سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۰۰:۳۵Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فروش تسلیحات»

موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۰:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
قرارداد جدید تسلیحاتی آمریکا و عربستان که اخیراً به مبلغ 500 میلیون دلار منعقد و تایید شده، یک اتفاق عادی و یک توافق مرسوم به حساب می آید اما زمان اعلام این قرارداد تا حدودی مهم است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا تهدید کرد در صورتی که دولت مصر وضعیت حقوق بشر خود را بهبود نبخشد، کمک نظامی و فروش تسلیحات به این کشور را مسدود می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
جنگ روسیه و اوکراین باعث شده تا فرصت مناسبی برای سازندگان اسلحه در جهان پیش آید و فروش تسلیحات خود را افزایش دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۱:۴۷    
خبرگزاری رویترز در گزارشی خبر داد که دولت بایدن به دنبال توافق بر سر بزرگترین قرارداد فروش تسلیحات با ویتنام است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۶:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان از برخی کشورها خواست با کمک های تسلیحاتی به اوکراین بازی نکنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۹:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
فارس : آژانس امنیت و همکاری دفاعی آمریکا به کنگره این کشور، موافقت وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با بسته جدید فروش تسلیحات نظامی به عربستان سعودی به ارزش 500 میلیون دلاری را اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
به باور تحلیلگران، دولت آمریکا از موافقت با فروش یک بسته جدید تسلیحات نظامی به عربستان سعودی به ارزش 500 میلیون دلار، چند هدف دارد، هرچند که این قرارداد احتمالی با فروش تسلیحات پیشرفته مد نظر ولی عهد سعودی فاصله زیادی دارد.
دولت بهار   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۷:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از تصویب فروش بسته نظامی به ارزش 500 میلیون دلار به عربستان سعودی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه پاکستان شایعات رسانه ای درباره فروش تسلیحات به اوکراین را رد کرد.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۳۳    
کشورهایی که برای پشتیبانی نظامی و فروش تسلیحات به ایالات متحده وابسته هستند و بخشی از ائتلاف های دیپلماتیک و نظامی ایالات متحده هستند، احتمالاً دلار آمریکا را به عنوان ذخایر ارزی نگهداری می کنند ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۸:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
برخی گمانه زنی ها حاکی از آن است که سوروویکین احتمالاً به عنوان بخشی از هیئت دفاعی روسیه به منظور گفت وگو درباره قرارداد فروش تسلیحات به الجزایر سفر کرده است، به خصوص که الجزایر یکی از خریداران عمده تسلیحات روسی به شمار می رود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۴:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
دولت آمریکا یک قرارداد چند میلیارد دلاری را با عربستان در لحظات آخر لغو کرد و باعث شد ریاض دست خالی از آن بماند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۶:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
ایرنا : پکن دو شرکت آمریکایی را در رابطه با فروش تسلیحات به تایوان تحریم کرد
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: چند روزی است که تصور و نام کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در همه رسانه های جهان به چشم می خورد. او با قطار ضدگلوله خود راهی روسیه شده تا با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور دیدار کند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۲:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان جاسوسی رژیم کودک کش اسرائیل با تکرار برخی ادعاها درباره همکاری تسلیحاتی ایران و روسیه گفت که اسرائیل نگران فروش تسلیحات پیشرفته روسیه به ایران است ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۲:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مهر نوشت: سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با توجه به سفر رهبر کره شمالی به روسیه اعلام کرد: پیونگ یانگ به مسکو تسلیحات نفروشد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۳۱    
به گزارش سرویس ترجمه ردنا ( ادیان نیوز ) به نقل از “Ekklesia” دپارتمان روابط بین الملل اجلاس رهبران کلیسای کاتولیک انگلستان و ولز روز یک شنبه نوزده شهریور با انتشار اعلامیه ای تأکید کردند: فروش تسلیحات جنگی برای منافع مالی آسیب جدی به بشریت است. ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۱۳   + ۱۶ سایت دیگر  
طبق گزارش ها رهبر کره شمالی ممکن است در هفته جاری با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، دیدار و احتمالاً با وی درباره فروش تسلیحات کره شمالی برای پر کردن مجدد ذخایر روسیه، گفتگو کند. اما این گزارش ها هنوز تأیید نشده است. سفر های کیم جونگ اون ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سید فرج الله پژمان: رسانه های دنیا که در کمرنگ کردن همایش جهانی اربعین شب و روز نداشتند، چرا در برابر فروش تسلیحات هسته ای آمریکا به اکراین سکوت کرده اند
