یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۰۷:۵۲Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استاد حوزه»

ایسنا   ۵ ساعت پیش    
یک استاد حوزه علمیه با بیان اینکه از نگاه امام راحل حوزه علمیه تراز حوزه ای است که پویا باشد، گفت: از نگاه ایشان حوزه ای خوب است که به زمانه خویش آگاه بوده و بتواند پاسخگوی نیازهای روز جامعه باشد ...
خبرگزاری فارس   ۶ ساعت پیش    
استاد حوزه با اعلام اینکه راه امام خاموش نمی شود؛ به این دلیل که رویش ها در آن وجود دارد، گفت: اگر کسی می خواهد نیروهای خوبی پرورش دهد و در زندگی همانند امام خمینی اثرگذار باشد باید اوج بندگی و عبودیت داشته باشد.
استاد حوزه و دانشگاه گفت: افرادی که درگذشته در این کشور مسئولیت داشتند، باکمال پررویی اهداف انقلاب را به سخره گرفته، ولایت فقیه را صخره ای در مقابل مردم معرفی می کنند؛ از حوزه های علمیه گله مندیم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۰:۳۱    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: حضرت امام(ره) با تمام وجود لباس رزم به تن کرد و با قدرت و قوت وارد میدان شد و همواره با مردم و در کنار مردم بود و دیدار عمومی خود را با مردم هرگز قطع نکرد.
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مردم وقتی به خروجی دین نگاه میکنند نسبت به ورود به دین و یا خروج از دین تصمیم میگیرند. روا نیست که تمام توجه به دشمنیِ دشمن باشد و از جریانات داخلی غفلت شود.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۶:۴۰    
مرصاد نیوز:حجت الاسلام والمسلمین حسین کرمی استاد حوزه علمیه امام خمینی(ره) سنقر در یادداشتی نوشت: چهاردهم خردادماه یادآور عروج ملکوتی بزرگ مردی از تبار نور است که امید را در دل ستمدیدگان خسته از ظلم و استکبار روشن کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مذهبی و استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه برای مقابله با جنگ اقتصادی باید قیام لله کرد، گفت: عقب ماندگی امروز ما در زمینه اقتصادی به خاطر این است که مرکز توجهات به جای خدا به سوی دشمن است و تا زمانی که این دیدگاه وجود دارد وضعیت اقتصاد نیز خوب نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۱۱    
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر تاثیرپذیری آیت الله احسان بخش در دوران دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس، گیلان کیلومترها با جبهه فاصله داشت ولی ارسال هزاران کامیون کمک های مردمی و تقدیم هشت هزار شهید نشان دهنده نقش آیت الله احسان بخش در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۵۰    
استاد حوزه علمیه قم ضمن اشاره به نظر شیخ انصاری مبنی بر لزوم تعیین، تصریح کرد که این نظر با روایات تعارض دارد و اساسا قاعده الشیء لا ینقلب عما هو علیه برای نظام تکوین است نه نظام اعتبارات.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۵۱    
شیراز- استاد حوزه های علمیه فارس گفت: امام خمینی (ره) یک فرد نبود بلکه تفکری انقلابی مبتنی بر ارزش های اسلامی بود که راه اصلاح مبارزه با ظلم را به ملت های آزادی خواه نشان داد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه بناب گفت: امام رضا(ع) با مهندسی معکوس، نقشه های مأمون را نقش بر آب کردند و از همان شروع هجرت از مدینه تا خراسان به جهاد تبیین پرداختند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین کمیلی خراسانی با اشاره به حدیثی از حضرت امام صادق (ع) در باب آداب و اسرار عرفانی رکوع گفت: اگر رکوع بندۀ سالک، حقیقی و واقعی باشد؛ یعنی رکوع مجازی نباشد، بلکه رکوعی از روی اذعان، اعتراف و یقین به بزرگی خداوند باشد، فوایدی را که حضرت (ع) بیان می فرماید، مترتّب می شود.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۹:۳۹    
ساری-حجت الاسلام محمدی فر استادحوزه ودانشگاه در این مراسم ضمن به تبیین شخصیت امام رحمت الله ازنگاه شخصیت های مشهور وفیلسوف جهان پرداخت و گفت: 2قرن لازم است که انسان شخصیت امام وجامعه بشری را ارزیابی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: حکمت 289 نهج البلاغه امیرالمومنین( ع) می فرمایند مَا أَکْثَرَ الْعِبَرَ وَ أَقَلَّ الِاعْتِبَارَ تمام جهان درس است ولی درس پذیر کم است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- مراسم رونمایی از مجموعه آثار و تکریم تلاش علمی آیت الله سیدعلی شهرستانی با حضور علما و اساتیدی از حوزه های علمیه خراسان، قم و کربلا در محل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی برگزار شد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۰    
