چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۱۸:۰۵Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فائو»

تحلیل بازار   ۴ ساعت پیش    
در حالی که ارزش جهانی صادرات پسته در سال 2022 از 3 میلیارد دلار فراتر رفته است طبق آمار فائو ایران نیز در رتبه دوم صادرات جای دارد.
جام جم   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اما غم ماجرا شاید نه به دلیل نبود غذا که به دلیل دورریز آن است؛ به این معنا که در حالی یک میلیارد گرسنه در جهان وجود دارد که بدانیم غذای یک سال همه گرسنگان جهان سالانه سر از زباله دانی ها درمی آورد. آمارهای ایران هم در زمینه دورریز غذا به نوعی هولناک است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۷:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
ثبت محصول رازیانه شهرستان رزن در سازمان جهانی غذا و دارو ، فائو در دست پیگیری است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۴:۲۲    
آمارها و گزارش های فائو (سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد) نشان می دهد ظرفیت ایران در تولید محصولات کشاورزی بالاست؛ به این معنا که کشاورزان ایرانی علاوه بر تامین نیازهای داخلی، می توانند مایحتاج کشورهای منطقه را نیز تولید و عرضه کنند.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
هرساله در ایام پایانی تابستان برداشت انجیر از انجیرستان های شهرستان استهبان انجام می شود. بزرگترین انجیرستان دیم جهان در شهرستان استهبان استان فارس واقع می باشد که سالانه در حدود 20 هزار تن انجیر مرغوب خشک از انجیرستان های استهبان و شهر های اطراف آن به کشور های خارجی نظیر کره جنوبی، ژاپن و.. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۸:۳۲    
همایش احیای اراضی جنگلی تخریب یافته امروز با حضور جمعی از کارشناسان از سراسر کشور و کارشناسانی از فائو در کرمان برگزار شد
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۹:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان تویسرکان گفت: نماینده سازمان فائو طی حضور دو روزه خود در تویسرکان گردوی این شهرستان را شایسته جهانی شدن عنوان کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۲۱    
همدان- ایرنا- رضایت بالای نماینده فائو (سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد) از پرونده گردوی تویسرکان در جریان بازدید از باغات این شهرستان نوید می دهد که این محصول بزودی به ثبت جهانی می رسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۹:۳۹    
با حضور کارشناس خاروبار و کشاورزی سازمان ملل متحد در تویسرکان، نظام سنتی کاشت، نگهداری، چیدن و فروش گردوی این شهرستان به عنوان میراث جهانی درآستانه ثبت فائو قرار گرفت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۵۳    
در حالی که ارزش صادراتی محصول باغی لیمو و لیمو ترش در سال 2022 بالغ بر 3.81 میلیارد دلار بوده، به گفته فائو ایران نیز صادراتی به ارزش 761هزار دلار رقم زده و در جایگاه پنجاه و سوم دنیا قرار گرفته است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۴۴    
قزوین - اولویت حفظ آب و زمین در باغستان سنتی نماینده فائو گفت: باید حفظ و توجه به منابع طبیعی به ویژه آب و زمین در اولویت باغستان سنتی قرار گیرد. همچنین باغداران و جامعه محلی باید مورد حمایت ویژه قرار بگیرند، چراکه این افراد نقش مهمی در حفظ و نگهداری باغات سنتی دارند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
سلیم ذکری نماینده سازمان فائو از باغ پارک ملاخلیلا در مرکز باغستان قزوین دیدن کرد.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۳۶    
فرماندار تویسرکان از سفر بازرسان فائو به شهرستان در روزهای 29 و 30 شهریور ماه خبر داد و گفت: امیدواریم نتایج این بازرسی به گونه ای رقم بخورد تا گردوی این دیار با ثبت در سازمان فائو، جهانی شود و سفیری باشد برای شناساندن فرهنگ قوی پایتخت طلای سبز ایران به مردمان جهان و نوید بخش رشد اقتصادی منطقه.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/ براساس خبر و گزارشات واصله، پیشنهاد می شود باغستان سنتی قزوین با نام باغات کاسپین ثبت جهانی شود. مهدی رجحانی، معاون استاندار قزوین در نشست باغستان سنتی قزوین، میراث زنده نیاکان در فهرست میراث کشاورزی جهانی (جیاس) که با حضور پرفسور سلیم ذکری نماینده فائو برگزار شد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۴۶    
قزوین - ایرنا - سلیم ذکری، نماینده سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) در سفر یک روزه خود به استان قزوین، روز دوشنبه از موزه ادوات کشاورزی قزوین بازدید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۰۹    
قزوین - ایرنا - نماینده سازمان جهانی فائو (سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد) با هدف ثبت باغستان سنتی قزوین در فهرست نظام های میراث کشاورزی مهم جهانی (جیاس) به این استان سفر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین نماینده فائو گفت: باید حفظ و توجه به منابع طبیعی به ویژه آب و زمین در اولویت باغستان سنتی قرار گیرد همچنین باغداران و جامعه محلی باید مورد حمایت ویژه قرار بگیرند چرا که این افراد نقش مهمی در حفظ و نگهداری باغات سنتی دارند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) برای بررسی ظرفیت های باغستان سنتی قزوین و ثبت جهانی این میراث زنده نیاکان به قزوین سفر کرد.
