پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۶:۰۸Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سکولاریسم»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
همایون همتی می نویسد: در باب سکولاریسم معتقدم پادزهر این قضیه عرضه صحیح الهیات اصیل فلسفه اسلامی و عرفان حماسی و جامعه گرای حضرت امام است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۵۸    
حوزه/ امام جمعه خارگ گفت: امروز در برابر اسلام ناب، اسلام آمریکایی با رویکرد تحجر و سکولاریسم نمایان شده است و غرب در جنگ شناختی، اسلام سکولار را معرفی می کند و در برابر آن مبانی اسلامی را جهت تقدس در کنج طاقچه ها و گوشه مسجد قرار می دهد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۰:۲۰    
شورای دولتی فرانسه تصمیم ممنوعیت پوشیدن چادر و مانتو در مدارس دولتی را در دفاع از سکولاریسم در این کشور تصویب کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
شورای دولتی فرانسه تصمیم ممنوعیت پوشیدن چادر و مانتو در مدارس دولتی را در دفاع از سکولاریسم در این کشور تصویب کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۲:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
مبلغ : شورای دولتی فرانسه تصمیم ممنوعیت پوشیدن عبا را در دفاع از سکولاریسم در این کشور تصویب کرد.
دیده بان البرز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۵۱    
امام جمعه کرج گفت: کشورهایی که خود را مهد آزادی می دانند و دائم دم از حقوق بشر و انسان ها می زنند و گوش عالم را به اسم آزادی بیان و عقیده کر کرده اند، به بهانه دفاع از سکولاریسم و فشار سیاسی اجتماعی بر مسلمانان، اعلام کرده اند که پوشش اسلامی ممنوع است.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۸:۲۶    
با توجه به رواج اصول و قوانین لائیسیته در فرانسه، زنان مسلمان برای تحصیل و حضور اجتماعی خود دچار مشکلات بسیاری شده اند. جدیدترین شکل این مشکلات، منع پوشیدن عبا در مدارس است که از حدود یک هفته قبل و همزمان با شروع سال تحصیلی جدید در فرانسه به اجرا درآمد ...
وزیر آموزش دولت مکرون اخیرا اعلام کرد پوشیدن عبا برای دختران و زنان در دانشگاه ها فرانسه ممنوع است.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۲۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
عالی ترین دادگاه دولتی فرانسه در حکمی در روز پنج شنبه اعلام کرد که ممنوعیت تن پوش عربی در مدارس این کشور قانونی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، شورای کشور که دادگاه عالی فرانسه برای رسیدگی به شکایات علیه مقامات دولتی محسوب می شود ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۳:۲۷    
سکولاریسم صرفا به "این دنیا" توجه دارد و قانونگذاری و تعلیم و تربیت و مدیریت و حکمرانی را سامان دنیوی می دهد. یعنی قانونگذاری و حکمرانی و کلا همۀ امور مربوط به عرصۀ عمومی در یک جامعۀ سکولار، بدون توجه به "مصالح اخروی افراد" صورت می گیرد و تامین این مصالح را به خود افراد واگذار می کند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
محدودیت های وضع شده برای دانش آموزان مسلمان که با ادعای حمایت از سکولاریسم صورت گرفته از دید بسیاری از افراد، ریاکارانه و دوگانه است، زیرا مقامات فرانسوی مدعی دفاع از سکولاریسم و برابری هستند، اما در واقع فرهنگ و ایدئولوژی غالب را بر اقلیت ها تحمیل می کنند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – 45 هزار مدرسه در فرانسه شاهد بازگشت 12 میلیون دانش آموز برای آغاز سال تحصیلی جدید بودند؛ سال تحصیلی که با جنجال آفرینی دولت فرانسه در پی اعلام قانون ممنوعیت پوشش عبا در مدارس این کشور آغاز شد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۱۱   + ۲۷ سایت دیگر  
عباس عبدی در یادداشتی در روزنامه اعتماد به اظهارات اخیر حدادعادل درباره پاپ، کلیسا و سکولاریسم واکنش نشان داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۴:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام غلامرضا قاسمیان در نشست حکمرانی قرآنی در مقابل حکمرانی سکولاریسم گفت: قرآن و آموزه های دینی اثری بر نحوه تصمیمات متولیان امور اقتصادی ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
