چهارشنبه ۱۲ مهرساعت ۱۷:۵۶Oct 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اصلاح الگوی مصرف»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۹:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
راه های همکاری شرکت گاز استان قم با بسیج رسانه و جشنواره رسانه ای ابوذر در حوزه ترویج و نهادینه سازی فرهنگ اصلاح الگوی مصرف انرژی و معرفی خدمات و دستاوردهای انقلاب در حوزه گاز رسانی طی نشستی بررسی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به دلیل این که تکالیف قبلی مانند قانون توسعه حمل و نقل عمومی، اصلاح الگوی مصرف و... انجام نشده است، دستگاه ها در اجرای احکام خود خیلی موفق نبوده اند و این مورد یکی از دلایل عدم تحقق قانون هوای پاک است.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
با توجه به توسعه شبکه گاز و استفاده از این نعمت الهی در اقصی نقاط کشور و همچنین تلاش شبانه روزی کارکنان این صنعت برای استمرار پایدار گاز به جهت ترویج مصرف بهینه ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۲۶    
با گذشت 13 سال از قانون اصلاح الگوی مصرف که دولت را مکلف به کاهش تولید مازوت (نفت کوره) کرده است، میانگین سهم تولید مازوت در پالایشگاه های نفت خام کشور حدود 23 درصد باقی مانده است که در حال حاضر بیشترین میزان تولید مازوت با 56/38 درصد مربوط به پالایشگاه آبادان است و روندی افزایشی دارد.
حوزه هنری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۲۵    
شرکت توانیر اقدام به برگزاری چندین جشنواره در زمینه اصلاح الگوی مصرف انرژی برق و همچنین فرهنگ سازی مصرف بهینه و نهادینه نمودن فرهنگ مدیریت مصرف انرژی کرده است علاقمندان می توانند در زمینه های اعلام شده ، آثار خود را ارسال نمایند. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۰۶   + ۱۹ سایت دیگر  
اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار به عنوان تنها متولی اصلاح الگوی مصرف انرژی در شهرداری با رویکردی جهادی بر کاهش مصرف تاکید دارد. به همین منظور کمیته اصلاح الگوی مصرف با ریاست این منطقه را تشکیل داده است تا ضمن بررسی نقاط ضعف، اثربخشی مناطق در موضوع کاهش مصرف، سنجیده و راهکارهای لازم ارایه شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، لزوم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در راستای اصلاح الگوی مصرف را با هدف دستیابی به گازرسانی پایدار در فصل سرد سال عنوان کرد و افزود: اطلاع رسانی شفاف باعث ایجاد اعتماد عمومی مردم به شرکت گاز که در نهایت منجر به پشتیبانی عمومی از این شرکت خواهد شد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به کمبود آب در کشور به ویژه در تهران هشدار داده و خواستار اصلاح الگوی مصرف شد.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۹:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
معاون استاندار اردبیل به اقدامات صرفه جویی مصرف آب در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: جهت اصلاح الگوی مصرف باید از کشت های غیر استرانژیک و زیرنایلونی جلوگیری شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۲۱:۰۱   + ۴۴ سایت دیگر  
عین اللهی گفت: برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع از مهم ترین اولویت های وزارت بهداشت در دو سال آینده است.
شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۱:۵۷    
اکیپ مروجین مصرف بهینه آب در سطح شهر دهاقان ، گلشن و روستاهای تحت پوشش ،سرکشی می کنند. این گروه با هدف جلوگیری از هدر رفتن آب، با بازدید از مشترکین پر مصرف در بخش مسکونی و غیر مسکونی موارد صرفه جویی و بهینه سازی مصرف آب شرب را آموزش می دهد ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۴:۳۱   + ۳۱ سایت دیگر  
فولاد خوزستان با درک چنین شرایطی فعالیت های خود را در ایستگاه سودآوری متوقف نکرده و برای مدیریت شرایطِ خاصِ ایجاد شده و استفاده بهینه از زمان، نیروها و امکانات، راهبرد تاب آوری با مدیریت هزینه ها ...
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۸:۲۴    
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه برخلاف رویه ای که در دنیا دنبال می شود، شدت مصرف انرژی در ایران رو به افزایش است، گفت: امروز وزارت نیرو و وزارت نفت به عنوان بازیگران حوزه انرژی کشور، تمام تمرکز خود را به سمت افزایش تولید گذاشته اند ...