نماینده سازمان فائو گفت: مردم قزوین باید نسبت به ارزشمند بودن باغستان سنتی آگاه شوند و درشرایط کنونی که با تغییرات آب و هوایی و جمعیتی مواجه هستیم حفظ این باغات بسیار ارزشمند و ضروری است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
سلیم ذکری نماینده فائو برای بررسی ظرفیت های باغستان سنتی قزوین و ثبت جهانی آن به قزوین سفر کرد.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: بزودی با کمک سازمان فائو باغستان سنتی قزوین بعنوان هفتاد ونهمین اثر در فهرست میراث زنده جهانی کشاورزی(جیاس) ثبت می شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ثبت جهانی گردوی تویسرکان در فائو (سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد) که چند سالی است مراحل پیگیری را می گذراند، حالا به مرحله نهایی رسیده است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۶:۰۲    
سلامت نیوز : ثبت جهانی نظام های میراث کشاورزی ایران در "جیاس" فائو، به حمایت و توسعه این نظام ها برای ایجاد منافع و بهره مندی جوامع محلی کمک می کند. بر اساس مطالعات انجام شده، محصولاتی که نشان یا لوگوی جیاس را داشته باشند در بازارهای جهانی تا 5 برابر قیمت به فروش می رسند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: ثبت جهانی گردوی تویسرکان در سازمان کشاورزی و غذای ملل متحد(فائو) در حال انجام است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم تویسرکان در مجلس با اشاره به ظرفیت های بالای کشاورزی در تویسرکان به ویژه محصول گردو گفت: ثبت جهانی گردو در سازمان فائو در مراحل پایانی قرار دارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: ثبت جهانی گردوی تویسرکان در فائو (سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد) چندین سال در حال پیگیری است و آخرین مراحل خود را می گذراند.
سلام نو / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
براساس پیش بینی فائو و شرایط جوی احتمال 70 درصدی حمله ملخ های صحرایی به استان های جنوبی کشور وجود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار دستیار مدیرکل فائو گفت: با توجه به شرایط نامطلوب جنگل های زاگرس به دلیل کمبود آب و آفاتی که به این جنگل هجوم آورده اند، از فائو انتظار داریم در این زمینه به ما کمک کند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده منطقه ای فائو در خاور نزدیک و شمال آفریقا با تاکید براینکه طوفان شن و گرد و غبار ماهیت فرامرزی دارد، گفت: زیان های اقتصادی ناشی از این پدیده می تواند به صدها میلیون دلار برسد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۵:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
فائو در اجلاس بین المللی تهران خواستار اقدام جهانی برای مقابله با توفان های گرد و غبار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۹:۱۷   + ۴۷ سایت دیگر  
فائو اعلام کرد که قیمت جهانی موادغذایی به پایین ترین سطح در دو سال اخیر رسیده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
قیمت جهانی مواد غذایی در ماه اوت با کاهش همراه بوده است. بررسی های فائو گویای آن است که با وجود افزایش قیمت های جهانی برنج و شکر، شرایط عرضه قوی سبب کاهش شاخص کل قیمت مواد غذایی شده است ...
