شنبه ۰۸ مهرساعت ۱۳:۳۰Sep 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معادن کوچک»

ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رییس کمیته معدنی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در سال های گذشته قدری در حمایت از بخش خصوصی و معادن کوچک مقیاس غفلت و کوتاهی داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۶:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
کرمان- معاون اقتصادی استاندار کرمان گفت: می توانیم در جنوب استان معادن کوچک مقیاس را با ظرفیت اشتغال بالا راه اندازی کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس با تبیین اقدامات نیروهای جوان و متخصص استان کرمان و تولید قطعات با فناوری های جدید بیان کرد: باید بپذیرید استان در بحث معادن کوچک کوتاهی کرده است.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۰:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری فارس از خرم آباد، احمدرضا دالوند صبح امروز در جلسه طرح احیاء فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس استان با بیان اینکه لرستان از مناطق کمتر توسعه یافته در کشور محسوب می شود ...
معدن نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس در نشست کارگروه استانی خراسان شمالی، احیای معادن و افزایش ظرفیت معدنی استان را عامل توسعه اقتصادی منطقه برشمرد.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای معدن: مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس در نشست کارگروه استانی خراسان شمالی، احیای معادن و افزایش ظرفیت معدنی استان را عامل توسعه اقتصادی منطقه برشمرد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۶:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
جلسه چندین ساعته مدیر کل صنعت،معدن و تجارت استان و مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس با بیان دغدغه های معدن کاران استان برگزار شد و عباس جرجانی به پیگیری مجدانه حسین حاجی بگلو در رفع موانع معادن استان اشاره کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس کشور گفت: اجرای طرح احیا یا بازاریابی در حل مشکل بازاریابی معادن موثر است.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۰:۵۹    
به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، کارگروه استانی طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با حضور آقایان دکتر عسگری و دکتر روستا (معاون هماهنگی امور اقتصادی و عمرانی استانداری)، مهندس روزبهان (مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان)، آقایان جرجانی ...
خانه صنعت معدن و تجارت ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۱۷    
حوزه معدن و صنایع معدنی بخش مغفول مانده از نظر دولت است به طوری که در برنامه هفتم توسعه و برنامه های توسعه ای پیشین توجه ویژه ای به این حوزه نشده است. معادن کوچک مقیاس چیزی حدود 90 درصد معادن کشور را تشکیل داده اند ...
اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۱:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس گفت: دفتر ستادی طرح احیاء نسبت به معرفی سرمایه گذار برای معادن سیلیس، زغال سنگ، فلورین و سنگ تزئینی استان در اسرع وقت اقدام خواهد کرد. ...
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
دنیای معدن: حوزه معدن و صنایع معدنی بخش مغفول مانده از نظر دولت است به طوری که در برنامه هفتم توسعه و برنامه های توسعه ای پیشین توجه ویژه ای به این حوزه نشده است ...
معدن نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۲:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در جلسه کارگروه استان فارس گفت: با توجه به اینکه در بسیاری از جلساتی که در استان ها برگزار می کنیم مساله بازار صادراتی مواد معدنی به عنوان یکی از مشکلات مطرح می شود ...
معدن نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۲:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس خبر داد: با همکاری های استانداری کهگیلویه و بویراحمد، معادن این استان طی سال های اخیر پذیرای میزان قابل توجهی از سرمایه گذاری در بین سایر استان های کشور بوده و از این لحاظ در میان رتبه های برتر قرار دارد.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۵:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای معدن: مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس گفت: تکمیل زنجیره ارزش معادن کشور با همکاری دانشگاه ها بیش از پیش دست یافتنی است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۰:۴۳   + ۲۳ سایت دیگر  
امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: امروز نقطه عطفی در توسعه و پیشرفت فولاد خوزستان در حوزه معدنی است. برای اینکه در بازارهای رقابتی حضور داشته باشیم، خرید معادن کوچک را در برنامه خود قرار دادیم. صنعت فولاد با شرایط سختی به واسطه چالش های انرژی، مواد اولیه و سنگ آهن روبروست ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۲۱:۵۵    
90 درصد معادن و صنایع وابسته آنها در کشور در زمره معادن کوچک مقیاس هستند که البته سهم کمتری ( حدود 20 درصد ) از جریان گردش اقتصادی و تولید ثروت بخش معدن را به خود اختصاص داده اند.