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۲۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نبأخبر،مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت مذاکرات تسلیحاتی روسیه و کره شمالی فعالانه در حال پیشرفت است و به پیونگ یانگ نسبت به چنین توافقی هشدار داد. واشنگتن هشدار داد اگر کره شمالی تسلیحات روسیه را تامین کند، بهایش را خواهد پرداخت. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۵:۰۴    
گروه بین الملل: کاخ سفید به کره شمالی درباره فروش تسلیحات به روسیه هشدار داد. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در سخنانی گفت فروش تسلیحات کره شمالی به روسیه برای پیونگ یانگ گران تمام خواهد شد. سالیوان گفت: مراجعه روسیه به کره شمالی برای دریافت تسلیحات بیانگر وضع این کشور است. ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
کاخ سفید روز دوشنبه مدعی شد که رهبر کره شمالی قصد دارد برای فروش تسلیحات به مسکو به زودی به روسیه سفر کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۳:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
کاخ سفید با درخواست از کره شمالی برای توقف مذاکرات با روسیه، گفت که پیونگ یانگ باید به تعهدات خود مبنی بر عدم ارسال سلاح به مسکو پایبند باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۲:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا : سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد ما اطلاعاتی داریم مبنی بر اینکه انتظار می رود مذاکرات روسیه و کره شمالی در مسکو در سطح رهبران درباره فروش تسلیحات به روسیه برگزار شود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۵:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
سفیر ترکیه در کویت اعلام کرد که کشورش 18 فروند پهپاد بیرقدار TB2 به کویت فروخته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون کمیته نیرو های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا در سفر به تایوان از حمایت نظامی واشنگتن از تایپه خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
دولت آمریکا انتقال تسلیحاتی به ارزش 80 میلیون دلار به تایوان را تحت برنامه ای برای کشورهای مستقل تایید کرده است؛ اقدامی که احتمالا خشم پکن که جزیره تایوان را بخشی از خاک خود می داند، برانگیخته خواهد کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۲۳:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
ایرنا : جان کربی گفت: ما از کره شمالی می خواهیم مذاکرات پیرامون ارائه تسلیحات به روسیه را متوقف کند و به تعهدات عمومی پیونگ یانگ مبنی بر عدم ارائه یا فروش تسلیحات به روسیه پایبند باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۲۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه با قرارداد 500 میلیون دلاری فروش تسلیحات به تایوان موافقت کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۹:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که این کشور تسلیحات نظامی جدیدی را در اختیار تایوان قرار خواهد داد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۵:۴۱    
خبرگزاری میزان – جنگ اوکراین سبب شد تا جلوه های نقض حقوق بشر از سوی کشورهای اروپایی مدعی حقوق بشر که تلاش زیادی برای پنهان کردن آن ها به شیوه های مختلف می شود، بار دیگر نمایان شود و انگشت اتهام را به سمت آنان نشانه برود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۴:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس دولت منطقه تایوان گفت که تایپه باید اولین دسته از تانک های آبرامز ام1 ساخت آمریکا را در سال 2024 دریافت کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۱:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : برای میانجی گری یک پیمان دیپلماتیک جدید بین اسرائیل و عربستان سعودی، کاخ سفید باید دو دشمن تاریخی را متقاعد کند تا درباره موضوعات مهمی مانند غنی سازی هسته ای، فروش تسلیحات و حقوق سرزمینی فلسطینیان، زمینه مشترک پیدا کنند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
وب سایت آمریکایی از نگرانی فزاینده ایالات متحده در خصوص افزایش فروش تسلیحات چینی به کشورهای خاورمیانه از جمله شرکای واشنگتن پرده برداشت.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۲۲:۱۳    
جنگ اوکراین منجر به افزایش تولید و فروش تسلیحات نظامی آمریکا و همچنین کشور های غربی شده است. از اواخر فوریه 2022، زمانی که نیرو های روسیه عملیات نظامی خود را علیه اوکراین آغاز کردند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۳:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
براساس رتبه بندی جدید مجله دیفنس نیوز از 100 شرکت برتر دفاعی، در سال 2022 پنج پیمانکار برتر تسلیحاتی آمریکا 196 میلیارد دلار درآمد مرتبط با کالاهای نظامی داشتند.
