جمعه ۳۱ شهریورساعت ۰۱:۳۹Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قانون حمایت از حقوق معلولان»

صفحه اقتصاد   ۹ ساعت پیش    
مسئله رعایت حقوق افراد دارای معلولیت در کشور بررسی شده است. قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در سال 1396 تصویب شده است، اما عدم اجرای دقیق بندهای قانونی و نبود تامین مالی مناسب باعث عدم اثربخشی این قانون شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کارشناس دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان سازمان بهزیستی کشور گفت: سه هزار و 600 پست شغلی برای افراد دارای معلولیت آماده و قرار است با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه تکلیف این پست ها مشخص شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان این جلسه با هدف تاکید بر اهمیت پیگیری اجرای احکام عمومی مرتبط با شرح وظایف دستگاه ها در رابطه با قانون حمایت از حقوق معلولان برگزار شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۱:۰۳    
بنابر اعلام سازمان بهزیستی کشور، از دیروز (12 شهریور)، کمک هزینه معیشتی ماده27 قانون حمایت از حقوق معلولان به حساب مددجویان واجد شرایط واریز شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۰:۳۷    
بنابر اعلام سازمان بهزیستی کشور، از دیروز (12 شهریور)، کمک هزینه معیشتی ماده27 قانون حمایت از حقوق معلولان به حساب مددجویان واجد شرایط واریز شده است.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
دیروز جمعی از معلولان، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در خیابان پاستور تهران مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کردند. هم زمان معلولان در شهرهای اردبیل، مشهد، کرمانشاه، کرمان، قم، ساری، بروجرد و اهواز نیز در مقابل استانداری ها و ادارات بهزیستی جمع شدند
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- در اجرای اصل بیست و نهم قانون اساسی، فصل هشتم قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب 1396 و قسمت اخیر ماده (71) قانون آیین دادرسی کیفری و با استناد به حق دادخواهی افراد دارای معلولیت در موضوع بند های (1) و (2) ماده (13) قانون تصویب کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت مصوب 1387 مبنی بر یاری ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
کارگروه قانون حمایت از حقوق معلولان با حضور نمایندگان برخی از سازمان های مرتبط با موضوع مواد قانونی و اعضای کارگروه حمایت از حقوق معلولین استان به ریاست مدیرکل بهزیستی استان در سالن جلسات حوزه مدیریت به منظور بررسی و آگاهی بخشی مواد قانونی آن برگزار شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۴:۵۲    
صبح امروز دومین کارگروه استانی قانون حمایت از حقوق معلولان با حضور مدیر کل و معاون توانبخشی بهزیستی خوزستان و نمایندگان ادارات بنیاد شهید ، اداره کل پست ، استاندارد ، اداره کل زندانها و ثبت احوال استان و رئیس جامعه معلولین استان در اداره کل بهزیستی برگزار شد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
حقوق و امتیازات تعریف شده برای معلولان در قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب1397 یادآور ضرب المثل آفتابه لگن هفت دست شام و ناهار هیچی است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۲:۰۷    
برنامه های حمایتی از معلولان در کشور سست و بی قدرت است و قوانینی که در این راستا وضع شده، ضمانت اجرایی لازم را ندارد. همانند قانون حمایت از حقوق معلولان که مهم ترین مفاد حمایتیِ آن یا به منصه اجرا نرسیده و یا به صورت ناقص تحقق یافته است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۵:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
سازمان بهزیستی کشور، اقدامات انجام شده برای حمایت و پیگیری قانون حمایت از حقوق معلولان را تشریح کرد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
به نظر می رسد اعتراض نسبت به اجرایی نشدن ماده 27 قانون حمایت از حقوق معلولان که بر اساس آن دولت موظف است به همه معلولان شدید و خیلی شدیدِ فاقد شغل و درآمد، ماهانه حداقل دستمزد سالانه مصوب وزارت کار را پرداخت و اعتبارات لازم برای آن را در قوانین بودجه کشور در نظر بگیرد ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۵:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی از اجرای مرحله به مرحله ماده 27 از قانون حمایت از حقوق معلولان با همراهی بهزیستی خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
اجرای بند به بند قانون حمایت از حقوق معلولان این روزها با چالش های فراوانی مواجه است و دولت و مجلس برای پیشبرد اهداف این قانون با مشکلات جدی رو به رو هستند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۱۱:۲۹    