سلام نو / معدن نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۵:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
نهمین جلسه کمیته راهبری با حضور امین ابراهیمی مدیرعامل، قائم مقامان و مشاوران و جمعی از معاونان و مدیران شرکت فولاد خوزستان روز دوشنبه 23 مردادماه 1402 در سالن کنفرانس ساختمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه برخلاف رویه ای که در دنیا دنبال می شود، شدت مصرف انرژی در ایران رو به افزایش است، گفت: باید تناسبی بین تولید و مصرف ایجاد شود، اینکه هرساله میزان مصرف رشد کند و ما همچنان تلاش کنیم فقط تولید را افزایش دهیم در هیج جای دنیا قابل پذیرش نیست.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۳:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
اکوایران: در حاشیه جلسه دیروز هیأت دولت، خودروهای هیبریدی در حیاط دولت به نمایش درآمد و سخنگوی دولت درباره آن گفت: دلیل این نمایش مربوط به طرحی بود که وزارت صمت با همکاری بخش های مختلف از جمله شهرداری تهران در دستور کار دارد که در جهت کاهش آلایندگی های موجود در کلان شهرها و اصلاح الگوی مصرف در ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۰۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
شایعه کمبود و نبود بنزین درجایگاه های عرضه سوخت و از سوی دیگر خبرپراکنی ها در خصوص افزایش قیمت آن، موضوعی بود که در روزهای اخیر خبرساز شد و به نظر می رسد ترکش این دروغ های رسانه ای هنوز ادامه دارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: برنامه ای کوتاه و بلند مدت داریم تا تاکسی های هیبریدی را در تهران برای اصلاح الگوی مصرف و کاهش آلایندگی های کلان شهرها به تدریج جایگزین فرسوده ها و خودروهای بنزینی کنیم .
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۳:۲۷   + ۲۱ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: با همکاری وزارت صمت وشهرداری تهران در جهت اصلاح الگوی مصرف و به ویژه برای کاهش آلایندگی موجود در کلان شهر ها فعلا مرحله اول آن در شهر تهران اجرا خواهد شد
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت: با پیشنهاد وزیر صمت تعدادی خودروی برقی امروز مجددا به نمایش در آمدند.برنامه ای کوتاه و بلند مدت داریم تا تاکسی های هیبریدی را در شهر تهران در جهت اصلاح الگوی مصرف و کاهش آلایندگی های کلان شهرها به تدریج جایگزین فرسوده ها و خودروهای بنزینی کنیم .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۱:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: با همکاری وزارت صمت وشهرداری تهران در جهت اصلاح الگوی مصرف و به ویژه برای کاهش آلایندگی موجود در کلان شهر ها فعلا مرحله اول آن در شهر تهران اجرا خواهد شد
نسیم اردبیل   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۱:۰۳    
نسیم اردبیل_ امروز ظهر در نشست خبری مدیر برق مغان با خبرنگاران با تاکید بر اصلاح الگوی مصرف از سوی مشترکان بیان کرد: افزایش پیک بار مصرف سبب ایجاد خاموشی خواهد شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۷:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بررسی اجرای قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، گفت: با توجه به گزارش ناقص ارایه شده، مقرر شد تا با همکاری مرکز پژوهش ها و این کمیسیون گزارشی دقیق تر و البته تحلیلی تهیه شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۹:۱۰    
دبیر ستاد اقتصاد دانش بنیان انرژی از تخصیص 26 هزار میلیارد ریال تسهیلات خطرپذیری به شرکت های فعال در صنعت برق و اصلاح الگوی مصرف برق خبر داد.
دبیر ستاد اقتصاد دانش بنیان انرژی از تخصیص تسهیلات به شرکت های فعال در حوزه اصلاح الگوی مصرف انرژی در راستای اجرایی سازی آیین نامه حمایت از تولید، دانش بنیان و فناور و اشتغال آفرین در صنعت آب و برق خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۸:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت 190 اداره استان اصلاح الگوی مصرف را رعایت نکردند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۳:۴۲    
کرمی گفت: اصلاح الگوی مصرف آب در جامعه نیازمند بازتولید فرهنگ است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۷:۰۱    
مدیر بسیج مهندسین صنعت و معدن سپاه کازرون گفت: امروزه انرژی، یکی از نیاز های اساسی تدارک و تامین رفاه و آسایش زندگی بشری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۶:۳۷   + ۱۵ سایت دیگر  
صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری شرکت توانیر، رویداد تبادل فناوری در حوزه اصلاح الگوی مصرف انرژی برق را برگزار می کند.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۴:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
مجموع اقسام اسراف اینگونه بیان شده است: اسراف در عقیده، عمل، فعل، مال، تولید، مصرف، مالکیت و کمیت و کیفیت مالکیت، اما در هر حال جامع همه اینها همان معنای تجاوز از حد است، لکن چون در عرف مردم هر جا سخن از اسراف به میان می آید اسراف در امور مالی و مصرف به ذهن خطور می کند ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۸:۵۳    
10 میلیارد متر مکعب در کشور مصرف آب شرب و 9 میلیارد متر مکعب نیز معادل 17 کشور اروپایی هدررفت آب داریم. با بی توجهی به اصل بهره وری آب، شرایط این مایه حیات رو به وخامت نهاده است.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۰:۰۰    
تفاهم نامه همکاری در زمینه قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی بین سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و ساتبا منعقد شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، تفاهم نامه همکاری و مشارکت آموزشی، پژوهشی، ارائه خدمات علمی، مهندسی و مشاوره ای و استفاده از امکانات، ظرفیت ها بین دکتر حسن زمانیان معاون وزیر علوم ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۰۹:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری در زمینه قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، قانون مانع زدایی از توسعه صنعت برق و اجرای طرح های کلان در حوزه انرژی تجدیدپذیر بین سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) منعقد شد.
