پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۱۸:۴۲Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مهندسان»

شیوا بیان   ۱۰ دقیقه پیش    
رئیس شورای شهر اردبیل گفت: دغدغه و مطالبات نخبگان و جامعه فنی استان در اجلاس روسای کمیسیونهای معماری و شهرسازی مطرح شد تا با جمع آوری پیشنهادات و راهکارهای تخصصی، بسیاری از چالش های معماری و شهرسازی کلانشهر اردبیل رفع شود.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی پنجره یک نیاز اساسی برای ورود نور و گرماست، اما شما همیشه هر دو را یکجا نمی خواهید. اکنون مهندسان دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی آمریکا نوع جدیدی از پنجره پویا ابداع کرده اند که می تواند بین سه حالت تغییر کند و نور و یا گرما را به طور انتخابی مسدود کند.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۰۱    
لپ تاپ های گیمینگ به دلیل داشتن پردازنده های مرکزی و گرافیکی قدرتمند و صفحه نمایش باکیفیت معمولا قیمت بالایی دارند و همین موضوع می تواند برای گیمرهای جوان دردسرساز باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
او که در جبهه های حق علیه باطل راه را برای سربازان در خطوط مقدم و آن سوی مرزها برای به عقب راندن دشمن هموار می کرد سال های بعد از جنگ را نیز به هموار کردن راه هایی برای آن هایی که از کمترین امکانات و زیرساخت ها برخوردار بودند گذراند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون انرژی، استاندارد مصالح و محیط زیست شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: رتبه بندی ساختمان ها براساس انرژی و مباحث زیست محیطی علاوه بر اینکه به اقتصاد ملی و خانواده کمک می کند منجر به برندسازی، اخلاق مدارانه در میان سازندگان و مهندسان می شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
گروه علمی: دانشمندان نوع جدیدی از پنجره های پویا را توسعه داده اند که می تواند بین سه حالت تغییر کند و نور یا گرما را به طور انتخابی مسدود کند.به گزارش ایسنا، پنجره ها یک نیاز اساسی برای ورود نور و گرما هستند، اما شما همیشه هر دو را همزمان نمی خواهید ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر در نشست تخصصی با مهندسان معماری و شهرسازی ضمن اشاره به اینکه احیای بافت تاریخی شهر در ششمین اجلاس رؤسای کمیسیون های شهرسازی کلانشهرها بررسی می شود، گفت: رونمایی از طرح تفصیلی شهر اردبیل از دیگر برنامه های این اجلاس است.
شانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس منطقه عملیاتی نفت شهر/ تنگ بیجار گفت: با تلاش مهندسان و متخصصان شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی تنگ بیجار با استفاده از ظرفیت و توان داخلی شرکت و بدون برون سپاری آغاز شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۵۱    
ایسنا/اردبیل با حضور نخبگان و مهندسان معماری و شهرسازی نظام مهندسی اردبیل پیش اجلاس ششمین گردهمایی روسای کمیسیونهای شهرسازی و معماری کلانشهر و مراکز استانها برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس شورای شهر اردبیل در نشست تخصصی با مهندسان معماری و شهرسازی با اشاره به اینکه رؤسای کمیسیونهای تخصصی شورای شهر پاسخگوی جامعه مهندسی است، گفت: اعضای نظام مهندسی در رفع چالش های شهری یاریگر شورای شهر باشند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
الصباح ، رائد العبیدی رئیس مهندسان شرکت نفت شمال عراق، اعلام کرد که این شرکت با هماهنگی وزارت نفت توانست مشکل ایجاد گذرگاه برای فروش نفت میدان نفتی القیاره را با انتقال نفت این میدان به گذرگاه های جنوبی توسط تانکر و قطار حل کند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۱:۱۰    
