پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۱۶:۱۳Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شب عید»

سلام نو / اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام وزارت جهاد کشاورزی درباره علت گرانی گوشت و مرغ را توضیح داد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۷:۲۷    
فلسفه ارتباطات مجموعه ای 12 جلدی به سرویراستاری حسن بشیر است که جلد نخست آن شب عید به دست ما رسید و پنج جلد دیگر آن نیز تا آخر امسال آماده می شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
از شب عید نوروز، مترصد این بودم که نمایشگاه بین المللی کتاب، چه وقت آغاز به کار می کند تا این نمایشگاه، نخستین نمایشگاه کتاب باشد که به عنوان مشتری و خریدار واقعی کتاب، آن هم به اتفاق خانواده، مراجعه و یکی دوسه کتاب برای دختر هفت هشت ماهه م تهیه کنم.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار خودرو گفت: پس از فروش یکپارچه خودرو در شب عید به مردم، در حال حاضر شاهد کاهش قیمت ها هستیم و احتمالاً ابتدا شاهد رکود یک تا دو هفته ای و سپس یک تتا دو ماهه خواهیم بود و افزایش قیمت محسوسی نخواهیم داشت.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۰:۳۸   + ۱۶ سایت دیگر  
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور خواست تا سریعا نسبت به معرفی فردی توانمند و از جنس فرهنگیان به عنوان وزیر آموزش و پرورش اقدام کند.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۰:۴۸    
می گفت: درست شب عید نوروز و بر اساس سنت همیشگی و همه ساله باقالا پلو با ماهی جنوب میهمان سفره ما بود و...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۲۰:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
فیروز نادری، کارشناس خودرو درباره تاثیرات استیضاح فاطمی امین بر کاهش قیمت خودرو گفت: الان تغییرات به واسطه تغییر وزیر نبوده است، این تغییرات و کاهش قیمت جزئی به خاطر فروش بالا خودرو در شب عید در سیستم یکپارچه بوده است، وگرنه اتفاق جدیدی نداریم ...
برترین ها / تجارت امروز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۸:۱۵   + ۳۳ سایت دیگر  
بررسی بازار لوازم خانگی نشان می دهد در زمان حاضر اکثر شرکت ها از جمله پاکشوما، امرسان، آبسال، هیمالیا و دیپوینت قیمت ها را غیرقانونی 10 تا 20 درصد گران کرده اند، ولی خبری از برخورد با متخلفین نیست.
سلام نو / رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۷:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
استاد دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد: مصرف بنزین در ایران رشد بسیار عجیبی داشته است. ظاهرا 30 هزار تن بنزین حتی 12 دلار بالاتر از قیمت جهانی از روسیه خریداری و وارد ایران شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۲۳:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
پسرجوانی که بعد از قتل پا به فرار گذاشته و در مخفیگاه امنی در فرسنگ ها دور از کرج پنهان شده بود، نمی دانست در محاصره اطلاعاتی و عملیاتی پلیس گرفتار خواهد شد. ...
برترین ها / پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۹:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
از جمله اتفاقات غیر معمول در روز دربی برگشت پیامکی بود که صبح روز مسابقه با رقیب قهرمانی این تیم برای شاگردان ساپینتو ارسال شد!
ربیع   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۷:۱۲    
نجمه کریمیان به گزارش پایگاه خبری ربیع ، این روزها کافی است به مغازه های میوه فروشی سر بزنید و چشمتان به قیمت های عجیب و غریب میوه ها بیفتد، آنوقت است که با کمال تعجب فقط به قیمت ها نگاه می کنید.گرانی این روزهای بازار میوه از بازار شب عید آغاز شده و با این فرمان خیال پایین آمدن ندارد ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۶:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
اهدای عضو دانش آموز 16 ساله خمینی شهری که در اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، در شب عید فطر به چهار نفر زندگی بخشید.
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان (پانا) - اهدای عضو دانش آموز 16ساله خمینی شهری که در اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، در شب عید فطر به 4 نفر زندگی بخشید. مریم خلیفه سلطانی، مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان گفت ...
حادثه 24   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
حادثه 24 - همه چیز برای اجرای حکم جوان محکوم به قصاص فراهم بود؛ طناب دار بر گردنش آویخته شد و خانواده مقتول باید حکم را اجرا می کردند، اما در آخرین ثانیه ها ورق برگشت و اولیای دم، تصمیم به بخشش گرفتند؛ بخششی که باعث آزادی 27زندانی از زندان شد تا شب عید را در کنار خانواده هایشان باشند. ...
