یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۴:۰۲Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «برق حرارتی»

نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه خبری برق حرارتی، محسن شیرغلامی با اشاره به اینکه این پروژه یکی از اقدامات شرکت تولید نیروی برق منطقه شرق در زمینه تامین برق پایدار مورد نیاز استان است ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
ناصر اسکندری در گفت وگو با ایران اکونومیست، با تاکید بر اینکه نیروگاه های حرارتی نه در ایران بلکه در هیچ کجای دنیا قابل حذف نیستند، تصریح کرد: نیروگاه های حرارتی قطعا ادامه حیات خواهند داد ولی اینکه جهت گیری ایران و دنیا بر این مبناست که راندمان این نیروگاه ها را افزایش یابد امری طبیعی است. ...
واحدهای بخار و گازی نیروگاه طرشت به عنوان قدیمی ترین واحد تولید برق حرارتی کشور با انجام به موقع برنامه های تعمیراتی، با حداکثر راندمان در حال تولید انرژی مورد نیاز شبکه برق کشور هستند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بهره برداری تولید شرکت برق حرارتی گفت: میزان تولید برق نیروگاه های حرارتی از ابتدای امسال تاکنون به بیش از 50 میلیون مگاوات ساعت رسیده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ناصر اسکندری معاون راهبری برق حرارتی گفت: نیروگاه های با راندمان پایین را کم کم از شبکه خارج می کنیم. از طرف دیگر مصرف مازوت مصرف پیوسته ای نیست و وابسته به تراز گاز کشور است.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون راهبری شرکت برق حرارتی گفت: 97 درصد تعمیرات نیروگاهی انجام شده و 3 درصد باقی مانده نیز طی روز های آتی تکمیل خواهد شد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۳:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
علی نقوی، مدیرعامل بورس انرژی ایران توضیح داد: اگر در قیمت گذاری برق حرارتی، قیمت سوخت را نیز در نظر بگیریم، قیمت برق تجدیدپذیر حدود نصف قیمت تمام شده برق حرارتی می شود و بسیار به صرفه به شمار می رود.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با بیان اینکه ایران جزو 5 کشور توربین ساز نیروگاهی در دنیا است، گفت: امروز به همت کارشناسان کشورمان به خودکفایی بیش از 98 درصدی در ساخت تجهیزات برق رسیده ایم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
اسکندری معاون شرکت برق حرارتی با بیان اینکه 97 درصد تعمیرات نیروگاهی به اتمام رسیده است، گفت: 10 سال است حتی یک قطره مازوت هم نیروگاه های تهران و اصفهان استفاده نشده است.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون راهبری تولید شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی گفت: 97 درصد برنامه تعمیرات نیروگاهی کشور انجام شده و در چند روز آینده کامل خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون راهبری تولید شرکت تولید برق حرارتی از تکمیل 97درصدی تعمیرات نیروگاه های کشور برای آمادگی تولید حداکثری برق در تابستان امسال خبر داد و گفت: 3 درصد باقی مانده نیز ظرف روزهای آینده تکمیل خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
معاون راهبری تولید شرکت مادر تخصصی برق حرارتی گفت: در حوزه ارتقا، سال گذشته 1113 مگاوات توانستیم ارتقا دهیم و در سال جاری 490 مگاوات در پیک اضافه کنیم.
معاون راهبری تولید شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با اشاره به انجام 100 هزار مگاوات برنامه تعمیرات نیروگاه های حرارتی کشور، از آمادگی کامل این واحدها برای تولید برق پایدار و مطمئن در روزهای اوج مصرف تابستان امسال خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون راهبردی تولید شرکت مادرتخصصی برق حرارتی گفت: یقین داریم امسال نیز مانند سال قبل با خاموشی برنامه ریزی شده مواجه نخواهیم بود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۱۲    
نخستین معامله برق تجدیدپذیر در بورس انرژی ایران با قیمت یک هزار و 995 تومان و در حجم 670 کیلووات ساعت صورت گرفت که تقریبا نصف قیمت برق حرارتی است.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
نقدینه - نخستین معامله برق تجدیدپذیر در بورس انرژی ایران با قیمت یک هزار و 995 تومان و در حجم 670 کیلووات ساعت صورت گرفت که تقریبا نصف قیمت برق حرارتی است. ...
