سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۲۳:۲۹Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بحران یمن»

مثلث آنلاین   ۱ ساعت پیش    
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور سابق کشورمان در خصوص مذاکرات ایران و عربستان به جماران گفت: دلیل طولانی شدن مذاکرات مسائل پیچیده منطقه به ویژه بحران یمن و قطع روابط دو جانبه برای هفت سال بود. چند دوره مذاکره با میانجی گری نخست وزیر عراق در بغداد و مذاکراتی نیز در مسقط صورت گرفت ...
عصر ایران   ۶ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور سابق کشورمان در خصوص مذاکره ایران و عربستان گفت: دلیل طولانی شدن مذاکرات مسائل پیچیده منطقه به ویژه بحران یمن و قطع روابط دو جانبه برای هفت سال بود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
آنچه آمریکا در یمن دنبال می کند، منافعی است که از ناحیه وجود بحران، تداوم آن و عمق بخشی به آن به دست می آورد. به واقع درک و دریافت این موضوع از سوی تمام بازیگران موجود در یمن می تواند به معنای خنثی سازی برنامه ها و عملیات تخریبی واشنگتن برای بر هم زدن زمینه سیاسی حل فراگیر و پایدار بحران در یمن ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در سخنانی بر ضرورت دستیابی به راه حلی سیاسی برای بحران یمن تاکید کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی در چارچوب رایزنی های جمهوری اسلامی ایران در راستای حل بحران یمن با نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت وگو کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۸:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
در این بیانیه با تاکید بر حمایت از شورای رهبری ریاستی یمن، بر حمایت از تلاش های بین المللی و منطقه ای جهت دست یابی به یک راهکار سیاسی جامع برای بحران یمن تاکید شد.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۱:۵۴    
ایالات متحده آمریکا بار دیگر بر تعهد خود بر پایان دادن به جنگ یمن و تلاش برای کاهش بحران انسانی در این کشور تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
آنچه بسیاری در مورد توافق ایران و عربستان سعودی معتقدند این است که این توافق عامل اصلی پایان دادن به بحران یمن است. ما می خواهیم روشن کنیم که این باور اشتباه است، حتی اگر نشان دهنده تفکر بسیاری از ناظران تحولات باشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۳:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن خواستار تدوین یک مشارکت سیاسی پایدار جدید در این کشور شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی سیاسی یمن تصریح کرد که واشنگتن به دنبال حل بحران نیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
فرستاده سازمان ملل به یمن مذاکراتی را در ریاض با مقامات عربستانی و مسؤولان یمنی برای حل مسالمت آمیز بحران یمن برگزار کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۵:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
اتحادیه بریکس در بیانیه ای خواستار انجام مذاکرات میان طرف های درگیر در یمن با هدف حل و فصل بحران این کشور شد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۷:۵۰   + ۳۸ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه در دیدار رئیس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن گفت: تهران از هر گونه ابتکار، طرح و اقدامی که به رفع محاصره یمن و برقراری آتش بس همه جانبه و تفاهم میان گروه های سیاسی یمنی بیانجامد، استقبال می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۹:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن با اشاره به وقایع جاری سودان، اعلام کرد، بحران در این کشور امتداد بحران یمن است که متخاصمان امروز سودان در آن شرکت کرده بوند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۲۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : به تازگی ایران و عربستان پس از حدود یک دهه قطع روابط، با میانجی گری چین به توافقی برای ازسرگیری روابط دوجانبه رسیده اند. اکنون به نظر می رسد که چین در نظر دارد همین کار را دربارۀ بحران یمن نیز انجام دهد تا هم بر اعتبار دیپلماتیک خود بیفزاید و هم به موقعیت های سرمایه گذاری و منافع ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۲۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
کاردار پیشین ایران در عربستان گفت: در چند وقت اخیر شاهد حاکم شدن یک رویکرد نسبتا عقلانی، مبتنی بر سیاست تنش زدایی بر عرصه سیاست خارجی در عربستان در منطقه هستیم. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۹:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: اگر ایران و عربستان به راه حلی برای پایان دادن به بحران یمن برسند، باز هم اعتبار آن به میزان زیادی به چین تعلق خواهد گرفت، زیرا ایران و عربستان صرفاً با میانجی گری چین بود که حاضر شدند روابط دوجانبه را از سر بگیرند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۰۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
