پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۱۴:۲۳Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش جمعیت»

ایرنا   ۴۰ دقیقه پیش    
تهران - ایرنا - افزایش جمعیت سگ های ولگرد در چند سال اخیر مشکلاتی را از لحاظ سلامتی و حتی محیط زیستی برای کشور رقم زده که مهمترین آنها به ترتیب ابتلا به بیماری هاری و سرگردانی حیات وحش در زیستگاه ها است، کنترل این مساله نیازمند قوانین محکمی است که باید نهادهای متولی نسبت به آن جدی تر باشند.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مشاور امور بانوان دانشگاه تربیت مدرس از در نظر گرفتن تمهیداتی به منظور تشویق اعضای هیأت علمی، کارمندان و دانشجویان برای ازدواج و افزایش جمعیت خبرداد.
سفیر افلاک   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری لرستان گفت: با توجه به لزوم افزایش جمعیت و جلوگیری از کاهش فرزندآوری باید داروهای سقط جنین و پیشگیری از بارداری در عطاری ها جمع آوری شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۳:۰۵    
مرتفع سازی، ایده ای است برای پاسخ به نیاز مسکن شهرنشینان که به واسطه افزایش جمعیت شهر مطرح می شود. این ایده در اوایل قرن بیستم در امریکا و کشور های غربی دنبال شد، اما با توجه به پیامد هایی که با خود در پی داشت، متوقف گردید.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
بدون شک افزایش جمعیت مهاجران در ایران، با توجه به وضعیت حساس کشور، به تدبیر سیاسی اجتماعی نیاز دارد. یکی از این تدابیر، تدوین قوانین مترقی است. منظور از قوانین مترقی، قوانینی است که با وضعیت فعلی جامعه همخوانی داشته باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رشت- مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به آثار مهم افزایش جمعیت در یک کشور بیان کرد: افزایش جمعیت موجب ارتقای امنیت اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی می شود.
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۳:۱۲   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیرکل اتباع قم گفت: نرخ تولد اتباع در قم نسبت به جمعیت ساکن آن ها روال طبیعی دارد.با پر رنگ کردن این موضوع قصد ایجاد بدبینی در بین مردم این دو کشور را دارند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه بر ضرورت ارتقای تجهیزات آتش نشانی متناسب با افزایش جمعیت این شهر تاکید کرد و گفت: آتش نشانان این شهر تمام تلاش خود را برای داشتن شهری ایمن بکار بسته اند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مهاجران افغان در ایران معتقدند به دلیل افزایش جمعیت آن ها باید در این کشور سهم و حق و حقوقی داشته باشند.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۳:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
یک ماهنامه با ارائه گزارش جنجالی از تصمیم جدید افغان ها برای ورود به پارلمان ایران خبر داده است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
در آینده به دلیل افزایش جمعیت و کمبود زمین، شیوه کشاورزی امروزی تغییر می کند و کشاورزی عمودی جای آن را می گیرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست سمنان: وضعیت جسمی این یوزها مساعد است و از سه سالگی می توانند مادرشدن را تجربه کنند. توران و آذر 2 یوزپلنگ ماده نابالغ هستند که واکسیناسیون این یوزها به منظور ارتقای ایمنی بدنشان انجام شد و اکنون دارای سلامت جسمانی مناسب هستند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۷:۰۹    
شهروند خبرنگار ما از افزایش جمعیت اتباع افغان در سمنان و تاثیر منفی این موضوع بر بازار مسکن و اشتغال انتقاد کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۴۹    
افزایش جمعیت شهرهای جهان، تردد در معابر شهری را از جنبه های مختلف با چالش مواجه کرده و مدیران را به طراحی متفاوت آن ها برای رفع نیازهای حال و آینده سوق داده است. معماران روم باستان رهبر توسعه گذرگاه های آینده نگر جهان به حساب می آیند که در گذشته 50 هزار مایل معابر مطلوب احداث کردند.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۴۷   + ۴۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: یوزپلنگ های آذر و توران از سال آینده می توانند مادرشدن را تجربه کنند.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
همگام با کاهش درآمد سرانه ایرانیان و افزایش جمعیت کم درآمد، حوادث جدید و نگرانی های ناخواسته نیز افزایش یافته است. یکی از این نگرانی ها به ایجاد تصادفات ساختگی برای دریافت دیه مربوط می شود. میزان دیه هر سال افزایش می یابد که میزان افزایش آن با افزایش نیز بسیار بیشتر از میزان افزایش دستمزدهاست ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۲۷   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، بر اساس داده های سازمان بهداشت جهانی، بیش از 55 میلیون بیمار آلزایمری در جهان وجود دارد و پیش بینی می شود که این تعداد تا سال 2050 به دلیل ظهور تقریبا 10 میلیون مورد ابتلای جدید در سال، به 139 میلیون نفر افزایش یابد. ...