مدیرکل آموزش و پرورش استان در جلسه هم اندیشی که بصورت مشارکتی با مدیرکل بهزیستی و نمایندگان دستگاه های ذیربط با قانون حمایت از حقوق معلولان برگزار شد، گفت: همه امکانات و تجهیزات موجود در آموزش و پرورش در مسیر ارائه خدمات آموزشی، ورزشی و رفاهی به دانش آموزان با نیازهای ویژه قرار داشته و دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون درآمد های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: هزینه های قابل قبول مالیاتی پیرامون حمایت از حقوق معلولان در مواد (24) و (25) قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب 1396/12/20 مجلس شورای اسلامی مشخص گردیده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۱۹    
به گفته معلولان، بی توجهی دستگاه ها از یک سو و موضوع تخصیص نیافتن بودجه کافی از سوی دیگر سبب شده است قانون حمایت از حقوق معلولان در اجرا با چالش روبه رو شود. امسال نیز با وجود آنکه بیش از یک ماه از سال گذشته است، معلولان نقد های جدی برای بودجه سال 1402 دارند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۷:۱۱    
فعال حوزه معلولان گفت: امسال تمرکز خود را روی اجرای ماده 27 قانون حمایت از حقوق معلولان گذاشته ایم؛ قانونی که بیش از 5 سال از تصویب و ابلاغ آن می گذرد اما هنوز اجرا نشده است. مبنای تجمعاتِ سراسریِ ما اجرای این قانون است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تصمیم گیری در مورد اختصاص مسکن به خانواده های دارای 3 معلول به بالا در سومین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در دولت سیزدهم به ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۲:۰۵    
دولت چندی است با برگزاری جلسات نمایشی، اصرار دارد خود را حامی معلولان جلوه دهد . تاکنون سه جلسه از این جلسات تحت عنوان جلسات کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان برگزار شده اما گواه نمایشی بودن این جلسات همین است که دولت انقلابی در لایحه بودجه سال جاری ردیف بودجه تنها قانون ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان تصمیم چالش برانگیز حذف ردیف اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در بودجه 1402 علاوه بر آنکه گذران زندگی را بر معلولان و خانواه های آنها تنگ تر کرده بسیاری از مراکز توانبخشی را هم در آستانه ورشکستگی و تعطیلی قرار داد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۲۲:۳۵    
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما: خانواده های دارای 3 معلول، صاحب خانه می شوند. در سومین جلسه هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان به ریاست مخبر مقرر شد؛ خانواده های دارای 3 معلول به بالا در دو سال، صاحب خانه شوند. ...
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۲۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
سومین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در دولت سیزدهم به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار و مقرر شد خانواده های دارای سه معلول به بالا ظرف دو سال صاحب خانه شوند.
سلام نو / راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۹:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
امروز و در سومین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان مقرر شد خانواده های دارای 3 معلول به بالا ظرف دو سال صاحب خانه شوند.
در سومین جلسه هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان به ریاست مخبر مقرر شد؛ خانواده های دارای 3 معلول به بالا در دو سال، صاحب خانه شوند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۰:۳۹   + ۴۷ سایت دیگر  
سومین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در دولت سیزدهم به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و مقرر شد خانواده های دارای 3 معلول به بالا ظرف دو سال صاحب خانه شوند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۴:۴۳   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان بهزیستی کشور از تشکیل سومین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان با حضور معاون اول رئیس جمهور در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: سال 1401 به سبب حمایت مجلس برای افزایش 30 درصد مستمری برای بار دوم، سال طلایی بود.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۲:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن حمایت از حقوق معلولان با تاکید بر اینکه مستمری در نظر گرفته شده پاسخگوی نیازهای معلولان نیست گفت: افزایش 40 درصدی مستمری معلولان هم کفاف مشکلات را نمی دهد. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۱:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
اسفند سال 96، قانون حمایت از حقوق معلولان در مجلس تصویب و اردیبهشت 97 ابلاغ شد. تبصره 3 ماده 31 این قانون، کمیته ای نظارتی را ملزم به گزارش دهی درباره اجرای آن به مجلس و در نهایت قرائت خلاصه گزارش در صحن کرده است
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل بهزیستی استان زنجان از بهره مندی افراد دارای اختلال اوتیسم از مزایای قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت خبرداد و گفت: در استان زنجان 105 فرد دارای اختلال اوتیسم تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که از این تعداد 30 نفر خدمات آموزشی - توانبخشی روزانه در قالب یک مجموعه کامل دریافت می کنند.
