شنبه ۲۰ خردادساعت ۱۸:۳۱Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عرضه نفت»

فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۱:۲۱    
هیئت ائتلاف G7 باور دارد که سقف قیمتی تعیین شده، ضرباتی را به درآمد کرملین وارد آورده و در عین حال نیز اختلالی در عرضه نفت روسیه و نوسانی در بازار نفت جهانی ایجاد نکرده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۶:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: با عرضه نفت در بورس درآمد های دولت افزایش پیدا میکند و باعث رقابت پذیری و انحصار زدایی از بازار فروش نفت در کشور ما می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۵:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر اجرایی آژانس بین المللی انرژی (IEA) افزایش قیمت نفت را به دلیل کاهش عرضه نفت پیش بینی کرد.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۲:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
ائتلاف اوپک پلاس متعهد شد کاهش عرضه نفت خود را در 2024 هم ادامه دهد تا از قیمت نفت حمایت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
کارشناس نفت گفت: عرضه نفت در بورس انرژی از طریق اوراق گواهی سپرده نفت خام، اقدامی مناسب برای تنوع بخشی به مبادی تجاری و حضور مردم در تجارت نفت است و بخش خصوصی می تواند از فرصت پیش آمده بیشترین استفاده را داشته باشد.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۱:۳۷   + ۲۵ سایت دیگر  
در نشست امروز اوپک پلاس در وین بر سر سطح تولید به میزان 40.46 میلیون بشکه در روز از 1 ژانویه 2024 تا 31دسامبر 2024 توافق شد.
شهریار حیدری گفت: عرضه نفت در بورس این انرژی را از انحصار عده خاصی خارج می کند و باعث می شود بر تعداد خریداران و فروشندگان نفت ما افزوده شود.
شانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
منابع اوپک پلاس از قوت گرفتن احتمال تعمیق کاهش عرضه نفت در سی پنجمین نشست وزارتی اعضای این ائتلاف در وین خبر داند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۸:۰۹    
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: شرکت ملی نفت حواله های عرضه نفت در بورس انرژی را به نام بخش خصوصی صادر کند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، اخیراً روسیه و پاکستان برای پرداخت هزینه محموله های نفت خام روسیه به یوان به توافق رسیدند. بر این اساس، پیش بینی می شود که اولین محموله 750 هزار بشکه ای نفت روسیه در ماه ژوئن به پاکستان برسد. چین وعده داده است که تجارت نفتی روسیه و پاکستان را تسهیل کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
نماینده مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره تأثیر عرضه نفت در بورس انرژی از طریق اوراق گواهی سپرده کالایی نفت خام پرداخت.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۰۸    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت عرضه نفت در بورس انرژی با استفاده از اوراق گواهی سپرده کالایی و رقابتی شدن این حوزه به دلیل ورود بخش خصوصی پرداخت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام ناصری نژاد گفت: سرمایه گذاری در بورس انرژی باعث شفافیت در فروش نفت می شود و نتیجه آن یک رقابت سالم است که موجب تحرک اقتصادی شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۲    
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت عرضه نفت در بورس انرژی با استفاده از اوراق گواهی سپرده کالایی و رقابتی شدن این حوزه به دلیل ورود بخش خصوصی پرداخت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت عرضه نفت در بورس انرژی با استفاده از اوراق گواهی سپرده کالایی و رقابتی شدن این حوزه به دلیل ورود بخش خصوصی پرداخت.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۲:۳۶    
علی اصغر خانی عضو، کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با تعادل ، درباره میزان موثر بودن عرضه نفت در بورس انرژی از طریق اوراق گواهی سپرده کالایی و ورود بخش خصوصی به حوزه خرید و فروش نفت گفت ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۰۷    
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: نقش دهی به بخش خصوصی جهت حضور در تجارت نفت ایران یک مزیت بزرگ عرضه نفت در بورس از طریق گواهی سپرده کالایی نفتی است که علاوه بر مدیریت نقدینگی بازار، امکان هدایت آن به سمت پروژه های بزرگ توسعه ای صنعت نفت و گاز وجود خواهد داشت.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۲:۲۲    
وال استریت ژورنال اعلام کرد که اختلافات بین عربستان سعودی و روسیه بر سر عرضه نفت افزایش پیدا کرده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
قیمت نفت خام در حالی افزایش یافت که بازار همچنان نگران کاهش عرضه نفت خام در آتش سوزی های کانادا بود.
