سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۲۳:۲۸Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتاق ایران»

تحلیل بازار   ۳ ساعت پیش    
کریمی، عضو اتاق ایران گفت: اتحادیه پایاپای آسیا با همکاری کشورهای هم پیمان، می تواند گام بزرگی در تسهیل مبادلات ارزی و دلارزدایی بردارد.
خبرگزاری تابناک   ۷ ساعت پیش    
وزارت بازرگانی پاکستان با اشاره به کمبود ذخایر ارزی و بالا رفتنِ تورم در این کشور اعلام کرد: برنامه تهاتر نفت، گاز و برخی کالاها از کشورهایی نظیر ایران در دستور کار است.
بهار نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: کمتر از 20روز دیگر، رییس پارلمان بخش خصوصی ایران مشخص می شود. هرچند هنوز اسامی کاندیداهای قطعی مشخص نشده، اما حدس و گمان هایی از کاندیداهای احتمالی ریاست وجود دارد. به گزارش اقتصاد آنلاین،حسین پیرموذن، نایب رییس اتاق اردیبل، یکی از کاندیداهای احتمالی ریاست اتاق است ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۲:۰۷    
رییس مرکز پژوهش های اتاق ایران گفت: در برنامه هفتم توسعه، شرایط کشور عادی تلقی شده و تکلیف هیچ کدام از مشکلات ساختاری روشن نیست؛ در حالی که این سند بالادستی باید مبنای سایر اسناد کشور باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های اتاق ایران گفت: در برنامه هفتم توسعه، شرایط کشور عادی تلقی شده و تکلیف هیچ کدام از مشکلات ساختاری روشن نیست؛ در حالی که این سند بالادستی باید مبنای سایر اسناد کشور باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۶:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
با هدف توسعه فعالیت های ترانزیتی در کریدور شمال-جنوب، امور حمل ونقل بین المللی، کارنه تیر و آت آ اتاق ایران و نمایندگی بازرگانی روسیه در ایران تفاهم نامه همکاری امضا می کنند.
معدن24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
معدن24:تازه ترین نشست راهکارهای خروج از وضع موجود با نگاهی به اعتراضات سال گذشته با حضور ابوالفضل دلاوری و محمد فاضلی برگزار و ضمن تشریح وضعیت موجود، سناریوهای آینده و چگونگی خروج از بحران بررسی شد. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۱:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
علی شریعتی، عضو اتاق ایران و عراق گفت: پول هایی که تا امروز آزاد شده از محل کره جنوبی نبوده است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۵:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
پس از آنکه با کاهش محدودیت های کرونایی در چین، امکان سفر هیات های تجاری ایران به این کشور بار دیگر فراهم شده، حالا بخش خصوصی در تلاش است تا روند ورود به این کشور را نیز تسهیل کند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۴:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مجمع عمومی عادی سالیانه اتاق مشترک ایران و امارات روز دوشنبه 29 خرداد از ساعت 10 صبح در اتاق ایران برگزار خواهد شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو اتاق ایران گفت: طرح مالیات بر عایدی سرمایه در صورت اجرای دقیق و کارشناسانه باعث ترغیب سرمایه گذاران و تقویت بخش مولد می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
در نشست مشترک سرپرست معاونت بین الملل اتاق ایران با رایزن تجاری سفارت چین بر تسهیل صدور روادید برای تجاری ایرانی به عنوان پیش نیاز توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و چین تأکید شد.
روسای دوره نهم و دهم اتاق بازرگانی اصفهان به همراه روسای اتاق های سایر استان های کشور با اعضای هیئت رئیسه اتاق ایران دیدار و تبادل نظر کردند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران و فدراسیون صنعت آب آیران تفاهم نامه همکاری در زمینه مطالعاتی و آموزشی به مدت دو سال امضا کردند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سابق اتاق ایران و عمان گسترش همکاری های دو کشور در 6 محور و مراودات مالی با ارز های ملی را دستاورد های سفر سلطان عمان دانست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: مجمع عمومی عادی سالانه اتاق مشترک ایران و هلند روز سه شنبه 6 تیر از ساعت11 در طبقه اول ساختمان جدید اتاق ایران برگزار خواهد شد. استماع و بررسی گزارش هیات مدیره در سال 1401 و تصویب آن، استماع گزارش خزانه دار و بازرس قانونی و تصویب تراز مالی سال 1401، بررسی و تصویب بودجه سالانه ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : گمانه زنی ها از احتمال تشکیل حداقل سه طیف در میدان رقابت انتخابات هیات رئیسه اتاق ایران خبر می دهند. طیفی که به نایب رئیس کنونی اتاق یعنی حسین سلاح ورزی نزدیک است، طیفی که احد عظیم زاده آن را هدایت می کند و طیفی که یونس ژائله را حمایت می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران گفت: اولویت در بازسازی و نوسازی صنایع باید بومی سازی و استفاده از توان و تخصص داخلی باشد.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
نصر: یونس ژائله مالک گروه صنایع غذایی شیرین عسل و رئیس فعلی اتاق بازرگانی تبریز و احد عظیم زاده سرمایه گذار و کارآفرین صنعت فرش تبریز و عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز دو کاندیدای رقابت برای کرسی ریاست اتاق بازرگانی ایران هستند همچنین صمد حسن زاده مالک گروه صنعتی کاشی تبریز و عضو هیات ...
