چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۴:۱۶Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مالیات»

خبرگزاری تسنیم   ۱۰ دقیقه پیش    
با توجه به صدور 20 هزار مطالبه نامه کسر دریافتی گمرک، اکثر صاحبان کالا معترض شده اند که نیمی از این موارد مربوط به مالیات ارزش افزوده است. این مسئله سبب دردسر کمیسیون ها برای رسیدگی به اعتراضات شده و خبری از پاسخگویی وزیر اقتصاد نیست.
ایسنا   ۵۶ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد استاندار یزد با تاکید بر فراهم سازی و تسهیل زمینه های نقش آفرینی بخش خصوصی در حوزه ورزش، گفت: هزینه های واحدهای اقتصادی در حوزه ورزش به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی محسوب می شود.
بولتن نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
بعد از انتشار خبری با تیتر گمرک ایران: منتظر افزایش قیمت ها باشید، خبرگزاری تسنیم هم به تضییع حقوق فعالان اقتصادی در گمرک ایران پرداخت و نوشت برخی فعالان اقتصادی بخاطر مالیات مضاعف درگمرک نقره داغ شدند.
استاندار هرمزگان اقتصاد غیررسمی را یکی از مشکلات هرمز دانست و گفت: هر چه اقتصاد رسمی هرمز ارتقا یابد ضمن توانمندسازی جامعه بومی، با مالیات و ارزش افزوده شهرداری هرمز نیز می تواند خدمات بهتری به شهروندان و گردشگران ارائه کند .
پول نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از کارشناسان بازار مسکن اذعان می کنند که اخذ مالیات از خانه های لوکس و خالی می تواند منجر به آرامش بازار مسکن شود.
پارسینه   ۳ ساعت پیش    
دولت فرانسه از این پس و با اجازه دادگاه قانون اساسی این کشور می تواند شبکه های اجتماعی را برای شناسایی افرادی که از پرداخت مالیات فرار می کنند، رصد و بررسی کند. ...
پارسینه   ۴ ساعت پیش    
بنا به ادعای دستگاه قضایی اسپانیا، شکیرا طی سال های 2012 تا 2014 از پرداخت مالیاتی به ارزش 14.5 میلیون یورو سرباز زده و در صورت تایید دادگاه بر اساس قوانین کشور مجرم شناخته می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۲۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری کرمان از پشتیبانی و همراهی دستگاه قضایی از سازمان امور مالیاتی به منظور وصول مالیات قانونی و جلوگیری از فرار مالیاتی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۹:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
براساس بخشنامه گمرک مبنی اجرای ردیف های درآمدی سال 1401 تا ابلاغ قانون بودجه سال 1402، 9 درصد مالیات ارزش افزوده بر کالاهای اساسی اعمال خواهد شد که منجر به افزایش قیمت این کالاها خواهد شد و دفتر واردات گمرک نیز در این خصوص هشدار داده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
بخشنامه صادره گمرک ایران به گمرک های کشور حاکی است که از کالا های اساسی قرار است 9 درصد مالیات ارزش افزوده اخذ شود که موجب گرانی این اقلام خواهد شد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۷:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
رییس فدراسیون والیبال در خصوص آخرین وضعیت این رشته و مشکلات والیبال در سال 1402 صحبت کرد. به گزارش طرفداری، والیبال ایران فصلی طولانی و سخت را در سال 1402 پیش رو دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات بر خانه های خالی و خودروهای لوکس باعث می شود ، مردم به جای اینکه در بخش ساختمان، طلا، ارز و خودرو سرمایه گذاری کنند، پول خود را به سمت تولید روانه کنند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۳:۰۹   + ۲۷ سایت دیگر  
بخشنامه الگوی جدید ضوابط تعیین ارزش اجاری املاک مربوط به عملکرد سال 1401 ابلاغ شد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۲:۱۹    
سود عملیاتی در حال تداوم قبل از مالیات به رقم 32 هزار و 473 میلیارد تومان رسیده که نسبت به رقم 39 هزار و 605 میلیارد تومان 9 ماهه اول سال 1400 با کاهش قابل توجه 18 درصدی مواجه شده است.