تفاهم نامه همکاری در زمینه قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، قانون مانع زدایی از توسعه صنعت برق و اجرای طرح های کلان در حوزه انرژی تجدید پذیر بین سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و ساتبا منعقد شد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۲۳:۲۴    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق بیستون، جلسه کارگروه مدیریت سبز شرکت با حضور مسعود میرزاعسگری مدیرعامل نیروگاه و دیگر اعضا برگزار شد. ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۰:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
روسای پژوهشگاه نیرو و انجمن شرکت های خدمات انرژی ایران، در زمینه های مرتبط با مدیریت انرژی در کشور با هدف کمک به تأمین پایدار انرژی و اصلاح الگوی مصرف، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: دوره آموزشی الزامات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان و مباحث انرژی در ساختمان در راستای ارتقای دانش فنی صاحبان حرفه در بخش ساختمان و در اجرای قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی در گلستان برگزار شد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
ایلام (پانا) - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام از برگزاری ایستگاه بزرگ نقاشی با موضوع کودک و مدیریت مصرف برق و با عنوان جشنواره پس انداز برق خبر داد. ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۰۸:۲۱    
اصغر سلیمی؛ نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس طرح پلکانی را در دستور کار قرار داده و روی اجرای آن تأکید ویژه ای دارد. به عقیده من این طرح برای اصلاح الگوی مصرف مناسب و هوشمندانه است. مشترکان پرمصرف با استفاده این طرح شناسایی شده و تحت کنترل قرار می گیرند.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۴:۳۳    
مدیرعامل شرکت گاز استان قم با اشاره به تجربه زمستان سال گذشته و احتمال ناترازی شبکه گاز در سال جاری، پیش بینی های لازم برای مواجهه با این وضعیت را فرصتی مهم برای تسریع بهینه سازی، ارتقای فرهنگ عمومی و اصلاح الگوی مصرف انرژی در تمامی بخش های خانگی، تجاری و صنعتی دانست.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
اصلاح قیمت تعرفه های برق و تشویق مشترکان پرمصرف به رعایت ضرورتهای اصلاح الگوی مصرف با ایجاد انگیزه های بالا، موضوعی است که در طول سالهای اخیر نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورها مورد توجه ویژه قرار گرفته است. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۲۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی از امضای تفاهم نامه بین بسیج زنان و اداره برق استان خبر داد و گفت: اهتمام برای اصلاح الگوی مصرف مهم ترین هدفی است که دنبال می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف آب نیازمند فرهنگ سازی است و دستگاه های اجرایی در این زمینه اهتمام بیشتری داشته باشند.
شرکت مهندسی اب و فاضلاب کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۳:۱۱    
فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی با حضور در شرکت آب و فاضلاب مشهد و بازدید از مرکز مهاب این شرکت، ضمن تأکید بر مدیریت و اصلاح الگوی مصرف اظهار کرد: در شرایط بحرانی پیش رو همه باید دست به دست هم دهیم تا از این وضعیت گذر کنیم و در همین راستا ...
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۲:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر ضرورت صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف در بخش آب و برق استان تاکید کرد.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۲:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
اگرچه مطابق ماده 59 قانون اصلاح الگوی مصرف مصوب 1389 دولت مکلف است میزان تولید مازوت (نفت کوره) را به حداکثر 10 درصد کاهش دهد، اما بعد از گذشت بیش از 12 سال از تصویب این قانون، میانگین سهم تولید مازوت در پالایشگاه های نفت خام کشور حدود 23 درصد باقی مانده است ...
سلام نو / پارس نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۰۰:۲۹   + ۱۸ سایت دیگر  
مصرف برق صنایع در سه ماه اول سال نسبت مدت مشابه به سال گذشته 8.5 درصد رشد و در بخش کشاورزی 10 درصد رشد مصرف نسبت به سه ماهه سال گذشته وجود داشته است.