سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۲۳:۱۹Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قیمت سوخت»

اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۶:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: اطلاعات در یادداشتی به بحث افزایش قیمت سوخت پرداخت.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۳:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
علی نقوی، مدیرعامل بورس انرژی ایران توضیح داد: اگر در قیمت گذاری برق حرارتی، قیمت سوخت را نیز در نظر بگیریم، قیمت برق تجدیدپذیر حدود نصف قیمت تمام شده برق حرارتی می شود و بسیار به صرفه به شمار می رود.
سراج24   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
قیمت بنزین در فنلاند رکورد اروپا را شکست بطوریکه یک لیتر بنزین اکتان 95 در هلسینکی به 1.94 یورو (2.11 دلار) رسید و منجر شد این کشور بالاتر از دانمارک و فرانسه، رتبه اول قیمت سوخت را به خود اختصاص دهد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
موسسه انگلیسی نشنال انرژی اکشن اعلام کرده افزایش قیمت سوخت در زمستانی که گذشت به مرگ 13 هزار انگلیسی منجر شده است. پیش از این اعلام شده بود، 68 هزار نفر در سرتاسر اروپا به دلیل زمستان سخت جان باخته اند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۳:۴۴    
متاسفانه واقعی نبودن قیمت سوخت موجب شده است که درصد بالایی از بنزین و گازوئیل تولید شده در داخل کشور قاچاق شود.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۶    
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با ارایه عملکرد ناوگان سواری کرایه بین شهری به معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، تخصیص ما به التفاوت ریالی قیمت سوخت رانندگان این بخش را خواستار شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۸:۵۳    
افزایش قیمت سوخت باعث شد میزان مرگ ومیر بین نوامبر سال 2022 تا فوریه 2023، نسبت به سال های گذشته 149 هزار نفر افزایش پیدا کند که از این میان، 60 هزار مورد آن به دلیل بیماری کووید -19 در 28 کشور اروپایی رخ داده است.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
دولت ناچار می شود به خاطر توازن بخشیدن به قیمت انرژی داخل و خارج کشور؛ قیمت بنزین را بالا ببرد، وقتی قیمت سوخت بالا می رود هم حمل و نقل با رشد قیمت مواجه می شود و هم هزینه تمام شده کالا و خدمات.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۳۳    
یک کارشناس انرژی گفت: حذف کردن کارت سوخت کمک بزرگی به بحث قاچاق کرد که متاسفانه تاکنون نیز هیچ کس پیرامون آن پاسخگو نبوده است؛ اگر روند فروش بنزین در کشور ادامه پیدا کند و به دلیل جذابیت زیادی که قاچاق بنزین دارد، در سال های آینده واردکننده بنزین خواهیم شد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۳:۴۵    
وقتی دولت ناچار می شود به خاطر توازن بخشیدن به قیمت انرژی داخل و خارج کشور؛ قیمت بنزین را بالا ببرد، وقتی قیمت سوخت بالا می رود هم حمل و نقل با رشد قیمت مواجه می شود و هم هزینه تمام شده کالا و خدمات.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت گفت: افزایش اختلاف قیمت سوخت در داخل و خارج کشور، انگیزه ها برای قاچاق سوخت را افزایش داده است و سال گذشته 47 انشعاب غیرمجاز در خطوط لوله انتقال فرآورده نفتی کشف کردیم.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۲:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
ادامه روند صعودی نرخ ارز، قیمت سوخت را برای سوختبران ارزانتر می کند و همین مسئله تقاضای بنزین را افزایش می دهد. در چنین شرایطی دولت برای تامین میزان تقاضای سوخت، باید قیمت سوخت را واقعی کند تا تقاضای بنزین تعدیل شود ویا با واردات بنزین به افزایش تقاضا پاسخ دهند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۰۵   + ۳۵ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی: اینکه برخی افراد بخش خصوصی ادعا دارند، نرخ بلیت هواپیما باید صد درصد افزایش پیدا کند، غیر منطقی و زیاده خواهانه است این ادعا که سال قبل بلیت هواپیما افزایش نداشته کذب است و مردم سال گذشته افزایش قیمت بلیت هواپیما را حس کردند ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۷:۴۱    
مرتضی بهروزی فر در گفتگو با جام جم آنلاین گفت: برخی موضوعاتی مطرح می کنند از جمله اینکه مصرف کشورمان در زمینه بنزین بالا بوده و باید کنترل شود چرا که ادامه چنین وضعیتی امکانپذیر نیست و یا اینکه قیمت بنزین ارزان است و به این ترتیب قاچاق می شود ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ناترازی تولید و مصرف بنزین در ماه های اخیر، زمزمه ضرورت به کارگیری راه هایی برای جبران این ناترازی را آغاز کرده است. یکی از اصلی ترین آنها واردات بنزین به کشور است که طبق خبرهای موجود ردیف بودجه ای نیز برای آن تعریف شده است. مسئله ی بعدی، اصلاح قیمت سوخت است ...
