قانون منع رفت و آمد را در شرق سوریه به اجرا گذاشتند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۲۳:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-فرماندهان کودتا در گابن چهارشنبه شب از برقراری حکومت نظامی و ممنوعیت رفت و آمد در این کشور خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۶:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
کی یف می گوید که به دلیل برقراری حکومت نظامی و وضعیت جنگ با روسیه، انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 برگزار نخواهد شد.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
یک روزنامه اسپانیایی گزارش کرد، رئیس جمهور اوکراین در نظر دارد برای برگزاری انتخابات در سال آینده میلادی با این هدف که محبوبیت خود را افزایش دهد، فراخوان صادر کند. ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۱۱    
خبرگزاری میزان - وزارت خارجه نیجر اعلام کرده که حکومت نظامی این کشور که در کودتای 26 جولای قدرت را به دست گرفت، به سیلوین ایت ، سفیر فرانسه دستور داده تا ظرف 48 ساعت این کشور را ترک کند. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
بلومبرگ گزارش داد که سرویس های امنیتی روسیه به پوتین پیشنهاد کردند سرگئی شویگو وزیر دفاع را اخراج کند، حکومت نظامی برقرار کند و بسیج عمومی را آغاز کند.
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۰۸:۵۳    
پخش اعلامیه های رهبر و دیگر مراجع و شرکت در تظاهرات را بر خود واجب می دانست. وی در بعضی از شب ها که حکومت نظامی بود، در تظاهرات شبانه شرکت می کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۱:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
پانصد و سی و یک روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می گذرد؛ تهاجمی که رویداد های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۶:۲۳    
تهران- ایرنا- رئیس جمهوری اوکراین امروز (پنجشنبه) با امضای فرمان های جدید از تمدید حکومت نظامی و بسیج عمومی در این کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۴:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
یکی از قانون گذاران اوکراینی امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، رئیس جمهور این کشور قوانین مربوط به تمدید بسیج عمومی و حکومت نظامی در اوکراین به مدت 90 روز دیگر یعنی تا 15 نوامبر (24 آبان) را امضا کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۲۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
حکومت نظامی نیجر اعلام کرد که 17 نظامی این کشور در کمین تروریست های وابسته به داعش و القاعده در مرز با بورکینافاسو کشته شدند.
روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز گزارش داد که هزاران مرد اوکراینی مبالغ هنگفتی را به عنوان رشوه پرداخت کرده اند تا در جریان جنگ میان کی یف و مسکو به خدمت سربازی نروند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۰:۳۴    
خبرگزاری میزان - دولت تشکیل شده از سوی شورای نظامی نیجر نخستین جلسه خود را برگزار و مدیرکل جدید اداره پلیس این کشور را منصوب کرد. همچنین وزیر دفاع منصوب شده از سوی شورای نظامی در نیجر قرار است به کشور مالی سفر کرده و با رئیس دولت انتقالی آن کشور دیدار کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۲۱:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
یک تحلیلگر آمریکایی می گوید که دست آمریکا و ناتو در اوکراین بیش از حد بسته شده است و در نتیجه تهدید مستقیم نیجر به حمله و سرنگونی حکومت نظامی جدید این کشور، موثق و معتبر نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۹:۵۹    
حکومت نظامی در نیجر که 26 جولای با اجرای کودتا زمام امور را به دست گرفت، اعضای کابینه جدید را اعلام کرد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - نیجر ساعاتی پس از آنکه سران نظامی جدید این کشور آخرین مأموریت دیپلماتیک را با هدف بازگرداندن نظم قانون اساسی پس از کودتای 26 جولای(چهارم مرداد) رد کردند، با تحریم های بیشتری مواجه شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۲۰:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
مشاور رئیس جمهور سابق اوکراین در سخنانی گفت که زلنسکی اوکراین را به اردوگاه بازداشت و سرکوب کسانی تبدیل کرده که مخالف حکومت نظامی هستند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۸:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه بررسی قوانین مربوط به اطلاع رسانی برقراری حکومت نظامی در این کشور به سازمان ملل و شورای اروپا را در دستور کار دارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۷:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ویکتوریا نولند معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی در سفر روز دوشنبه خود به نیجر با کودتاچیان و مقامات ارشد حکومت نظامی این کشور که ماه گذشته قدرت را به دست گرفتند، گفت وگو کرد اما در جلساتی که او آن را دشوار توصیف کرد، پیشرفتی حاصل نشد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اکوواس (ECOWAS / اتحادیه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا) پس از نادیده گرفته شدن اولتیماتوم خود از سوی حکومت نظامی نیجر، عصر دوشنبه با صدور بیانیه ای از برگزاری نشست جدید خود در روز پنجشنبه درباره تحولات اخیر نیجر خبر داد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۹:۰۷    
همزمان با اتمام مهلت تعیین شده امروز (یکشنبه) برای آزادی محمد بازوم رئیس جمهور برکنار شده نیجر و مواجهه کودتاگران این کشور با مداخله نظامی احتمالی گروه اکواس حکومت نظامی جدید این کشور از گروه واگنر تقاضای کمک کردند.
