چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۱۳:۰۳Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیته دستمزد»

روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۹:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیته دستمزد شوراهای اسلامی کار گفت: قانون صراحتا گفته که شورایعالی کار با توجه به نرخ تورم و سبد معیشت، حداقل مزدِ سالانه را تعیین کند؛ کجای این ماده ابهام دارد که معاون روابط کار چنین برداشتی از این ماده قانونی کرده است؟
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۲۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
دنیای معدن: اسفندماه سال گذشته، کمیته دستمزد شورای عالی کار جلسات خود را برای تعیین مقدار دستمزد سال 1402 تشکیل داد و مقدار دستمزد را 27 درصد افزایش داد ...
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
یک فعال کارگری با اعلام برآورد هزینه های سبد معیشت کارگران، گفت: رقم دستمزد کارگران پس از مشخص شدن مبلغ هزینه سبد معیشت در کمیته دستمزد با حضور شرکای اجتماعی و در شورای عالی کار تعیین خواهد شد.
سلام نو / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۱۲   + ۳۶ سایت دیگر  
دستمزد کارگران در سال 1402 نسبت به سال 1401، 27 درصد افزایش یافت، به گونه ای حداقل دریافتی کارگران در ماه با دو فرزند به 8 میلیون و 208 هزار و حداقل دریافتی با یک فرزند به هشت میلیون و 49 هزار و 112 تومان رسید.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۱۷   + ۸۲ سایت دیگر  
آخرین خبرها از نشست دستمزد شورای عالی کار حاکی از آن است که رقم هزینه سبد معیشت کارگران به 13 میلیون و 900 هزار تومان تغییر کرد.
نواندیش   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۵۴   + ۲۰ سایت دیگر  
نشست شورای عالی کار در حالی از ساعاتی قبل با حضور وزیر کار و نمایندگان گروه های کارگری و کارفرمایی در حال برگزاری است که گمانه زنی ها از احتمال تعیین رقم دستمزد 1402 در این جلسه خبر می دهند؛ هرچند که وزیر کار اعلام کرده دستمزد اوایل هفته آینده تعیین خواهد شد. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
به گفته مقامات کارگری این عدد حاصل محاسبه گروه دولت و کارفرمایان بوده و رقمی که گروه کارگری در خصوص هزینه های سبد معیشت کارگران به دست آورده اند بیش از این مبلغ و 17 میلیون و 447 هزار و 160 تومان بوده و اختلاف 5 میلیون تومانی با گزارش کمیته دستمزد دارد.
امروز جلسه کمیته دستمزد مجدد با اعضای این کمیته برگزار می شود تا ارقام و روش های محاسباتی در هزینه سبد معیشت بررسی بیشتر شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۰:۵۰    
زمان اندکی به پایان سال 1401 مانده، اما هنوز 14 میلیون کارگر در انتظار تعیین تکلیف دستمزد خود هستند. هرچند اطلاعاتی که از شورای عالی کار به بیرون درز کرده نشان می دهد اعضای کمیته دستمزد رقمی را برای سبد معیشت کارگران که نقش اساسی در مشخص شدن مبلغ نهایی دستمزد آن ها دارد، اعلام کرده اند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۳۲   + ۲۴ سایت دیگر  
زمان اندکی به پایان سال 1401 مانده اما هنوز 14 میلیون کارگر در انتظار تعیین تکلیف دستمزد خود هستند. با اینحال، خبرهایی از تعیین هزینه سبد معیشت از سوی کمیته دستمزد به گوش می رسد ولی هنوز توافق سه جانبه شکل نگرفته است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
علی خدایی گفت: سر سبد معیشت به توافق نرسیده ایم؛ سبدی که در رسانه ها آمده، صرفاً پیشنهاد دولت و کارفرمایان است.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
علیرضا خرمی (عضو شورای اسلامی کار پلی اکریل اصفهان) افزایش دستمزد مطابق با سبد معیشت حداقلی، حق مسلم کارگران است؛ می گوید: کارگران همچنان چشم انتظار نتیجه جلسات کمیته دستمزد و نهایی شدن رقم سبد معیشت هستند اما شاهدند که نمایندگان کارفرمایان و دولت چطور فرار روبه جلو دارند و از واقعیات و مشکلات ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۰۱   + ۴۷ سایت دیگر  