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۸:۲۶    
جواد اوجی، وزیر نفت توضیحاتی را درباره قیمت سوخت ارائه داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۹:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
با وجود آنکه مقامات مختلف دولتی بارها بر موضوع گران نشدن بنزین تاکید داشته اند، اما تداوم شایعات باعث شد تا وزیر نفت بار دیگر بگوید که دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت سوخت در سال جاری ندارد و مردم نگران نباشند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۴:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
جواد اوجی، وزیر نفت توضیحاتی را درباره قیمت سوخت ارائه داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
تداوم درگیری ها در سودان افزایش شدید قیمت سوخت و حمل و نقل شهروندان برای مهاجرت به شهرهای امن و همچنین دشواری شرایط معیشتی آنها را به همراه داشته است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۶:۰۵   + ۲۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشت خود در اعتماد به زمزمه ها درباره قیمت سوخت پرداخت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۰۹:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر پخش فرآورده های نفتی منطقه اهواز: افزایش قیمت سوخت شایعه است و محدودیتی برای استفاده از سهمیه آزاد و یارانه ای وجود ندارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۰:۱۳   + ۲۰ سایت دیگر  
ایرنا : افزایش قیمت نفت به دنبال خبر کاهش تولید اوپک پلاس و همچنین افزایش تقاضا در آمریکا، قیمت بنزین در این کشور را به بالاترین رقم طی 5ماه گذشته رسانده است. قیمت بنزین در آمریکا برای سومین هفته پیاپی افزایش یافته است ...
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۲:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
اگر بنا داریم کیفیت بنزین بالا بماند باید بنزین با اکتان بالا را وارد و با بنزین داخل مخلوط کنیم، بنابراین راهکاری جز مدیریت مصرف سوخت نداریم. یکی از این راه ها نیز مدیریت قیمتی است، مثلا قیمت ها به گونه ای تعیین شود که مردم مصرف را کنترل کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۸:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
دولت قزاقستان اعلام کرد از دوازدهم آوریل، شاخص قیمت بنزین11 درصد و قیمت گازوئیل 20 درصد جهت حفظ منافع داخلی و جلوگیری از قاچاق سوخت به کشورهای همسایه افزایش پیدا می کند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۲۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
درباره مصوبه افزایش قیمت خودرو که پس از کش و قوس های فراوان بین شورای رقابت و وزارت صمت و سایر دستگاه های مسئول بدون توجه به حقوق مصرف کننده به تصویب رسید چند نکته مطرح است: ...
برترین ها / ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۹:۴۹   + ۳۷ سایت دیگر  
چند روزی است که به طور خاص در شبکه های اجتماعی، اخباری دست به دست می شود که خبر از گرانی بنزین در سال جاری دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۲:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
وزیر نفت از تامین مطلوب سوخت نوروزی خبر داد و از مردم خواست که به شایعات مربوط به تغییر قیمت سوخت توجه نکنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۰۳:۱۶   + ۱۵ سایت دیگر  
در حال حاضر دولت آمریکا به خاطر گرانی قیمت بنزین تحت فشار است و تصمیم اخیر اوپک پلاس قیمت را بیشتر بالا برده و حداقل این رشد قیمتی تا تابستان ادامه می یابد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۲۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
میرسلیم گفت: در شرایط کنونی قیمت سوخت آن قدر ارزان است که انگیزه ای به مصرف کننده برای پرداخت اضافه بهای محصول مرغوبتر را نمی دهد از این رو پس یکی از الزامات بهبود کیفیت ، اصلاح اقتصاد انرژی در کشور است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۸:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
میرسلیم گفت: در شرایط کنونی قیمت سوخت آن قدر ارزان است که انگیزه ای به مصرف کننده برای پرداخت اضافه بهای محصول مرغوبتر را نمی دهد. پس یکی از الزامات بهبود کیفیت، اصلاح اقتصاد انرژی در کشور است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۹:۴۴   + ۲۴ سایت دیگر  
قیمت حاکم بر بازار قابل دفاع نیست وحکایت از مشکلات اقتصاد کلان کشور می کند که به دلیل سقوط ارزش پول ملی ، پس انداز کنندگان تمایل دارند برای جلوگیری از ضایع شدن پس اندازشان ، آن را مثلا در مسکن و زمین و ارز و طلا و حتی خودرو که کالایی سرمایه ای نیست، قراردهند.
