دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۲۳:۴۵Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انرژی خورشیدی»

ایمنا   ۵ ساعت پیش    
با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، قرار است محل دفن زباله در ایالت واشینگتن آمریکا به مرکز انرژی خورشیدی تبدیل شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دو تفاهم نامه همکاری جهت ایجاد شهرک خورشیدی و همکاری در زمینه توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک با حضور معاون وزیر نیرو و استاندار استان آذربایجان شرقی منعقد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۲۲:۲۳    
یزد با داشتن 330 روز آفتابی، می تواند بعنوان بهشت انرژی خورشیدی کشور در کاهش سوخت های فسیلی و ثروت آفرینی نقش آفرینی کند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۲:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
پروژه هایی مانند جزله، اولین نیروگاهی که نمک زدایی را با انرژی خورشیدی در مقیاس بزرگ ادغام می کند، به منظور کاهش این تعارض است؛ مقامات می گویند این پنل ها سالانه به صرفه جویی در حدود 60000 تن انتشار کربن کمک می کند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
دو تفاهم نامه همکاری جهت ایجاد شهرک خورشیدی و همکاری در زمینه توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر و پاک با حضور معاون وزیر نیرو و استاندار استان آذربایجان شرقی منعقد شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر در آذربایجان شرقی بین وزارت نیرو و استانداری، 272 مگاوات برق توسط هفت شهرک صنعتی بخش خصوصی تولید می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- استاندار یزد بر پیگیری ایجاد زنجیره کامل بهره گیری از ظرفیت انرژی خورشیدی در استان تاکید کرد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سردار سلیمانی گفت: امیدواریم با اجرا و محقق شدن تفاهم نامه سازمان بسیج مستضعفین با وزارت امور اقتصادی و دارایی، اقتصاد کشور در مسیر شکوفایی و رونقی که قرار گرفته سرعت بگیرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۹:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: با استفاده از ظرفیت بسیج و مردم می توان سالیانه 6000 مگاوات و طی برنامه 5 ساله 30 هزار مگاوات برق از طریق انرژی خورشیدی تولید کرد.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۳۴   + ۲۹ سایت دیگر  
پنل های خورشیدی پرتوهای کورکننده ظهر را جذب می کنند که به تأمین انرژی یک تاسیسات نمک زدایی آب در شرق عربستان سعودی کمک می کند.
ربیع   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۱۹    
زهرا نصیری به گزارش پایگاه خبری ربیع ، مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان درآئین سیزدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت برق و اولین نمایشگاه انرژی های نو و تجدید پذیر ودر قالب همایش چالش های صنعت برق و چشم انداز آینده گفت:با توجه به شرایط اقلیمی استان اصفهان به ویژه منطقه شرق این استان ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از نیواطلس، هر یک از فلایر ها به وزن 414 میلی گرم به اندازه تمبر پستی است و بدنه ای مسطح، انعطاف پذیر و مربع شکل دارد که تجهیزات الکترونیکی مختلفی روی آن چسبانده شده است. این تجهیزات میکرو کنترلرها، تراشه بلوتوث، مدار جمع آوری انرژی خورشیدی و حسگر فشار را شامل می شود. ...
55آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۵۳    
آلمان، به کار بر روی ماموریت جهانی خود ادامه می دهد: دسترسی به انرژی خورشیدی برای همه.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- یک نظرسنجی جهانی نشان می دهد که بیش از دو سوم جمعیت جهان از انرژی خورشیدی حمایت می کنند، یعنی پنج برابر بیشتر از حمایت عمومی از سوخت های فسیلی. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشکده فنی دکتر شریعتی موفق به طراحی و ساخت کفش هوشمند برای افراد کم توان شده اند که قابلیت شارژ گوشی از طریق انرژی خورشیدی را دارد. به گزارش سیناپرس، پژوهشگران دانشکده فنی دکتر شریعتی ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار کرمان با اشاره به وضعیت پروژه شهرک تخصصی انرژی خورشیدی در رفسنجان، گفت: یک سرمایه گذار مشترک در رفسنجان و یزد به صورت همزمان احداث نیروگاه خورشیدی را آغاز کرده است؛ پروژه یزد در آستانه بهره برداری قرار دارد، اما در رفسنجان هنوز درگیر مجوزها هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان صمت استان کرمان با اشاره به مشکلات پروژه هزار و 100 مگاواتی انرژی خورشیدی در کرمان، گفت: مقرر شد ظرف یک هفته این مشکلات حل شده و سرمایه گذاری این پروژه آغاز شود.