نشست دستمزد شورای عالی کار در حالی به کار خود پایان داد که اختلاف نظر گروه کارگری و کارفرمایی درخصوص هزینه معیشت کارگران بالا بود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۲:۱۰   + ۴۳ سایت دیگر  
نشست شورای عالی کار در حالی ادامه دارد که کمیته دستمزد گزارش رقم هزینه سبد معیشت کارگران را ارائه کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۴۳   + ۲۰ سایت دیگر  
نشست شورای عالی کار در حالی از ساعات آینده با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان گروه های کارگری و کارفرمایی با دعوت وزیر اقتصاد و وزیر صمت برگزار می شود که طبق پیش بینی ها کمیته دستمزد شورای عالی کار گزارشی از هزینه های سبد معیشت کارگران ارائه خواهد کرد با این حال مقامات کارگری ...
عصر خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
بازار نوشت:هزینه سبد معیشت کارگران در حالی قرار است امروز توسط کمیته دستمزد اعلام شود که به گفته نمایندگان کارگری چنانچه این شاخص مشخص نشود اعضای کارگری از هزینه سبد معیشت پیشنهادی خود رونمایی می کنند
برترین ها / تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۴۱   + ۲۶ سایت دیگر  
هزینه سبد معیشت کارگران در حالی قرار است امروز توسط کمیته دستمزد اعلام شود که به گفته نمایندگان کارگری چنانچه این شاخص مشخص نشود اعضای کارگری از هزینه سبد معیشت پیشنهادی خود رونمایی می کنند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
امروز عصر نشست شورایعالی کار برگزار می شود این در حالیست که هنوز نرخ سبد معیشت خانوارهای کارگری تعیین نشده است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر کار با اشاره به برگزاری جلسات کمیته دستمزد شورای عالی کار اظهار کرد: نشست های چندجانبه میان نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت تشکیل شده و هنوز به جمع بندی نرسیده است، اما تعیین حداقل دستمزد براساس مذاکره سه جانبه بین نمایندگان کارگران ...
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از نبض بازار، وزیر کار درباره جلسات کمیته دستمزد گفت:اشتباه برخی افراد این است که فکر می کنند وزیر کار دستور می دهد تا حداقل مزد کارگران مشخص شود.
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۳۳   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه دستمزد گارگران باید با تاکید بر سه جانبه گرایی تعیین می شود، گفت: در صورتی که نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت به اتفاق آرا برسند، در جلسه شورای عالی کار در روز دوشنبه ( فردا 22 اسفندماه) میزان دستمزد کارگران برای سال آینده نهایی می شود.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۱۱   + ۶۸ سایت دیگر  
وزیر کار آخرین اخبار و جزئیات مربوط به کمیته دستمزد شورای عالی کار و افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سال 1402 را اعلام کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۲۳   + ۳۴ سایت دیگر  
ایلنا : عضو کارگری شورایعالی کار گفت: دولتی ها به قصد تاثیرگذاری بر مذاکرات مزدی به دنبال پایین کشیدن عدد سبد معیشت هستند اما نمایندگان کارگری کمیته دستمزد بر رویکرد علمی و کارشناسی محاسبات پافشاری می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: با وجود برگزاری سه جلسه کمیته مزد، هنوز سبد معیشت خانوار کارگری در کمیته دستمزد تعیین نشده است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
رقم سبد معیشت کی مشخص می شود؛ نماینده کارگران در پاسخ می گوید: قرار شد در نشست بعدی کمیته دستمزد، رقم سبد معیشت نهایی شود؛ این نشست قرار است قبل از نشست بعدی شورایعالی کار برگزار شود؛ سبد معیشت باید در کمیته دستمزد نهایی شده و به شورایعالی کار برای تصمیم سازی مزدی فرستاده شود.