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
وضع عوارض صادراتی مواد و محصولات معدنی که به تازگی در دولت مصوب و ابلاغ شده است می تواند میزان صادرات و ارزآوری این بخش را تحت تاثیر قرار داده و فعالیت بسیاری از معادن کوچک و متوسط را تحت تاثیر قرار دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۲۰:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل صمت گیلان گفت: گیلان در احیای شرکت های راکد و معادن کوچک مقیاس جزو 5 استان برتر کشور شده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۳:۰۸   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس گفت: با توجه به اولویت بندی زیرساخت ها توسط اداره کل صمت، نسبت به انجام و اجرای زیرساخت متناسب با اعتبار موجود در استان کرمان اقدامات لازم را در پیش خواهیم گرفت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
حدود 80 درصد معادن کشور را معادن کوچک تشکیل می دهند. بنابراین به منظور دسترسی به منابع جدید معدنی، سرمایه گذاری در معادن کوچک مقیاس ضروری است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۹:۴۱    
بخش معدن در اصفهان نیازمند توسعه است؛ ولی اقدامات، نگرش ها، جهت گیری ها و سرمایه گذاری ها به گونه ای است که معدن کاری هوشمند را تقویت نمی کند.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۰:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک گفت: استان کرمانشاه استان بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری به ویژه در حوزه معدن و صنایع معدنی است. این استان دارای پتانسیل های بسیار خوبی است و حوزه بتومین ها زمینه بسیار مناسب فعالیت معدنی در این استان را فراهم کرده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۴:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس گفت: با توجه به تعامل مثبتی که میان اداره کل صمت و استانداری و مدیران حوزه اقتصادی ایلام وجود دارد چشم انداز مثبتی برای احیای ظرفیت های معدنی و به تبع آن اقتصاد این استان با ایجاد چرخه فرآوری مواد معدنی و زنجیره ارزش وجود دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۳:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
امین بیلساز عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه چهار ماه از سال جاری گذشته است، اما آمار واقعی در بخش معدن نشان می دهد بیش از 50 درصد معادن کوچک کشور فعال نشده اند ...
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۵:۳۴    
رئیس خانه معدن استان زنجان با بیان اینکه معادن استان دارای چندین مشکل اصلی هستند، گفت: صدور پروانه های بهره برداری هکتاری برای بخش معدن از جمله مشکلات است، این در حالی هست که 98 درصد معادن کوچک مقیاس هستند.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۹:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس از برگزاری جلسه دوم طرح احیا در استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: در این جلسه سرمایه گذاری برای احداث واحد سنگبری در استان آذربایجان غربی معرفی کردیم.
ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
ایستانیوز:معدنکاران با اشاره به مشکلات بخش معدن از جمله افزایش هزینه تولید به دلیل جهش نرخ ارز، ماشین آلات فرسوده و تکنولوژی قدیمی که بهره وری این بخش را کاهش داده، تاکید دارند افزایش حقوق دولتی می تواند منجر به تعطیلی معادن کوچک شود.
معدن24   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
معدن24: میزگرد تخصصی با موضوع بررسی دلایل افزایش بی رویه حقوق دولتی و اثرات مخرب آن بر معادن کوچک و متوسط از سوی انجمن مس ایران در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۰:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اعلام کرد: در راستای این طرح طی سال گذشته، 434 معدن کوچک مقیاس در استان های مختلف، احیا و توسعه یافت.
رییس انجمن مس ایران در نشست بررسی حقوق دولتی معادن و تاثیر آن بر معادن کوچک و متوسط گفت: فعالان معدنی قائل به پرداخت حقوق دولتی معادن هستند و معتقدند باید جلوی فرار از پرداخت آن گرفته شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۰۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : حقوق دولتی معادن و ماشین آلات و تجهیزات فرسوده دو چالش اصلی است که سودآوری بخش معدن را تهدید می کند. از یک طرف راندمان و سودآوری بخش معدن به دلیل ناوگانی متشکل از 15 هزار ماشین آلات فرسوده و موانع واردات و نوسازی این ناوگان با کاهش روبه روست و از طرف دیگر افزایش حقوق دولتی معادن و ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۲۳:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
با شروع سال جاری حقوق دولتی معادن 100 درصد افزایش یافت و معادن کوچک نیز از آن معاف نشدند؛ موضوعی که ممکن است تولید در معادن کوچک را با مشکلات جدی مواجه کند.