به نظر می رسد عربستان سعودی و امارات متحده عربی مشتاق خرید پهپادهای نظامی داخلی ترکیه هستند. هر دو کشور در ماه های اخیر قراردادهای چند میلیارد دلاری برای پهپادهای بیرقدار ترکیه امضا کرده اند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - تمرکز دولت جو بایدن بر تایوان و آسیا-اقیانوسیه می تواند به معاملات پرسود جدید برای صنعت نظامی آمریکا تبدیل شود. دولت بایدن هفته گذشته بسته نظامی 345 میلیون دلاری را برای تایوان اعلام کرد که اولین قسط از بسته یک میلیارد دلاری است که واشنگتن در اوایل سال جاری به تایپه اختصاص داده ...
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۳:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
کنگره ایالات متحده در چند سال گذشته به طور قابل توجهی نسبت به فروش تسلیحات به سعودی ها انتقاد داشته و مقاومت نشان داده است، اما اگر اعضای دولت بایدن به این نتیجه برسند که با توافق صلح عربستان و اسرائیل، فرصتی برای تاریخ سازی دارند، ممکن است چندان لازم نباشد که به کنگره تکیه کنند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
از آنجایی که بولیوی به خرید هواپیماهای بدون سرنشین نظامی ساخت ایران اظهار علاقه کرده است، واشینگتن از احتمال باز شدن بازار جدیدی برای فروش تسلیحات ایرانی به کشورهای آمریکای لاتین اظهار نگرانی کرده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سفارت چین در آمریکا با تأکید بر مخالفت پکن با روابط نظامی واشنگتن با تایپه، اعلام کرد که آمریکا باید فروش تسلیحات به تایوان را متوقف کند و از موضوعاتی که می تواند منجر به ایجاد تنش در تنگه تایوان شود، دست بردارد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
شرکت بزرگ تولید تسلیحات در آلمان باوجود تهدید مسکو از متعهد بودن خود به طرح ساخت کارخانه تانک در اوکراین خبر داد. بسیاری از تحلیلگران کسب سودهای بیشتر از طریق تولید و فروش تسلیحات را دلیل این امر می دانند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۴:۲۶    
کمپانی های تولید و فروش اسلحه در غرب و آمریکا با شروع جنگ اوکراین در حال کسب سود های هنگفتی بوده و تامین منافع این کارخانه های اسلحه سازی وابسته به ادامه یافتن بیش از پیش جنگ اوکراین است.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۰:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به اینکه کشورهای حاشیه خلیح فارس رقیب ما در منطقه هستند، همچنان که از واردات بالای سلاح به این منطقه از سوی غرب نگران بودیم، فروش تسلیحات چینی نیز ما را نگران می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۳:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
فرستاده سابق سازمان ملل در امور یمن در جدیدترین اظهارات خود گفت، کشورهای بزرگ شورای امنیت به جنگ یمن به عنوان فرصت برای فروش تسلیحات نظامی نگاه می کردند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- ژنرال ارشد آمریکایی امروز جمعه گفت: ایالات متحده و متحدانش باید در سال های آتی تحویل تسلیحات به تایوان را سرعت بخشند تا به این جزیره کمک کنند تا از خود دفاع کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۹:۰۴    
روسای جمهور کره جنوبی و لهستان با فروش تسلیحات بیشتر به این کشور اروپای شرقی موافقت کردند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۱:۴۴    
دادستانی فدرال ایالات متحده اعلام کرد که رئیس یک اندیشکده آمریکایی به اقدام به عنوان یک عامل ثبت نشده چین و همچنین تلاش برای واسطه گری در فروش تسلیحات و نفت ایران متهم شده است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۰:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
وزارت دادگستری آمریکا یک استاد دانشگاه اسرائیلی -آمریکایی را به دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران متهم کرده است. به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه دیلی میل، گال لوفت، 57 ساله یک شهروند آمریکایی -اسرائیلی است که در ماه فوریه به دلیل همکاری محرمانه با چین ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- ایالات متحده یک شهروند آمریکایی-اسرائیلی را که در راس یک اندیشکده قرار دارد به جاسوسی برای چین متهم کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره؛ آمریکا این فرد را به تلاش برای واسطه گری در فروش تسلیحات و نفت ایران نیز متهم کرده است ...