راه امروز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
حسین سلاح ورزی، نائب رئیس اتاق ایران معتقد است: در ایران، کارآفرین، همان کارفرما تلقی می شود و عمدتاً از کارآفرین انتظار اشتغال زایی دارند که تعریف ناقصی محسوب می شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو اتاق ایران گفت: مردم برای سرمایه گذاری و تغییر مسیر از بازار سیاه ارز و سکه به بخش مولد، نیاز به اعتمادسازی از سوی دولت دارند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: حامد فرنام، کارشناس انرژی و مشاور کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت: کشوری مثل ایران که این همه لوله کشی گاز انجام داده باشد را در جهان نداریم، بعد از ما روسیه این کار را انجام داده است، آمریکا نیز مدتی انجام داد، اما به دلیل زیان های آن لوله کشی سراسری گاز را رها کرد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
در نشست روسای دوره نهم و دهم اتاق های استانی با هیات رئیسه اتاق ایران بر لزوم حفظ انسجام و هم گرایی بین اعضا و تلاش برای ارتقای جایگاه بخش خصوصی در عرصه اقتصاد، تاکید شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پیشین اتاق ایران و عمان گفت:امیدوارم در سفر سلطان عمان به ایران تسهیل سازی در مبادلات پولی و مالی مورد توافق طرفین قرار گیرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: محمدعلی محمد میرزاییان، نایب رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران از موانع و مشکلات تجارت آزاد ایران با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا و کشورهای عضو حوزه سی. آی ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی اتاق ایران با اشاره به ابلاغ آیین نامه اجرایی ماده 30 قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار گفت: در صورت اجرای صحیح این آیین نامه، آرامش بر فضای کسب وکار حاکم خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
همشهری آنلاین : طبق آنچه یک عضو اتاق ایران و عراق، اعلام کرده است، مذاکرات حوزه بانکی در یکی از کشورهای همسایه هم اکنون به طور موفقیت آمیز به پایان رسیده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۷:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
عضو اتاق ایران و عراق از موفقیت مذاکرات بانکی در یکی از کشورهای همسایه و گشایش ارزی قریب الوقوع خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بازوی پژوهشی اتاق ایران نقدی بر طرح تفکیک صمت وارد کرد و ایجاد وزارتخانه جدید را زیر سوال برد. در گزارش جدید این مرکز، پیشنهادهایی نیز مطرح شده که از جمله آن واگذاری اقدامات تصدی گری از دولت به اتاق ها و تشکل ها، عضویت در ستاد تنظیم بازار ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۰:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو اتاق ایران و عراق پیش بینی کرد: به دلیل سفر پادشاه عمان به ایران، هیجان تقاضای دلاری بازار آزاد کاسته و منفی می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
در گزارش مرکز پژوهش های اتاق ایران، ابهامات، مشکلات و نقایص لایحه دولت برای ایجاد وزارت بازرگانی بررسی شده است. حتی اگر این وزارتخانه ایجاد شود، متن فعلی لایحه مبهم است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: عضو اتاق ایران و عراق از موفقیت مذاکرات بانکی در یکی از کشورهای همسایه و گشایش ارزی قریب الوقوع خبر داد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۶   + ۴۰ سایت دیگر  
رییس اتاق ایران و چین معتقد است که وقوع ابرتورم در اقتصاد ایران به دلیل داشتن ظرفیت ها و امکانات متعدد اقتصادی منتفی است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۰:۵۰   + ۳۶ سایت دیگر  
علی شریعتی عضو اتاق ایران و عراق از موفقیت مذاکرات بانکی در یکی از کشورهای همسایه و گشایش ارزی قریب الوقوع خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
در نشست کارگروه همکاری های مشترک سازمان محیط زیست و اتاق ایران تأکید شد: وزارت صنعت، معدن و تجارت، مصوبه هیات مقررات زدایی برای صدور مجوز خدمات جمع آوری را زودتر اجرا کند.