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - صنعت انرژی خورشیدی اروپا هشدار داده است که مازاد واردات ارزان چینی، برخی از تولیدکنندگان را تا مرز ورشکستگی سوق داده است و مانع از تلاش اتحادیه اروپا برای تقویت تولید محلی فناوری های سبز شده است. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
محققان دانشگاه کلورادو به تازگی روش مؤثرتری را برای تولید هیدروژن با استفاده از انرژی خورشیدی کشف کرده اند. به گزارش سیناپرس به نقل از scitechdaily، تولید انرژی در دنیای امروز که به دنبال کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و استفاده از انرژی های پاک تر است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۴۶    
ایسنا/خراسان رضوی انرژی خورشیدی به سه برابر شدن انرژی تجدیدپذیر تا سال 2030 کمک می کند.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۵۹    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری گمیشان صبح امروز نشستی به ریاست سقلی فرماندار گمیشان، شیروانی معاون فرماندار، یوری بخشدار مرکزی، مصطفوی بخشدار گلدشت و دیگر مسئولین در دفتر فرماندار با موضوع توسعه ظرفیت تولید انرژی خورشیدی در دفتر فرماندار برگزار شد . ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۲۳:۳۴    
محققان موسسه تحقیقات انرژی خورشیدی (SERI) از دانشگاه کبانگستان مالزی نمونه اولیه ای از یک سیستم فتوولتائیک-حرارتی (PVT) را بر اساس یک ماده تغییردهنده فاز تقویت شده با نانوذرات (NANO-PCM) و لوله های جذب پیچ خورده طراحی کردند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
نیویورک مجوز استقرار نیروگاه های 309 مگاواتی جدید خورشیدی را تأیید کرد. اداره انرژی های تجدیدپذیر این شهر مجوز ساخت سه پروژه خورشیدی 90، 119 و 100 مگاواتی را صادر کرد. نیویورک تاکنون طرح های تشویقی بسیاری را برای افزایش استفاده از انرژی خورشیدی اجرا کرده است تا اهداف انرژی پاک خود را تحقق بخشد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۲۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان با اشاره به نصب 130 پنل انرژی خورشیدی حمایتی در واحد های مسکونی مددجویان گلستانی گفت: مددجویان دارنده این پنل ها، ماهانه 4 میلیون تومان درآمد کسب خواهند کرد.
گام خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
گام خبر: حفظ محیط،زیست، کاهش سوختهای فسیلی و آلودگیهای ناشی از آن، بازگشت سرمایه در مدت زمان کوتاه و ایجاد ارزش افزوده از مهمترین مزایای استفاده از انرژی خورشیدی و سایر انرژیهای پاک محسوب می شود که گسترش روزافزون آن را در سراسر جهان به همراه داشته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۸:۲۴    
خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ تا پایان ماه جولای سال جاری، مقدار ظرفیت نصب شده انرژی پاک در استان جِجیانگ به 57/51 میلیون کیلووات رسید و برای اولین بار از نیروگاه های زغال سنگ این استان پیشی گرفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۶:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، از تجهیز پاسگاه محیط بانی آب شرشر در منطقه حفاظت شده تنگ صیاد به سامانه انرژی خورشیدی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۹:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات بین المللی بیابان دانشگاه تهران، گفت: ممکن است در نگاه اول تابش آفتاب و گرمای طاقت فرسای آن تهدیدی غیرقابل کنترل به نظر آید، اما این تهدید طبیعی می تواند فرصتی برای تولید انرژی خورشیدی و ایجاد درآمد برای ساکنان مناطق خشک ایران باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر 60 منزل مسکونی مددجویی برای نصب تجهیزات تولید برق از انرژی خورشیدی در حال اجراست که با پایان کار، به شبکه برق متصل خواهد شد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۴:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان موفق به ساخت تور یا فنس جمع آوری مه با انرژی خورشیدی شده اند که آب را جذب و آلودگی را پاک می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۵:۲۹    
جواد دانشور مروستی، فرماندار مروست در گفت و گو با خبرنگار فارس از یزد، اظهار کرد: همزمان با هفته دولت امسال 14 طرح توسعه ای حوزه آموزش و پرورش، آبرسانی، برق رسانی، قنوات و انرژی خورشیدی با اعتباری بالغ بر 135 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۵:۲۳    
امروزه صفحه های خورشیدی بهترین فناوری کاربردی برای تبدیل انرژی خورشیدی به برق هستند. با توجه دسترسی ما به خورشید در سراسر سال، معقول است که از انرژی آن برای تمام زمینه ها به ویژه مصارف خانگی استفاده کنیم ...
