چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۰۶:۵۰Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معیشت کارگران»

ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۲:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با انتقاد از مواد 15و16 برنامه هفتم توسعه گفت:امنیت شغلی و معیشت کارگران در این برنامه در معرض تهدید قرار گرفته است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه بانوان خانه کارگر فارس گفت: جامعه کارگری همواره معتقدند که در موضوع افزایش نرخ دستمزد ها (ماده 41 ) مخالف نص صریح قانون است و در (ماده 96 ) هم به نرخ تورم و سبد معیشت توجه نشده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۳۰    
بازرس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار لرستان گفت: با توجه به عدم مهارتورم توسط دولت، افزایش حقوق هم دیگر تاثیری در بهبود معیشت کارگران ندارد.
خوزپرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۳۳    
بالاخره بعد از ماه ها تأخیر، سازمان برنامه و بودجه، لایحه برنامه هفتم توسعه را منتشر کرد و قرار است به زودی برای تصویب به مجلس برده شود. در همان صفحات ابتدایی به بخشی می رسیم که در تناقض آشکار با قانون اساسی، قانون کار، سیاست های کلی و حتی شعارهای دولت است. ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۲۲    
فرامرز توفیقی (فعال کارگری) اجاره مسکن را بیش از 70 درصد می داند و می گوید: این بخش، زندگی کارگران را به راستی زمین زده است. متاسفانه نتوانستند تورم هیچ قلم کالایی را به اندازه ی افزایش دستمزد محدود کنند چه برسد به اینکه براساس وعده شان به صفر برسانند؛ از مرغ گرفته تا حمل و نقل و مسکن ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
دولت ها معمولاً هرچند سال یکبار، سال پایه تورمی را تغییر می دهند به این دلیل که در این بازه زمانی نگاه مصرفی جامعه تغییر می کند و به تبع آن، به روزرسانی لازم است تا اعداد و ارقام مناسبت تر حاصل شود اما به این بهانه، می توانند عددسازی کنند و ارقام تاثیرگذار را پایین بکشند.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادتهران: در نشست مشترک وزیر راه و شهرسازی و رئیس اتاق تعاون ایران، پیگیری تامین زمین برای احداث شهرک های مسکونی کارگران و همچنین تکمیل واحدهای نیمه تمام مسکن مهر بررسی شد. ...
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۷:۰۰   + ۲۲ سایت دیگر  
در نشست مشترک وزیر راه و شهرسازی و رئیس اتاق تعاون ایران، پیگیری تامین زمین برای احداث شهرک های مسکونی کارگران و همچنین تکمیل واحدهای نیمه تمام مسکن مهر بررسی شد. ...
مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی : تحقق شعار سال توسعه اقتصاد و پیشرفت کشور را به دنبال خواهد داشت بنابراین توجه به معیشت کارگران و حمایت از کارفرمایان برای تحقق شعار سال ضروری است
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۰:۳۰    
حوزه/ امام جمعه برازجان با تأکید بر اینکه نباید تجلیل از کارگران را به هفته کارگر محدود کرد، گفت: تأمین و ارتقای معیشت کارگران و مهارت افزایی آنها مستمر باشد.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار می رود هر چه سریعتر رئیس جمهور وزرای پیشنهادی برای سه وزارتخانه کلیدی صمت، جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش را به مجلس معرفی کند . ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
یک مقام مسئول کارگری معتقد است: با توجه به افزایش هزینه های درمان، مسکن و اقلام خوراکی در سبد معیشت کارگران به منظور کمک به حفظ قدرت خرید آنها لازم است فاصله میان دستمزد و تورم پر شود.
ادیان نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۵۱    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، نماینده مسیحیان ارمنی تهران و شمال آرا شاوردیان در خصوص وضعیت اقتصادی آشفته کارگران ایرانی در توئیتر خود نوشت: امروز کارگران عزیز ما در مقابل سخت ترین فشارهای اقتصادی جانانه مقاومت می کنند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۵:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه مشهد گفت: جریان کارگری ستون فقرات تولید است و امنیت شغلی و معیشتی کارگر منجر به افزایش کیفیت کار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۴:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی امام جمعه مشهد گفت: مشکل امروز ما این است که حقوق کارگران افزایش پیدا می کند اما کارگران جدید با اینکه حقوق بیشتری نسبت به قدیمی ترهای خود دریافت می کنند، در زندگی و معیشت خود درمانده تر از قبل هستند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۲۱:۴۱    
مسئول مرکز مشاوره شغلی وکاریابی مرصاد ایلام گفت: کمک به اشتغال جوانان و معیشت کارگران ایلام جهاد اقتصادی است.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۷:۲۹    
سیاوش آقاجانی انجام اقدامات تشویقی نظیر مشارکت دادن کارگران در سود فروش و در نظر گرفتن پاداش بهره وری را از دیگر اقدامات موثر برای رشد تولید و بهبود معیشت کارگران و حفظ نیروی کار عنوان کرد و گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۲۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
استاندار خراسان شمالی گفت: معیشت، پیگیری حقوق کارگران باید در اولویت مدیران متولی استان قرار گیرد.