اقتصاد آنلاین / اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۴:۴۲   + ۳۶ سایت دیگر  
درحالیکه طبق روال یک دهه اخیر با تامین اعتبار، به مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی مبلغی معادل یک ماه مستمری در قالب عیدی پرداخت می شد، اظهارات سخنگوی شبکه ملی تشکل های مردم نهاد افراد دارای معلولیت حاکی از آن است که هنوز عیدی مددجویان پرداخت نشده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:در راستای اجرای ماده 6 قانون حمایت از حقوق معلولان و با عنایت به تفاهم نامه فی مابین سازمان بیمه سلامت و سازمان بهزیستی،پوشش بیمه ای خدمات توانبخشی جهت معلولان افزایش یافت.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۳۲    
علی محمد قادری معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور طی حکمی دکتر فاطمه عباسی را با حفظ سمت به عنوان مسئول دبیرخانه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان منصوب کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
نبود ردیف اعتباری خاص برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان طبق ماده 30 قانون مشکلی است که در لایحه بودجه سال 1402 وجود دارد و پیگیری اصلاح آن به جدیت در حال انجام می باشد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۵:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
دومین نشست کارگروه پیگیری قانون حمایت از حقوق معلولان با حضور نمایندگانی از وزارت ورزش و جوانان، وزارت دادگستری، وزارت نفت، وزارت راه و شهرسازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،وزارت جهاد کشاورزی وزارت آموزش و پرورش، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،وزارت صمت ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
قسمت اول ماده 27 قانون حمایت از حقوق معلولان می گوید که دولت مکلف است حداقل دستمزد سالیانه را که وزارت کار تعیین می کند به افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید فاقد شغل و درآمد و نیازمند پرداخت کند که این اتفاق نیفتاده است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
دومین نشست کارگروه پیگیری قانون حمایت از حقوق معلولان با حضور نمایندگانی از وزارت ورزش و جوانان، وزارت دادگستری، وزارت نفت، وزارت راه و شهرسازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،وزارت جهاد کشاورزی وزارت آموزش و پرورش، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،وزارت صمت ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۴:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
یکی از تغییرات اساسی در لایحه بودجه سال 1402 در حوزه توانبخشی، حذف ردیف بودجه مستقل قانون حمایت از حقوق معلولان است.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
بسیاری از کارشناسان تاکید می کنند این ردیف اعتباری باید به بودجه کشور برگردد. این اتفاق در حالی رخ داده است که در حال حاضر حدود یک میلیون و 700هزار معلول در کشور شناسایی و ثبت شده اند که از این تعداد 150هزار معلول در قالب 2800 مرکز توانبخشی نگهداری می شوند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
اهواز- انتقاد معلولان نسبت به بودجه 1402 در حالی اعلام شده که منابع مالی اختصاصی برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در این بودجه لحاظ نشده است.
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
اتحادخبر-احمد کرمی:در راستای اجرای ماده 6 قانون حمایت از حقوق معلولان نشست هم اندیشی با حضور آرزو منوچهری مدیر، کارشناسان تخصصی بهزیستی شهرستان بوشهر ، عادل غیب الهی رییس اداره نظارت و ارزشیابی اداره کل بیمه سلامت بوشهر، مدیران ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۲:۳۰    
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به تلاش های اخیر فعالان حقوق معلولان در جهت تغییر بودجه اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان، از احتمال اصلاح مبلغ بودجه خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، حذف ردیف اعتباری مربوط به اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در لایحه بودجه 1402 را استنکاف دولت از اجرای قانون دانست و افزود: دولت باید حمایت از جامعه معلولان کشور را در صدر برنامه های توانبخشی و اجتماعی خود قرار دهد.
دولت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
رییس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور از اختصاص 13 هزار میلیارد تومان به اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در بودجه سال آینده خبر داد و گفت: برخلاف برخی خبرهای دور از واقعیت در بودجه 1402 توجه ویژه ای به حقوق معلولان شده است.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۴۲   + ۳۰ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، اشکان میرمحمدی با اشاره به دستورات رئیس محترم قوه قضاییه و ریاست سازمان بازرسی مبنی بر پایش نحوه اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال1400، گفت: در این راستا اقدامات اجرایی وزارتخانه ها ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۲:۴۹    
سازمان برنامه و بودجه در جوابیه ای برای آفتاب نیوز، نوشته است: دولت سیزدهم در لایحه بودجه سال 1402 کل کشور برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان اعتباری معادل 22 هزارو 585 میلیارد تومان پیش بینی شده کرده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۰:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
دولت امسال ردیف اعتباری برای قانون حمایت از حقوق معلولان در لایحه بودجه 1402 در نظر نگرفته اما آنطور که بهزیستی می گوید این اعتبار به طور کلی در بودجه ی سالانه ی سازمان بهزیستی دیده شده است
عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۹:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
لایحه بودجه سال 1402 در حالی چندی پیش از سوی دولت به مجلس تقدیم شد که اظهارات فعالان معلولان حکایت از حذف ردیف بودجه اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان دارد ...
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۸:۱۹    
نصر: مدیرعامل موسسه نابینایان بصیر و دبیر هیات مدیره تشکل های نابینایان کشور با بیان این که قانون حمایت از حقوق معلولان مهم ترین سند برای رعایت و حفظ حقوق این گروه است، گفت: معلولان چشم انتظار اجرای کامل این سند هستند.