یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۰۷:۳۶Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شیخ صفی الدین اردبیلی»

ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۴۹    
تهران- ایرنا- به گفته رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی باید تلاش شود که چهره شیخ صفی الدین اردبیلی بیشتر و بهتر معرفی شود و تاثیر او و شاگردانش بر فرهنگ و اندیشه ایرانی و اسلامی آشکار و هویدا شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۳:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
سفیر بنگلادش در سفر به استان اردبیل گفت: مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی پر از ظرافت هنری است و بازدید از این مجموعه تجربه فوق العاده ای بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۰:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از تشکیل اولین جلسه شورای راهبری مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی با هشت عضو خبر داد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۴:۱۴    
اردبیل مملو از جاذبه های طبیعی است اما پیشنهاد می کنیم از جاذبه های تاریخی آن غافل نشوید و همراه ما باشید و درباره سفری به خانقاه و بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی بدانید.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۶:۳۱    
نمایشگاه گروهی هنرمندان نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل با عنوان آوای نقوش و کتیبه ها ، به مناسبت هفته ی اردبیل و بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی، با حضور مسئولان کشوری و ارشد استان اردبیل در نگارخانه ختایی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی دایر شد ...
دکتر علی اکبر ولایتی پیامی را در ارتباط با مناسبت آئین نکوداشت شیخ صفی الدین اردبیلی منتشر کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نمای بیرونی ساقه و پوشش گنبد آرامگاه قطب الدین حیدر نشان می دهد که باید همچون آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی ساخته و آراسته می شد.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
همایش بزرگداشت مقام و منزلت شیخ صفی الدین اردبیلی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار و فرماندار اردبیل و جمعی از مسئولان کشوری و استانی و فرهیختگان، در مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد و با اجرای برنامه های مختلف این روز گرامی داشته شد. ...
همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی با حضور رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار و جمعی از مدیران ارشد فرهنگی و هنری استان در محوطه بقعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.
دکتر علی ولایتی   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۲۰:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی با حضور جمعی از اندیشمندان و شخصیت ها، امروز چهارشنبه 18 مرداد ماه در مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی در اردبیل برگزار شد.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
استاندار اردبیل با اشاره به مسائل مهم و قابل پیگیری در استان، میراث عظیم فرهنگی اردبیل را نیازمند معرفی بیش تر و بهتر به نسل امروز و آینده دانست. به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری اردبیل ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۴:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی گفت: شیخ صفی الدین اردبیلی از چهره های درخشان عرفان و معنویت در قرن هفتم و هشتم هجری قمری و از عالمان وارسته ای است که با رویکردی اجتماعی به عرفان تأثیر فراوانی بر فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی گذاشته است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی به مناسبت هفته اردبیل و با حضور سخنرانان ملی و استانی در محل مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۷:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، محمود شالویی عصر چهارشنبه در همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی اظهار کرد: در جنگ روایت های امروز تلاش جدی بر تخریب این هویت ها و اصالت هاست تا ایرانیان را فاقد سرمایه های تمدنی و تاریخی اصیل بدانند ...
همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی با حضور رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران و مسئولین ارشد استان در محوطه بقعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل امام جمعه اردبیل از تصویب ثبت رویدادهای اردبیل در شورای فرهنگ عمومی استان خبر داد و گفت: برگزاری همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی اولین ثبت رویدادهای اردبیل می باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۱:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور گفت: شخصیت شیخ صفی الدین اردبیلی ترکیبی از حماسه عرفانی و پهلوانی است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۰:۲۹    
هم زمان با برگزاری همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی، نمایشگاه گروهی هنرمندان نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل با عنوان آوای نقوش و کتیبه ها با حضور مسئولین کشوری و ارشد استان اردبیل در نگارخانه ختایی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی دایر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۹:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
علی اکبر ولایتی در پیامی به کنگره شیخ صفی الدین اردبیلی نوشت: وحدت سرزمینی و انسجام ملی ریشه دار ایران، مرهون زحمات صفویان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - همایش بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی با حضور رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران و مسئولین ارشد استان در محوطه بقعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۴:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
آئین نکوداشت شیخ صفی الدین اردبیلی با سخنرانی آیت الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل برگزار می شود.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۵:۳۴    
رئیس اتحادیه شیعیان آلمان با حضور در اردبیل از مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی دیدار کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مبلغ نوشت: استاد صدوقی سها میگوید: مردم خودشان به سمت شیخ صفی الدین اردبیلی می رفتند، اینطور نبوده است که شیخ خودش بخواهد مرید جمع کند. در تصوف منفی، خود آن مشایخ به دنبال مرید بودند، اما درمورد شیخ صفی اینطور نیست، مردم خودشان به دور ایشان جمع می شدند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۲۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه و به نقل از اسپوتنیک؛ توحید دلاور قوام، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل، گفت: مجموعه جهانی خانقاهی شیخ صفی الدین اردبیلی در اوایل دهه 80 در جلسه رسمی یونسکو در برزیل به ثبت جهانی رسید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
امروز چهارم مرداد ماه مقارن با سالروز تشکیل اولین حکومت شیعی و اسلامی در ایران به عنوان روز ملی اردبیل نامگذاری شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۷:۴۶    
امروز چهارم مرداد روز بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی صوفی وعابد ی است که سلسله 250 ساله صفویان را پایه ریزی کرد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۷:۰۱    
جوادآباد (پانا) - دبیر مطالعات اجتماعی دبیرستان نوشین بختیاری بخش جوادآباد ،شیخ صفی الدین اردبیلی را شاعری مذهبی و دوستدار اهل بیت(ع) دانست که بیش از سی سال از عمر خود را برای هدایت و تربیت شاگردان خود گذاشت. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۷:۰۱    
فیروزکوه (پانا) - مدرس ادبیات اداره آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه گفت شیخ صفی الدین اردبیلی تمدنی را بر مبنای انسانیت، اخلاق و معنویت، در جهان پایه گذاری کرد که اندیشه های تمدن ساز او سبب شد یک دولت ملیِ مُدرن در کشور شکل بگیرد. ...