برنامه هایی که به آسایش، آرامش و معیشت کارگران بپردازد می تواند بهره وری یک واحد تولیدی را افزایش دهد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لازمه ارتقای فرهنگ کار را آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی دانست و گفت: اگر ما به دنبال پیشرفت و تعالی و رونق تولید کشور هستیم حتماً باید به کار و فرهنگ آن توجه کنیم و در همین رابطه موضوع آموزش و توانمندی نیروی کار یکی از اقدامات اساسی و وظایف اصلی وزارت کار است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۷:۰۰    
حوزه / مدیر حوزه علمیه همدان، با تأکید بر اینکه معیشت کارگران و امنیت کاری از مهم ترین دغدغه های جامعه کارگری است، گفت: کارگران جهادگران عرصه اقتصادی و نیروهای مولّد هر جامعه ای هستند، بنابراین ضروری است تا دولت نگاه ویژه ای برای حل دغدغه ها و مشکلات این قشر داشته باشد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۶:۴۳   + ۳۳ سایت دیگر  
کار هست کارگر نیست نماینده کارگران در شورای عالی کار: مشاهده می شود تعداد زیادی از کارفرمایان نیاز به شغل دارند اما نیروی کاری نیست کارگران با توجه به هزینه های زندگی به دنبال شغلی هستند که درآمد بیشتری داشته باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع کارگران گفت: برای پاسداشت شأن، مقام و منزلت کارگر باید به دو موضوع توجه کرد که یکی معیشت کارگران و دیگری موضوع مسکن است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
دبیر اجرایی خانه کارگر اراک گفت: حقوق کارگر اگر مسکن داشته باشد تنها پاسخگوی حداکثر 17 روز آنان است و بدون مسکن برای 10 روز در حد زندگی معمولی کفایت می کند که باعث روی آوردن این قشر به مشاغل کاذب بعد از فراغت از کار شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۰:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی بر ضرورت بهبود معیشت کارگران تاکید کرد و گفت: کارگران پایه و اساس اقتصاد جامعه هستند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۷:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
سبدهای معیشتی که از سوی کارفرمایان، دولتی ها و کارگران برآورد شده از ارقامی حدود 11 میلیون و 700 هزار تا 15 میلیون و 700 هزار تومان برای معیشت خانوار کارگری حکایت دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۰:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
یاسوج_ فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: بی توجهی به نیروی کار آسیب زا بوده و امنیت اقتصادی جامعه را با مشکل رو به رو می کند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
حجت الله فرزانی، اقتصاددان در گفت وگو با ستاره صبح تشریح کرد: ستاره صبح، فائزه صدر: افزایش حقوق و دستمزد یکی از خواسته های جامعه کارگری است. کارگران خواهان افزایش حقوق خود با توجه به نرخ تورم و وضعیت معیشتی هستند ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان غربی گفت: تورم 50 درصدی و افزایش حقوق 27 درصدی سنخیتی با قانون کار ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: علاوه بر افزایش دستمزدها، مهار تورم در نظام اقتصادی در بهبود معیشت کارگران اثر مستقیم و اصلی را دارد. اگر بتوانیم نرخ تورم را مدیریت کنیم می توانیم قدرت خرید را به فضای اجتماعی از جمله کارگران بازگردانیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
شیراز- استاندار فارس گفت: توجه به سلامت جسم و روح و معیشت کارگران سرمایه گذاری در مسیر پیشرفت و آبادانی کشور است.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اداره کار البرز گفت: قانون کار سال ها پیش تنظیم شده است و متناسب با رویکرد جدید باید اصلاح شود بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۰:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس با بیان اینکه معیشت کارگران دغدغه دولت و مجلس است، گفت:مجلس یازدهم و نمایندگان ملت در مسیر خدمت به مردم شریف ایران با دولت سیزدهم همدل و هم زبان هستند.