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری برق ایران گفت: امروز نخستین عرضه و تقاضای برق تجدیدپذیر در تابلوی برق سبز در بورس انجام شد.
صنایع   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
نخستین معامله برق تجدیدپذیر در بورس انرژی ایران با قیمت یک هزار و 995 تومان و در حجم 670 کیلووات ساعت صورت گرفت که تقریبا نصف قیمت برق حرارتی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۴۵   + ۳۶ سایت دیگر  
نخستین معامله برق تجدیدپذیر در بورس انرژی ایران با قیمت یک هزار و 995 تومان و در حجم 670 کیلووات ساعت صورت گرفت که تقریبا نصف قیمت برق حرارتی است.
نخستین معامله برق تجدیدپذیر در بورس انرژی ایران با قیمت یک هزار و 995 تومان به ازای هر کیلووات ساعت، انجام شد.
مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران گفت: این مجموعه از نیمه دوم سال گذشته تاکنون 100 پروژه تعمیرات نیروگاهی را به منظور افزایش آمادگی واحدهای تولید برق حرارتی برای تولید پایدار انرژی در پیک مصرف تابستان امسال انجام داده است.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی در پیامی ضمن تبریک فرارسیدن بیست و هفتم اردیبهشت ماه، روز ارتباطات و روابط عمومی، بر لزوم ایفای نقش روابط عمومی های بخش تولید برق برای به تصویر کشیدن سختی های تولید این حامل انرژی برای مشترکان تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی گفت: مشکلی از نظر تامین برق در هیچ حوزه ای نداریم و پیش بینی می کنیم حداکثر تا دو ماه آینده واحد چهارم نیروگاه اصفهان را هم در مدار داشته باشیم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، عبدالرسول پیشاهنگ امروز (دوشنبه) در همایش مشترک وزارتخانه های نیرو، کشور و صمت با استانداران و مدیران صنعت برق کشور افزود: برای پیک تابستان سال گذشته 94 هزار مگاوات برنامه تعمیراتی در دستور کار قرار گرفته بود. ...
مدیرعامل برق حرارتی با اشاره به آمادگی کامل نیروگاه های حرارتی برای تولید برق پایدار در روزهای پیک مصرف، گفت: میانگین رقم آمادگی تولید نیروگاه های حرارتی دنیا در فصل تابستان حدود 95 درصد است ولی این رقم در کشورمان به 98 درصد افزایش می یابد.
معاون توسعه طرح های شرکت برق حرارتی گفت: دو واحد گازی جدید نیروگاه های سبزوار و راشد تربت حیدریه به ظرفیت 366 مگاوات تابستان امسال در ر استای کمک به کاهش خاموشی ها و ایجاد برق پایدار در شبکه سراسری وارد مدار می شوند.
صنعت برق حرارتی در تلاش است تا پیش از شروع پیک مصرف تابستان با انجام تعمیرات 100 هزار مگاواتی نیروگاه های حرارتی رکوردی جدیدی در این زمینه به ثبت برساند.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی در جریان بازدید از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران گفت: با توجه به ضرورت آمادگی کامل نیروگاه ها جهت پایداری شبکه سراسری برای گذر از پیک مصرف برق تابستان، تسریع در انجام فعالیت های نهایی و ارسال تجهیزات تعمیر شده به نیروگاه های کشور بسیار ضروری است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون راهبری شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: در آستانه ورود به پیک مصرف برق باید تلاش شود تا نیروگاه ها را به مرز آمادگی تولید حداکثری برسانیم.
عبدالرسول پیشاهنگ، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی با صدور حکمی نوراله ادبی فیروزجایی را به عنوان مدیرعامل شرکت مدیریت تولیدبرق نکا منصوب کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل برق حرارتی گفت: در تلاشیم با اتمام به موقع برنامه های تعمیراتی بتوانیم تمامی واحدهای نیروگاهی را با آمادگی کامل برای تامین برق پایدار روزهای اوج مصرف برق کشور در اختیار داشته باشیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۸:۴۵    
مدیر عامل برق حرارتی کشور گفت:با افزایش تولید برق در نیروگاه ها عبور از پیک بار مصرف را برنامه ریزی می کنیم.
