پنجشنبه ۲۰ بهمنساعت ۰۹:۱۸Feb 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تفکیک زباله»

همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۳:۲۸    
مجتمع های مسکونی بالای 50 واحد در منطقه 5 در طرح تفکیک زباله از مبدا با اداره بازیافت شهرداری مشارکت می کنند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۵:۱۹    
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در استان های شمالی به دلیل شرایط توپوگرافی دفع زباله ها با توجه به شرایط های زیرزمینی، وجود جنگل ها و مراتع اصلاً صحیح نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۶:۴۱    
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در تفکیک زباله در مازندران عقب افتادگی داریم، گفت: در استان های شمالی به دلیل شرایط توپوگرافی دفع زباله ها با توجه به شرایط های زیرزمینی، وجود جنگل ها و مراتع اصلاً صحیح نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کرمانشاه گفت : طرح جمع آوری و تفکیک زباله از درب منازل، در محله حافظیه آغاز شده و طبق نظر سنجی های صورت گرفته اکثر اهالی موافق استمرار آن هستند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۹:۳۵    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری گیلان، مهدی رشاد شهردار کلاچای در حاشیه اجرای این طرح با تأکید به اینکه تفکیک زباله از مبدأ گامی مهم و اساسی در طرح مدیریت پسماند است افزود: انتظار داریم همه در این راستا نقش آفرینی داشته باشند . ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۲:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
تحریریه پارسینه| پنجشنبه شب مقارن ساعت 21 تعداد زیادی از زباله گرد ها حدود 15 تا 20 نفر در محدوده سنی 15 تا 20 ساله در منطقه پاسداران، با یکدیگر درگیری شدید پیدا کردند و در این میان صحنه های وحشت آفرینی برای شهروندان رقم زدند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست رودبار از برگزاری کلاس های آموزشی تفکیک زباله از مبدا در مدارس این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۰:۵۵    
شهرداری کلاچای با آموزش دانش آموزان این شهر در خصوص تفکیک زباله از مبدا، برای حل مشکل پسماند در این منطقه گام مهمی برداشته است.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
در اولین نشست تخصصی کارگروه مدیریت پسماند در اتاق فکر تغییر اقلیم و محیط زیست فرهنگستان علوم ، مقرر گردید تجارب ارزشمند سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد بالاخص در حوزه تفکیک زباله از مبدا به سایر شهرهای کشور منتقل گردد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون محیط زیست و خدمات شهری شهردار مشهد، از مشارکت فعال بیش از 210 هزار نفر از شهروندان مشهدی در طرح هوشمندسازی جمع آوری پسماندهای خشک از منازل و صنوف با هدف ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدا خبر داد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۶:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار علم و فناوری استان زنجان، منصور مرادلو در جلسه علنی شورای شهر زنجان با بیان اینکه جمع آوری زباله هزینه دارد، گفت: بیش از 100 میلیارد تومان از هزینه های جاری شهرداری صرفا برای کارگرانی که در شهرداری مشغول به کار هستند صرف می شود. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۵:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
کاوه پور، با بیان اینکه تفکیک زباله از مبدا به عنوان سرمایه ملی قابل بازیافت است، گفت: می توان با بازیافت زباله از مبدا در منازل کسب درآمد کرد.
موج رسا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
شهردار زنجان با بیان اینکه تاکنون اقدمی در خصوص مدیریت پسماند شهر زنجان انجام نشده است گفت: خوشبختانه با یک شرکت دارای صلاحیت رایزنی هایی انجام شده تا تفکیک زباله از مبدا را در شهر زنجان انجام دهد.
گیل خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
گیل خبر/ فرماندار رودسر روز یکشنبه در نشست شورای اداری شهرستان رودسر که با حضور آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت در سالن اجتماعات فرمانداری رودسر برگزار شد، با تشکر از عملکرد موثر و سازنده مدیریت شهری کلاچای در روند انجام طرح تفکیک زباله از مبدا ...
