شنبه ۰۸ مهرساعت ۰۳:۰۸Sep 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وهابیت»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۹:۱۶    
نمین- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: تبلیغات کور وهابیت و انگلیس زمینه ساز شکاف امت اسلامی به ویژه برادران اهل تسنن و تشیع است که باید مراقب این فتنه ها بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: دشمنان قسم خورده اسلام داعش و وهابیت را تشکیل دادند تا زمینه تفرقه در بین امت اسلامی فراهم آید.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه هرمزگان گفت: رشته های تخصصی یکی از دغدغه های جدی در استان است که با راه اندازی رشته های مشاوره اسلامی و مدیریت اسلامی، سطح سه تبلیغ با گرایش کودک و نوجوان در قشم و میناب و سطح سه کلام با گرایش نقد وهابیت این دغدغه مرتفع می شود.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۴:۴۴    
کارشناس مسائل دینی گفت: یهودیان بعد از شهادت امیرکبیر، فرقه وهابیت را در مقابل شیعیان آخرالزمانی ایران ترویج دادند؛ همین مسئله در زمان امام حسن عسگری (ع) و قبل از امامت امام عصر (عج) وجود داشت که مهم ترین فعالیت امام حسن عسگری (ع) در آن زمان برخورد با چنین فرقه هایی را رقم می زد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
یک دانش پژوه حوزه مهدویت در آستانه سالروز آغاز حکومت حضرت حجت(عج) به تشریح شاخصه های حکومت ایشان با اشاره به روایات نقل شده از ائمه اطهار(ع) پرداخت و گفت ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۵:۱۹    
روزی که فرقه وهابیت در شبه جزیره عربستان از سوی محمدبن عبدالوهاب بنیاد گذارده شد، کمتر کسی گمان می برد که این نحله در آینده جهان اسلام، چه نقش مخرب و ویرانگری خواهد داشت
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۰:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس، بخش جدیدی از اظهارات عجیب مهمان برنامه امید ای ام شبکه من و تو را درباره حضور ایرانی ها در مراسم اربعین امسال را منتشر کرده که در فضای مجازی بازتاب فراوانی داشته است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۸:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
نسخه اسلامی منتشر شده توسط پادشاهی عربستان تحت تأثیر وهابیت در چهار دهه گذشته در حال حاضر با ظهور محمد بن سلمان رو به زوال است. این تغییر در را برای تفسیر جدیدی از اسلام در پادشاهی باز می کند؛ تفسیری که برخلاف نسخه قدیمی تر که تحت سلطه ممنوعیت های شیوخ سلفی بود حالا عمدتاً بر مباح بودن تأکید می کند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۴:۵۵    
هفته وحدت فرصتی بسیار مغتنم جهت تبیین اشتراکات بین براداران اهل تسنن و تشییع در جهت مقابله با صهیونیسم، وهابیت و دشمنان اسلام است.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
شبکه اجتهاد: این مدعا که سعودی جدیدی در حال تولد است که دیگر مولفه محوری او، دین نیست حالا خیلی نیاز به استدلال ندارد. از چند سال قبل زمزمه های این مساله به خوبی قابل شنیدن بود ...
روزنامه تحت مدیریت مسیح مهاجری در مطلبی انتقادی به مواضع اخیر مولوی عبدالحمید واکنش نشان داد.
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۹:۱۸    
شهدای ایران :سرویس سیاسی/ محمدحسین رجبی دوانی پژوهشگر تاریخ در نشست خبری نخستین کنگره بین المللی بزرگداشت امام زاده علی ابن محمد باقر(ع) گفت:نخستین قیام در خوان خواهی از شهادت امام حسین علیه السلام ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۲۲:۲۶    
کارگاه مقابله با فرقه وهابیت به همت حوزه مقاومت بسیج یک شهری در شادگان برگزار شد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۴:۴۹    
احمد احمدی کلیسانی نویسنده کتاب اهل سنت و جریان های تکفیری به این باور رسیده است که اهل سنت ایران، نه تنها وهابی نیستند بلکه در اعتقاد و عمل، در مقابله با وهابیت کتاب ها نوشته و سخن ها گفته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
زوج طلبه قمی در عمل به فرمان رهبری، جهاد تبیین را اولویت زندگی خود قرار داده و روزانه 12 ساعت در فضای مجازی با استناد به منابع اهل سنت به شبهات فرقه ضاله وهابیت پاسخ می دهند؛ موفقیت این زوج در تبدیل تهدید فضای مجازی به فرصت تا حدی بوده که توانسته اند بسیاری را هدایت و به آیین تشیع و اسلام مشرف کنند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
تا زمانی که این جمود و فکر انحرافی وهابیت وجود دارد که قبور اولیای الهی مظهر شرک و بت پرستی است، هر نوع ضریح و حرم اولیای الهی مظاهر شرک دانسته و تا جایی که بتوانند آن را از بین می برند.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مناظره، برنامه ها و نشست های موثر او درباره پاسخ به شبهات از فعالیت ها و کارآمدی های این پژوهشگر و مبلغ اسلام ناب محمدی است. او در این مصاحبه به تعامل های روایتگری عاشورا و همپایی اش با سینما اشاره دارد. ابتدا از انحرافات جدید در مراسم بزرگداشت حماسه حسینی سخن بگوییم؟ ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۰:۵۱    