مهندسان یک دستگاه تبخیر خورشیدی ارزان قیمت و کارآمد ساخته اند که می تواند جایگزین سیستم های تصفیه زمان بر و پرهزینه فاضلاب شود.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو انجمن مهندسان معمار استان اصفهان گفت: با اجرا نشدن حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر تخریب ارتفاعِ غیرمجازِ مجتمع تجاری نیوشا در حریم بلافصل میدان نقش جهان اصفهان ، معارض یونسکو خواهیم شد، زیرا این تکرارِ تجربه تلخ ارگ جهان نماست ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: با تعمیرات پالایشگاه حمص سوریه می توان روزانه 100 هزار بشکه نفت ایران را به سوریه صادر کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
پس از اینکه سلماس در اردیبهشت 1309 براثر زلزله 7.2 ریشتری کامل تخریب شد، زیربنای شهر جدید در زمینی به مساحت یک میلیون مترمربع با نظر مهندسان آلمانی پایه گذاری شد. منبع: اخبارفوری
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۶:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
مهندسان سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) برای بیدار کردن ماه نشین و مریخ نورد Chandrayaan-3 از خواب زمستانی پس از دو هفته یخبندان قمری، دست به کار شدند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۴:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
پس از اینکه سلماس در اردیبهشت 1309 براثر زلزله 7.2 ریشتری کامل تخریب شد، زیربنای شهر جدید در زمینی به مساحت یک میلیون مترمربع با نظر مهندسان آلمانی پایه گذاری شد.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۱:۰۹    
بازار دستگاههای بسته بندی مملو از انواع دستگاههای مختلف در زمینه های گوناگون است که هر کدام میتوانند عملیات بسته بندی را برای محصولات متنوع انجام دهند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۸:۲۷    
مهندسان در کشور غنا از هوش مصنوعی برای مقابله با آفات و بیماری های گیاهی استفاده می کنند.
با همت و تلاش مهندسان و متخصصان شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی تنگ بیجار با استفاده از ظرفیت و توان داخلی شرکت و بدون برون سپاری آغاز گردید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
مهندسان سازمان فضایی هند(ISRO)تلاش ها برای بیدار کردن لندر و کاوشگر چاندرایان3 را پس از پایان یافتن شب در ماه (معادل دو هفته روی زمین) آغاز کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
دانشیار مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، از راه اندازی آزمایشگاه علم داده در علوم زمین در مؤسسه ژئوفیزیک خبر داد و گفت: این آزمایشگاه به منظور تأمین نیازهای استراتژیک کشور در این حوزه محاسباتی و مهم و با هدف مجتمع سازی داده های سیستم های سنسوری و غیر سنسوری برای پاسخ نیازهای مرتبط مهندسان و دانشمندان ...
وزارت نفت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۲:۵۲   + ۹۱ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: قرارداد ساخت این سازه 1400 تنی فاز 11 پارس جنوبی با شرکت های شل و توتال منعقد شده بود که آن را نیمه کاره رها کردند، اما پس از وقفه ای 20 ساله این پروژه به دست متخصصان و مهندسان ایرانی ظرف مدت دو سال تکمیل و آماده بهره برداری شده است.
وزارت نفت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۲:۵۲   + ۳۷ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: مهندسان و متخصصان ایرانی آمادگی دارند با همکاری متخصصان بورکینافاسو در این کشور آفریقایی افزون بر صدور خدمات فنی و مهندسی، پالایشگاه نفت بسازند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
حوادث رکنا: رئیس پلیس آبادان از دستگیری عامل سرقت از پالایشگاه این شهرستان خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۴۷    
میان تلی از خاک و موجی از گردوغبار و صداهای گوش خراش در عمق 18 متری زمین، مهندسان و کارگران سخت مشغول فعالیت هستند؛ آن ها با عزم جدی، دل زمین را برای عبور مترو می کاوند تا اصفهان شهری برای زندگی باقی بماند. اینجا خستگی معنا ندارد، چراکه دنیای دیگری درحال شکل گیری است.
