دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۲۳:۴۰Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شرکت های دولتی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت: تاکنون حدود 37 هزار و 686 مؤدی عضو سامانه مؤدیان، شامل اشخاص بورسی، فرابورسی، شرکت های دولتی و سایر اشخاص حقوقی توانستند حداقل یک صورتحاسب موفق را به سامانه مودیان ارسال کنند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در قانون تشکیل سازمان پدافند غیرعامل کشور، اختیارات خوبی به کارگروه دائمی شورای پدافند غیرعامل کشور داده شده است گفت ...
شادا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۸:۲۳   + ۳۴ سایت دیگر  
گزارش سه ماهه اول سال 1402 بدهی ها و مطالبات دولت و شرکت های دولتی برای رئیس جمهور ارسال شد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت : مسئله بودجه برای اولین بار در حوزه فرهنگ حل شد، با تصویب آئین نامه بند ه تبصره 9 قانون بودجه سال 1402، یک درصد از کل اعتبارات شرکت های دولتی و بانک ها با نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در حوزه فرهنگ و هنر هزینه شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۵    
استاد اقتصاد دانشگاه معتقد است: یکی از اصول و مبانی مهم در ارتباط با شرکت های دولتی این است که از سوءمدیریت ها و سوءاستفاده ها جلوگیری کنیم که تحقق این موضوع مهم تنها از طریق شفاف سازی عملکرد شرکت های دولتی و افزایش نظارت ها تحقق می یابد.
سلام نو / عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
بر این اساس در سال 1400 بخشی از بدهی دولت به بانک کشاورزی به مبلغ 75 هزار میلیارد ریال بر اساس اسناد خزانه اسلامی تسویه شده، که سررسید اوراق مذکور آذر ماه ماه سال جاری است که در حساب های بانک اعمال می شود.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
اگر چه بازنگری در فرایند آموزش، توجه به اشتغالزایی، بازاریابی و صادرات از الزامات توسعه صنایع دستی است، اما عدم ثبات مدیریتی از مهم ترین آسیب های این حوزه است، به طوری که عمر مدیریت در سازمان ها و شرکت های دولتی این بخش در 56 سال گذشته حدوداً 2 سال بوده که در حال حاضر به 1.7 سال کاهش یافته است. ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۹:۲۱   + ۲۴ سایت دیگر  
ارز آزادسازی شده به واردکننده ایرانی و به شرکت های دولتی فروخته می شود و با کم شدن نقدینگی سرعت تورم کاهش پیدا می کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۳:۳۷    
شرکت های دولتی نقش مهمی در بسیاری از اقتصاد ها در سراسر جهان ایفا می کنند و به عنوان محرک های کلیدی رشد اقتصادی، توسعه زیرساخت ها و ارائه خدمات عمومی عمل می کنند. با این حال، مدیریت و عملکرد شرکت های دولتی اغلب به دلیل نگرانی در مورد ناکارآمدی، سوء مدیریت و عدم شفافیت مورد بررسی قرار می گیرد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۳:۳۷    
یکی از محور های کلیدی در بحث آیین نامه جدید انتظام بخشی به شرکت های دولتی، مسئله شفافیت مالی عملکرد شرکت های دولتی است؛ نقش شفافیت مالی در تنظیم عملکرد شرکت های دولتی قابل اغراق نیست ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۱:۱۳    
کارشناس حوزه اقتصاد مالی و سیاست گذاری اقتصادی معتقد است نقش شرکت های دولتی در اقتصاد های دنیا انکارناپذیر است. در ایران نیز بیش از 60 درصد بودجه سالانه کشور و همچنین بیشترین دارایی های حاکمیت را در اختیار دارند و از این منظر نقش بزرگی در اصلاحات کلیدی و ساختاری بودجه کل کشور و همچنین کاهش کسری ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۲:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است بودجه عمرانی کشور 200 هزارمیلیارد در سال است، اما صد ها هزارمیلیارد در قالب های مختلف از جمله شرکت، پتروشیمی، بانک های خصولتی و خصوصی صرف می شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دارایی ارزی بانک مرکزی: معادل ارز آزادسازی شده به واردکننده ایرانی و به شرکت های دولتی فروخته می شود، بنابراین ریال از جامعه جذب و همین موضوع باعث کم شدن میزان نقدینگی و درنتیجه کاهش سرعت تورم خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۸:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر علوم گفت: صندوق شورای عالی عتف سال 98 در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده بود؛ اما ابلاغ نشده بود که با پیگیری ما از سوی رئیس جمهور امضا شد. سال 1401، 40 درصد و سال 1402، 60 درصد اعتبار پژوهشی شرکت های دولتی در این صندوق واریز می شود.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون رونق تولید مجلس شورای اسلامی ضمن برشمردن عوامل دخیل در کندی روند تخصیص ارز به بخش تولید، عدم تحویل ارز صادراتی پتروشیمی ها و یا صنایع بزرگ دولتی به بانک مرکزی را به عنوان یکی از مهمترین موارد موثر در ایجاد تاخیر پیرامون این موضوع دانست.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی ضمن تاکید بر شفافیت عملکرد شرکت های دولتی، گفت: تحقق این امر می تواند انگیزه بیشتری برای افزایش بهره وری این شرکت ها به وجود بیاورد.