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش عصرهمدان؛ علیرضا قاسمی فرزاد، استاندار همدان صبح امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار گفت: بازار آرامی را در شب عید و ماه رمضان داشتیم، اما آنچه که در بازار مرغ باید مورد توجه قرار گیرد، سیاست تنظیم و توزیع است. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
استاندار تهران همزمان با شب عید سعید فطر به دیدار فرزندان کوثر مشیز شهرستان دماوند رفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۲۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
در شب عید خجسته ی فطر، که خبر درگذشت سیّدالشّعرای محضر مهر، استاد عبّاس براتی پور را به بنده دادند، موجی از آه و اندوه، فراگیر سینه ام شد و خاطرات سال ها معیّت و خوشه چینی از شجره ی طیّبه ی اندیشه ی حکیم و قلم قویم آن شاعر شیدای آیین و انقلاب و دفاع مقدّس، در نهانخانه ی نهادم، دوباره نمایان شد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۸:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
انتشار توییتی درباره صداوسیما و انتقاد از سبک و سیاق تولیدات این سازمان در شب عید فطر توسط یکی از نمایندگان مجلس، با واکنش فعالان فضای مجازی مواجه شد و آنها این انتقادات را به طرح شفافیت آرای نمایندگان مرتبط دانستند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۸:۲۷    
به مناسبت ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر با همت گروه های جهادی شهیده مریم فرهانیان پایگاه پیام آوران نور ، بسته معیشتی وپکیج شیرینی وشربت بین ایتام ونیازمندان در شب عید سعید فطر توزیع گردید.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
انتشار توییتی درباره صداوسیما و انتقاد از سبک و سیاق تولیدات این سازمان در شب عید فطر توسط یکی از نمایندگان مجلس، با واکنش فعالان فضای مجازی مواجه شد و آنها این انتقادات را به طرح شفافیت آرای نمایندگان مرتبط دانستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۲۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
تیم فوتبال شمس آذر قزوین امشب در قالب بیست و نهمین هفته رقابت های لیگ آزادگان با 3 گل بر میهمان خود چادرملوی اردکان چیره شد و صعود خود به رقابت های لیگ برتر فصل آینده را قطعی کرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۲۳:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
صدا و سیمای پیمان جبلی نماد عینی واپسگرایی محض و پراندن مخاطب است.مثلا شب عید بزرگ مسلمانان است! 50 شبکه تلویزیونی و رادیویی اما دریغ از یک برنامه شاد و مخاطب پسند!
پیام فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تصمیمات ابهام آمیز و غیرکارشناسی وزارت صمت به عامل اصلی التهاب در بازار روغن موتور تبدیل شده است ، به راستی وزیر صمت چی می کند؟ به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پیام فوری ؛ درحالیکه با عرضه کافی محصولات روانکار توسط شرکتهای تولیدکننده و اشباع بازار این محصولات با قیمتهای مصوب سازمان حمایت ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۴:۵۱   + ۳۵ سایت دیگر  
محمود احمدی بیغش در توییتی نوشت: صدا و سیمای پیمان جبلی نماد عینی واپسگرایی محض و پراندن مخاطب است. مثلا شب عید بزرگ مسلمانان است! 50 شبکه تلویزیونی و رادیویی اما دریغ از یک برنامه شاد و مخاطب پسند! جناب پیمان، بخدا که درد بی پیمانی و زخم بی عقلی دارید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۳:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
سینا درخشنده خواننده موسیقی پاپ در شب عید سعید فطر در قالب برگزاری یک کنسرت رایگان در بوستان آب و آتش تهران روی صحنه رفت.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۲:۱۲    
در شب عید فطر توسط حوزه مقاومت حضرت معصومه (س)شهر شنبه مراسم اختتامیه قرآن کریم و تجلیل از برترین های قرآنی در این شهر برگزار گردید.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۷:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
تصاویری از حال و هوای زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام را شب عید سعید فطر ملاحظه می کنید.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۷:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
دکتر احمد نوروزی معاون برون مرزی رسانه ملی همزمان با شب عید سعید فطر در استودیوی مسابقه قرآنی "ساباتی نور"، کانال کردی شبکه جهانی سحر، حضور یافت . به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، همزمان با فرا رسیدن شب عید سعید فطر دکتر نوروزی با حضور در استودیوی پخش زنده ی مسابقه قرآنی " ساباتی نور" ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۶:۰۲    
استاد فقید اخلاق معتقد بود روز و شب عید فطر زمانی است که مدخلیت و تأثیر برروی دعا دارد یعنی هنوز که هنوز است، فرصت از دست نرفته است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۴:۰۴   + ۱۷ سایت دیگر  
