پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۹:۲۶Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انرژی برق»

برق نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر و رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق روز پنجشنبه در آیین امضا و مبادله دو تفاهم نامه همکاری جهت ایجاد شهرک خورشیدی و همکاری در زمینه توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک در تبریز، توسعه انرژی خورشیدی را باصرفه ترین راهکار برای جبران کمبود برق دانست.
دو تفاهم نامه همکاری درخصوص انرژی های تجدیدپذیر میان استانداری آذربایجان شرقی و سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق امضا شد.
برق نیوز   ۳ ساعت پیش    
آگهی فراخوان مناقصه عمومی (شماره 1402/3) سرمایه گذاری در پروژه های احداث 950 مگاوات نیروگاه خورشیدی با ظرفیت یک مگاوات و بالاتر توسط سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) منتشر شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
محمد ناظمی هرندی، معاون تکنولوژی فولاد مبارکه در حاشیه اولین نمایشگاه تخصصی انرژی های نو و تجدیدپذیر اصفهان گفت: فولادمبارکه صنعتی مبتی بر استفاده از انرژی برق است و حوزه برق ارتباط ویژه ای با این شرکت دارد ...
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۸    
به طور کلی رشد استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در جهان نیازمند افزایش حجم تولید فلز مس است. به ازای تولید هر یک مگاوات انرژی برق از پنل های خورشیدی، به طور متوسط حدود هفت تن مس مورد استفاده قرار می گیرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۰:۱۰    
سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل در صفحه توئیتر خود نوشت: رویداد ویژه "سوخت های آینده" با حضور رئیس جمهور و سایر مقامات برزیل. حدود 90٪ منبع انرژی برق برزیل از منابع غیرفسیلی است و مصرف سوخت های زیستی همچون اتانول رواج دارد. ...
حوزه هنری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۲۵    
شرکت توانیر اقدام به برگزاری چندین جشنواره در زمینه اصلاح الگوی مصرف انرژی برق و همچنین فرهنگ سازی مصرف بهینه و نهادینه نمودن فرهنگ مدیریت مصرف انرژی کرده است علاقمندان می توانند در زمینه های اعلام شده ، آثار خود را ارسال نمایند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۳۹    
مرکز CTG اروپا با اجرای طرح مزرعه خورشیدی در اسپانیا انرژی کم کربن برای این کشور را تامین می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۸    
شرکت توانیر اعلام کرد صنایع در تمامی ساعات و روزهای خارج از طرح به صورت نامحدود از انرژی برق برخوردار بوده اند، ضمن آن که انرژی مورد نیاز تمامی صنایع با قدرت مصرفی زیر 500 کیلووات بدون هیچگونه محدودیتی تامین شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق گفت: با توجه به شرایط اقتصادی که نرخ ریالی سرمایه گذاری را تحت تأثیر قرار می داد، به خواسته بسیاری از سرمایه گذاران، از محل ماده 12 قراردادها را به صورت ارزی با سرمایه گذارانی که باید از طریق مناقصه ورود می کردند، مبادله کردیم.
عصر کاسپین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
جلسه بررسی روند سرمایه گذاری حوزه پسماند، زیست توده و بیوگاز مرکز دفن لندفیل سراوان با حضور رحیم شوقی شهردار رشت و علیرضا پرنده مطلق معاون فنی و مهندسی ،مدیرعامل پسماند شهرداری رشت و همچنین مدیرکل زیست توده ساتبا در محل سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق وزارت نیرو در تهران برگزار شد ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۳۵    
مهران موسوی خوانساری: چین همچنان به بلندپروازی هایش ادامه می دهد؛ این بار با به خدمت گرفتن تام و تمام قدرت باد برای تولید عظیم ترین میزان انرژی برق در جهان. چشم بادامی های شرق دور تصمیم گرفته اند آنقدر از باد، برق تولید کنند که چشم ملل دیگر به آنها خیره شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۰۹    
، مدیر کل امور قرارداد های وزارت نیرو گفت: بالغ بر هزار و 80 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در کشور احداث شده و به بهره برداری رسیده که وارد مدار برق سراسری کشور می شود
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۰۲    
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق که قرار بود 4 لغایت 7 مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شود با ارسال پیامکی به ثبت نام کننده ها اعلان شد که این نمایشگاه فعلا کنسل شده و در تاریخ اعلامی برگزار نخواهد شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان انرژی تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق : نیروگاه های تجدید پذیر حدود هزار و 100 مگاوات در تامین برق کشور تولید دارندکه نزدیک 1.3 درصد سبد تولید برق کشور را شامل می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۸:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع برق هرمزگان با اشاره به مصرف 2 هزار و 700 مگاواتی انرژی برق طی تابستان امسال در این استان گفت: سرانه مصرف برق در هرمزگان چهار برابر میانگین کشوری است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۵۲    
صنعت خودرو جهان از دیرباز به فکر استفاده از انرژی برق در خودروهای بوده است. تا اندازه ای که حتی در دهه 50 میلادی نیز طرح های نمادینی از خودروی برقی توسط صنعت خودرو در آمریکا و حتی اروپا اجرا شد. البته این خودروها در حد نمونه های اولیه باقی ماندند و خبری از تولید انبوه در آنها نبود ...