اقتصاد آنلاین / کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۵۵   + ۲۲ سایت دیگر  
دستورالعمل ساماندهی حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیات مدیره/ هیات عامل شرکت های دولتی، بانکها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت و شرکتهای تابع و وابسته به آنها و شرکت های تحت مدیریت دولت، اصلاح و ابلاغ شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان از اجرای بیش از 760 برنامه و 2 هزار و 300 فعالیت فرهنگی و هنری در استان خبر داد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۳:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
در همین دو سال، مردم اقدامات مهم و شفافیت زای دولت در حوزه های مختلف از جمله در انتشار برنامه چهار ساله دولت با عنوان سند تحول، شفافیت کامل در روند صدور مجوزهای کسب و کار، انتشار فهرست و میزان بدهی بدهکاران کلان بانکی ...
ترنجی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۷:۴۹    
پس از آن که طلسم واردات خودرو در سال 1401 شکسته شد، شرکت های مختلفی برای واردات اعلام آمادگی کردند. بر این اساس، هم شرکت های خصوصی و هم شرکت های دولتی در لیست واردکنندگان حضور داشتند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۰:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیر و معاون یکی از شرکت های دولتی گیلان به اتهام فساد مالی و تضییع حقوق بیت المال توسط یکی از نهادی امنیتی استان بازداشت شد.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
یک منبع آگاه از بازداشت مدیرعامل یک شرکت دولتی و معاون وی به اتهام فساد مالی توسط نهادهای امنیتی خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، بک منبع آگاه با تایید خبر دستگیری در یک نهاد دولتی اظهار کرد ...
گیلانستان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک مدیرعامل و معاونش در استان گیلان بازداشت و تحویل مقام قضایی شدند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۱۰   + ۳۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با توجه به کم رشدی دهه گذشته، دولت موفق شده در دو سال گذشته، قدم های خوبی را برای افزایش رشد اقتصادی در کشور بر دارد که این سیاست همچنان ادامه خواهد یافت.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
با وجود تاکید مکرر مسئولان دولت سیزدهم مبنی بر قرض نگرفتن دولت از شبکه بانکی، آمارهای منتشر شده از سوی بانک مرکزی این ادعا را رد می کنند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۲:۰۵    
ابوالفضل نجارزاده، مدیرعامل بانک ملی ایران: شرکت های دولتی نیازهای مالی دارند که توسط نظام بانکی تامین می شود اما منابع این شرکت ها جای دیگری است.
ایستنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
در هفته های اخیر به کارمندان دولتی در سراسر چین، از نیروگاه های هسته ای گرفته تا بیمارستان های دورافتاده، اعلام شد استفاده از گوشی های اپل را متوقف کنند. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۲۰    
دولت چین یک روز پس از اجرای منع استفاده از گوشی آیفون توسط کارمندان دولت مرکزی، ممنوعیت این قانون را به کارمندان دولت های محلی و شرکت های دولتی گسترش داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
دولت سال گذشته برای عمل به تکلیف قانونی مندرج در بودجه 1401 و در راستای افزایش انضباط و شفافیت مالی، عملیات تجمیع حساب های دستگاه ها، شرکت های دولتی و وزارتخانه ها را در حساب خزانه کلید زد.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۷:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
طبق گزارش سایت ایران تلنت در طی یک سال گذشته، افراد در سازمان های خصوصی و دولتی با داشتن مدرک کارشناسی ارشد 15 درصد بیشتر از کارمندان دیگر که دارای مدرک کارشناسی هستند، دریافتی داشته اند. این مسئله حاکی از تاثیر فزاینده مدرک تحصیلی بر میزان حقوق دریافتی افراد است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سه تا چهار سال پیش، حتی نمایندگان مجلس هم به صورت های مالی شرکت های دولتی دسترسی نداشتند. الان آحاد مردم به این اطلاعات دسترسی دارند. این گام نخست برای شفافیت بخشی به شرکت های دولتی است.
ایستنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سهام شرکت اپل پس از مدت ها رشد فوق العاده حالا یک ریزش 194 میلیارد دلاری را تجربه می کند. گزارش های حاکی از آن است که پکن به تازگی استفاده از آیفون را برای آژانس های تحت حمایت دولتی و شرکت های دولتی ممنوع کرده است ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۴:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: با اعلام این خبر که چین قصد دارد ممنوعیت استفاده از آیفون را به سازمان ها و شرکت های دولتی تعمیم دهد، سهام اپل تقریباً 3 درصد سقوط کرد و تقریباً 200 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را تنها در دو روز از دست داد.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مرم عادی متاسفانه بدلیل کم اطلاعی از دانش بودجه فقط عبارت کسری بودجه را می شنوند و نمی دانند که بخش اعظم کسری بودجه ناشی از کم حسابی از وضعیت دخل و خرج شرکت های دولتی و حقوق و مزایای داده شده به کارکنان دولت است. بیش از دو هزار شرکت دولتی داریم که هر یک در درون خودشان تعداد زیادی شرکت تو دلی دارند ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۱:۳۹   + ۱۶ سایت دیگر  
چین قصد دارد ممنوعیت استفاده از آیفون در بخش های حساس را به سازمان ها و شرکت های دولتی گسترش دهد که نشانه ای از چالش های رو به رشد برای اپل در بزرگترین بازار خارجی و پایگاه تولید جهانی این شرکت است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۷:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت نظارت دقیق تری بر شرکت های دولتی داشته باشد بخشی از تورم کنترل شده و آثار تلاش های دولت در سفره مردم احساس می شود.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۰:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
در اقتصادهای مختلف روش های گوناگونی برای تامین بدهی ها و کاهش هزینه های دولت وجود دارد؛ اما به نظر می رسد این مسئله در اقتصاد بحران زده ایران جز افزایش فروش نفت، که به وابستگی بیشتر اقتصاد به فروش محصولات خام منجر می شود، و استقراض از بانک، که به تورم بیشتر می انجامد، راهی ندارد.
شارا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۸:۰۸    
یکی از نکات منفی عملکرد شوراهای اطلاع رسانی در کشور، عدم استقلال کافی این شوراهاست. در برخی از سازمان ها و شرکت های دولتی، شوراهای اطلاع رسانی به طور کامل زیر نظر مدیران ارشد قرار دارند. این امر می تواند استقلال عمل این شوراها را محدود کند و مانع از اجرای آزادانه تصمیمات آنها شود.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۵:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، سازمان امور مالیاتی کشور مطابق مقررات و اطلاعات دریافت شده از معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۵:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
در دوره فعالیت دولت سیزدهم، ارزشی معادل 373هزار میلیارد تومان معادل 58 درصد از ارزش کل واگذاری های 22 سال اخیر، توسط سازمان خصوصی سازی به بخش غیردولتی منتقل شده است ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
در کنار میلیاردها دلار سرمایه گذاری های مربوط به خاندان سلطنتی این کشورها، شرکت های دولتی امارات متحده عربی و عربستان سعودی که بسیاری از آن ها از سوی صندوق های ثروت ملی این کشورها حمایت می شوند، در قراردادهای بسیار بزرگی به ارزش دست کم 50 میلیارد دلار حضور یافته اند ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۴:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در تازه ترین گزارش خود به بررسی وضعیت بدهی دولت و شرکت های دولتی پرداخته و در ضمن توصیه هایی برای مدیریت بدهی به بودجه نویسان ارائه کرده است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به اینکه بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی زمانی که ما دولت را تحویل گرفتیم، یک هزار و 200میلیارد تومان بود، عنوان کرد: اما در حال حاضر بودجه وزارتخانه به 4هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. ...
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۲۲:۲۷    
امروزه با وجود حجم عظیمی از انواع معاملات در کشورمان، نقش قرارداد ها بیش از پیش در روابط تجاری افراد و شرکت های دولتی و خصوصی پر رنگ شده است، و این امکان را فراهم ساخته است تا اشخاص حقوق و تکالیف خود را در چهار چوب مشخصی تنظیم نمایند ...
بانک ملی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۲۳:۳۹   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمدجواد شریف زاده معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات دو عضو سابق هیات مدیره بانک ابزار امیدواری کرد با توجه به توانمندی های اعضای جدید هیات مدیره بانک ملی ایران ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۲۳:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی،گفت: رویکرد اصلی دولت سیزدهم وسواس بیشتر در واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی و توجه بیشتر به اهلیت خریدار است.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۱:۴۶   + ۷۳ سایت دیگر  
با وجود اعلام واگذاری باشگاه استقلال به وزارت اقتصاد و دارایی، احسان خاندوزی اعلام کرد که این موضوع به تأیید نرسیده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بهروز کمالوندی با حضور در آخرین روز نمایشگاه روایت خدمت از غرفه های شرکت های دولتی در این نمایشگاه بازدید کرد و در غرفه این سازمان در نمایشگاه فوق حضور یافت.
سروش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۰:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به کسری درآمدهای نفتی به دلیل تغییر نرخ فروش نفت در بودجه از 65 به 85 دلار، از استفاده از منابع حساب های شرکت های دولتی برای جبران کسری نقدینگی دولت خبر داد.