چهارشنبه ۰۶ مهرساعت ۱۹:۵۵Sep 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تحریم»

شهر بیست   ۱۷ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم گفت: در حوزه نرم افزاری به دلیل تحریم ها مشکلاتی در زمینه خرید تجهیزات ایجادشده است.
عصر خبر   ۳۲ دقیقه پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
اوجی در نشست وزارتی شراکت سبز آسیا (AGGPM) هم اظهار کرد: تحریم های یکجانبه و ظالمانه وضع شده علیه جمهوری اسلامی ایران به عنوان دارنده رتبه نخست مجموع ذخایر نفت و گاز و تولیدکننده مهم انرژی جهان، امنیت انرژی جهان و منطقه را به خطر انداخته است.
آنا / ایرنا   ۱۸ دقیقه پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر ستاد حقوق بشر گفت: در هیچ کجا به تجمعاتی که همراه با خشونت و حمل سلاح سرد و گرم و تخریب اموال عمومی و خصوصی باشد، تجمعات مسالمت آمیز گفته نمی شود.
عصر ایران   ۴۵ دقیقه پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
انتخاب فیلم به نمایندگی از روسیه برای شرکت در جوایز اسکار در کشوری که در واقع در مقطع کنونی موجودیت روسیه را انکار می کند، به طور کلی معنی نمی دهد.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اروپا امروز جزئیاتی از تحریم های جدید 7 میلیارد یوروئی بروکسل علیه روسیه به بهانه برگزاری همه پرسی در برخی از مناطق اوکراین را مطرح کرد.
نشریه پولیتیکو به نقل از مقامات ارشد و برخی دیپلمات های اتحادیه اروپا گزارش داد که سفرای این اتحادیه ممکن است محدودیت ها و تحریم های وضع شده برای برخی از محصولات روسیه را کاهش دهند.
مستند "عملیات المپیک" به کارگردانی حسین الهام، مروری بر تحریم ورزشی کشورها در طول تاریخ داشته و پرونده تعلیق جودو ایران را باز می کند.
اقتصاد نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: تجارت ایران و چین از مرز 11 میلیارد در 8 ماه گذشته از سال جاری میلادی عبور کرد و توانست با وجود سیاست های تحریمی آمریکا پس از سال 97 رشد رشد 19 درصدی را ثبت کند.
ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
نخست وزیر کانادا گفت که کانبرا بر سر رفراندوم های"ساختگی" روسیه در چهار منطقه "اشغال شده" در اوکراین تحریم هایی را علیه روسیه اعمال خواهد کرد.
ایبنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام ارشد گفت: تهدید تحریم های آمریکا، بانک های ترکیه را مجبور کرده که با کارت های میر روسی معامله نکنند.
نشریه پلتیکو گزارش داد که ممکن است اتحادیه اروپا تحریم های خود علیه روسیه را کاهش دهد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش    
تهران-ایرنا- دیمتری پسکوف سخنگوی کرملین امروز چهارشنبه گفت مسکو تصمیم بانک های دولتی ترکیه برای توقف استفاده از سامانه پرداخت روسیه - میر - را تحت فشار بی سابقه آمریکا و تهدیدهای فزاینده واشنگتن در اعمال تحریم های ثانویه علیه آنکارا قلمداد می کند.
پانا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس جمهوری لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری های شانگهای را امضا و برای انجام تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی فرستاد. ...
پول نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شایان ذکر است که دیپلماسی اقتصادی، شامل مفاهیمی همچون تحریم ها و مجازات ها به منظور تحت فشار قرار دادن کشورها و یا کمک های توسعه ای و حمایت های اقتصادی برای یارگیری در صحنه بین المللی نیز می باشد.
اقتصاد نیوز   ۴ ساعت پیش    
دلار آمریکا چند سالی است که در مسیر روند صعودی بلند مدت خود قرار گرفته و هر از گاهی پس از افت و خیز موقتی، دوباره با کاهش ارزش پول ملی، به مسیر افزایشی خود ادامه می دهد و به نظر می رسد که اگر اتفاقی در تحریم های بین المللی علیه ایران رخ ندهد، دلار بالای 30 هزار تومان تثبیت خواهد شد.
برای اولین بار پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، روسیه جوایز معتبر سینمایی را تحریم خواهد کرد و از معرفی فیلم منتخب خود به اسکار بین المللی خودداری کرد.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مراسم اسکار به عنوان پرآوازه ترین مراسم در صنعت فیلم از زمان برگزاری تا به امروز همواره مورد انتقادات متعددی بوده و از سوی نام های حقیقی و حقوقی تحریم شده است.