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۸:۰۵    
نماینده تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس گفت: کارگران نقش کلیدی و اساسی در رشد تولید و مهار تورم دارند، لازمه تحقق شعار مهار تورم و رشد تولید اشتغال است که به دنبال آن رشد تولید به خصوص تولیدات داخلی افزایش و در نتیجه قدرت خرید کارگران بهبود می یابد.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
4 سوال درباره برکناری وزیر، نه معنادار مجلس به فاطمی امین، دو قطبی در سرنوشت سازترین انتخابات ترکیه، تکنوفوبیا در مواجهه با هوش مصنوعی، شوک تنش جدید ایران و آمریکا به قیمت دلار، ورود 50 هواپیمای باری و مسافری جدید به کشور، آذری جهرمی وزیر دیروز، هوادار امروز ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۵:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
چهار سوال درباره برکناری وزیر، نه معنادار مجلس به فاطمی امین، دو قطبی در سرنوشت سازترین انتخابات ترکیه، تکنوفوبیا در مواجهه با هوش مصنوعی، شوک تنش جدید ایران و آمریکا به قیمت دلار، ورود 50 هواپیمای باری و مسافری جدید به کشور، آذری جهرمی وزیر دیروز، هوادار امروز ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۲۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
سازوکار کنونی تعیین سالانه حقوق نیروی کار در بیشتر سال ها عملاً رضایت کارگران را جلب نکرده است. فاصله معناداری میان نیاز های معیشتی آنان و دریافتی شان وجود دارد که باید برای کاستن از آن تدبیر کرد ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۱:۴۴    
یک فعال حوزه کارگری گفت: معیشت و رقم دستمزد باید عادلانه و منطبق با واقعیات روز جامعه و در جهت حفظ قدرت خرید کارگران تعیین شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۲۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
امام جمعه کاشان گفت: کارگران ستون فقرات اقتصاد کشور هستند و نقش مؤثری در پیروزی و بقای نظام اسلامی ایران داشته و دارند و همچنین محور تحقق اقتصاد مقاومتی و ساختن کشوری مستقل، قدرتمند هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۵:۲۰    
امام جمعه موقت سنندج با تبریک هفته کار و کارگر گفت: کارگران قشر مولد و زحمتکش جامعه هستند که رسیدگی و توجه به آن ها می تواند به رونق تولید و مهار تورم کمک شایانی داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۲۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دغدغه دولت سیزدهم رفع شکاف میان مزد و معیشت جامعه کارگری و بهبود وضعیت آنهاست.
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دغدغه دولت سیزدهم رفع شکاف میان مزد و معیشت جامعه کارگری و بهبود وضعیت آنهاست.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۳:۵۹    
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در این مراسم که در شهرستان شفت برگزار شد با تاکید بر بهبود معیشت کارگران گفت: قطعا رونق و رشد تولید توسط بازوان پر توان کارگران عزیز قابل تحقق است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
استاندار فارس با توجه به کمبود تخت بیمارستانی و درمان مستقیم جامعه کارگری گفت: تمام سازمان های استان برای تکمیل، تجهیز و در مدار خدمت قرار گرفتن بیمارستان دوم تامین اجتماعی در شیراز موظف به همکاری هستند
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۲۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
زنجان-مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: قراردادهای ثانویه با اعمال مواردی مثل افزایش پاداش تولید به معیشت کارگران کمک می کند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۹:۴۱    
رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: در تعیین دستمزد کارگران، شورای عالی کار متناسب با سبد و معیشت کارگران تصمیم نگرفتند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۸:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از آمادگی کامل این کمیسیون برای حمایت و تصویب قوانین مرتبط با بهبود معیشت کارگران در برنامه هفتم توسعه و بودجه سالیانه کشور خبر داد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
حضرت آیت ا... خامنه ای در فروردین ماه جاری در این زمینه تصریح کردند: ما باید کاری کنیم که مردم بتوانند، همه کسانی که نیرو دارند، توان کار دارند، در به اصطلاح محدوده کار کردن هستند، بتوانند یک کاری انجام بدهند که به زندگی شان کمک کند، معیشت شان را بهتر کند، به تعبیر رایج ...