ویدئویی از حال و هوای زائران مسجد مقدس جمکران در شب عید فطر را در ادامه می بینید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۳:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
اهواز - بازارهای اهواز در شب عید فطر رونق عجیبی دارند و تا نیمه شب فعال هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۳:۲۹    
در شب عید فطر هر ساله بازار مناطق عرب نشین اهواز تا صبح بیدار بوده و مردم در رفت و آمد، خرید و شادی و سرور می باشند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
شب عید فطر حال و هوای شهر رویاها متفاوت است، جمعیت زیادی وارد پارک می شوند، صف بازی ها شلوغ تر از همیشه است، تعداد زیادی از مردم منتظر آغاز جشن باهم بهتریم هستند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۲۳:۴۴    
ساری-در شب عید سعید فطر ویژه برنامه ضیافت آخر ماه مبارک رمضان همراه با دورهمی خانوادگی، نماز جماعت ، دعای وداع ماه مبارک رمضان در ساحل رادیو دریا چالوس برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۲۱:۳۷    
برای عید فطر اعمال مختلفی توصیه شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۲۰:۴۶    
اعمال شب عید فطر، آداب مخصوص آغاز شوال، غسل، متن دعای شب عید سعید فطر و ترجمه همزمان با پایان ماه مبارک رمضان در این مطلب آماده شده است.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
سایت حجت الاسلام انصاریان: روز اوّل [شوال] روز عید فطر است و اعمال آن چند چیز است: اوّل: پس از نماز صبح و نماز عید، تکبیراتی که در شب عید پس از نماز فریضه می خواندی، بخوان. دوم: ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۹:۰۸    
دفتر استفتائات رهبر انقلاب درباره فطریه مهمان شب عید فطر اعلام کرد که فطریه میهمان یک شبه، به عهده میزبان نیست.
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۸:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا، علی دهقانی در خصوص آرا جایگزین حبس در استان بیان کرد: رأی جایگزین حبس یک متهم در حمیدیه، به تهیه لباس برای کودکان نیازمند زیر 10 سال محکوم شد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۷:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
برای سی امین افطار در رمضان کنارتان دو زانو می نشینیم و در شب عید سعید فطر، روزه مان را با همان نوایی که آغاز کردیم، به پایان می رسانیم و خشنودیم که در درگاه پروردگار، این ماه عزیز را به بندگی گذراندیم و همنوا با موذن در سی غروب همراهتان بودیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۷:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
برای مسلمانان شب عید فطر بسیار مبارک است. در فضیلت آن در بعضی از روایات مذهبی آمده است اهمیت آن کمتر از شب قدر نیست و در روایات به عبادت و احیای این شب توصیه شده است.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
شب اوّل: شب اوّل، شب عید فطر است و از جمله لیالی شریفه است و در فضیلت و ثواب عبادت و احیای آن احادیث بسیار وارد شده و روایت شده است که آن شب کمتر از شب قدر نیست.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۷:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
در روز عید فطر گویی یک مسلمان از نو متولد می شود، به گفته مولا امیرالمومنین (که درود خدا بر او باد) روزه داران در شب عید فطر از تمام آلودگی ها و پلیدی ها پاک شده اند و کمترین پاداش خود را که پاکی و پاکیزگی است دریافت نموده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۶:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
برای شب عید سعید فطر، اعمالی در کتاب مفاتیح الجنان آمده که سفارش بسیاری به آن شده است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: در عید سعید فطر انسان روزه دار باید از 30 روز روزه داری خویش نتیجه گیری مطلوب به دست آورده باشد و نیز طبق روایات، شب عید فطر خلاصه ای از شب های ماه رمضان و شبهای قدر است..
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۵:۱۴    
اختصاصی شبکه اجتهاد: بحثی قدیمی و منصوص در فقه وجود دارد و آن زکات فطریه مهمان است. تعبیر فقها در این مسئله با محوریت نان خور باعث شد که روایات این بحث مورد بررسی قرار گیرد و نتایجی به دست آمد که گزارش آن برای پژوهشگران خالی از دقت نیست. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۵:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
شب عید فطر یکی از شب های برجسته و برتر است و در فضیلت و ثواب عبادت و احیای آن روایات بسیاری وارد شده، از جمله در روایت آمده آن شب کمتر از شب قدر نیست و برای آن چند عمل مستحب نقل شده است.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۴:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
هر کسی که پیش از رسیدن شب عید نانخور میزبان باشد (هر چند موقت) حتی میهمانی که پیش از شب عید آمده و نانخور او شده (یعنی می خواهد چند روز بماند)، زکات فطره او بر عهده میزبان می باشد اگر چه چیزی نخورد یا با غذای خودش افطار کند. ...