اقتصاد آنلاین / روند بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۵۱   + ۳۶ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 69 سنت معادل 0.90 درصد افزایش به 76 دلار و 95 سنت رسید.
اقتصاد آنلاین / روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۸:۵۱   + ۳۲ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 68 سنت معادل 0.88 درصد افزایش به 77 دلار و 52 سنت رسید.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی ایران اکونومیست از وبگاه رویترز، بهای معاملات آتی برنت برای تحویل در ماه ژوئیه 41 سنت یا 0.5 درصد افزایش یافت و به 75.99 دلار در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمِدیِت آمریکا (WTI) برای تحویل در ژوئن 44 سنت یا 0.6 درصد افزایش یافت و به 71.99 دلار در هر بشکه رسید. ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که عرضه نفت تحت تأثیر محدودیت های سختگیرانه مربوط به طرح سقف قیمتی قرار نمی گیرد.
برترین ها / شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
قیمت نفت خام امروز به دلیل نگرانی از احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره و افزایش ارزش دلار آمریکا کاهش یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
بلومبرگ با استناد به داده های مؤسسه ردیابی کشتی کپلر Kpler گزارش داد که انتظار می رود عرضه نفت کوره از روسیه به چین در ماه می به بالاترین میزان خود یعنی 350 هزار بشکه برسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۳:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
دبیرکل اوپک با بیان اینکه جهان به دلیل کاهش ظرفیت مازاد نفت با تهدید عرضه در آینده مواجه می شود، تاکید کرد که حوزه نفتی به سرمایه گذاری به ارزش 1.6 تریلیون دلار نیاز دارد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، چندی پیش در بخشنامه ای اعلام کرد قرار است میزان عرضه نفت و فرآورده های نفتی ایران در بازارهای جهانی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
مسئول دیپلماسی انرژی روسیه امروز گفت، تهران و مسکو در مورد عرضه نفت بر اساس یک توافق سوآپ در حال مذاکره هستند.
اقتصاد آنلاین / روند بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۸:۲۸   + ۳۴ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 54 سنت معادل 0.73 درصد کاهش به 73 دلار و 63 سنت رسید.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۹:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه گواهی سپرده کالایی نفتی و ورود بخش خصوصی به معاملات نفتی می تواند بستری برای گسترش مبادی صادرات نفت کشور باشد، گفت: در شرایط تحریمی، بخش خصوصی با استفاده از راه های ابتکاری می تواند به فروش نفت کمک کند؛ همچنین، شفافیت معاملات بیشتر می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۷:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
بلومبرگ با اشاره به برخی اسناد اعلام کرد که اتحادیه اروپا پیشنهاد رسمی کردن توقف عرضه نفت روسیه به آلمان و لهستان از طریق خط لوله دروژبا را ارائه کرده است.
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۱۵   + ۶۲ سایت دیگر  
این جهش در حالی رخ داده است که تحریم ها علیه مسکو، عرضه نفت از سوی این تولیدکننده کلیدی بازار را با چالش روبه رو خواهد کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مهم ترین هدف دولت، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی بوده است؛ به این شکل که بخش خصوصی حضور فعالی در سیاست های جدید تجارت انرژی ایران را ایفا کند. دو راهکار بازارسازی مبتنی بر خرید تقاضا در سیاست پالایشگاه داری فراسرزمینی با حضور موفق بخش خصوصی در صنعت پالایشگاهی کشورهای همسو بوده است و دیگر راهکار نیز ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۱:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عرضه نفت در بورس و خرید آن توسط مردم یک تجربه جدید در کشور ما است و می تواند تحرک خوبی در اقتصاد کشور ایجاد کند.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۰۱:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
اقتصادتهران: یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به مزایای گواهی سپرده کالایی نفتی، گفت: قدرت نقدشوندگی بالا، امکان انجام معامله روی آن پذیرفته شدن به عنوان گواهی سپرده در سیستم بانکی کشور از جمله این مزیت ها است. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۵:۵۰    