رانکوه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
یکی از مهمترین موضوعات پیش روی استان گیلان که در حال حاضر زنگ خطر آن به صدا در آمده مساله کاهش جمعیت جوان یا به عبارتی، افزایش جمعیت سالخورده است که از آن به پیری جمعیت یاد می شود و به دلیل اهمیت آن ...
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۴:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اثر سیاست تحدید نسل در دهه 70، نرخ رشد جمعیت کشور 25 درصد کاهش یافت. به دنبال این کاهش رشد جمعیت و نیز نرخ بالای زاد و ولد در دهه شصت در آینده کشور با بحران جدی سالمندی روبروست.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۸:۰۵    
تحلیلگران پیش بینی می کنند تقاضای جهانی برای نفت، ذغال سنگ و گاز تا سال 2030 میلادی به دلیل رشد نیاز کشورها به نفت و افزایش جمعیت به اوج خود برسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۳    
جمعیت مهاجران از ساکنان بومی جزیره لامپدوسا در ایتالیا پیشی گرفته است.
مصی علی نژاد که سال گذشته با ایجاد کمپین علیه حضور رئیس جمهور در سازمان ملل، دعوت به فراخوان در نیویورک داده بود، امسال هیچ برنامه ای در این خصوص نداشت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری شهرکرد گفت: با توجه به افزایش جمعیت در محله منظریه، ساخت پایانه مسافربری در این محله ضروری است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: یکی از اولویت های اصلی دولت سیزدهم مساله جوانی و افزایش جمعیت بوده و سیاست دولت این است تا با استفاده از ظرفیتهای موجود برای تحول و جوانی جمعیت اقدام شود که خوشبختانه برنامه ریزی های خوبی در این حوزه صورت گرفته است.
روزنامه سراج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۱۹    
نسخه های غربی برای ما قابل اعتماد نیستند. نه در زمینه ی اقتصاد، نه در مسئله ی جمعیت. به کسانی که با افزایش جمعیت مخالف اند؛ باید گفت؛ هشتاد میلیون جمعیّت در یک کشور، آبروی آن کشور است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان-عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خوراسگان گفت:جمعیت را با دستور و قانون نمی توان افزایش داد، دولت و حکومت باید از خصوصی سازی سیاست های رفاهی دست بر دارد و زیرساخت آن را برای همه فراهم کند.
جمعیت کره ی زمین اخیراً از مرز 8 میلیارد نفر گذشته است. آیا این ایده که تعداد افراد زنده خیلی بیشتر از تعداد افراد مُرده است، می تواند درست باشد؟
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
برای ایجاد جذابیت های بیشتر، تابستان امسال فرمانی صادر شد که اگر یک خانواده تعهد بدهد که 12 سال در جزایر زندگی کند، یک فرد مذکر از این خانواده از خدمت اجباری سربازی معاف می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
هر چند برخی افراد از حضور دستفروشان به دلیل مسائل اقتصادی حمایت می کردند اما افزایش جمعیت این اشخاص و همچنین مشخص شدن مافیای پشت پرده دستفروشی های شهر موجب شد تا افکار عمومی ساماندهی دستفروشان را طلب کند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۶    
بسیاری از کشورهای جهان با توجه به بحران انرژی، افزایش جمعیت و نیاز روزافزون به انرژی های پایدار و تجدیدپذیر، به راهکارهای نوینی نظیر پیاده روهای خورشیدی روی آورده اند. مجارستان، قطر، رومانی و مالت از جمله مناطقی هستند که توانسته اند از راهکار خورشیدی کردن پیاده روها بهره ببرند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
این روزها شاهد افزایش جمعیت متکدیان در چهارراه های شهر رفسنجان هستیم و سروکله آنان در چهارراه های فرعی محلات هم پیدا شده است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
بررسی های گوناگون نشان می دهد میزان تولید ناخالص داخلی به نرخ پایه در دهه 90 تنها 9 درصد رشد کرده، یعنی تولید سرانه در یک دهه ثابت مانده است. این آمار به معنای تغییر نکردن اجزای تولید در این مدت است ...
عطنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
عطنا - خانه در فرهنگ ایرانی تنها سازه فراهم آمده از سنگ، آجر، چوب و آهن نیست، بلکه محل اقامت دائم یا نسبتا پایدار خانواده است و همه افراد پس از پایان روز نیاز به استراحت و آرامش در جایی دارند که به دور از هیاهوی دنیای بیرون، لحظات و اوقات خوشی را سپری کنند ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۷:۵۹    
اندازه بازار فست فشن (مُدِ سریع) 122257.5 میلیون دلار در سال 2021 ارزش گذاری شد و پیش بینی می شود با نرخ سود رشدِ سالانه 10.13درصد؛ تا سال 2030، به 283457.5 میلیون دلار برسد ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
افزایش جمعیت از یک سو، توسعه نامتوزان شهرها و کشاورزی از سوی دیگر منجر به برداشت های بی رویه از منابع سطحی و زیرزمینی منابع آب در کشور شده است. سدسازی ها، توسعه صنایع و حق آبه های ایران هم در این ماجرا به تشدید بحران آب دامن زده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۵:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: مراکز دپوی زباله که دارای حفاظ خاصی هم نیستند که مرکز ارتزاق سگ های ولگرد تبدیل شده که همین موضوع موجب افزایش جمعیت سگ های ولگرد شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر آموزش و پرورش کیش از احتمال افزایش جمعیت دانش آموزی در کلاس های درسی مدارس این جزیره برای سال تحصیلی جدید خبر داد.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۲:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت عمران شهر های جدید گفت: ساخت خانه های حیاط دار و ویلایی، در تمامی شهر های دارای اراضی امکان پذیر است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۳:۰۸    
روزنامه ایران: شیوع بیماری های نوپدید و مزمن، افزایش جمعیت سالمندان و افزایش تخت های بیمارستانی سبب شده است کمبود نیروی پرستاری به شدت احساس و فشار کار روی دیگر نیروها وارد شود به طوری که مشمول اضافه کاری های اجباری می شوند ...
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۰:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، معصومه آقایی روز سه شنبه در نشست قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت البرز افزود: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به عنوان مهمترین تصمیم در حوزه افزایش جمعیت احکام متعددی در موضوع پیشگیری و کاهش سقط جنین عمدی و جنایی وضع کرده است. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
با حضور مسئولان اداره کل جذب و هدایت دانشجویان غیر ایرانی در نشست تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، راه کنش های جذب و پذیرش حداکثری دانشجویان غیر ایرانی و بین المللی در این استان بررسی شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
تداوم خشکسالی و افت سطح آب های زیرزمینی و افزایش جمعیت و صنایع وارتقاء سطح بهداشت عمومی در روستاها باعث افزایش مصرف آب شرب در این حوزه شده که با توجه به محدودیت موجود کمبود هایی را در برخی از نقاط ایجاد کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
طرح جوانی جمعیت در خوزستان با هدف کمک در افزایش جمعیت در حال اجراست .
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
یک دامپزشک گفت: غذا دادن به سگ های ولگرد باعث می شود که هم خودشان آسیب ببینند و هم به طبیعت آسیب برسانند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس مجلس با اشاره به حضور باشکوه ملت مسلمان ایران در راهپیمایی اربعین و افزایش جمعیت زائرین ایرانی گفت: از مسئولان اجرایی کشور که با مدیریت شایسته بسیاری از مشکلات زائران را نسبت به سال گذشته کاهش دادند و باعث رضایت مشهود مردم شدند تشکر می کنیم.
اقتصاد آنلاین / ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۱۴   + ۳۶ سایت دیگر  
رییس مجلس گفت: درگذشت جانکاه شش کارگر زحمتکش و عزیز در انفجار معدن زغال سنگ البرز شرقی در طزره دامغان را به خانواده های محترم آن عزیزان، جامعه کارگری کشور، و آحاد ملت شریف ایران تسلیت می گویم ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۰۸   + ۳۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش جمعیت زائران ایرانی در اربعین حسینی همچون گذشته ثابت کرد که پیوند قطعی ملت سربلند ایران و اهل بیت (ع) ناگسستنی و ابدی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی خدمات محققان جهاد در حوزه افزایش جمعیت را تشریح کرد و گفت: بسیاری از گردشگران سلامت از خدمات پژوهشگاه رویان در حوزه ناباروری استفاده می کنند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۸:۴۷    
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که در دو دهه گذشته، جمعیت حیات وحش ایران در مناطق چهارگانه تحت مدیریت این سازمان در مجموع روند افزایشی را تجربه کرده است ...