حوزه/ کارگاه یک روزه آشنایی با وهابیت با شرکت 50 نفر از طلاب و روحانیون شهرستان سر پل ذهاب برگزار شد
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۲۰:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جنگ فقط برای جنگ نیست بلکه برای صلح است؛ گفت: این شکست نظامی که پیروزی ما بود باید به پیروزی سیاسی اقتصادی و ایدئولوژیک تبدیل شود که خواهد شد.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۰۰:۰۲    
روزشنبه با یک خبر هولناک شروع شد. تروریسم کور وهابیت با عاملیت مزدوران جیش العدل، به کلانتری 16زاهدان حمله ور شده و...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۶    
تبریز- استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروز دشمنان اسلام به ویژه وهابیت با تزریق افکار کفرآمیز، افراطی و با از بین بردن بقای متبرکه سعی در تحریف مقدسات اسلامی همچون حادثه عاشورا، غربت حضرت زهرا و مظلومیت امام علی و فراموشی غدیر دارند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۱۵:۵۳    
امام جمعه بجنورد با بیان اینکه از شگفتی های عالم است کشوری مثل آمریکا مدعی حقوق بشر باشد، گفت: حمایت از جنگ داعش، قصه منافقان، جنگ عراق و ایران، حمایت از وهابیت کودک کش و صهیونیست ها، همه این جنایت ها ادعاهای دروغین آنها را به اثبات می رساند.
دیده بان البرز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۱:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: در روزگاری که چرخ های مدرنیته در حال از بین بردن سنت ها هستند، هر خشت و آجری که از بناهای تاریخی امامزادگان کم شود، آب به آسیاب وهابیت ریختن است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۱۵:۰۶    
امام جمعه نرماشیر با بیان اینکه وحدت و همدلی در رأس برنامه های رهبران الهی قرار دارد، گفت: هفته وحدت و تقویت رویکردهای تقریبی مراسم برائت از مشرکین در حج، در واقع نفی رسمی تشیع انگلیسی و وهابیت آمریکایی است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۷:۲۰    
به گزارش خبرگزاری بسیج،حجت الاسلام سجادی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه بسیج شیروان در مراسم شب شهادت امام جواد(ع) گفت: وهابیت با بیان برخی از شبهات در خصوص امامت حضرت جوادالائمه(ع) سعی در تخریب شیعه دارد لکن امام جواد(ع) با برخورداری از ولایت تکوینی پاسخ محکمی به آنان داده است و موجب ناکامی ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۴:۵۱    
شبهه پژوهی عنوان مجموعه ای است که پاسخگوی شبهه پراکنی های فرقه وهابیت بر ضد مذهب شیعه خواهد بود.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۲۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
سعیدی نماینده مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: حکومت رضا شاه اقدامات ضد اسلامی، اعمال و قوانین خلاف عزت ملی و انسانی بسیاری انجام داد و حتی تاریخ هجری پیامبر گرامی اسلام را به تاریخ شاهنشاهی تغییر داد که همه نمود هایی از اسلام زدایی آن رژیم بود و وهابیت در دستگاه حکومتی ایران نفوذ کرده بود ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۲۳:۲۳   + ۲۵ سایت دیگر  
روحانی مجروح: فرد ضارب در گذشته چندبار درباره مسائل اعتقادی سراغم آمده و سوالاتی را مطرح کرده بود. او نماز خواندن با مهر را شرک می دانست و حتی یک بار در مسجد گفت مادرم مشرک است چون به زیارت می رود!
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام گفت: از کار های وزارت استعمار ایجاد شبه مذاهب در هر کشور بود که در ایران بهائیت و در عربستان وهابیت تزریق شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۲    
حوزه/ ششمین نشست از سلسله نشست های بررسی اندیشه های تکفیری وهابیت با موضوع جایگاه مفهوم إلاه در انحرافات وهابیت در اهواز برگزار شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۰۸    
مدیرگروه نقد وهابیت تخصصی کلام و ادیان حوزه علمیه قم گفت: مناظرات امام رضا (ع) سبب شد تا فضای فکری و فرهنگی حاکم بر آن روز جامعه خراسان و دیگر مناطق اسلامی با ارائه معارف اصیل اسلامی از انحراف در امان بماند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مؤسسه تخصصی دارالإعلام خوزستان و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نمایندگی خوزستان ششمین نشست از سلسله نشست های بررسی اندیشه های تکفیری وهابیت را برگزار می کنند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
تاریخچه شکل گیری وهابیت و تاثیرات اندیشه های آن در برنامه " وهابیت حقیقت یا بدعت" بازخوانی می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، "وهابیت حقیقت یا بدعت" تولید جدید گروه فرهنگ و معارف اسلامی برون مرزی، نگاهی دارد به نحوه شکل گیری فرقه وهابیت و نقش انگیس در بوجود آمدن آن ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ دوره ضمن خدمت درسواره انتقادی آشنایی با وهابیت در مدرسه علمیه ریحانة النبی(ص) شادگان برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ پنجمین نشست از سلسله نشست های تخصصی بررسی اندیشه های تکفیری وهابیت با موضوع تعارض مبانی فکری وهابیت با قرآن برگزار شد.