فرارو   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- به گزارش خبرگزاری دولتی ریانووستی وزارت دارایی روسیه قصد دارد حداقل قیمت خرده فروشی الکل قوی مانند ودکا را افزایش دهد. به گزارش فرارو به نقل از نیوزویک ...
خبرگزاری تسنیم   ۵ ساعت پیش    
استاندار بوشهر از اجرا طرح های اقتصادی و عمرانی در استان خبر داد و گفت: در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی در نیمه دوم امسال طرح های مهمی در حوزه اقتصادی و عمرانی در استان افتتاح می شود.
سخنگوی کرملین اعلام کرد که بانک های ترکیه ای به دلیل فشار بی سابقه آمریکا و تهدید تحریم های ثانویه، استفاده از کارت های اعتباری میر روسیه را متوقف کردند.
ایسنا   ۵ ساعت پیش    
ایسنا/گیلان ناظر گمرکات استان گیلان با اشاره به تحریم های گسترده دشمن علیه کشور، افزود: به برکت خون شهدا کشور سرفراز است و گمرک جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تحریم ها مقتدر و استوار ایستاده است.
سلام نو / پرسش   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
امیرعبداللهیان از تکرار تقاضای بی پاسخ مانده امریکایی ها برای مذاکره مستقیم با ایران خبر داد،بر تقویت همکاری جمهوری اسلامی ایران با آژانس در صورت تمرکز این نهاد بین المللی بر وظیفه قانونی اش تأکید کرد و همزمان دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از آغاز گفت وگوهای پادمانی آژانس و ایران خبر داد.
پرسش   ۵ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و رئیس کل سابق بانک مرکزی در نامه ای که روز دوشنبه خطاب به رئیس جمهور نوشت، به برخی از این علل و عوامل اشاره کرد. از نگاه او تداوم تحریم های ظالمانه، ادامه تورم کمرشکن و بی ثباتی در اقتصاد کلان به اوج گیری حوادث ناگوار اخیر کمک کرده است ...
تجارت نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اگرچه بازار نفت ایران به دلیل تحریم های آمریکا بیشتر به چین محدود می شود، اما حالا با اعمال تحریم ها بر نفت روسیه، بازار نفت این کشور در آسیا قابل مورد توجه است.
صدای ایران   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار در خصوص گفتگوهای رفع تحریم ها اظهار داشت: پیشرفت های زیادی در مذاکرات انجام شده و ما معتقدیم که توافق دست یافتنی است اگر طرف آمریکایی واقع بینانه برخورد کند. ...
هم اندیشی   ۵ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
مقامات آمریکایی در حالی در بحبوجه اغتشاشات در ایران دست به صدور معافیت های تحریمی برای تسهیل دسترسی اغتشاش گران به ارتباطات اینترنتی زدند که صفحه توییتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق این کشور به خاطر حمایت از اغتشاشات 6 ژانویه 2021 هنوز معلق است.
هم اندیشی   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا که در مقابل تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ملت ایران سکوت پیشه کرده، این روزها با نقض اصل حاکمیت ملی ایران، با صدور بیانیه های مداخله جویانه درباره اوضاع داخلی ایران نظر می دهد و تهران را تهدید هم می کند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
کیفش را روی میز می گذارد و شروع به پیاده کردن مصاحبه می کند. در میانه کار سرش را بلند می کند و می گوید: ماجرای خودسوزی ها خیلی عجیب بود... اصلا باورم نمی شه حجم این همه درد رو... دوباره سرش را پایین می اندازد و این بار می گوید: یک زن کشی دیگه... می دونی؟ دیگه چقدر بنویسیم؟ انگار همه چیز عادی شده.. ...
هم اندیشی   ۶ ساعت پیش   + ۲۰ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین می گوید تحریم های آمریکا باعث ایجاد فجایع انسانی در میان نیمی از جمعیت دنیا شده است.
آنا / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۰:۳۲   + ۳۸ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد درباره آخرین تحولات درباره مذاکرات لغو تحریم ها بحث و گفت وگو کردند.
موج   ۶ ساعت پیش    
کارلوس فاریا، وزیر امور خارجه ونزوئلا به بهره گیری دولت این کشور از تجربه ایران برای به شکست کشاندن تحریم های اعمالی آمریکا و اروپا اذعان داشت.
گمرک ایران با توجه به تحریم های بین المللی صنعت هوایی کشور و حساسیت کالاهای وارداتی این بخش نسبت به ترخیص همه اقلام شرکت های هواپیمایی از ابتدای سال جاری تاکنون اقدام کرد.
