چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۰۶:۵۸Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ورزش باستانی»

موج   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۸:۲۱    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: ثبت ورزش باستانی و اصیل زورخانه ای در فهرست آثار یونسکو نشان از قدمت و اصالت این ورزش مفرح دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نوجوانان بسطام با هدف ترویج فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای به گود زورخانه رفتند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۶:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس فدارسیون زورخانه ای کشور و کشتی پهلوانی کشور گفت: اشاعه فرهنگ اصیل ورزش باستانی زورخانه ای و کشتی پهلوانی در اولویت برنامه ها است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۲۵    
درباره برنامه ویژه ورزش باستانی و زورخانه ای در گود شهید چمران مشهد که این روزها در حال برگزاری است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۲۰    
معاون س یاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت : ورزش باستان ی و زورخانه ای با مرام امیرالمومنین(ع) عجین و نماد پهلوانی، جوان مردی و اخلاق است و همه ما باید سعی کنیم این مرام حسنه را در خودمان تقویت و در رفتار و کردارمان ساری و جاری نماییم. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی و ورزش های زورخانه ای از فعالان و ورزشکاران این عرصه تجلیل شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۸:۳۱    
ورزش باستانی از جمله نمادهای فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی که در گود هشت ضلعی زورخانه، ادب، معرفت، ایثار، بزرگی و احساس مسئولیت را می آموزند و به رخ می کشد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر، گروه استان ها؛ ورزش پهلوانی نمونه آن دست فرهنگ هایی است که در استان سمنان به خوبی نتوانسته ایم شاهد بروز و ظهور آن باشیم. هر چند 21 زورخانه در استان سمنان وجود دارد که به تربیت استعدادهای بی بدیل در رشته های مختلف ورزش باستانی می پردازند اما همچنان با روزهای طلایی دهه 60 استان فاصله ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۲۲:۳۹    
آیین تجلیل از ورزشکاران پهلوانی در استان کردستان در حالی برگزار شده که بر تقویت ورزش باستانی زورخانه ای میان نسل جوان تاکید شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۶:۴۵    
در ایران 17 شوال به مناسبت سالروز مبارزه دلاورانه و جوانمردانه امام علی(ع)، شکست دشمن و سربلندی اسلام، روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نامیده شده است.
کلام تازه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در دیدار با خانواده شهید الداغی شال قهرمانی و پهلوانی ورزش باستانی به خانواده شهید اهداء کرد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۸:۰۶    
نشست خبری هفته ترویج فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای و سالروز قشر بسیج ورزشکاران که در سالن اجتماعات اداره کل ورزش وجوانان استان فارس برگزار شد.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۲۱:۴۱    
مرصاد نیوز: امروز مصادف با 17 شوال که در تقویم به روز فرهنگ پهلوانی ورزش زورخانه ای نام گذاری شده است، بهانه ای شد با یکی از مربیان و مدرسین رسمی فدراسیون ورزش زورخانه ای و کشتی جمهوری اسلامی ایران که با رویکرد مردمی و پهلوانی خود سعی در گسترش فرهنگ پهلوانی ورزش زورخانه ای در محلات حاشیه نشین را ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۵:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
مرشد علیزاده با بیان اینکه پهلوانی زیباترین آهنگ ورزش باستانی است، گفت: ورزش پهلوانی و زورخانه ای تنها ورزش ملی و باستانی بوده که تواضع و گذشت از مهم ترین اصل این ورزش است، علی رغم اینکه باعث توانمندی جسم می شود، روح انسان را هم صیقل می دهد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۳:۲۴    
امیر سرتیپ دوم فولادی با بیان اینکه ورزش باستانی و زورخانه ای ریشه در فرهنگ و سنت ما دارد، گفت: برنامه داریم تا ورزش باستانی را به خاطر خصوصیت جوانمردی و پهلوانی در نیرو های مسلح مان احیا کنیم.