حیات   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۰:۰۹    
کمیته دستمزد امروز 16 اسفند در جلسه شورای عالی کار به نتیجه نرسید و بدون اعلام عدد و رقم به پایان رسید.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
کمیته دستمزد در جلسه شورای عالی کار درباره هزینه معیشت کارگران امروز هم به نتیجه نرسید. این درحالی است که هر سال در بهمن ماه میزان هزینه معیشت کارگران اعلام می شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
کمیته دستمزد شورای عالی کار در حالی قرار است امروز با حضور نمایندگان گروه کارگری و کارفرمایی تشکیل جلسه دهد که پیش بینی می شود تکلیف هزینه سبد معیشت خانوارهای کارگری پس از چندین جلسه امروز مشخص شود.
سلام نو / تازه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۵۹   + ۲۴ سایت دیگر  
محمدرضا تاجیک نماینده کارگران در شورای عالی کار، جزئیاتی را درباره جلسه امروز کمیته مزد بیان کرد و گفت: جلسه شورای عالی کار در روز 22 اسفند برگزار می شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایران اکونومیست ، در حالی که تنها 14روز تا پایان سال باقی مانده است و هفته ی گذشته اخبارهای شورای عالی کار بیانگر این بود که در هفته ی جاری جلسات مزدی به صورت جدی تر آغاز به کار کرد که تا کنون خبری از جلسات شورای عالی کار نیست و طبق هفته های گذشته به احتمال زیاد امروز باید ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۵۷   + ۲۷ سایت دیگر  
تنها 14روز تا پایان سال باقی مانده است و بیش از 14 میلیون کارگر منتظر تعیین دستمزد هستند, آیا امروز در کمیته دستمزد عدد و رقم سبد معیشت نهایی میشود تا جلسات چانه زنی مزدی به صورت جدی تر کلید بخورد؟
حادثه 24   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۸:۰۴   + ۱۷ سایت دیگر  
حادثه 24 - در این نشست گزارشی از روند برگزاری جلسات و مصوبات کمیته دستمزد شورای عالی کار ارائه و پیش نویس اصلاح ماده 23 آیین نامه قانون کار که موارد مربوط به چالش ها ...
سیصد و یازدهمین نشست شورای عالی کار با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکای اجتماعی نمایندگان کارگری و کارفرمایی برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۰:۰۵   + ۲۶ سایت دیگر  
در حالی که پیش بینی می شد با ارائه گزارش کمیته دستمزد در جلسه امروز شورای عالی کار، هزینه سبد معیشت کارگران مشخص شود، ولی این جلسه بدون اعلام هرگونه عدد و رقم در این رابطه به پایان رسید.
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۲۲:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
فردا نشست سه جانبه شورایعالی کار از ساعت 15 در محل وزارت کار برگزار خواهد شد.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۶:۰۱   + ۲۷ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار با تایید خبر برگزاری نشست فردای شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی در وزارت کار تاکید کرد: تعیین دستمزد کارگران باید بعد از مشخص شدن هزینه معیشت کارگران صورت بگیرد تا بتوانیم مبنایی برای ورود به مذاکرات و چانه زنی های مزدی داشته باشیم.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۱:۲۷   + ۱۵ سایت دیگر  
یک مقام مسوول کارگری با بیان اینکه به شکل دستوری نمی توان حقوق کارگران را اضافه کرد گفت: تعیین دستمزد 1402 کار سختی نیست به شرطی که سبد معیشت کارگران را واقع بینانه و مطابق با واقعیت های روز جامعه بسنجیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۲:۱۴   + ۲۱ سایت دیگر  
نماینده کارگران در کمیته تخصصی دستمزد گفت: در سومین جلسه این کمیته هم سبد معیشت خانوار کارگری تعیین نشد.