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۵۱    
نایب رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران در هشتاد و پنجمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان، با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور از قطع گاز و برق صنایع به اسم مدیریت انتقاد کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۹:۱۳   + ۱۸ سایت دیگر  
در گزارش مرکز پژوهش های اتاق ایران چگونگی روابط اقتصادی ایران و عربستان بررسی و تاکید شده، بدترین راهبرد زود و زیاد خواستن است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران و چین می گوید با توجه به این که در سال های نه چندان دور کشورهای شرق آسیا نقش مهمی در میان کشورهای با بالاترین رشد اقتصادی دارند همراهی ایران با آنها می تواند برای کشور اهمیت زیادی داشته باشد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
در حالی مدت هاست بین ایران و روسیه موضوع استفاده از ارز ملی مطرح شده و توافق آن نیز صورت گرفته که به گفته رئیس اتاق ایران و روسیه تنها پنج درصد مبادلات تجاری بین دو کشور از طریق سیستم بانکی با ارز ملی، یعنی ریال و روبل انجام می گیرد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۶:۰۷   + ۱۹ سایت دیگر  
مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران در بیانیه ای با اشاره به مشکل کم آبی در 26 استان کشور در سال 1402 پیشنهادهایی را برای مدیریت مصرف آب پیشنهاد کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۴۵   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، جلسه شورای کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) با حضور اکثریت مطلق اعضا جهت انتخاب هیأت رئیسه، امروز دوشنبه اول خردادماه 1402 در محل اتاق ایران برگزار شد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
اعضای کارگروه اینترنت اشیا کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان اتاق ایران خواستار اثبات جایگاه تصمیمسازی تشکل های تخصصی به عنوان محور اصلی رویداد شهر هوشمند شدند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های اتاق ایران با تأکید بر اینکه سند برنامه هفتم توسعه باید با اجماع نظر تمامی نخبگان و دانشگاهیان تدوین می شد گفت: این سند قبل از تقدیم به مجلس باید از سوی نخبگان تعدیل و تکمیل شود.
راه امروز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۵۴    
برخی اخبار غیررسمی حاکی از این است که 42 نامزد از 24 اتاق بازرگانی برای انتخابات هیات رئیسه اتاق ایران ثبت نام کرده اند. اتاق تهران با 7 کاندیدا بیشترین نامزد در این انتخابات را دارد.
نائب رئیس اتاق ایران و روسیه ضمن اشاره به بهبود روابط بانکی دو کشور، گفت: آذربایجان نمی تواند در پروژه رشت- آستارا کارشکنی کند از سویی دیگر این کشور خود نیازمند این مسیر است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
عضو اتاق ایران گفت: با اجرای طرح مالیات برعایدی سرمایه می توان ضمن کنترل بازار ارز و طلا به جذابیت مولفه های تولید هم کمک کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۰:۱۹    
دنیای اقتصاد: کسب یک کرسی از هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران از اهداف پیش روی هیات رئیسه اتاق مشهد است و علی شریعتی مقدم، عضو هیات نمایندگان اتاق خراسان رضوی و فعال حوزه صنایع، کشاورزی و صادرات برای انتخابات اتاق ایران معرفی شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۰:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس اتاق ایران در نشست رسمی گفت وگوی تجاری روسیه و ایران تأکید کرد: همگام با تقویت تجارت ایران و روسیه، باید تمهیداتی برای توسعه زیرساخت های حمل ونقلی و گمرکی همپای توسعه تجارت دو کشور اندیشیده شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۰:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: مدیر دفتر پژوهش های اقتصاد و توسعه اتاق مشهد درباره پیامدهای بی توجهی به تولید آمارمحور اشتغال در بخش کشاورزی خراسان هشدار داد. سیدمحمد بحرینیان که پژوهش های تحلیلی او در سال های گذشته و پس از همکاری اش با دفتر پژوهش های اتاق ایران بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است ...