در آستانه عید سعید فطر، رئیس شورای عالی سیاسی یمن، در نطقی تلویزیونی، آمریکا را متهم به کارشکنی در تحقق مذاکرات صلح با طرف های درگیر در یمن کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
روند تنش زدایی بین ایران و عربستان که طی بیش از یک ماه گذشته در جریان بوده، با اینکه هنوز به اوج مد نظر نرسیده، اما از هم اکنون پیامدهای مثبت آن از جهت کمک به برقراری آرامش در منطقه محسوس است ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۶:۱۶   + ۲۳ سایت دیگر  
روسیا الیوم نوشت: ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی روز دوشنبه گفت این اقدام در راستای اقدامات پیشین عربستان و حمایت از تلاش های جاری برای تثبیت آرامش و فراهم کردن فضای گفت وگو میان طرف های یمنی با هدف دستیابی به راه حل جامع و پایدار سیاسی است که به بحران یمن پایان دهد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۲:۰۵    
شفقنا آینده- یک کارشناس امور منطقه درباره چشم انداز صلح در یمن می گوید: در حال حاضر که وضعیت ارتباطی ایران و عربستان به سر منزل مناسبی رسیده تاثیر خود را بر بحران یمن نشان می دهد و این تنش به مسیر روش های سیاسی و مسالمت آمیز می رود و می توان شاهد آرامش در این منطقه بود. ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۸:۰۵    
صباح زنگنه کارشناس حوزه روابط بین الملل در گفت و گو با جام جم آنلاین با اشاره به سرعت گرفتن مذاکرات صلح میان نمایندگان عربستان سعودی و انصارالله یمن و همچنین آزادی و مبادله صدها زندانی از سوی دو طرف مناقشه گفت ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۲:۵۳    
سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در کویت با بیان اینکه تحولات شتابان در منطقه از جمله توافق ایران و عربستان و به تبع آن حرکت سایر کشورهای عربی به سمت بهبود روابط با ایران را مایه نگرانی آمریکایی ها و صهیونیست ها دانست و گفت ...
صدای لنجان   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۰۳:۲۱   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش صدای لنجان ؛ پس از دیدار طارق عفاش عضو گروه موسوم به شورای ریاستی یمن (تشکیلات وابسته به ریاض) با استیون هریس فاگین سفیر آمریکا در یمن در روز دوشنبه، رسانه های سعودی زبان به انتقاد از وی گشوده اند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رسانه های غربی به نقل از یک مقام عالی رتبه اماراتی اعلام کردند که امارات از تلاش های عربستان برای دستیابی به راه حلی برای بحران یمن حمایت می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
امارات اعلام کرد که این کشور از راهکار سیاسی برای حل بحران یمن استقبال و حمایت می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام ارشد اماراتی اعلام کرد ابوظبی از تلاش های ریاض در حل سیاسی بحران یمن حمایت می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۶:۳۴    
سفیر عربستان در صنعا گفت: دیدارم از صنعا در ادامه تلاش کشورم برای پایان یافتن بحران یمن است.
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۳:۲۴   + ۱۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که هیات عربستانی روز شنبه - 19 فروردین - وارد ایران شده است و در تهران و مشهد موضوع بازگشایی سفارتخانه و کنسولگری عربستان را پیگیری می کند و در مقابل هیات ایرانی نیز به زودی عازم عربستان خواهد شد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۲:۱۰    
تاکید کردیم ملت یمن است که باید نسبت به آینده حکومت کشور خود تصمیم گیری کند. همواره در روند مذاکرات طرفین نقش موثر و مثبتی اعمال کردیم. در هر جایی که نیاز به ایفای نقش و یا هرکدام از طرفین از ما نقش کمک کنندهای خواسته شود آماده ایفای نقش هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۲۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
به اعتقاد یک رسانه عربی در حالی که احتمال حل و فصل بحران یمن هر لحظه بیشتر می شود، نقش چین در این فرایند هم نمایان تر می گردد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۲۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
عربستان سعودی، رئیس و اعضای شورای رهبری ریاست جمهوری یمن را در سالگرد اعلام موجودیت این شورا به ریاض احضار کرد و آن ها را در جریان جزئیات توافقات عربستان و انصارالله برای حل بحران یمن قرار داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۰۷:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