مجله ماشین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۴۵    
عکس های جاسوسی نیسان آریا نیسمو در حال تست های قبل از عرضه توسط مهندسان نیسان، منتشر شد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۲    
به گزارش سیناپرس همدان، تیمی از مهندسان زیست پزشکی از دانشگاه براون یک سیستم تحویل دارو مبتنی بر هیدروژل را توسعه داده اند که محیط اسیدی تومور را متعادل می کند و فعالیت ضد سرطانی داروی شیمی درمانی را تا حد زیادی افزایش می دهد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۲:۴۳   + ۲۸ سایت دیگر  
رییس جمهور گفت: قطعا مهارت و کارایی بسیار بالای مهندسان ایرانی منشأ کارها و اقدامات بزرگ و ماندگاری در سریلانکا خواهد شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: مهندسان ساختمان10 تخلف پرتکرار دارند که تخلفات فنی،قصور در انجام وظیفه،تأیید غیرواقعی میزان عملیات،عدم مراقبت از مُهر و درخواست وجه مازاد از جمله این تخلفات است.
چرخان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۱۵   + ۹۳ سایت دیگر  
ریرا، کراس اوور ایرانی مبتنی بر پلتفرم پژو 2008 روزهای نهایی خود را پیش از ورود رسمی به بازار پشت سر میگذارد. در تازه ترین اظهارات مسئولین ایران خودرو، مهدی رادمنش، با بیان این که محصول ری را با توان مهندسان کشور به ثمر نشسته است، اظهار کرد: این محصول دارای موتور EF7P TC است که یک موتور 1 ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۴۰    
در خبر امروز، می خواهیم علاوه بر معرفی یکی از انواع برجسته مقاطع فولادی، بهترین کارخانه تولیدی در این زمینه را به شما معرفی کنیم. میلگرد، یک عنصر مهم در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود که از تاثیر قیمت آن بر مسکن هم نمی توان چشم پوشی کرد ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۴   + ۴۴ سایت دیگر  
جلیل هاشمی مدیرعامل شرکت اتوبوس سازی اسنا (زیر مجموعه گروه بهمن) می گوید: زائران حرم رضوی شایسته بهترین ها هستند؛ ما نیز مدرن ترین اتوبوس شهری روز ایران که ماحصل زحمات کارگران و مهندسان کشورمان است را در شهر مقدس مشهد آزمایش کردیم و نظرات مدیران اتوبوسرانی مشهد، رانندگان، مسافران را جویا شدیم. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
در سال های اخیر، مهندسان نقش تازه ای از توانایی های منحصر به فرد مولکول های DNA یافته اند و آنها را به عنوان پایه ای برای کامپیوترهای بیولوژیکی به کار می برند. با گذشت سی سال از ارائه اولین نمونه های ابتدایی، بیشتر کامپیوترهای DNA برای پردازش چند الگوریتم ساده، به مشکل برمی خورند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر راه طی نامه ای به رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تعرفه اصلاح شده خدمات مهندسی ساختمان در بخش های طراحی و نظارت را برای اجرا ابلاغ کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۸:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس می گوید: اکنون موج مهاجرت پزشکان و پرستاران، مهندسان و حقوقدانان را داریم. همچنین اقداماتی در برنامه هفتم انجام می شود که این موضوع را تقویت می کند ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۱۵    
اخراج اساتید چه 100 نفر چه 50 نفر، بسیار نامناسب است سکوت وزیر علوم و عدم دفاع وی از استادان دانشگاه ها قابل پذیرش نیست خیلی از تصمیمات اوضاع را بدتر، آسیب ها را بیشتر و مردم و نخبگان را ناامیدتر می کند ...