دین آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۳۹    
وهابیت در قرن گذشته با حمایت حکومت سعودی روزبه روز شناخته تر شد و با توسعه حضور خود در جهان اسلام و حمایت از جریان های افراطی تفرقه را در میان مسلمانان بیش از پیش ترویج کرد. حالا محمد بن سلمان که چندی است بیرق اصلاحات را در سعودی برافراشته اعترافاتی درباره سوابق حمایت حکومت سعودی از وهابیت کرده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۰۵:۱۰    
دبیر کارگروه نقد وهابیت مؤسسه کلامی احیاء همدان با اشاره به آثار و برکات انتظار ظهور در زندگی فردی و اجتماعی انسان گفت: اصلاح گرایی در عرصه های فردی و اجتماعی یکی از آثار انتظار ظهور است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ نشست علمی مواجهه جهان اسلام با مسئله تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) توسط وهابیت به همت موسسه دارالاعلام لمدرسة اهل البیت علیهم السلام و دبیر خانه کنگره جهانی مقابله با جریان های افراطی و تکفیری برگزار شد.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۶:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
اعتماد: مهدی طائب فرمانده قرارگاه عمار در مراسمی که به مناسبت سالروز تخریب قبور ائمه در بقیع برگزار شد، با اشاره به جنگ سوریه و نقش وهابیت در این جنگ، گفت: آنها زنبورها را بیرون ریختند، یعنی از حجاز وارد عراق و سوریه شدند تا هر مرکزی که به حب اهل بیت مربوط است را نابود کنند. ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۹:۱۹    
حجت الإسلام والمسلمین رضایی گفت: افکار بی پایۀ وهابیت سبب شد تا یکی از فجایع تاریخ اسلام یعنی تخریب قبور ائمه بقیع را رقم بزنند تا مهر ننگی در پیشانی وهابیان و سردمداران آنها یعنی آل سعود باشد.
رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۴:۴۴    
موسسه دارالاعلام، تحت اشراف حضرت آیت الله مکارم شیرازی برای سال تحصیلی جدید، طلبه می پذیرد.
هنر صدا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رادیو معارف در برنامه “اشک بقیع” به بررسی جایگاه زیارت و رد نظریه وهابیت درباره زیارت و اعتاب مقدسه می پردازد. به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی رادیو معارف ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام فوادیان با بیان اینکه وهابیت با مهدویت شیعی مشکل دارد، گفت: این فرقه اگرچه روایات مهدوی پیامبر(ص) را صحیح و متواتر می دانند اما نسبت به کارکردهایی که این روایات در اعتقاد و اثبات عقاید شیعی دارند، دشمنی می ورزند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۷:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
هشتم شوال سالروز تخریب بارگاه ملکوتی و متبرک ائمه بقیع توسط وهابیت است.
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۳:۰۴    
در هشتم شوال سال 1344 هجری قمری مصادف با 2 خرداد 1302 هجری شمسی قبرستان بقیع به دست وهابیون تخریب شد. این قبرستان، مهم ترین قبرستان در اسلام است که بخش مهمی از تاریخ اسلام را در خود جای داده است ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۲:۲۵    
هشتم شوال سال 1344 هجری آخرین تخریب بقیع توسط آل سعود روی داد که اثر آن تا امروز باقی است و شیعه همچنان منتظر است که برای ائمه بقیع بارگاه بسازد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام ابوالقاسمی با بیان اینکه وهابیت مساجد را با هزینه های گزاف بنا و آنها را مرکز ترویج تفکر خود می کند، گفت: وقتی طرف مقابل چنین سوءاستفاده ای از مسجد دارد ما باید مسجد را پایگاه تبیین و ترویج مکتب حقه اهل بیت(ع) کنیم.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام یوسفی غروی گفت: در اوج جریان تخریب قبور بقیع از سوی پهلوی هیئتی به عربستان به سرپرستی پدر هویدا اعزام شد که اگر هویدا این وقایع را از نظر مردم پنهان نمی کرد و آنها را در غفلت قرار نمی داد، ممکن بود این مصیبت عظیم رخ ندهد.