علیرضا معاف در سومین جلسه ازسلسله نشست های حکمرانی قرآنی گفت:هدف سکولاریسم و شیطان ضربه زدن به شریعت است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: در حال حاضر 2 خطر مهم مساجد را تهدید می کند که یکی از آنها سکولار شدن مساجد و دیگری تحجر است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۲۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست نظام مسائل کشور و حکمرانی قرآنی: در غرب جلوه بارز سکولاریسم را در واتیکان می توان مشاهده کرد.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۲۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سکولاریسم مهم ترین چالش نظری و عملی در برابر انقلاب اسلامی است، گفت: انقلاب اسلامی بعد از رنسانس بر تفکر سکولاریسم این باور گسترده ای که در نظر اروپا خدشه ناپذیر بود یک خدشه اساسی و خط بطلان بر آن کشید ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۲۰:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی - در سومین نشست حکمرانی قرآنی سخنرانی کرد و درباره سکولاریسم در غرب مباحثی را ارائه کرد.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۷:۱۵    
سومین نشست حکمرانی قرآنی در تالار غدیر ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و در آن به این سوال که آیا قرآن کریم در برابر سکولاریسم ناطق است یا ساکت ، پاسخ داده شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۵:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، حجت الاسلام والمسلمین قاسمیان - رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس - در سومین نشست حکمرانی قرآنی که امروز (4شهریورماه) در سالن غدیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه اربعین خودش یک برشی از حکومت دینی است ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۵:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، غلامعلی حداد عادل - رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی - در سومین نشست حکمرانی قرآنی که پیش از ظهر امروز (4شهریورماه) در سالن غدیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
حدادعادل گفت: سکولاریسم را مهم ترین و گسترده ترین چالش نظری و عملی در برابر انقلاب اسلامی می دانم. ممکن است بعضی نظر دیگری داشته باشند یا تعجب کنند که چطور، سکولاریسم چنین اهمیتی دارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۴:۴۷    
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه قرآن حرف های زیادی در مقابل تفکر سکولار دارد، گفت: دین زدایی، دین ستیزی و دین پرهیزی سه موضوع اصلی سکولاریسم است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۲:۴۰    
مشاور عالی رهبر انقلاب، سکولاریسم را به عنوان مهم ترین و گسترده ترین چالش نظری و عملی در برابر انقلاب اسلامی دانست و گفت: سکولاریسم هیچ گاه مطلقاً به معنای نفی دین نیست، بلکه باید بدانیم که در واقع نحوه تلقی دین از سوی غربی هاست.
سومین نشست از سلسله نشست های حکمرانی قرآنی با هدف بررسی حکمرانی قرآن در تقابل با حکمرانی سکولار و همچنین بررسی نسبت حکمرانی قرآنی و نظام مسائل کشور صبح امروز (شنبه) 4 شهریور ماه برگزارشد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۰:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
همتی گفت: اگر دین تبیین نشود بزرگترین فاجعه ها و مصیبتها را به بار می آورد و اگر درست تبیین شود نورانیت می آورد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۶:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تربیت مدرس گفت: برخی ناآگاهان چنین وانمود می کنند، مسائل ایران تنزل یافته و موضوع حجاب و بی حجابی است اما درگیری انتقال یافته به ایران در بالاترین سطح فلسفه تاریخ مابین سکولاریسم و دین ورزی است.
رسا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۳:۳۲    
حجت الاسلام محققی دو قطبی حوزه انقلابی و حوزه علمی را سرلوحه فعالیت مدافعان سکولاریسم در حوزه دانست و بر لزوم هوشیاری اساتید علما و متولیان امر در این خصوص تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگر حوزه زن و خانواده با اشاره به موضوع سکولاریسم و عرفی گرایی گفت: دین به عنوان ریسمان الهی یکی از محورهای وفاق و اتحاد آحاد مردم است.
رسا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۵:۱۸    
مهدی یار فقدان کارشناس دینی در تهیه برنامه مهلا را بزرگترین ایراد برشمرد و تصریح کرد: اسلام رحمانی، سکولاریسم دینی و پلورالیسم در این برنامه تبلیغ شد.