اقتصادگردان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۰:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیاء معادن کوچک مقیاس از احیا و توسعه یک هزار و 286 معدن کوچک مقیاس تا پایان سال 1401 و اشتغال زایی برای 17 هزار و 100 نفر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۷:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- فعالان حوزه معدن خراسان رضوی در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان، بازنگری و آسان سازی ملاحظات زیست محیطی برای فعال سازی معادن کوچک مقیاس و احداث کارخانه فرآوری سیار در آنها را ضروری دانستند.
معدن نامه   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۱:۱۵    
مهرداد اکبریان معتقد است؛ محدود کردن محصولات تولیدی معادن تنها به بازار داخلی که بیشتر در راستای حمایت از فولاد سازان صورت می گیرد روند تولید در بسیاری از معادن به ویژه معادن کوچک مقیاس را با اخلال مواجه کرده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۱:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس گفت: در استان آذربایجان شرقی تعدادی از معادن فلزی دارای پتانسیل، راکد هستند که سازمان صمت استان باید نسبت به تعیین تکلیف آنها اقدام کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۲۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر طرح های زیربنایی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: ایمیدرو با هدف توسعه زیربناها و اولویت قرار دادن مجتمع های معدنی و احیای معادن کوچک مقیاس، فعالیت خود را در استان های مختلف انجام و تا حد ممکن اعتبارات لازم برای این طرح ها را در اختیار استان قرار می دهد.
معدن24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۹:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
معدن 24:مدیر اجرایی طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس گفت: استان آذربایجان غربی به لحاظ تعداد پروانه بهره برداری در رتبه 9 کشوری قرار گرفته است. ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۱۲    
محتشمی پور گفت: معدنی تعطیل نشده بلکه معادن و به ویژه معادن کوچک تر و با ارزش پایین تر در شرایط اقتصادی نوسانات تولیدی دارند به این ترتیب که بعضاً در یک بازه زمانی متوقف می شوند و سپس فعال می شوند.
اقتصاد ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۱:۲۴   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: معادنی که در دست بهره بردار است و همچنان به دلیل عدم صلاحیت بهره بردار غیرفعال مانده باید سلب صلاحیت و آزاد شوند. ...
می متالز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اعلام کرد: با اجرای این طرح، تاکنون بیش از 17 هزار شغل در بخش معدن و صنایع معدنی ایجاد شده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس گفت: نخستین راهبرد طرح احیای معادن کوچک مقیاس عمل به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر جایگزینی معدن به جای نفت است تا باعث نجات اقتصادی کشور شود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اعلام کرد: با اجرای این طرح، تاکنون بیش از 17 هزار شغل در بخش معدن و صنایع معدنی ایجاد شده است.
معدن نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -مدیرعامل ایمپاسکو از احیا و فعال سازی بیش از 400 معدن در طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس در سال جاری خبر داد.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۰۵   + ۲۴ سایت دیگر  
دنیای معدن: مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک از احیا و توسعه حدود 1300 معدن در این طرح از سال 98 تاکنون و همچنین ایجاد بیش از 17 هزار شغل در طول این مدت خبر داد.
معدن24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۰۵    
معدن 24:معادن کوچک مقیاس زیادی در کشور وجود دارند که برای تامین چرخه مالی خود با مشکلات اساسی مواجه اند. معادنی که علی رغم کوچک مقیاس بودن با قرار گرفتن در قالب یک کنسرسیوم معدنی می توانند به احیا و یا رونق یکدیگر کمک کنند. ...
می متالز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - مطابق آمار، تعداد 12 هزار پروانه بهره برداری در کشور صادر شده است که از این میان، حدود 6هزار و 800 معدن در کشور فعال هستند، هرچند آمار افزایش تعداد گواهی کشف و پروانه های بهره برداری در سال های اخیر قابل توجه است ...
معدن نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -عادل شهرزاد معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در جلسه کارگروه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس هرمزگان گفت: یکی از رویکردهای ما، در سال1402 در حوزه رشد اقتصادی معادن است که باید به شکل ویژه به آن بپردازیم و واحدهای راکد این حوزه را فعال کنیم.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۹:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس گفت: برای احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در حوزه گچ، آهک و کرومیت با استفاده از تسهیلات صندوق بیمه سرمایه گذاری و فعالیت های معدنی به تجهیز و تامین ماشین آلات معادن در استان هرمزگان کمک خواهیم کرد.