دوشنبه ۲۶ مهرساعت ۰۸:۴۸Oct 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حذف یارانه»

برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۶:۴۴   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: دبیر انجمن روغن نباتی ایران خاطر نشان کرد: تردیدی نیست که با حذف ارز ترجیحی قیمت کالاهای اساسی از جمله روغن 100 درصد افزایش را تجربه خواهند کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۳:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
عبدالملکی درباره چگونگی حذف یارانه پردرآمدها توضیحاتی داد.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
لاهوتی حذف یارانه را محتمل دانسته، از آن دفاع کرده و می گوید: قانون هدفمندی یارانه ها که ما در مجلس هشتم تصویب کردیم، بنا را بر این داشت که قیمت های حامل های انرژی ظرف 5 سال به قیمت واقعی برگردد و از طرف دیگر دولت 50 درصد از درآمد خود را در اختیار مردم گذارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۸:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب مجلس گفت: بنا به اعلام وزیر اقتصاد دولت فعلا برنامه ای برای حذف یارانه نان و کالاهای اساسی ندارد اما برنامه ریزی دقیقی برای شناسایی دهک های مختلف جامعه و ساماندهی یارانه های پنهان خواهد داشت.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۱:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب اظهار داشت: بنا به اعلام وزیر اقتصاد دولت فعلا برنامه ای برای حذف یارانه نان و کالاهای اساسی ندارد اما برنامه ریزی دقیقی برای شناسایی دهک های مختلف جامعه و ساماندهی یارانه های پنهان خواهد داشت.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
در صورتی که وضعیت اقتصادی کشور بهبود پیدا کند حتی دهک های پایین جامعه نیز از فقر فاصله می گیرند و دیگر نیازی به یارانه نقدی نخواهند داشت، اینکه مردم کشور را فقیر کنند و به آنها یارانه نقدی بدهند اصلا منطقی نیست.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۱   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، گزارش تفریغ بودجه سال 1399 کل کشور مستند به اصل (55) قانون اساسی و ماده (219) آیین نامه داخلی به عنوان سی و دومین گزارش تفریغ بودجه امروز در نشست علنی روز سه شنبه 20 مهرماه 1399 مجلس شورای اسلامی توسط بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور قرائت شد ...
فاش نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۰۵    
اظهارات رئیس جمهور در دانشگاه، دمیدن چند بانک خصوصی در تنور تورم، کارگردان تنش تهران- باکو، پرونده حذف یارانه ها روی میز دولت، خطر کاهش جدی صادرات ایران، تحول پرشتاب عدلیه و اموال مسئولان، امنیتی و محرمانه است، مهم ترین عناوین روزنامه های 20 مهر هستند. در همین زمینه
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
اثر افزایش نرخ بهره بانکی بر بازار بورس، چالش های بزرگ آبی کشور، جلسات دولت برای حذف یارانه ها، کارنامه مجلس یازدهم و راه حل های مهار تورم از مهمترین عناوین روزنامه های امروز _سه شنبه 20 مهرماه_ است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۸:۴۵   + ۳۳ سایت دیگر  
بودجه سال 1401 در حالی کمتر از دو ماه دیگر باید برای بررسی به مجلس ارایه شود که بزرگ ترین چالش آن یعنی کسری احتمالی منابع پیش بینی هایی را برای حذف برخی یارانه ها قوت می بخشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
شهریاری گفت: در صورتی شرکت های دارویی کشور می توانند سرپا بمانند که با شرکت های خارجی رقابت داشته و وارد حوزه صادرات شوند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۸:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
با روی کارآمدن دولت جدید مثل همیشه ساز حذف یارانه ها کوک شد، به ویژه یارانه های انرژی.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۲:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
تنها راه منطقی موجود برای افزایش یارانه های پنج دهک بالایی حذف یارانه ثروتمندان و توانمندان است، کاری که دولت روحانی کم و بیش آغازش کرد اما به دلایل مختلف قادر به انجام کامل آن نشد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۴:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
بررسی آمار و اخبار رسمی وزارت نیرو و شرکت توانیر، نشان دهنده نکات مهمی در خصوص قبوض برق تابستان 1400 است؛ قبوضی که بخشی از جامعه نسبت به نحوه محاسبه تعرفه های مصرفی درج شده در آن انتقاد داشته اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
بررسی آمار و اخبار رسمی وزارت نیرو و شرکت توانیر، نشان دهنده نکات مهمی در خصوص قبوض برق تابستان 1400 است؛ قبوضی که بخشی از جامعه نسبت به نحوه محاسبه تعرفه های مصرفی درج شده در آن انتقاد داشته اند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۴:۳۱    
تورم نقطه به نقطه قیمت تولیدکننده بخش مرغداری های صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل افزایش بیش از 417 درصدی داشته است. کارشناسان حذف یارانه ارز ترجیحی از برخی نهاده های تولید و افزایش قیمت ناشی از تورمی که دولت بر برخی دیگر از مولفه های موثر بر تولید اعمال کرده است را دلایل تورم نقطه به نقطه قابل ...