مدیرعامل برق حرارتی با تاکید بر اینکه فصل تعمیرات نیروگاه های حرارتی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود، گفت: در تلاشیم با اتمام به موقع برنامه های تعمیراتی بتوانیم تمامی واحدهای نیروگاهی را با آمادگی کامل برای تامین برق پایدار روزهای اوج مصرف برق کشور در اختیار داشته باشیم.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۴۵    
نشست هم اندیشی بانوان کارمند صنعت آب و برق با حضور مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده و همچنین مشاوران امور بانوان شرکت های مدیریت منابع آب ایران، مهندسی آب و فاضلاب کشور ، توانیر و نیروگاه برق حرارتی در یزد برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۴:۰۷   + ۲۶ سایت دیگر  
مدتی است که اخباری مبنی بر قاچاق سوخت از نیروگاه ها منتشر می شود، موضوعی که به گفته مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بهره برداری تولید شرکت برق حرارتی باتوجه به نظارت سه جانبه و تطبیق میزان تولید و سوخت دریافتی این موضوع صحت ندارد.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی با حضور در نیروگاه حرارتی شازند از روند تعمیرات دوره ای واحد شماره دو و فرآیند اسیدشویی بویلر بازدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۶:۲۱    
عملیات ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی بروجرد با حضور مدیرعامل برق حرارتی کشور آغاز شد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۲:۴۴    
مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی وزارت نیرو گفت: 33 واحد نیروگاهی سال اول دولت سیزدهم در کشور ساخته شد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۲:۳۲    
مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی وزارت نیرو گفت: 6 هزار مگاوات ظرفیت جدید به تولید برق کشور اضافه شد که 5 هزار مگاوات نیروگاه جدید و هزار و 117 مگاوات نیز ظرفیت نیروگاه های موجود ارتقا یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل برق حرارتی کشور گفت: در سال اول دولت 6 هزار مگاوات ظرفیت جدید به برق کشور اضافه شد، که پنج هزار مگاوات آن تاسیس نیروگاه جدید بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۱:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل برق حرارتی کشور گفت: در طول سال گذشته 100 هزار قطعه نیروگاهی در داخل کشور با همکاری شرکت های دانش بنیان ساخته شد که به سایر کشورها صادر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۱:۳۱    
کلنگ احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 120 تا 140 مگاواتی بروجرد روز چهارشنبه با حضور مدیرعامل برق حرارتی کشور و مسئولان استانی و شهرستانی بر زمین زده شد.
آیین آغاز عملیات اجرایی آماده سازی ساختگاه نیروگاه سیکل ترکیبی 200 مگاواتی راندمان بالای بروجرد با حضور مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی برگزار شد.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه در سال گذشته 100 هزار قطعه نیروگاهی در داخل کشور ساخته شده است، گفت: این قطعات ضمن تامین نیازهای داخلی به کشورهای منطقه نیز صادر و در مالزی و اندونزی این تجهیزات تولیدی جایگزین قطعات نیروگاه های ساخت آمریکا می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۰:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی برق حرارتی با بیان اینکه صددرصد تجهیزات نیروگاه های کشور تولید داخل است، گفت: 100 هزار قطعه نیروگاهی توسط شرکت های دانش بنیان ساخته شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان کلنگ نیروگاه برق حرارتی سیکل ترکیبی در بروجرد به زمین زده شد.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی در پیامی ضمن تبریک روز کارگر به نیروهای متخصص نیروگاهی کشور، دستاوردهای اخیر بخش نیروگاهی کشور را نتیجه همت و تلاش شبانه روزی کارکنان عرصه تولید در صنعت برق برشمرد.
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی با اشاره به آمادگی کامل نیروگاه های حرارتی برای تولید برق پایدار در فصول گرم امسال، گفت: رکورد جدیدی تا انتهای اردیبهشت با تکمیل 100 هزار مگاوات برنامه تعمیرات واحدهای تولید برق حرارتی، در این زمینه به ثبت خواهد رسید.
عبدالرسول پیشاهنگ، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی با صدور حکمی عبدالرضا تقوی را به عنوان مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق منطقه مرکزی منصوب کرد.