چرخان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۰:۰۸    
با انتشار لیست مأخذ محاسبه مالیات نقل و انتقالات انواع خودروهای سبک و سنگین ویژه سال 1402 توسط سازمان امور مالیاتی، شاهد اعلام قیمت پایه برخی خودروها هستیم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۸:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
بسیاری از کارشناسان بازار مسکن اذعان می کنند که اخذ مالیات از خانه های لوکس و خالی می تواند منجر به آرامش بازار مسکن شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مالیات واحد های تولیدی با هدف رونق تولید 7 درصد کاهش یافت، این کاهش بر اساس قانون بودجه امسال اعمال می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
در افشاییات امروز سایت کدال نیروگاه زاگرس بخشی از مطالبات خود از دولت را با مالیات خود تهاتر کرده است و از این طریق توانسته تا بخشی از طلب خود را تهاتر کند و دریافت کند.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۷:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از راهبرد معاصر، حقوق بازنشستگان همواره یکی از پر صداترین مباحث مجلس بوده است.با افزایش حقوق بازنشستگان بحث دریافت مالیات از حقوق بازنشستگان مطرح شد که اعتراض بازنشستگان را در پی داشت. در ادامه اخبار جدیدی از حقوق بازنشستگان را میخوانید.حقوق بازنشستگان همسان سازی می شود. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۵:۱۰    
از ابتدای سال 1402 به قیمت خرده فروشی از هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی مبلغ 500 ریال، تولید داخل با نشان (برند) بین المللی هزار ریال و هر بسته پنجاه گرمی تنباکوی قلیان داخلی 200 هزار ریال به عنوان مالیات اضافه باید پرداخت شود. ...
سلام نو / روند بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۳:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
براساس قانون بودجه سال 1402 مالیات هر نخ سیگار تولید داخل 500 ریال و هر نخ سیگار وارداتی 8هزار ریال در نظر گرفته شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۲:۱۵   + ۳۱ سایت دیگر  
در حالی که طبق قانون بودجه 1402 از هر نخ سیگار داخلی برای خرده فروشی 50 تومان و سیگار خارجی 100 تومان مالیات گرفته می شود، یک کارشناس گفت: دولت باید علاوه بر مالیات مصرف، مالیات از تولیدکننده سیگار هم دریافت کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۲:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه ای، قانون اصلاح بند ب ماده (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده را جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرد.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
از هر نخ سیگار وارداتی مبلغ هشت هزار ریال و هر بسته پنجاه گرمی تنباکوی قلیان وارداتی 350 هزار ریال به عنوان حقوق ورودی دریافت می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۱:۲۷   + ۳۱ سایت دیگر  
براساس قانون بودجه سال 1402 مالیات هر نخ سیگار تولید داخل 500 ریال و هر نخ سیگار وارداتی 8هزار ریال در نظر گرفته شده است.
سلام نو / روز نو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۷:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
اخبار منتشر شده از کمیسیون تلفیق حاکی از آن است که حقوق بازنشستگان بالاخره امسال افزایش و همسان سازی اجرایی خواهد شد.
مدیر اینفو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۴۷   + ۳۵ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در جلسه شورای معاونین سازمان امور مالیاتی که با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران برپا شد از پیش بینی تحقق 104 درصدی درآمدهای مالیاتی تا پایان سال جاری خبر داد و اظهار داشت ...
راه پرداخت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۲۹    
پایگاه خبری راه پرداخت دارای مجوز به شماره 74572 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشی از شبکه عصر تراکنش است. راه پرداخت فعالیت خود را از دوم اردیبهشت ماه 1390 شروع کرده و اکنون پرمخاطب ترین رسانه ایران در زمینه فناوری های مالی، بانکداری و پرداخت و استارت آپ های فین تک است. ...