فرمانداری برخوار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار: محمدرضا قربانی فرماندار شهرستان به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای پیام تبریکی صادر نمود. متن پیام بدین شرح است: ورزش باستانی کشورمان یک تاریخ و یک فرهنگ محسوب می شود که در طول سالیان با جوانمردی، گذشت و ایثار عجین شده است ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای: ورزش باستانی برای ما فقط یک ورزش نیست؛ یک تاریخ است یک فرهنگ است. یعنی چند هزار سال سابقه ی تاریخی و سابقه ی فرهنگی در همین کاری که آقایان انجام می دهند./ 1367/2/27
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۰:۳۲    
بهارستان یک (پانا)- رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان بهارستان به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای، شعار ورزش های باستانی را، پرورش جسم و روان دانست. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۲:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
در ایران 17 شوال، روز شکست عمربن عبدود از امام علی(ع) در جنگ خندق روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نام دارد. ورزشی که پیشینه ای کهن در فرهنگ ایرانی دارد و نمایانگر پیوند جوانمردی و قدرت روحی و جسمی است. ورزش زورخانه ای و پهلوانی، ریشه در تفکر بزرگ شیعه و اسلام دارد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
سنندج-ورزش زورخانه ای در کردستان سابقه ای دیرینه دارد و صدها نفر از اقشار مختلف مردم این استان طی قرون متمادی این ورزش باستانی را ارج می نهند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان، ورزش باستانی را نمونه ای واضح از تمدن و فرهنگ ایرانی دانست و گفت: این ورزش فاخر با جوانمردی، گذشت و ایثار عجین شده است.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۰:۳۷    
رئیس هیئت ورزش باستانی استان زنجان با بیان اینکه تاریخ و فرهنگ هر کشوری نماد آن کشور می باشد گفت: ورزش باستانی ریشه در دین، اخلاق و منش پهلوانی دارد و از آیین های پهلوانی و ورزش های سنتی ایران باستان است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۴:۵۸    
درباره نگین خراسانی ورزش باستانی که آخرین پهلوان رسمی پایتخت ایران در دوران قاجار است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
17 شوال مصادف با 18 اردیبهشت، روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای است. فرهنگ پهلوانی ایران باستان با ورود اسلام و تأثیرپذیری از سرشت جوانمردی امام علی (ع)، اکنون به عنوان میراث اصیل ایرانی اسلامی در جهان مطرح است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
هیات ورزش پهلوانی و زورخانه ای هرمزگان برای گسترش و ارتقاء این ورزش باستانی از مدارس فعالیت خود را آغاز کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - ورزش زورخانه ای از آیین های پهلوانی و ورزش های سنتی ایرانیان است که در اصفهان قدمتی دیرینه دارد و در برخی از محله های استان علاقمندان زیادی در این ورزش باستانی فعالیت دارند.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هیات ورزش های زورخانه ای استان قزوین گفت: استان قزوین جزو استان های پرسابقه در زمینه ورزش های زورخانه ای و پهلوانی است، با وجود رکود چندین ساله این ورزش در چند دهه گذشته، خوشبختانه قزوین قریب یک دهه است که در چندین رشته در رده های مختلف دارای مقام های برتر کشوری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
ورزش زورخانه ای و پهلوانی، ریشه در تفکر بزرگ شیعه و اسلام دارد و گود زورخانه و ورزش باستانی نماد فروتنی و تواضع ورزشکاران است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
قهرمانی در ورزش باستانی و قرارگیری روی سکو اما هنوز باعث نشده تا قاسم جوانی خاطرات شیرین روزهایی که در جبهه به جای میل از تفنگ استفاده می کردند و قابلمه جای ضرب را گرفته بود را فراموش کند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۰:۰۲    
زنگ ورزش باستانی در صبحگاه مدارس پیشوا به صدا در میاید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۳:۳۱    
به مناسبت ماه مبارک رمضان ورزش باستانی و زورخانه ای در شهر رشت با حضور مرشدان صاحب نام استان نیز برگزار شد.