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ما در زمینه شناخت امام(ره) دچار فقر امام شناسی هستیم، گفت: امروز ما نیاز به شناخت امام(ره) به به منزله یک شخصیت تاریخی بلکه به منزله یک شخصیت تاریخ ساز داریم.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۵۶    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: قیام 15 خرداد نماد دلبستگی مردم و پیروزی تفکر مقاومت و یادآور قیام خونین مردم ایران اسلامی در سال 1342 است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگر و استاد حوزه علمیه گفت: نقطه مشترک بین یهودیت ارتدکس و مذهب امامیه این است که حکومت نهایی به دست منجی موعود محقق خواهد شد البته تفاوت هایی هم بین آنان وجود دارد از جمله اینکه تشکیل حکومت دینی از نظر مذهب شیعه امامیه لازم و ضروری است ولی از نظر آنها اینچنین نیست.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۴:۲۵   + ۵۰ سایت دیگر  
یک استاد حوزه علمیه با اشاره به وضعیت وخیم معیشت مردم گفت: برخی حتی توان خرید تخم مرغ را ندارند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۲۲    
استاد حوزه علمیه کرمانشاه گفت: امام خمینی (ره) با توکل به خداوند متعال و نیز با اعتماد به قدرت و انسجام ملت ایران قیام خود را روز به روز تقویت کرد تا جایی که در بهمن ماه سال 57 انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۰۷    
حوزه/ استاد حوزه و دانشگاه گفت: فضای مجازی مانند شمشیر دولبه است و یکی از ابزارهای مورد استفاده جریانات انحرافی همین فضاست، چون برخی با پیش فرض ذهنی خود به مسائل می نگرند و راه حل مناسبی ندارند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۰۴    
حوزه/ استاد دانشگاه های قم گفت: برخی فضای مجازی را موجود زنده متفکر تلقی می کنند، در صورتی که باید ببینیم این ابزار چگونه برای رواج خشونت و نفرت در جامعه به خدمت گرفته شده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۰۰    
حوزه/ استاد حوزه و دانشگاه گفت: در فضای غرب زدگی، انسان ها از فضیلت بومی جدا شده و به فضیلت غربی دست پیدا نمی کنند، بلکه مدام در وضعیت تعلیق هویّت به سر می برند.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۳۹    
یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه نرمش قهرمانانه و دیپلماسی فعال امام رضا(ع) اهداف مأمون را خنثی کرد، گفت: مأمون به دنبال محدود کردن امام بود، اما در عمل شکست خورد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: امام رضا(ع) با اقتدار و عظمت وارد شهر نیشابور می شوند و علمای عامه هم خدمت ایشان رسیدند و حتی به خاک پای مرکب امام تبرک می کردند. اینها نشان می دهد جریان حدیث سلسةالذهب یک جریان ساده تاریخی نبوده بلکه نقطه عطفی در جهان اسلام بوده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه خوزستان با بیان اینکه نرمش قهرمانانه امام رضا(ع) و هجرت حضرت سبب ارتقای معرفت مردم نسبت به امامت شد، گفت: با افزایش شناخت جایگاه امامت، مردم متوجه شدند امامت عهد الهی است و لذا امام رضا(ع) برای جایگاه امامت، روشنگری کردند.
صبح قزوین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه استان قزوین گفت: امام رضا(ع) بیش از همه امامان در زمینه باور مهدوی و فرهنگ انتظار گنجینه های گران بهایی برای امت اسلام به یادگار گذاشت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم گفت: برنامه زندگی ما باید برگرفته از کلمات معصومین(ع) در ذیل قرآن باشد و در آنچه که به عنوان راه، روش و منش استفاده می شود، از سبک رفتاری معصومین(ع) استفاده کنیم و موانیس پیامبر اکرم(ص) یعنی قرآن، سنت و سیره نصب العین زندگی ما باشد.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۳۰    
مرصاد نیوز: یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: وجود بارگاه منور امام هشتم در ایران منشاء خیر و برکت در بعد مادی و معنوی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
استادحوزه علمیه گفت: عبادت در اسلام به هر کار مثبتی که برای خدا انجام گیرد تلقی می شود و هر فعالیت و یا سخن مثبتی عبادت است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کتاب افغانستان و طالبان جدید اثر دکتر محمد مسجد جامعی، سیاست مدار و استاد حوزه و دانشگاه است که حاوی مقالات و گفتگوهای سیاسی ایشان پس از روی کارآمدن دوباره طالبان در افغانستان است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل- استاد حوزه و دانشگاه های اردبیل گفت: امام رضا (ع) با مناظره جلوه عقلانی و منطقی مکتب اسلام و اندیشه های دینی را به زیبایی تمام به نمایش گذاشت.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / استاد حوزه علمیه قم گفت: بهترین شیوه تبلیغ قبل از گفتار، شیوه رفتار است، پیامبر اسلام(ص) جوری رفتار می کردند که دشمن، دوست و کافر مسلمان می شد، بنابراین برخوردهای زیبا و شایسته می تواند زمینه ساز تغییر اخلاق و رفتار دیگران باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی یک استاد حوزه و دانشگاه، سازماندهی منظومه فکری در زندگی را امری مهم و راهگشا قلمداد کرد و افزود: همگی باید منظومه فکری امام خمینی(ره) را شناخته و آن را سرلوحه امور خود قرار دهیم.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۱۱    