فرادید   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۶:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
از آنجایی که امسال اولین سالی است که دولت رئیسی باید بودجه ریزی کند، احتمال اصلاح ساختار بودجه جزو اهداف او نباشد. چرا که حذف یارانه بگیران، افزایش ندادن حقوق ها (حقوق کارمندان یا کارگران) یا کاهش ضریب آن تبعاتی را برای دولت به همراه دارد.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۲۳:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
پیشنهاداتی برای حذف گروهی از مردم از لیست یارانه بگیران وجود دارد که از این طریق به اقتصاد کمک شود از جمله کسری بودجه؛ اما آیا ابراهیم رئیسی یارانه ای را حذف می کند؟
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۰:۱۴    
در کنار این دو اقدام ضروری، باید نظام مالیات و یارانه نیز حتماً اصلاح شوند تا شاهد کاهش نابرابری باشیم. در بخش یارانه ها اجمالاً باید به حذف یارانه های پنهان و اعطای یارانه ی مستقیم نقدی اندیشید ...
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۹:۴۷    
همچنان زیرساخت منسجم و کارآمدی برای اعتراض نسبت به عدم دریافت یارانه های نقدی وجود ندارد و همین مسئله سبب شده، انجام آزمون وسع برای افزودن متقاضیان جدید و حذف ثروتمندان از فهرست یارانه بگیران با اما و اگر مواجه شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۹:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
همچنان زیرساخت منسجم و کارآمدی برای اعتراض نسبت به عدم دریافت یارانه های نقدی وجود ندارد و همین مسئله سبب شده، انجام آزمون وسع برای افزودن متقاضیان جدید و حذف ثروتمندان از فهرست یارانه بگیران با اما و اگر مواجه شود.
روند بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۲۳:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
در روزهایی که مجلس به دنبال رفراندوم برای حذف یارانه هاست مردم منتظر اجرایی شدن وعده یارانه یک میلیون تومانی خانوار هستند. آیا ابراهیم رئیسی به این وعده خود عمل خواهد کرد؟ ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۰۶:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در یادداشت روزنامه ایران می خوانیم: حذف یارانه های آشکار و پنهانی که طی چهاردهه اخیر به تدریج رقم کلانی شده و بار سنگینی بر دوش اقتصاد ایران گذاشته است، به طور قطع به یک باره ممکن نیست.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
4 نماینده مجلس در مورد موضوع های مطرح شده در مجلس پیرامون هدفمندی یارانه ها و حذف یارانه های پنهان می گویند و پیشنهاد ارائه می دهند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۶:۳۱    
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به افزایش فقر در جامعه، گفت: در این شرایط حذف یارانه ها فقط منجر به افزایش فشار اقتصادی بر اقشار کم درامد و فقیر جامعه می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۲۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه که سازمان تحت مدیریتش این روزها مشغول تدوین لایحه بودجه 1401 است، رسما اعلام کرد که آثار مثبت توزیع یارانه ها در بهبود سفره مردم، شاخص کلان اقتصادی و بخش تولید دیده نمی شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۵:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
رییس صندوق بین المللی پول با انتقاد از یارانه دولت های جهان برای سوخت های فسیلی خواستار افزایش قیمت سوخت به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
کنترل تورم با تیم ناهماهنگ اقتصادی میسر نیست و چراغ سبز شورای رقابت به واردات خودرو، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۵:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
تاریخ سازی تیم ملی فوتبال زنان با پیروزی مقابل اردن، شکست سکوت تلخ عراقچی، خودرو های ناقص در پارکینگ به جای بازار، زائران سرگردان؛ اطلاع رسانی متناقض، چه کسی جنگ را شروع کرد؟ شروع چراغ خاموش فاز جدید از حذف یارانه ها، درخواست احمد مسعود از همسایگان افغانستان و رقابت برای جانشینی خانم صدراعظم ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۷:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز، اگرچه نگرانی ها از گرانی بنزین هر روز در حال افزایش است و مقامات رسمی دولت و مجلس اعلام کردند سال آینده قطعا گرانی بنزین نداریم اما خبرگزاری ایرنا گزارشی منتشر کرده که در آن پیشنهاد داده یارانه بنزین باید حذف بشود. ------------------------------------- بیشتر بخوانید: ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
بررسی ها نشان میدهد، میزان یارانه پنهان هر ایرانی در ماه حدود یک میلیون و 350هزار تومان است. در صورت حذف یارانه پنهان به هر ایرانی در ماه یارانه نقدی مذکور تعلق خواهد گرفت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۹:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
سنگدوینی عضو کمیسیون انرژی در گفتگو با خبرفوری گفت:حذف یارانه سوخت تاثیر بالایی در بودجه دارد و به احتمال بسیار زیاد مجلس موافق اجرای آن است. بنزین قرار نیست گران شود. درحال حاضر اصلا نه در دولت و نه در مجلس هیچ برنامه ای برای افزایش بنزین نداریم ...