پنجم اکتبر 2022 وزیران نفت و انرژی ائتلاف تولیدکنندگان عضو سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک) و غیراوپک موسوم به اوپک پلاس تصمیم گرفته بودند عرضه نفت خود را برای ماه های نوامبر و دسامبر 2022 روزانه 2 میلیون بشکه نسبت به رقم تولید ماه آگوست 2022 کاهش دهند و در نشست های بعدی این سطح تولید را تا ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۳:۱۰    
برای خنثی کردن تحریم های نفتی، بهترین راه حل، متنوع سازی مبادلات تجاری و صادرات از طریق راهکار های دیگر است که از بخش خصوصی کشور نیز پشتیبانی می شود. در حال حاضر، بسیاری از قطعات اقتصادی ایران، با توجه به ساختار وابستگی به صادرات نفت، به دنبال راهکار های جایگزین برای نفت هستند
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- فرزین محمدی : ذخایر استراتژیک آمریکا در هفته منتهی به 28آوریل، یک میلیون و 300هزار بشکه کاهش یافت. این در حالی است که درنظرسنجی تحلیلگران در رویترز پیش بینی شده بود افت ذخایر تا 28 آوریل حدود یک میلیون و 100هزار بشکه باشد ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۳:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه از پایبندی به تعهد داوطلبانه خود برای کاهش عرضه نفت تا پایان سال 2023 میلادی خبر داد.
خبرشهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: در عرضه نفت به شکل اوراق گواهی سپرده کالایی می تواند به افزایش بازارهای صادراتی با نقش دادن به بخش خصوصی در تجارت نفت ایران کمک کند. با این روش، بخش خصوصی نیز به عنوان بازیگر جدید و توانمند ایران به بازویی برای فروش نفت ایران تبدیل خواهد شد.
مجید ناصری نژاد گفت: عرضه نفت در بورس در کشورهای مختلف تجربه شده و کارآیی خود را نشان داده است. این اقدام می تواند تحرک خوبی در اقتصاد کشور ایجاد کند و به ویژه در بحث فروش نفت کمک کننده باشد ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۴:۰۳    
گزارش ناامیدکننده از رشد اقتصاد آمریکا، بریتانیا و منطقه یورو در کنار افزایش عرضه نفت از سوی روسیه باعث شد تا هر بشکه نفت برنت از 85 دلار تا 81 دلار ریزش کند و حالا کارشناسان از احتمال ریزش بیشتر قیمت نفت می گویند در حالی که در لایحه بودجه 1402 قیمت فروش هر بشکه نفت خام 85دلار پیش بینی شده است.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۹:۵۱    
مدیرعامل شرکت پالایشگاه های نفت اورلن در لهستان اعلام کرد که این کشور به دلیل توقف مداوم عرضه نفت خام به پالایشگاه هایش از روسیه شکایت خواهد کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۴:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از راشاتودی، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که کاهش غیرمنتظره عرضه نفت به بازار جهانی از سوی اوپک پلاس کسری موجود نفت در بازار جهانی را طی سال جاری تشدید خواهد کرد و روند بهبود اوضاع اقتصادی در بسیاری از کشورهای جهان را به مخاطره خواهد انداخت. ...
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۳:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی (IEA) هشدار داد که کاهش غیرمنتظره تولید نفت از سوی ائتلاف اوپک پلاس می تواند کسری عرضه را در سال جاری میلادی تشدید کند و بهبود وضعیت اقتصاد جهان را در معرض تهدید قرار دهد.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۱:۳۲   + ۲۳ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در روز جمعه با 22 سنت معادل 0.26 درصد افزایش به 86 دلار و 31 سنت رسید. به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری تسنیم ، پیش بینی اوج تقاضا برای نفت در سال جاری میلادی به دنبال بهبود مصرف در چین باعث چهارمین هفته پیاپی افزایش قیمت نفت شده است. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۱:۱۱   + ۱۵ سایت دیگر  
قیمت نفت پس از این که آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت امسال با بهبود مصرف چین، به رکورد بالایی خواهد رسید، در معاملات روز جمعه افزایش پیدا کرد و چهارمین رشد هفتگی متوالی را به ثبت رساند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۰:۵۴    
آژانس بین المللی انرژی اعلام نمود تصمیم اوپک پلاس می تواند به مصرف کنندگان و بهبود اقتصاد جهانی آسیب برساند.