سلام نو / روز نو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۳:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
در حالیکه به پایان سال نزدیک می شویم و مذاکرات مزدی کارگران باید جاندارتر و محکم تر از همیشه باشد هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده و ظاهرا باز هم همه چیز به روزهای آخر سال و حتی روزهای اول سال جدید موکول می شود. اما چرا؟
نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه در جلسه کمیته دستمزد به نتیجه نهایی نرسیدیم گفت: بررسی کارشناسی را درباره تعیین عدد و رقم ادامه می دهیم, سبد معیشت باید منطقی تر از سال های قبل تعیین شود.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۹:۳۷    
نماینده کارگران در شورای عالی کار از برگزاری دومین جلسه کمیته مزد شورای عالی کار در روز جاری و بدون دستیابی به نتیجه نهایی خبر داد و گفت: نیاز است تا حداقل 2 تا 3 جلسه کارشناسی دیگر برای تعیین رقم سبد معیشت خانوار های کارگری برگزار شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور از آغاز نشست های تخصصی کمیته دستمزد برای بررسی هزینه سبد معیشت خانوار کارگری خبر داد و گفت: تاکید شورای عالی کار بر این است که دستمزد سال 1402 در دهه آخر اسفند تعیین تکلیف شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: کارشناسان محاسبه تورم سبد معیشت خانوارهای کارگری در جریان تعیین دستمزد را ضروری دانسته و تاکید دارند که سبد معیشت و رقم دستمزد سال آینده باید عادلانه و منطبق با واقعیات روز جامعه و در جهت حفظ قدرت خرید کارگران تعیین شود. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۳۶   + ۴۰ سایت دیگر  
محمدرضا تاجیک؛نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت وگو با خبرنگاراقتصادی ایران اکونومیست ، با اشاره به برگزاری اولین جلسه کمیته مزد 1402 در روز چهارشنبه12 بهمن ماه 1401 با حضور شرکای اجتماعی گفت: خواسته کارگران مانند سال های قبل توجه به دو موضوع اصلی یعنی نرخ تورم و سبد معیشت است. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۲:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
آنطور که در آخرین نشست شورای عالی کار تصمیم گیری شد، چهارشنبه این هفته نخستین جلسه کمیته دستمزد با حضور نمایندگان رسمی دولت، کارگران و کارفرمایان برگزار می شود. خواسته کارگران هم به مانند سال های قبل توجه به دو موضوع اصلی یعنی نرخ تورم و سبد معیشت است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی درباره دستمزد سال آینده کارگران گفت:منتظرتصمیم کمیته دستمزد برای شورای عالی کار هستیم,کارگران به دنبال اجرای قانون هستند.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۳:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: در آخرین نشست شورایعالی کار که هفته گذشته برگزار شد، قرار بر این شد که از هفته بعد کمیته دستمزد ذیل این شورا کار خود را آغاز کند.به گزارش ایلنا، علی خدایی (عضو کارگری شورایعالی کار) در این رابطه می گوید: چهارشنبه کمیته دستمزد با حضور نمایندگان رسمی دولت ...
سلام نو / اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۳   + ۲۶ سایت دیگر  
به گفته علی اکبر عیوضی دبیر کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران، نمایندگان مجلس نباید چوب لای چرخ دستمزد بگذارند باید پاسخگو باشند که بازنشسته با 5 میلیون و 500 هزار تومان حقوق چطور در تهران زندگی کند؟
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۳:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش جهان صنعت، شورای عالی کار باید براساس محاسبه سبد معیشت، حداقل مزد و مستمری را تعیین کند چراکه در غیراین صورت، روند سقوط کارگران شاغل و بازنشسته به زیر خط فقر مطلق یا همان خط گرسنگی ادامه خواهد داشت ...