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
گیل خبر/ به گزارش یورونیوز:سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد اعلام کرد که قیمت جهانی برنج در ماه اوت به بالاترین حد خود در 15 سال اخیر رسید. این اتفاق بعد از این رخ داد که هند، بزرگترین صادرکننده برنج جهان، صادرات برنج را ممنوع کرد. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۶:۰۶   + ۱۷ سایت دیگر  
اکوایران: فائو نسبت به گرسنگی مزمن در میان مردم جهان هشدار داد و اعلام کرد: تقریبا از هر 10 نفر یک نفر در این سیاره گرسنگی مزمن را تجربه می کنند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- براساس اعلام سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو)، قیمت برنج در ماه آگوست به بالاترین سطح خود در جهان در پانزده سال گذشته رسیده و طی یک ماه 9.8 درصد افزایش یافته است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۱:۰۷    
در حالی که بازاری به ارزش 1.7 تریلیون دلار برای سبزیجات تازه تا 2030 برآورد می شود طبق آمار فائو کشورهای چین، هند، ایالات متحده، روسیه و ترکیه پنج تولید کننده برتر در این بخش هستند.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۵:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
در حالیکه واردات برنج چند وقتی است از سوی بخش دولتی محدود شده مختاریانی، رئیس انجمن تولید و تامین کنندگان برنج می گوید: کمبود این محصول در بازار محسوس است و قیمت آن در بازار 15درصد افزایش یافته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نخستین همایش ملی طرح جهش تولید در دیم زار های کشور، با حضور نماینده موقت فائو در ایران و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در تهران برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که طبق آمار فائو چین، اندونزی و ویتنام اصلی ترین تولید کننده های دارچین هستند، هر کیلوگرم از این محصول در بازارهای کشور متناسب با کیفیت آن با قیمتی بین 250 تا 700 هزار تومان عرضه می شود.
ایران جیب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مطابق آخرین آمارهای سازمان فائو در سال های 2021 تا 2022 وضعیت امنیت غذایی در ایران افت کرده و به رتبه 90 در سطح جهان رسیده ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس کشاورزی فائو با تاکید بر لزوم انتقال تجربیات ایران در اجرای طرح جهش تولید دیمزار ها، کشاورزی حفاظتی را مقدمه و پشتوانه تامین امنیت غذایی پایدار عنوان کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۳:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، تغییر شیوه تولید در کشور چه در بخش کشاورزی و چه سایر بخش ها ضرورتی اجتناب ناپذیر است. تغییرات اقلیمی سبب شده تا گرمای هوا تا چند سال آینده چند درجه افزایش پیدا کند و معضل آب یکی از تهدیدهای جدی حیات موجودات در کره زمین است. ...
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۲:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
اقتصادتهران: طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور در راستای افزایش بهره وری کشاورزی و در عین حال حفظ پایداری و تقویت امنیت غذایی با همکاری سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) پیگیری می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۲۳:۱۵    
سازمان فائو با همکاری مالی 9.5 میلیون دلاری ژاپن بهینه سازی آبیاری در کنر را برعهده گرفتند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که طبق آمار فائو سه کشور کانادا، هند و ترکیه در صدر تولید کنندگان عدس قرار دارند، ایران نیز با تولید بیش از 308 هزار تن در رتبه نهم جهان قرار دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۳۹    
در شرایطی که بر اساس آمار فائو در سال زراعی 2021-2022 در سراسر جهان حدود 16 میلیون تن نخود تولید شده است ایران نیز در مدت نامبرده نهمین تولید کننده این نوع حبوبات است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۱:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور از احتمال هجوم شدید ملخ صحرایی به کشور در اواخر دی و ابتدای بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: عملیات مبارزه با این آفت، همکاری دستگاه های مختلف را می طلبد. ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
عباس کشاورز گفت: برای تولید یک کیلو گوشت قرمز 12 تن آب مصرف می شود. چرا اصرار به تولید داریم؟ باید برنامه فائو را در حوزه تامین غذا اجرا کنیم و نباید به دنبال خودکفایی در همه کالاها باشیم./ 90 اقتصادی https://t.90eghtesadi.com/FileRepository//2023/8/27/638287539470075766.mp4
فودنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس آمار سازمان فائو در حالی چین حدود 20 درصد تولید جهانی انگور را به خود اختصاص داده که ایران در جایگاه یازدهم تولید است و شیلی نیز بزرگترین صادر کننده این محصول محسوب می شود.