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۷:۴۴    
انرژی برق امروزه از تاثیرگذارترین یا حتی می توان ادعا نمود، موثرترین نمونه انرژی در دنیاست. زندگی بشری امروزه وابسته به انرژی برق است و این در تمام حوزه های صنعتی و خانگی آشکار است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۳:۳۰    
از ملزومات سازه ها و بناهای امروزی، به کارگیری انرژی برق در قسمت های مختلف یک ساختمان است. صنعت برق ساختمان در عصر جدید دامنه گسترده ای پیدا کرده است و افراد در بخش های مختلف آن در حال تحصیل و کار هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۹:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق یزد گفت: با تولید بیش از 567 هزار مگاوات ساعت انرژی برق در مرداد امسال، رکورد شش ساله تولید ماهانه برق در نیروگاه سیکل ترکیبی یزد شکسته شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۸:۵۲    
به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق زنجان، بیش از 85 درصد از هدفگذاری صرفه جویی مصرف انرژی برق در استان با تغییر و کاهش ساعات کاری ادارات محقق شد.
گام خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۳:۵۰    
گام خبر: اقدامات متعددی در جهت پیشگیری از این روند رشد نامتعارف انرژی برق و استفاده بهینه از مصرف انرژی مانند: اصلاح قیمت، استفاده از وسایل برقی با مصرف انرژی استاندارد، نهادینه کردن استفاده بهینه از انرژی برق و.. ...
مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق یزد گفت: با تولید بیش از 567 هزار مگاوات ساعت انرژی برق در مردادماه سال جاری، رکورد 6 ساله تولید ماهانه برق در نیروگاه سیکل ترکیبی یزد شکسته شد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۵:۱۲    
تولید 17 میلیون مگاوات ساعت انرژی برق رفع محدودیت 400 مگاواتی تعمیرات سنگین و نیمه سنگین 5 واحد نیروگاهی اجرای 40 عملیات فنی-مهندسی رفع محدودیت تولید ساخت و بازسازی 20500 قطعه نیروگاهی انتهای پیام/
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۵:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق یزد گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون رقم خورد تولید بیش از 9 میلیون مگاوات ساعت انرژی برق در نیروگاه سیکل ترکیبی استان یزد تولید شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۴:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق استان یزد اعلام کرد: از شروع فعالیت دولت سیزدهم تاکنون به میزان 9 میلیون و 85 هزار و 545 مگاوات ساعت انرژی برق توسط مولدهای نیروگاه سیکل ترکیبی یزد تولید و به شبکه سراسری برق کشور تزریق شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان قشم از بهره برداری از 26 طرح در بخش های انرژی برق و عمران و بهسازی راه های این شهرستان همزمان با پنجمین روز از هفته دولت خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس همزمان با هفته دولت، پروژه خط و پست 66 کیلوولت "قیر 3" با هدف تامین انرژی برق پایدار و مطمئن، با حضور مسئولان استانی و محلی، افتتاح شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۸:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- معاون وزیر نیرو و رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) گفت: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون هفت هزار مگاوات نیروگاه جدید به ظرفیت تولید برق کشور اضافه شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز تولید 17 میلیون مگاوات ساعت انرژی برق را از جمله مهم ترین دستاورد های این نیروگاه در دولت سیزدهم عنوان کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۷:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
نیروگاه خورشیدی جرقویه (2) صبح امروز یکشنبه پنجم شهریورماه با حضور محمود کمانی معاون وزیر نیرو و رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) افتتاح شد.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۸:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ عباس علی آبادی روز شنبه در آیین بهره برداری از فاز دوم مجموعه ذوب آهن بیستون کرمانشاه اظهار کرد: اگر ناترازی در مصرف انرژی برق در کشور وجود دارد ناشی از مصرف نادرست برق چه در بخش خانگی و چه در بخش صنعت است . ...