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان شمالی گفت: استفاده از ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر نظیر انرژی خورشیدی به منظور تولید برق در استان تاکید می شود.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۸:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
بنیاد جهانی نانو، سازمان غیر انتفاعی در سطح جهانی در خط مقدم پیشرفت فناوری نانو، از انتشار آخرین مقاله سفید خود با عنوان پتانسیل فناوری نانو برای ذخیره سازی انرژی و راه حل های تبدیل انرژی خورشیدی خبر داد ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، هم زمان با هفته دولت و به یاد شهدای شاه چراغ، نیروگاه خورشیدی 10مگاواتی شرکت برق و انرژی خورشیدی غدیر در منطقه جرقویه استان اصفهان با حضور محمود کمانی، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا افتتاح شد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۲۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
وزارت اوقاف مصر از اجرای پروژه تأمین روشنایی مساجد با استفاده از انرژی خورشیدی خبر داد.
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۸:۴۹    
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین از تولید 350 مگاوات در نخستین شهرک انرژی خورشیدی کشور خبر داد و گفت: تولید انرژی بادی 10 برابر می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین از تولید 350 مگاوات در نخستین شهرک انرژی خورشیدی کشور خبر داد و گفت: تولید انرژی بادی 10 برابر می شود.
ایستنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۰:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
ICTna.ir - ترکسل به عنوان بخشی از تلاش برای استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، تا سال 2030 حدود 240 میلیون دلار در تولید انرژی خورشیدی سرمایه گذاری می کند. ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۲۲:۲۹    
سلول خورشیدی برای دریافت انرژی خورشیدی و تبدیل آن به الکتریسیته در پنل خورشیدی مورد استفاده قرار می گیرد. پنل های خورشیدی ای که برای تأمین انرژی الکتریکی بر روی بام منازل قرار گرفته و یا پنل های مورد استفاده در نیروگاه های خورشیدی، همگی از سلول خورشیدی ساخته شده اند ...
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایده استفاده از انرژی خورشیدی موجود در فضا (SBSP) حداقل از اواخر دهه 1960 وجود داشته است. این هدف، علیرغم پتانسیل فوق العاده ای که دارد، به دلیل هزینه زیاد و موانع تکنولوژیکی، در این مدت قابل دسترسی نبوده است. ...
صدای جویا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۸:۲۵   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: اصفهان، مستعد سرمایه گذاری در حوزه انرژی خورشیدی است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
داود فروتن، مدیرعامل فولاد تاراز در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه متالکس با اشاره به اینکه گالواتاراز مقاومت بیشتری نسبت به ورق گالوانیزه دارد، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون در زمینه صادرات ورق گالوانیزه و گالواتاراز دستاوردهای خوبی داشته ایم ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایران روزهای داغی را تجربه می کند و این گرما ناشی از تابش مستقیم آفتاب به مناطق مختلف است. با این که این وضعیت عاملی برای تبخیر آب ها و آتش سوزی در جنگل ها به شمار می آید اما می توان طور دیگری هم به آن نگریست ؛ این که 300روز آفتابی یک فرصت طلایی برای تولید برق و تامین نیاز کشور در حوزه انرژی است ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۲:۲۱    
محققان با استفاده از هوش مصنوعی مدلی را برای بهینه سازی خروجی یک آرایه خورشیدی به کار گرفتند که به موتور الکتریکی خودرو اجازه می دهد با بازده 88 درصدی کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: تاکنون 116 طرح انرژی خورشیدی در استان اجرا و به شبکه برق متصل شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۵:۵۶    
بیابان ها با وجود تابش مستقیم خورشید و فضای گسترده پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به منابع تولید انرژی خورشیدی محسوب می شوند، اما نمی توان از این پتانسیل بهره برد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۵:۲۳    
اصفهان - علاقه مندان، رئیس شرکت توزیع برق اصفهان گفت: ما امروزه ناچار به اعمال محدودیت مصرف انرژی در صنایع هستیم و با توجه به نیاز به منابع جدید، لازم است به تولید انرژی خورشیدی به صورت جدی توجه شود.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
استان هرمزگان به علت شرایط خاص آب و هوایی، یکی از بهترین مناطق مستعد کشور برای تولید واحدهای انرژی خورشیدی است. تابش مستقیم نور خورشید و وسعت زیاد آن در هرمزگان می تواند بستر مناسبی برای استقرار پنل های خورشیدی و لزوم توجه به کارگیری از این انرژی پاک و تجدید پذیر باشد که دارای توجیه اقتصادی بسیار ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۹:۱۱    
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس در همایش توسعه انرژی های تجدیدپذیر در صنایع کشور با بیان اینکه کارهای بسیار ارزشمندی را در حوزه انرژی خورشیدی در استان کرمان آغاز شده است، گفت:ما مواد معدنی داریم که می توانیم پنل های خورشیدی را تولید و به همه دنیا صادرات کنیم.