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور بی تردید با همبستگی کشورهای اسلامی، نور علم و عقل و معنویت به وجود می آید حجت الاسلام والمسلمین کاظم لطفیان اظهار داشت ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۹:۰۴    
فاطمه گرجی پور کارشناس مطالعات اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اظهار داشت : مکاتب اعتقادی جهان در طول تاریخ رویکردهای خاصی برای اخلاق رسانه ای مدنظر داشته اند . مانند رویکرد ماکیاولیسم که هدف وسیله را توجیه می کند ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۸:۴۳    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین محمدی شاهرودی با بیان اینکه سکولاریسم با دین اسلام در تعارض کامل است، گفت: مسیحیت با سکولاریسم به خوبی سازگار است، چرا که مسیحیت قائل به جدایی دین و سیاست است اما با اسلام نمی تواند بسازد، چرا که در اسلام تعلیم، تربیت، فرهنگ، قانون و سیاست را دین تعیین می کند.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۳:۲۲    
فرانسه اکنون میزبان بزرگترین جمعیت مسلمان در اروپا است که نیمی از آن ها متولد فرانسه یا تابعیت فرانسوی دارند. اکثر این خانواده ها در حومه شهر های فرانسه زندگی، کار و تحصیل می کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۲۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
ابتدا به ذهن می آید که فضای عرفی گرایی بعد از خرداد 1376 شکل گرفت؛ اما بررسی های دقیق تر نشان می دهد عرفی گرایان بعد از رحلت امام در پاییز 1370 به میدان مبارزه با مبانی دینی حکومت و اسلام سیاسی آمدند.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۷:۵۵    
مبلغ تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه عاشورا نه یک حادثه بلکه یک فرهنگ است که تاب آوری مردم را بالا می برد، گفت: عاشورا حساسیت مردم را در برابر اجرای احکام فردی و اجتماعی تقویت می کند، سکولاریسم یا همان جدایی دین و دنیا را به چالش می کشد و دخالت دین در اقتصاد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۹:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن با ترویج فرهنگ و اندیشه سکولاریسم به دنبال رسیدن به اهداف شوم خود است و می خواهد این تلقی را در ذهن مردم و نسل جوان ایجاد کند که دین اساساً ارتباطی با سیاست و مدیریت جامعه نباید داشته باشد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۴:۵۵    
هابی لابی شرکتی است که تجارتش را برمبنای باورهای مسیحیت کاتولیک و ارزش های محافظه کار آمریکایی بنا کرده و از بزرگ ترین حامیان مالیِ سازمان های مسیحی در آمریکا به شمار می رود و سهم عمده ای از درآمدش را وقف رهبران دینی کرده است
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
بعد از رحلت امام خمینی، سیل مشتقات سکولاریسم روانه مطبوعات و تولیدات فکری و فرهنگی ایران می شد. اعمِ نحله های فکریِ سکولار، عبارت بود از لیبرالیسم با تاکید بر مسلمانی، پلورالیسم دینی، دموکراسی خواهی، مشروطه خواهی و....
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
استاد مطالعات اجتماعی گفت: قالب جدید سکولاریسم دینی که به شکل شناختی وارد صحنه شده است، رفته رفته به سمت و سویی می رودکه دین را از آرمان تهی می کند.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۵:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
علت اصلی شورش های اخیر فرانسه، سیاست شکست خورده دولت و پلیس نسبت به گروه های اقلیت نژادی و مذهبی فرانسوی، به ویژه گروه های قومی مسلمان است. از زمان حکومت استعماری، سیاست های روابط نژادی فرانسه بر سرکوب و برتری فرهنگی، نژادی و هویتی استوار بوده است ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۰۹:۲۵    
کارشناس مسائل سیاسی گفت: عمق نگاه به واقعه عاشورا نشان می دهد این حرکت یک قیام سیاسی است و برای مقابله با جریان سکولاریسم غربی باید آموزه های سیاسی قیام عاشورا مورد توجه قرار گیرد.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۴:۲۹    
سکولاریسم می کوشد تا زندگی زیر سایه گناه را برای دینداران عادی جلوه دهد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۰۹:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
مجمع بسیجیان شهرستان هیرمند در محکومیت اقدام سکولاریسم و خشونت آفرین غربی در بی احترامی به قرآن کریم بیانیه ای صادر نمود. در این بیانیه آمده است:
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۲:۱۷    
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت دست های بسیار خبیث صهیونیستی، سکولاریسم، نفاق و استکبار به دنبال این هستند که مانع نمایش عظمت اسلام و قرآن در دنیای غرب شوند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۰۳:۲۷    
روزنامه ایران: بعد از اینکه در کشور سوئد طی دوهفته اخیر دوبار به ساحت قرآن کریم هتک حرمت شد بلافاصله بعد از آن در کشور دانمارک یک گروه راست افراطی با شعارهای توهین آمیز علیه اسلام، مجدد به ساحت قرآن کریم اهانت و حرکت شنیع قرآن سوزی را تکرار کردند ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۱:۰۷    
هنگامی که درباره وضعیت سیاسی بحث می شود به سرعت دوگانه ای شکل می گیرد که قصد دارد نشان دهد عامل اصلی بحث امر دینی یا قدسی شدن یا نفوذ طیف اسلام گرا در صحنه قدرت است و اگر به سمت دیگر آن که نوعی امر عرفی و سکولاریسم یا ملی گرایی حرکت شود مساله به سرعت حل می شود.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مطهری مقدم گفت: مسجد محل فعالیت فرهنگی بوده، در دل فرهنگ، سیاست هم هست. بعضی ها مساجد را از مسائل سیاسی می خواهند به کلی جدا کنند و می گویند وارد سیاست نشوید، بیایید همان نمازتان را بخوانید و بروید. این همان سکولاریسم وجفای بزرگ است.