کرمان نو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۱:۲۲    
شهرداری ماهان به انتخاب دفتر امور شهری استانداری کرمان و با تایید وزارت کشور به عنوان شهرداری برتر استان کرمان معرفی شد. دلیل این انتخاب هم ابتکار شهرداری ماهان در بحث تفکیک زباله و تشویق شهروندان به همکاری با شهرداری بوده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
شهردار ایلام از راه اندازی طرح تام با هدف تفکیک زباله از مبدا در این شهر برای حفاظت و صیانت از محیط زیست خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۴:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
استاندار گیلان با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی اقدامات انجام شده در حوزه پسماند و تفکیک زباله از مبدا به مردم گفت: در 700 روستای گیلان تفکیک زباله از مبدا اجرا شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۸:۰۵    
مسئول مدیریت پسماند شهرداری فومن گفت: اجرای طرح تفکیک و جمع آوری زباله خشک از مبدا، با اپلیکیشن بهروب از بهمن ماه سال جاری در این شهر آغاز خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۹:۴۵    
با اجرای طرح تفکیک زباله در منطقه 7 شهرداری تهران، روزانه حدود 18 تن زباله خشک جمع آوروی می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
شهردار کلاچای در حاشیه بازدید از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در برخی واحدهای آموزشی گفت: قدم های خوب و تاثیر گذاری در راستای طرح تفکیک زباله از مبدأ در این شهر برداشته شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۰۵:۰۵    
زباله های گلستان از تولید تا بازیافت و دفن و از بین بردنشان به یک معضل بزرگ تبدیل شده و حدود دو دهه است که مسئولان قول و وعده و طرح می دهند و دیگر هیچ. سال 87 بود که بحث تفکیک زباله از مبدأ در گرگان شروع شد و در همان سال های اول به دلیل نفوذ مافیای زباله شکست خورد ...
مرصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: فرماندار هرسین خواستار بهره مندی از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، سمن ها و بخش خصوصی در پیشبرد اهداف این ستاد به ویژه در تفکیک زباله از مبدا و دفن بهداشتی پسماند شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۲۲:۵۱    
بررسی عملکرد شرکت های هوشمندسازی تفکیک زباله از مبدأ، تعیین تکلیف وضعیت تحویل اتوبوس های شهری جدید و بررسی لایحه های عمرانی و مالی از موضوع های نشست علنی شورای شهر قزوین بود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۰۹:۴۷    
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: روش های غیرهوشمند تفکیک زباله از مبدا در مشهد همچنان ادامه می یابد، چراکه این روش ها هنوز هم مورد نیاز شهروندان است و از آن استقبال می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهرداری منطقه یک یزد گفت: آموزش شهروندی در خصوص تفکیک زباله از مبدا و کاهش زباله در مدرسه هادی و دبستان شهید صدوقی صورت گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
اراک با ثبت 200 تا 300 درخواست تحویل پسماند روزانه، رتبه دوم کشوری هوشمندسازی تفکیک زباله خشک را کسب کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار رودسر از سبز شدن 30 روستای شهرستان رودسر و حل مشکلات زباله های آن گفت: در یک ماه گذشته 12 روستای این شهرستان سبز بود که با آموزش تفکیک زباله از مبدا و رعایت اخلاق در قبال محیط زیست توانستیم این تعداد را به 30 روستا افزایش دهیم و مشکلات زباله های آن را حل کنیم.
عصر کاسپین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
جلسه مدیریت پسماند شهرستان رشت با دستور بررسی وضعیت تفکیک زباله از مبدا با حضور مهندس مسعود کاظمی معاون عمرانی استاندار، دکتر امام پناهی فرماندار رشت، مهندس یوسف یزدانی سرپرست شهرداری رشت و دیگر مسئولین ذیربط در سالن جلسات الغدیر استانداری گیلان برگزار شد. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۲۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
گیل چالانی با بیان اینکه نمره قابل قبولی در عملکرد مدیریت پسماند کسب نکردیم گفت: تسریع در اقدامات مدیریت پسماند توسط دهیاران و آموزش تفکیک زباله از مبداء در روستاها به جهت کاهش تولید زباله انجام شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۲:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
امام پناهی با بیان اینکه آموزش تفکیک زباله در خانه مورد توجه قرار گیرد گفت : مدیریت پسماند نیازمند مشارکت همگانی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گزارش شهروند خبرنگار ما حاکی از فعالیت یک مرکز غیرمجاز تفکیک زباله در بافت مسکونی منطقه دوی شهرداری فردیس است.
رصد رودسر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار رودسر با اشاره به موثر بودن اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در مدیریت پسماند گفت: رفع مشکلات پسماند شهرستان نیازمند اراده جمعی مدیران ومشارکت آحاد جامعه است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
موضوع تفکیک زباله به ویژه تفاله چای تر، به عنوان یکی از هدف گذاری های اصلی تبلیغات عمومی اجرا شده در سطح شهر و بخشی از کار مربوط به مدارس و آموزش کودکان و دانش آموزان در نظام تعلیم و تربیت است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۲۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام خلیلی مشکل زباله را جدی ترین معضل استان گیلان برشمرد و گفت: اولین قدم، تفکیک زباله از مبدا است
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: طرح تفکیک زباله از مبدا و تفکیک در مقصد در راستای رفع پدیده زباله گردی در استان اجرایی می شود.