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۴:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از مستقل آنلاین، به قیمت های فوق افزایش قیمت 30درصدی بیمه شخص ثالث، افزایش قیمت انواع هزینه های دولتی و پلاک گذاری، مالیات های جدید افزوده شده مثل مالیات هوای پاک و... اضافه می گردد.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۲:۵۳    
اداره مالیات کنیا طی اقدامی قصد دارد برای جمع آوری بیشتر مالیات از تاجران کوچک، از آنان برای هر کالایی که به کشور وارد می کنند، مالیات اخذ نماید. اداره مالیات در نظر دارد تا در تلاش دیگری برای جمع آوری مالیات بیشتر از تاجران کوچک از آنها برای هر کالایی که به کشور ارسال می کنند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: براساس رویکرد حمایت از مشاغل کوچک و حمایت از تولید، کاهش هفت درصدی نرخ مالیات واحدهای تولیدی در قانون بودجه سال جدید گنجانده شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۱:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: براساس رویکرد حمایت از مشاغل کوچک و حمایت از تولید، کاهش نرخ 7 درصدی مالیات واحدهای تولیدی در قانون بودجه سال جدید گنجانده شده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی در نخستین گفت وگوی تلویزیونی خود در سال جدید از مشهد مقدس تاکید کرد: دولت مسیر رشد اقتصادی و رشد تولید را از طریق تسهیل صدور مجوزها، کاهش مالیات ها و شفافیت اقتصادی، تنوع بخشی به روش های مختلف تامین مالی و انضباط مالی دنبال می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: بخش اصلی مالیات های مستقیم ما را اشخاص حقوقی تشکیل می دهند که امسال 160 هزار میلیارد تومان از این محل وصول شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۳:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
اکوایران : در ایران، تنها کارمندان بخش عمومی و خصوصی مرتب و منظم مالیات می دهند و دیگر بخش های اقتصاد به راحتی می توانند از دید ماموران مالیاتی پنهان بمانند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه این سازمان جزو پیشگامان حمایت از تولید است، گفت براساس رویکرد حمایت از مشاغل کوچک و تولید، کاهش نرخ 7 درصدی مالیات واحدهای تولیدی در قانون بودجه امسال گنجانده شده است. ...
صبح خرد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۵۷    
قیمت کنونی که توسط اتحادیه در نظر گرفته شد آن هم برای سال جدید خیلی پایین تر بوده و همان طور که مستحضر هستید با فروش این قیمت و در نظر گرفتن 4درصد مالیات بردرامد 9درصد مالیات بر ارزش افزوده و یک در صد مالیات حقوق و عوارضات دولتی معدن و محیط زیست و شهرداری ها عملا بیست درصد فروش این مصالح سهم دولت ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از سازمان امور مالیاتی کشور، در بخشنامه ابلاغی داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خطاب به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور آمده است: نظر به ابهامات مطرح شده در خصوص مالیات بر ارزش افزوده موضوع خدمات حمل و نقل هوایی مسافر و بار ...
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۵۰   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، در بخشنامه ابلاغی دکتر داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خطاب به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور آمده است: نظر به ابهامات مطرح شده در خصوص مالیات بر ارزش افزوده موضوع خدمات حمل و نقل هوایی مسافر و بار ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۲۷   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور، تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص آیین نامه اجرایی ماده (45) قانون مالیات بر ارزش افزوده را ابلاغ کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۱۷   + ۶۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از سازمان مالیاتی کشور، داود منظور روز شنبه با اشاره به رویکرد مردمی سازی مالیات مبتنی بر عدالت مالیاتی و حمایت از تولید گفت: پیشنهاد دولت در لایحه بودجه تقدیمی به مجلس شورای اسلامی ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۱۶    
فردا؛ آغاز ثبت نام طرح جدید ایران خودرو ویژه فروردین ماه | بدون قرعه کشی و فقط با 230 میلیون پژو 207 بخرید + شرایط جدید شاید کمی عجیب باشد؛ اما بر اساس آمارها، ایران از نظر تعداد دستگاه های کارتخوان فعال ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۰۷   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، میلیاردرهایی که با درآمدهای بالا حاضر نیستند ریالی مالیات پرداخت کنند و با ترفندهای مختلف از پرداخت مالیات شانه خالی می کنند. ...
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۳:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس فدراسیون تیراندازی با تفنگ گفت: شب عید اداره مالیات حساب ما را تخلیه کرد اما ما متوقف نشدیم و کار را با قدرت ادامه می دهیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۳:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
جعفر قادری گفت:اگر قانون مالیات بر سوداگری تصویب نهایی و اجرا شود انگیزه برای ورود نقدینگی به بازار دلالی از بین می رود.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۳:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل خانه موسیقی می گوید طبق محاسبات، درآمد زیر 18 میلیون تومان خط فقر محسوب می شود. با این اوصاف چگونه درآمد 200 میلیون تومانی در سال را به عنوان سقف پرداخت مالیات تعیین کرده اند؟
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۹:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
قادری، عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس گفت: برای رشد تولید باید جلوی سوداگری ها گرفته شود و منابع مالی کشور به سمت تولید هدایت شود.