استاد حوزه علمیه خواهران ادامه داد: مطلبی که در رابطه با امامان قابل تأمل می باشد و می توان امام رضا (ع) را مصداق آن دانست این که آنها حجت الله هستند، یعنی این که امام کسی است که آینه تمام نمای خداست.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد حوزه علمیه با بیان اینکه بیان نورانی امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم(ع) همان چیزهایی است که جامعه به آنها نیاز دارد، گفت: تبیین این اصول و وارد کردن آن به سبک زندگی جامعه، وظیفه امروز مسجدی ها و اهل منبر است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۰    
استاد حوزه علمیه گفت: ما با معنویت انقلاب کردیم و رسول خدا (ص) با معنویت دل ها را خرید. جوان ها چیزی از آقای بهجت ندیده بودند، ایشان کار خاصی نمی کرد، اما جمعیت به قم می آمد تا نماز آقای بهجت را ببیند. لازم نیست ما کاری کنیم فقط کافی است خودمان درست باشیم.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۱۴    
استاد حوزه علمیه قم و پژوهشگر تاریخ تشیع گفت: درخشش فوق العاده نهضت علمی اسلام از برکات دوران امامت حضرت رضا(ع) است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
استاد حوزه شناساندن جنبه های علمی و سیاسی امام خمینی برای نسل های آینده را ضروری دانست و خواستار توجه بیش از پیش مسئولان حوزه به کتاب های امام راحل شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۳۳    
حوزه / سومین نشست فقهی مدرسه امام حسن مجتبی (ع) اهواز با حضور طلاب این مدرسه و ارائه حجت الاسلام سید محمدرضا شفیعی، استاد حوزه علمیه اهواز برگزار شد.
598   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم گفت: سیره امام رضا(ع) محورهای مهمی برای کارگشایی و عزت و سربلندی برای نسل امروز و امت اسلام و همه انسان هایی که از عقلانیت، فهم و فطرت الهی برخوردار هستند، دارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه تشریف فرمایی امام رضا(ع) به ایران در زمینه های گوناگونی بر موضوع تمدن سازی تأثیر گذاشت، گفت: امام رضا(ع) با پرورش نخبگان علمی و تبلیغ اعتقاد و باور های شیعی از یک سو و نقد رویکرد های انحرافی با استفاده از قالب های مناظره و گفت وگو با اندیشمندان این نحله های ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم گفت: سخنرانان مراقب باشند در سخنان خود از دایره انصاف خارج نشوند، از دروغ و تهمت و بردن آبروی افراد پرهیز نمایند. به گزارش شفقنا، هم زمان با دهه کرامت، معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) به همراه جمعی از مدیران فرهنگی و خادمین ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به نقش محوری زن و خانواده در شکل گیری جامعه متعالی، گفت: زنان نقش بی بدیلی در تحقق تمدن نوین اسلامی دارند.
آناج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۵    
استاد حوزه و دانشگاه تبریز گفت: انقلاب امام خمینی دچار اصل ترمیدور نمیشود و به همین خاطر برخی از تحلیل گران غربی از تحلیل انقلاب اسلامی عاجزند چون صدور انقلاب اسلامی جزو اهداف انقلاب بوده و این صدور بطور عادی رخ میدهد و نیازی به سلاح و اعمال زور ندارد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۱    
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: امام خمینی(ره) اگر انقلاب نمی کرد همان فقه نجف را داشت و اصل متمایزی نسبت به سایر فقها نداشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به این که در فقه و آئین دادرسی طلبکار نمی تواند خانه بدهکار را تصاحب کند، گفت: بیش از 500 هزار خانه خالی در اختیار بانک هاست و هیچ دولتی حریف بانک ها نشده، تا زمانی هم که سیستم بانکی کشور اصلاح نشود مشکلات اقتصادی به صورت ریشه ای برطرف نخواهد شد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با تبیین اهمیت رعایت شرایط انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی گفت: رعایت عفاف وحجاب، مهمترین ارزش فرهنگی واجتماعی در جامعه اسلامی است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: ما امروز باید از صراحت و شجاعت امام(ره) در مواجهه با لیبرال ها و متحجرین الگو بگیریم.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
یک استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به جایگاه شهدا در نزد خداوند گفت: تقرب به خداوند نیازمند دو بال ایمان و عمل صالح است که با استفاده از این دو عامل انسان به قرب الهی خواهد رسید.