نماینده ویژه آمریکا در امور یمن با ادعایی علیه ایران درباره جنگ یمن، خواستار حمایت ایران از حل وفصل سیاسی بحران یمن شد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
باربارا لیف گفت: باید دید که تنش زدایی اخیر بین تهران و ریاض تا چه میزان به حل بحران یمن کمک خواهد کرد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۲۳:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران- سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: ایران بر اساس دیدگاه راهبردی و سیاست های اصولی خود، راهکار بحران یمن را سیاسی دانسته و بر لغو کامل محاصره، برقراری آتش بس سراسری، احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی و یکپارچگی یمن، ایجاد روند سیاسی با حضور همه گروههای یمنی تاکید می کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل ایران اکونومیست ، همزمان با فرارسیدن نهمین سالگرد تهاجم عربستان سعودی به خاک یمن حزام الاسد از اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفتگویی ویژه با خبرنگار ایران اکونومیست در صنعا ضمن تشریح مهم ترین تحولات جاری در پرونده بحران یمن به ویژه روند گفتگوها میان اعضای مذاکره ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه استمرار آتش بس می تواند به فراهم شدن بستر حل و فصل بحران یمن کمک کند، گفت: برگزاری مذاکرات یمنی-یمنی و عدم دخالت بیگانگان در امور این کشور، تنها راهکار خروج یمن از بن بست فعلی است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم خمین در مجلس اعتقاد دارد پیش بینی راهکار سیاسی برای برون رفت از بحران یمن امری ضروری است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
حسن لاسجردی گفت:به طور حتم مناسبت ها سیاسی درست با عربستان می تواند سایه مناسبی روی موضوع جنگ و بحران یمن داشته باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ائتلاف سعودی با دلارهای نفتی و آمریکا با فروش تسلیحات، بحران یمن را به مرز هشت سالگی کشاندند؛ جنگی که ائتلاف مزبور در آن ناکام ماند اما سود هنگفتی نصیب اسلحه سازان آمریکایی کرد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۹:۲۷   + ۲۶ سایت دیگر  
سخنگوی دستگاه سیاست خارجی تلاش دولت نجات ملی یمن در این خصوص را گام مهمی در جهت پیشرفت مسایل انسانی و تقویت روند حل و فصل سیاسی بحران یمن توصیف کرد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۰:۲۱   + ۳۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به توافق تهران و ریاض برای ازسرگیری روابط گفت: ایران و عربستان نمی توانند نگاه حذفی نسبت به یکدیگر داشته باشند، بلکه باید به عنوان دو قدرت اصلی منطقه ظرفیت های یکدیگر را با هم افزایی برای تأمین صلح و ثبات و توسعه منطقه به کار بندند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۰:۳۵    
کتاب جنگ برای یمن؛ واکاوی منافع ژئوپلیتیکی و سناریو های مطلوب بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای در بحران یمن نوشته امیررضا مقومی از سوی مرکز آینده پژوهی جهان اسلام و مرکز مطالعات مددانش منتشر و راهی بازار نشر شد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل منطقه ای درباره توافق ایران و عربستان می گوید: بازخورد و پیامد های این توافق نامه برای امنیت منطقه بسیار مثبت خواهد بود و در آینده نیز نوعی همکاری سیاسی و امنیتی بین ایران و عربستان برقرار خواهد شد. امروز توپ در زمین سعودی ها است ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان معتقدند توافق ایران و عربستان برای ازسرگیری روابط دوجانبه می تواند به حل بحران جنگ یمن کمک مؤثری کند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۲۷    
شلیک 2 موشک بالستیک از سوی کره شمالی، حمایت ایران از تلاش های سازمان ملل برای حل بحران یمن و رد توافق با ایران بر سر تبادل زندانیان از سوی آمریکا از جمله مهم ترین اخبار جهان در 12 ساعت گذشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۱:۱۴   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن از حل و فصل سیاسی بحران یمن مبتنی بر توجه به موضوعات انسانی اعلام حمایت کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
برخی منابع در صنعاء تاکید کردند، راه حل در تهران نیست و راه حل بحران یمن موافقت با خواسته های صنعاء و ابراز حسن نیت با عمل به خواسته های مربوط به پرونده انسانی بدون وقت کشی یا فرار از تعهدات است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۸    
بررسی تأثیرات توافق میان عربستان و ایران به ویژه بر بحران یمن و روابط با اردن از مهم ترین موضوعاتی است که روزنامه های مطرح عربی به آن پرداخته اند.