استانداری اردبیل   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در آستانه ی روز شیخ صفی الدین اردبیلی و هفته ی اردبیل در نشست خبری با رسانه های ملی و بین المللی که در محل بنیاد آثار و مفاخر فرهنگی کشور برگزار شد، اظهار کرد: مبانی فکری، شخصیت عرفانی ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از برگزاری نمایشگاه حجاب میراث ماندگار در جوار مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیا گفت: ثبت روز چهارم مرداد به عنوان روز شیخ صفی الدین اردبیلی افتخار پایتخت حسینیت اردبیل است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۵۲    
چهارم مردادماه روز بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی شاعر بزرگ ایرانی است که به دلیل بر سر داشتن کلاه سرخ دوازده تَرَکی، به قزل باش معروف بود. در تاریخ ایران بعد از اسلام ظهور سلسله صفویه نقطه عطفی مهم به شمار می رود ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۱۴    
عمادالدین شیخ الحکمایی، متخصص کتیبه شناسی گفت: اسنادی که در بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی نگهداری می شدند بسیار ارزشمند هستند. از اسناد دوران پیش از صفوی به ندرت چیزی در اختیار داریم و کمبود این اسناد برای پژوهشگران معضلی اساسی است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۰۹:۱۸    
شیخ صفی الدین اردبیلی جد پادشاهان صفوی بود که مقام بلند عرفانی داشت. او مؤسس طریقت صوفیانه صفوی است که پیروان آن کلاه سرخ دوازده تَرَکی بر سر می گذاشتند و برای همین قزل باش ، یعنی سرسرخ، نامیده می شدند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۷:۱۳    
رئیس انجمن آثار و مفاخر گفت: شیخ صفی الدین برای جامعه ایرانی شناخته شده است ولی باید این شناخت ابعاد وسیع تری پیدا کند و با زوایای اندیشه های این مرد بزرگ و تأثیر و نقش مهم او آشنایی بیشتری حاصل شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۶:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: ما امروز از شخصیتی حرف می زنیم که بخش قابل توجهی از میراثمان را از این خاندان داریم. او تأثیر سرنوشت سازی در کشور ما داشته و عشق به خاندان اهل بیت از میراث چنین متفکرانی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۵:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
شالویی با تاکید براینکه هیچ دسیسه و توطئه ی نمی تواند قرآن را به تاریکی ببرد، گفت: شیخ صفی الدین اردبیلی تاثیرات اجتماعی جهانی داشته است که نیازمند ترویج تفکر ایشان هستیم.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
هفته بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی از چهارم مرداد آغاز می شود، معرفی شیخ صفی و تاثیرات او بر اندیشه شیعی و اسلامی در قالب برنامه ها، انتشار آثار مقالات و سخنرانی ها از مهم ترین محورهای این هفته در اردبیل و تهران است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه تاریخ پژوهشکده تاریخ ایران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به مناسبت روز بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی نشستی برای این شخصیت تاریخی برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۷:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
نشست نقد و بررسی کوی طریقت نوشته صمد موحد و همچنین بررسی ویژگی های هنری و تاریخی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۱۰:۳۴    
موکب واقعیت افزوده سقا با مضمون انیمیشن سه بعدی شهادت حضرت ابالفضل(ع) در نگارخانه خطایی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی رونمایی شد.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۰۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، حجت الاسلام مهدی ستوده عصر پنجشنبه در آئین رونمایی از واقعیت فضای مجازی انیمیشن حضرت ابوالفضل العباس در نگارخانه خطایی مجموعه بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی اظهار کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل- مراسم و آئین سنتی طشت گذاری با حضور عاشقان امام حسین (ع) در پایگاه میراث جهانی، بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
تا پیش از این بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در جهان به قالی مشهورش شهره بود که در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن نگهداری می شود اما در نهم مرداد 1389 نام این مجموعه آرامگاهی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد تا به عنوان میراث فرهنگی جهانیان به رسمیت شناخته شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۲۱:۲۵    
آیین طشت گذاری با حضور دسته عزاداری محله عالی قاپو در مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
آیین سنتی طشت گذاری در آستانه فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری امام حسین ع در مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۲۲:۴۵    
آیین سنتی طشت گذاری و عزاداری پیرغلامان حسینیبرای استقبال از ماه محرم عصر امروز 27 تیرماه 1402 در پایگاه میراث جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۲۲:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
آیین سنتی طشت گذاری و عزاداری برای استقبال از ماه محرم در پایگاه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برگزار شد. انتهای پیام/ منبع خبر: مهر