دویست و هفدهمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می گذرد؛ تهاجمی که رویداد های زیادی را به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
هم اندیشی   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا در اظهارنظری تازه درباره وضعیت مذاکرات رفع تحریم های وین گفته که وضعیت این گفت وگوها خوب نیست.
دویست و هفدهمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می گذرد؛ تهاجمی که رویداد های زیادی را به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
پانا   ۶ ساعت پیش   + ۵۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه از تعارض شرم آور مسئولان و سخنگویان برخی کشورها در قبال مسائل مربوط به ایران انتقاد کرد. ناصر کنعانی در توئیتی در این باره نوشت ...
سلام نو / پانا   ۱۰ ساعت پیش   + ۴۰ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد.
پانا   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - کشور روسیه اعلام کرد فیلمی را به جوایز اسکار این دوره معرفی نمی کند. به گزارش صبا به نقل از گاردین، کشور روسیه اعلام کرد که امسال فیلمی را به اسکار معرفی نمی کند ...
انصاف نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری اصولگرای فارس به نقل از یک منبع آگاه مدعی شده است که قرار بر این بوده که هفته ی قبل تحریم ها رفع شود اما اغتشاشات مانع رخ دادن این اتفاق شده است! ...
آقای خبر   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر ، گروه سیاست، هادی رضایی: شاید برای برخی این سوال پیش بیاید که با وجود تجهیزات و تسلیحات بسیار پیشرفته و مخربی که ارتش های قدرت های استکباری در اختیار دارند و البته مجهز کردن برخی کشورهای منطقه مانند عربستان سعودی به این تسلیحات و تجهیزات پیشرفته چگونه است که ایران اسلامی با وجود اینکه ...
حوزه   ۷ ساعت پیش    
حوزه/ یک نماینده پارلمان ونزوئلا گفت: تحریم های آمریکا موجب شده که توسعه اقتصادی ونزوئلا مختل شود و این خود نقض آشکار حقوق بشر است.
آنا / ایران پرس   ۴ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران در پیامی خطاب به مردم ایران، به تشریح سفر نیویورک و دیدارهای انجام شده پرداخت و از تلاش بی وقفه برای برچیدن تحریم های ظالمانه سخن گفت.
ایسکانیوز   ۷ ساعت پیش    
کارشناس اندیشکده شورای امور بین الملل روسیه با بیان تحولات کنونی در خاورمیانه مسکو را به سمت تقویت روابط خود با تهران سوق داده خاطر نشان کرد: تهران به عنوان شریک استراتژیک روسیه که خود هدف کمپین تحریم های شدید آمریکا بوده، می تواند گزینه ارزشمندی برای مقاومت مسکو باشد.
نقشه های کشورهای تحریم کننده ایران به سرکردگی آمریکا برای انحراف افکار عمومی از نقض حقوق بشر در ایران از طریق ابزار تحریم با گزارش آلنا دوهان نقش بر آب شد.
“حسن عباسی” استاد دانشگاه و رئیس اندیشکده یقین بابیان اینکه خواستند انقلاب زنانه کنند، غافل از اینکه انقلاب اسلامی خودش حاصل انقلاب زنان است، گفت: من وظیفه دارم در جهاد تبیین برای مردم روشن کنم ...
هرچند اختلافات مالی در داخل تشکیلات اخوان المسلمین همچنان سرّی و محرمانه است ولی اختلافات سیاسی در اخوان مصر علنی شده است. با این حال برخی معتقدند اختلافات مالی ریشه و عامل اصلی و تعیین کننده اختلافات سیاسی ظاهری در این تشکل است. ...
روز نو   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
همانگونه که قتل مشکوک ندا آقاسلطان در تابستان 1388 تبدیل به ترند رسانه های جهانی برای اجماع علیه ایران شد، ماجرای مبهم مهسا امینی در تابستان 1401 نیز رمز عملیات علیه ایران شده است.
یکتا پرس   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
روسیه با تشدید روابط با غرب، رویداد سینمایی اسکار را تحریم کرد.
تقریب   ۸ ساعت پیش   + ۲۸ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه با بیان این که خواهان توافق خوب، قوی و پایدار هستیم، گفت: به تلاش های قوی خود هم برای بی اثر کردن تحریم ها و هم برای لغو تحریم های ظالمانه علیه کشور ادامه می دهیم.
آفتاب یزد   ۸ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه از 7 ماه گذشته با مشکل عدم اجازه برای ترخیص قطعات هواپیما از گمرکات مواجه هستیم، گفت: در فرایند دور زدن تحریم ها برای خرید این قطعات امکان ثبت سفارش وجود ندارد و با این اقدام گمرک، شرکت های هواپیمایی با یک تحریم مضاعفی مواجه شده اند.