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۸:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
در چند روز اخیر رسانه ای با انتشار محتوایی تحریک ، توجیهی در خصوص لزوم افزایش قیمت بنزین مطرح کرد، کاربران فضای مجازی این را مقدمه سازی برای افزایش قیمت سوخت دانسته و انتقاداتی زیادی را نسبت این موضوع بیان کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
"سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در نخستین کنفرانس "جنبش بین المللی دوستداران روسیه" در مسکو هشدار داد غرب تلاش می کند روسیه را مسئول بحران اقتصادی و افزایش قیمت سوخت در جهان معرفی کند.
عصر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۱۱    
عصر خودرو- با سهمیه بندی بنزین و تفاوت قیمت سوخت بین بنزین آزاد و سهمیه بندی شده سوءاستفاده هایی در این خصوص انجام می شد.
بصیر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت:هیچگونه برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین در بودجه و مجلس در نظرگرفته نشده است. آقای جواد اوجی وزیر نفت در خصوص سوالی مبنی بر افزایش قیمت سوخت گفت:هیچگونه افزایش قیمت بنزین در بودجه و مجلس در نظرگرفته نشده است. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۷:۴۶    
طالبان اعلام کرد که با توجه به اجرایی شدن قرارداد مواد سوختی با روسیه قیمت بنزین و گازوئیل در افغانستان کاهش قابل ملاحظه ای یافته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره تلاش مجلس برای تعیین قیمت سوخت صنایع و پتروشیمی ها به قیمت تمام شده و متناسب با قیمت روز جهانی پرداخت.
ایفنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – شرکت های بزرگ شل و بریتیش پترولیوم از درآمدهای هنگفت خود پرده برداری کردند و به ترتیب سود سالانه 23 و 32 میلیارد پوندی را اعلام کردند که ناشی از افزایش قیمت سوخت های فسیلی و افزایش تقاضای پس از همه گیری در سال گذشته بود. ...
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۸:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
رضا نواز در خصوص 40 لیتر شدن سقف سوختگیری در اصفهان با بیان اینکه تعدد اجرای طرح ها در حوزه مدیریت مصرف سوخت، منجر به سردرگمی مردم و جایگاه داران شده است، گفت: با توجه به سقف سوختگیری با کارت سوخت شخصی در برخی استان ها احتمال می دهیم در ماه های آینده این طرح در تهران هم اجرا شود. ...
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۰۸:۰۷    
سود سالانه شرکت های بین المللی تامین سوخت خودرو در سال 2022 که گران ترین سال در تمامی دوره های بحرانی به شمار می آید، حدود 200 میلیارد یورو افزایش یافته و بار اصلی گرانی سوخت را مصرف کنندگان متحمل شده اند. ...
محسن دهنوی گفت: به دولت اجازه داده شد در راستای حمایت از بخش صنعت و تولید، نرخ خوراک صنایع و پتروشیمی ها را تعدیل کند. این به معنای ارزان شدن سوخت این صنایع نسبت به لایحه پیشنهادی دولت است؛ ما در این تبصره منابع درآمدی را کاهش نداده و در عین حال به دولت اجازه دادیم برای حمایت از صنایع ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۲۰:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
براساس آنچه در مصوبه کمیسیون تلفیق اعلام شده قیمت سوخت در سال آینده افزایش پیدا نمی کند و سهمیه خودروهای شخصی و موتور سیکلت ها نیز با تغییر همراه نخواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۰۹:۴۰    
دولت پاکستان براساس تمهیدات صندوق بین المللی پول قیمت سوخت در این کشور را مجدد افزایش داد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
قیمت سوخت که به دلیل جنگ در اوکراین افزایش یافت، به این معنی بود که لندن بالاتر از سایر شهرهای اروپایی مانند پاریس، اسلو و زوریخ همچنین هر شهر دیگری در آمریکای شمالی قرار گرفت. با این حال، قیمت های بالاتر، مردم را از استفاده از خودروهای خود منصرف نکرد.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۰۸:۰۲    
گزیده اخبار و تحولات اقتصادی کشور غنا در هفته سوم بهمن ماه 1401 مندرج در رسانه های این کشور به شرح ذیل ارائه می گردد: افزایش قیمت سوخت با وجود سیاست طلا در برابر نفت در غنا 3 فوریه 2023 ...