فرمانداری برخوار   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۲:۰۶    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری برخوار؛ به مناسبت گرامیداشت شهدای شهر سین همایش و گردهمایی پهلوانی در سالن ورزشی پایگاه مقاومت بسیج ( زورخانه شهر سین) برگزار شد ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۲:۳۶    
مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طرحی تحت عنوان شهید طوقانی با موضوع اجرای ورزش باستانی و پهلوانی به صورت آزمایشی طراحی کردیم گفت: این طرح با رویکرد تربیتی در هفت استان به صورت آزمایشی اجرا شد که پس از جمع بندی و آسیب شناسی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ورزش زورخانه ای کودکان سندروم داون برای نخستین بار در ایران در زورخانه هیئت کارگران استان اصفهان در حال انجام است.
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۸:۵۱    
نماینده دولت در شهرستان عنوان داشت: ورزش باستانی نمایانگر فلسفه اصلی و وجودی ورزش در جامعه اسلامی است که باید بیش از گذشته ترویج شود. قاضوی گفت: توسعه ورزش های باستانی و زورخانه ای در شهرستان موجب ترویج فرهنگ جوانمردی ...
ایثار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۳۲    
به مناسبت 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا مراسم ورزش باستانی و تجلیل از خانواده های شهدا با حضور مدیرکل و معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی و جمعی از ورزشکاران و پیشکسوتان ورزش زورخانه ای، در زورخانه متقین اراک برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ورزش باستانی با حضور ورزشکاران محله سعیدی پایگاه مقاومت بسیج قمربنی هاشم فیروزآباد میبد برگزار شد.
ایثار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
به مناسبت 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا مراسم ورزش باستانی و تجلیل از خانواده های شهدا با حضور مدیرکل و معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی و جمعی از ورزشکاران و پیشکسوتان ورزش زورخانه ای شامگاه روز یکشنبه 21 اسفندماه در زورخانه متقین اراک برگزار شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره ورزش و جوانان گناباد گفت: برای تکمیل گود ورزش باستانی روستای "بیلند" به عنوان بزرگترین گود باستانی جنوب استان خراسان رضوی به 10 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۲:۱۱    
مشهد (پانا) - معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی در حاشیه افتتاحیه طرح شهید طوقانی گفت جامعه ایران مانند ورزش باستانی عرصه های دیگری نیز دارد که سالم و سازنده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۸:۱۳    
نمایش حرکات ورزشی باستانی در گود زورخانه شهدای هسته ای شهرداری پردیس .
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۲۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
محمد قیدی، ورزشکار 42 ساله باستانی کار دارآباد، پر مشغله است و خوش صحبت. از صبح تا بعد از اجرای ورزش زورخانه ای که پس از نماز مغرب برپا می شود، پیوسته تلاش می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۲۳:۰۱    
در مراسمی با حضور مدیرکل ورزش وجوانان لرستان سالن ورزش باستانی و زورخانه ای شهرستان دورود افتتاح و بهره داری رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مسئول سازمان بسیج روحانیون و طلاب سپاه الغدیر استان یزد گفت: جشن چهل و چهارمین پیروزی انقلاب را به مدد امیرالمومنین (ع) با ترویج ورزش باستانی برگزار کردیم.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۶:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
حاجی بابایی با اشاره به جایگاه ارزشمند ورزش زورخانه ای در سطح همدان گفت: نهضت ورزش باستانی در همدان ایجاد شده و هم اکنون سالن بین المللی زورخانه ای کشور را در حال ساخت داریم.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
قاسمی فرزاد با تمجید از ترویج ورزش باستانی در کشور و استان گفت: ورزش باستانی در دل گرو مکتب امیر المومنین(ع) دارد و ورزشکاران این رشته دارای خصلت و اخلاق پهلوانی تاسی گرفته از امیر المومنین علی (ع) است و همواره ورزشکاران باستانی نشان داده اند نسبت به هم وطنان خود دارای تعصب و مردانگی هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۰:۳۲    
شهروند خبرنگار ما از برگزاری ورزش باستانی به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) و ایام مبارک دهه فجر در شهرستان اهر خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
باستانی کاران شهرستان آشتیان به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) درون گود زورخانه رفتند.