ورزش 3   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۴:۱۰    
به نظر می رسد پیش از قهرمانی آسیا قوانین سفت و سختی بر تیم ملی والیبال ژاپن حاکم شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
یک مقام نظامی غربی که خواست نامش فاش نشود نیز به آسوشیتدپرس گفت که آنها نیز گزارش هایی در این باره که حکومت نظامی نیجر از واگنر کمک خواسته را دریافت کرده اند ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
حکومت نظامی نیجر گفت که تصمیم گرفته توافقنامه های همکاری در زمینه امنیت و نظامی با فرانسه را لغو کند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۶:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
رسانه های نیجر امروز (جمعه) گزارش کردند، حکومت نظامی که توسط نیروهای ارتش پس از کودتا وضع شده بود، لغو شد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۵:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
هزاران نفر از حامیان حکومت نظامی که چند روز قبل نیجر را تحت سلطه خود درآورد، روز یکشنبه در نیامی، پایتخت این کشور با به اهتزاز درآوردن پرچم روسیه و فریاد زدن نام ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور راهپیمایی کردند. آن ها همچنین فرانسه را که سال ها پیش قدرت استعماری غالب نیجر بود، محکوم کردند ...
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۲۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
آمریکا و اتحادیه اروپا از حکومت نظامی در نیجر خواستند محمد بازوم، رئیس جمهوری برکنار شده، را به قدرت بازگرداند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۰:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : کمربند کودتای آفریقا سراسر قاره را دربرمی گیرد: خطی متشکل از شش کشور و 3500 مایل (حدود 5631 کیلومتر)، از ساحلی به ساحل دیگر، به طولانی ترین دالان حکومت نظامی روی زمین تبدیل شده است ...
شارا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۳:۴۷    
حکومت نظامی میانمار، در 9 ژوئیه، تهدید کرد که رسانه های مستقل صدای دموکراتیک برمه(DVB) و میزیما (Mizzima) را تحت پیگرد قانونی قرار داد و مدعی شد این رسانه ها بدهی دارند ...
ورزش 3   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۲۰:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
اریک تن هاخ، سرمربی منچستریونایتد، بار دیگر به بازیکنانش نشان داد که مربی سخت گیری است و به هیچ عنوان زیر بار بی انضباطی در تیمش نخواهد رفت.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۱:۲۱   + ۲۲ سایت دیگر  
چگونه می توان بخش عمده ای از اموال مردم را مصادره کرد؟ چگونه می توان به خاطر بدحجابی فرزند یک خانواده، کل سرمایه خانواده را سلب کرد؟ بی حجابی بین اقشار جوان جامعه رواج پیدا کرد، بنابراین چرا باید پدر و مادر میانسال خانواده در این شرایط اقتصادی تاوان دهند؟ من معتقدم آسیب این نوع رفتار ...
سلام نو / باز انتخابات   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۴:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
رییس جمهور اوکراین خواستار تمدید وضعیت اضطراری برای این کشور شد امری که مانع از برگزاری انتخابات پارلمانی پیش رو خواهد شد.