روزنامه کیهان در یادداشتی با عنوان چرا رئیسی توانست، امّا روحانی نتوانست؟ از دولت رئیسی تعریف و تمجید کرد. این روزنامه نوشت: * آقای رئیسی طی کمتر از یک ماه توانسته، یک بحران خطرناک را حل و به یک آرزو جامه عمل بپوشاند: بحران واکسن و عضویت ایران در سازمان شانگهای ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۶:۴۹    
کسب و کار نیوز- به گفته قوامی، معاون وزیر اقتصاد، هم اکنون یارانه پنهان در کشور ما معادل 60 درصد تولید ناخالص داخلی است. پرداخت این میزان یارانه منجر به کسری بودجه دولت ها که نتیجه آن تورم است، می شود. در نهایت منجر به فشار به دهک های پایین خواهد شد ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۸:۳۶    
تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی کشور که صبح امروز 31 شهریور در پیشخوان مطبوعات عرضه می شود را مشاهده می کنید.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۷:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز :معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر اصلاح شیوه پرداخت یارانه ها گفت: در حال حاضر 105 میلیارد دلار یارانه پنهان پرداخت می شود.
اقتصاد آنلاین / شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۳:۵۲   + ۷۲ سایت دیگر  
هادی قوامی معاون وزیر اقتصاد گفت: یارانه پنهان کشور حدود 60درصد از تولید ناخالص ملی سرانه GDP (GDP per capita) اقتصاد ایران است.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۸:۵۴    
حاجتی، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه های کشور در مورد احتمال حذف یارانه ها، گفت: بهترین تصمیم برای ارائه و تصویب در لایحه بودجه سال 1401 به ستاد بودجه کشور در قالب بسته پیشنهادی هدفمندی داده می شود.
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۷:۳۹    
فریدون عباسی گفت: موضوع تغییر نرخ سوخت باید به صورت لایحه از سوی دولت بیاید، وزارتخانه های مربوطه کار کارشناسی را کرده باشند و توسط رئیس جمهور به مجلس ارائه شود، سپس مجلس هم در کمیسیون تخصصی بحث می کند.نخستین یارانه نقدی پس از استقرار دولت سیزدهم در این ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۳:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
در دومین جلسه کارگروه برنامه و بودجه هدفمندسازی یارانه ها بررسی امکان حذف تمام یا قسمتی از یارانه های پنهان کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی و نهاده های کشاورزی و قیمت حامل های انرژی و آثار و تبعات آن بررسی شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۴:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
انتقاد رئیسی از دولت دوازدهم، سد بزرگ تورم در مقابل وام ارزان، احتمال حذف یارانه ها و اصلاح یارانه نقدی در سال آینده، انتقادات ایران از آژانس و قدرت های هسته ای، خیز دوباره کُره ای ها برای کلاهبرداری، کاهش 50 درصدی قربانیان کرونا در پایتخت ...
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۳:۵۰    
برچسب ها حذف یارانه دانستنی آنلاین سازمان هدفمندی یارانه ها یارانه برچسب ها
شوشان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۹:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز: یکی از توصیه هایی که از همان ابتدا مطرح کردند اما به دلیل ریسک بالای ناشی از افزایش شدید قیمت ها و تورم، دولت ها نسبت به عملیاتی شدن آن نگران بودند و انجام ندادند، حذف یارانه های به اصطلاح پنهان بود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حجت الله فیروزی در گفت وگو با میزان، با اشاره به تعیین تکلیف یارانه پنهان در حوزه نفت و بنزین که رهبر حکیم انقلاب در بخشی از بیانات شان در نخستین دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت سیزدهم به آن اشاره کردند ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۰۲   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها، در مورد احتمال حذف یارانه ها، با تاکید بر ضرورت بازمدیریت یارانه های پنهان و اولویت بندی حذف تمام یا قسمتی از آنها، گفت: این بازنگری، باید به گونه ای باشد که حداقل هزینه ها به بخش های مختلف تولید و همچنین خانواده ها تحمیل شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۵:۵۹   + ۶۸ سایت دیگر  
عزم جدی دولت برای تغیر و تحولات اساسی در پرداخت یارانه ها از جمله مباحثی است که بسیار از سوی سیاستمداران دولت سیزدهم مطرح می شود؛ موضوعی که از همان زمان رقابت های انتخاباتی نیز بر آن تأکید می شد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه براساس قانون، یارانه ثروتمندان باید قطع شود و یارانه اقشار ضعیف افزایش یابد، گفت: ما به مجلس وعده دادیم که طی یک سال سامانه جامع رفاه ایرانیان را تکمیل کنیم. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۸:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
نبود بانک اطلاعاتی منسجم و جامع از وضعیت معیشتی افراد، حذف یارانه ها را با تبعات اجتماعی همراه کرده؛ اما وزیر کار می گوید ظرف یک سال این نقص را برطرف خواهد کرد.
برترین ها / مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۰   + ۸۲ سایت دیگر  
ایسنا: مشاهدات بازار حاکی از آن است که قیمت هرقالب کره 50 گرمی از 5000 تومان در ماه های قبل به 7000 تومان و قیمت هر قالب کره 100 گرمی نیز از حدود 10هزارتومان به حدود 14هزارتومان رسیده است. ...