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق، 4 لغایت 7 مهر ماه در نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. این نمایشگاه قرار بود اسفندماه امسال برگزار شود، ولی به تازگی به مهرماه تغییر یافته است. سال گذشته این رویداد در شهریورماه برگزار شده بود.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۳۱    
دنیای معدن- بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه متالکس: اینکه تامین زیرساخت ها و انرژی را هم به فولادسازان بسپاریم باعث خارج شدن صنعت فولاد از مسیر خود می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۸:۰۷    
یزد- ایرنا- رییس سازمان ملی بهره وری ایران گفت: مصرف انرژی برق در ایران دو و نیم برابر متوسط مصرف جهانی است که باید برای حل مشکل اقدام لازم انجام شود.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۷:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران گفت: مصرف انرژی برق در ایران دو و نیم برابر متوسط مصرف جهانی است که باید برای حل مشکل اقدام لازم انجام شود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۷:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه متالکس گفت: درحال حاضر بسیاری از فولادسازان بزرگ کشور به دلیل محدودیت انرژی برق تعطیل هستند و حداکثر با 10 درصد دایموند فعالیت می کنند که این میزان فقط برای خنک نگه داشتن کوره ها کافی است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۳:۱۲   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، وزارت نیرو اعلام کرد: یکی از مولفه های توسعه برای هر کشور، توانایی تامین انرژی برق است و این شاخص به خوبی می تواند زمینه توسعه یافتگی اقتصاد یک کشور را بیان کند. ...
نسیم کرمانشاه   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۲۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
با وجود اینکه شرایط آب و هوایی و اقلیمی، جغرافیایی، امکانات، زیر ساخت و حتی ویژگی های فرهنگی، میزان توسعه یافتگی و بهره وری، تجهیزات استاندارد و ... می تواند بر میزان و شیوه مصرف انرژی برق تاثیر گذار باشد ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
در پاسخ به پرسش کولر گازی با چه چیزی کار میکند باید بگوییم برخلاف تصور بسیاری از افراد پاسخ آن انرژی برق است. در کولر گازی ماده ای به عنوان گاز مبرد (که از نوع گاز شهری نیست) وجود دارد که در چرخه ای بسته به منظور تولید سرما و گرما می چرخد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۳:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر برنامه ریزی کلان شرکت مادرتخصصی برق حرارتی گفت: با اقدامات دولت سیزدهم 6 هزار و 700 مگاوات به ظرفیت نیروگاه های برق و 39 درصد به راندمان نیروگاه های حرارتی افزوده شده است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیریت نسبتاً مطلوب تامین انرژی برق و گاز اروپا در زمستان سال گذشته که علی رغم جنگ روسیه و اوکراین رقم خورد، برای بسیاری این سوال را ایجاد کرده است که آیا اروپایی ها در فصل سرد سال پیش رو نیز موفق می شوند وضعیت بحرانی تامین انرژی را با کمترین آسیب سپری کنند؟
شرکت توانیر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس شورای سیاست گذاری نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه خانه ی روشن از برگزاری این جشنواره با رویکرد مدیریت بهینه مصرف انرژی برق در شهریورماه خبر داد. به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فستیوال انرژی، محمد علی اکبری ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۳:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه خانه روشن با رویکرد مصرف بهینه انرژی برق برگزار می شود.
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
طرح اعطای جایزه ملی بهره وری انرژی برق برای اولین بار در ایران اجرا می شود.
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۶:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
سازمان ساتبا با همکاری 12 ارگان مرتبط برای اولین بار در کشور طرح اعطای جایزه ملی بهره وری انرژی برق را عملیاتی می کند.
مازنی نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
امید محبی در این اطلاعیه افزود: نظر به اهمیت مدیریت مصرف انرژی به ویژه در روزهای آتی به دلیل ضرورت پایداری انرژی برق برای مصارف خانگی و عدم اخلال در عرصه تولید کشور، حسب دستور جناب آقای حسینی پور استاندار مازندران مقتضی است، تمامی ادارات، نهادها، سرپرستی امور شعب بانکها و بخش های عمومی دولتی [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
در مجموع 70 درصد انرژی برق زنجان در بخش های مولد یعنی کشاورزی و صنعت مصرف می شود.