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
لندن – ایران پرس: اسلام شناسان، مهندسان رایانه و الکترونیک، کشیشان، متخصان الهیات و کارشناسان سیاسی، در نشستی در لندن دیدگاه های خود را درباره ابعاد استفاده از هوش مصنوعی و تاثیر ان بر زندگی اجتماعی تبیین کردند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
محققان و مهندسان چینی، موفق به آزمایش فراساحلی دستگاه بومی تولید برق از انرژی گرمایی اقیانوس ها شدند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
برای قرن ها، دی اکسی ریبونوکلئیک اسید (DNA) به عنوان نوعی دستورالعمل برای زندگی عمل می کرده است که نه تنها الگوهایی را برای مجموعه وسیعی از ساختارهای شیمیایی، بلکه ابزاری برای مدیریت تولید آنها ارائه می کند. ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۹:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس نظام مهندسی ساختمان ایلام بیان داشت : به صورت کامل از خدمات مهندسان صاحب صلاحیت در پروژه های اقدام مسکن ملی استفاده شود و تمامی خدمات مهندسی مورد نیاز این پروژه ها از کانال سازمان نظام مهندسی ساختمان ایلام انجام گیرد.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۸:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
اخیرا خبر و تصاویری از اولین خودروی سوپراسپرت ساخت افغانستان، به شدت در فضای مجازی به خصوص در خبرگزاری های ایران در حال دست به دست شدن است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۹:۵۳    
مهندسان، طراحان دنیای فناوری محور امروز و عوامل کلیدی در توسعه و پیشرفت جهان هستند، بر همین مبنا پانزدهمین روز از ماه سپتامبر هر سال به احترام آن ها روز جهانی مهندس نام گذاری شده است.
خارگ نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۳:۱۷    
صالح رحیمی فرماندار بوشهر، روز چهارشنبه 22 شهریور در بازدید اصحاب رسانه از شرکت ان جی ال خارگ اظهار داشت: اعتبار پروژه های امسال شهرستان بوشهر نزدیک به 20 هزار میلیارد تومان است که در هفته دولت تعدادی از آن ها افتتاح یا کلنگ زنی شد ...
برترین ها / زومیت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۲:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
اکثر مهندسان تسلا به حدی از طراحی سایبرتراک تنفر داشتند که به صورت مخفیانه نمونه ی دیگری از این خودرو را طراحی کردند.
زومیت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۲:۵۳    
میکس فولد 3، هرچه در بحث طراحی و ارگونومی مهارت مهندسان شیائومی را به رخ می کشد، در بحث نرم افزار عرصه را به تاشدنی سامسونگ می بازد. تبلیغات چه کسی فکرش را می کرد دنیای گوشی های تاشدنی در عرض پنج سال اینقدر پرجمعیت و متنوع شود؟ ...
اتحاد خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
اتحاد خبر -سعیده دشتی: فرماندار بوشهر روز چهارشنبه در شورای اداری بخش خارگ شهرستان بوشهر اظهار کرد: این شهرستان در هفته دولت سال جاری صدها طرح ریز و درشت را با اعتبار 200 هزار میلیارد ریال افتتاح و عملیاتی کرد ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
طبق گزارش اویل پرایس، همکاری متعدد نفتی ایران با دولت ونزوئلا موجب شد که صنعت نفت این کشور از رکود خارج شده و تحریم های آمریکا شکست بخورد و نفوذ ایران، هژمونی ایالات متحده در کارائیب را به چالش بکشد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مهندسان سازه به خوبی می دانند که یک سازه مقاوم، به مصالح باکیفیت نیاز دارد. در صنعت سازه مثل ساخت ساختمان و برج، احداث راه آهن، ساخت پُل و مثال هایی دیگر، بتن یکی از مهم ترین مصالح است.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
زینب مرزوقی، خبرنگار فرهیختگان به دامغان رفته و با برخی خانواده های جان باختگان و برخی مهندسان معدن طزره گفت وگو کرده است: کارفرماها بیمه را به شکلی رد نمی کنند که سختی کار به معدنکار تعلق بگیرد همین مالیات، یک کارگر معدن برای چه چیزی مالیات می دهد؟ پول خون مان را ما مالیات می دهیم؟ ...