کرج رسا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۹:۵۳    
به گزارش ایرنا، غفور قاسم پور روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کرج افزود: مساله کار کودکان دارای ابعاد پیچیده ای است و به عنوان مثال بخشی از آن به موضوع پسماند و ورود کودکان دراین چرخه مربوط می شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۰۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز از آغاز اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء با فعالیت اپلیکیشن جمع آوری زباله خشک خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۳:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
رشت- استاندار گیلان با بیان اینکه عملیات تفکیک از مبدا در 23 دستگاه اجرایی استان آغاز شده است، گفت: فرهنگ سازی در این زمینه باید جدی گرفته شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۸:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در تمام ادارات دولتی و محلات گیلان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۱:۱۸   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران شرط اجرای طرح جمع آوری مخازن پسماند از سطح شهر را تفکیک زباله از مبدأ اعلام کرد.
شهرخوان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۰۲:۴۲    
کارشناسان محیط زیست ، مدیریت پسماند و جلب مشارکت شهروندان در تفکیک زباله از مبدا را راهکاری مؤثر در کنترل جمعیت حیوانات شهری ازجمله سگ های ولگرد و موش ها می دانند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۰:۰۹    
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند و تبدیل مواد شهری شهرداری سمنان گفت: آموزش تفکیک زباله از مبدا در رده های پایه سنی نقش موثری در مدیریت بهینه پسماندهای شهری دارد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۰۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
در سال های اخیر موضوع تفکیک زباله از مبدا، بیش از گذشته مورد توجه مدیران شهری و شهروندان قرار گرفته است. آمارها نشان می دهد حجم زباله تفکیک شده از مبدا، با آموزش شهروندان و افزایش سیاستهای تشویقی مدیریت شهری در راستای تفکیک زباله، نسبت معناداری داشته است
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۵:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر رشت گفت : پسماند دغدغه جدی حوزه مدیریت شهری رشت است و مردم با فرهنگ رشت به خودی خود نسبت به تفکیک زباله از مبدا اقدام می کنند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
زارعی گفت: طرح شهردار مدرسه با هدف فرهنگ سازی مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدا به زودی در 10 مدرسه سطح شهر جهرم به صورت پایلوت به اجرا در می آید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
همدان_رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسدآباد گفت: روزانه بین 150 تا 200 تن زباله از سطح شهر اسدآباد تولید می شود که درخواست داریم بحث تفکیک زباله در منزل جدی گرفته شود.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۰۸:۲۸   + ۱۹ سایت دیگر  
مرتضی عاطفی شهردار بندر کیاشهر ضمن اشاره به ارائه گزارش عملکرد یکساله شهرداری به شورای اسلامی شهر توضیح داد: علاوه بر اجرای پروژه های عمرانی و خدمات شهری، شهرداری با اقدامات خود در حوزه تفکیک زباله از مبدا و مدیریت پسماند در یکسال اخیر توانسته از این حیث رتبه نخست استان گیلان را کسب نماید.
اندیشه کیش   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۰۰:۴۴    
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه کیش، تفکیک زباله از مبدا با هدف جداسازی مواد از یکدیگر به منظور جلوگیری از آلودگی بیشتر، برنامه ریزی شده است تا موادی که قابل بازیافت هستند، بازیافت و مجددا به چرخه طبیعت برگردند. عدم کنترل پسماند و زباله ها در مناطق صنعتی، شرکت ها و مناطق شهری باعث [...]
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۵:۰۳    
رکنا :مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان گلستان گفت:مدیریت پسماند از جمله مسائلی است که تأثیر مستقیم در محیط زیست دارد، یعنی اگر در زمینه پسماند، مدیریت صحیحی انجام نشود مخاطرات زیست محیطی زیادی برای مردم و شهر به همراه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۴:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی مجمع نمایندگان تهران در تشریح جزئیات حضور نمایندگان در محله جنت آباد گفت: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ تا پایان ماه جاری و موضوع سرانه آموزشی محله جنت آباد از موضوعات مورد پی گیری در این بازدید میدانی بود.