جمعه ۳۱ شهریورساعت ۲۱:۰۴Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب شهری»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان از شناسایی 628 فقره انشعاب غیرمجاز آب شهری و روستایی در این استان طی 6 ماه اول سال جاری خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۹:۱۹    
شهردار کرمان گفت: بخش بزرگ و قابل توجهی از شبکه آب خام شهر کرمان، در سال جاری تکمیل خواهد شد و امیدواریم با استفاده از یک شبکه آب خام پیوسته، بتوانیم کیفیت آب شهری را مدیریت کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۹:۱۶    
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: با ساخت مخازن جدید آب شهری در استان، 26 هزار مترمکعب به مجموع ظرفیت مخازن استان افزوده می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: از ابتدای سال جاری 551 فقره حوادث مرتبط با شبکه آب شهری ثبت و مرتفع شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در حدود 300 فقره کاهش داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: 318 هزار و 365 آزمون کلرسنجی از ابتدای امسال تاکنون از منابع آب شهری و روستایی لرستان انجام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: طی چهار ماهه گذشته 6500 انشعاب غیر مجاز شهری و روستایی توسط گشت های رصد و پایش شرکت آب و فاضلاب استان شناسایی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: 11 باب مخزن ذخیره آب شهری به حجم 26 هزار متر مکعب در این استان در دست ساخت است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
پاریس میزبان بزرگ ترین سیستم سرمایش اروپا است؛ این سامانه افزایش 50 درصدی کارآمدی انرژی و کاهش 65 درصدی مصرف آب شهری را در صورت پیاده سازی در سراسر پایتخت فرانسه به همراه خواهد داشت. مدیران شهر در نظر دارند به منظور کمک به خنک سازی هرچه بیشتر سازه های مورد استفاده در المپیک 2024، آن را توسعه دهند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۴:۰۴   + ۲۷ سایت دیگر  
مشاور وزیر نیرو و سرپرست مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری با اشاره به اهمیت و جایگاه نگرش زیست محیطی در پیشبرد طرح ها و پروژه های صنعت آب کشور، گفت: هم اکنون طرحی در وزارت نیرو وجود ندارد که مجوزهای زیست محیطی را کسب نکرده باشد و برخی از طرح ها به منظور دریافت تائیدیه های زیست محیطی نیمه فعال باقی ...
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۲:۰۴    
در حال حاضر به دلیل کیفیت نه چندان مناسب آب شهری در ایران، خانواده های زیادی به خرید دستگاه تصفیه آب روی آورده اند. در حال حاضر TDS یا سختی آب در بسیاری از محله های تهران و به خصوص در شهرستان های ایران تا حد زیادی بالا است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۹:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان کرمان گفت: 110 طرح آب شهری و روستایی این استان طی هفته دولت به بهره برداری می رسد که این پروژه ها خدمات حوزه آب شرب و بهداشتی جمعیت یک میلیون و 71 هزار و 877 نفر از مردم را تامین می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۳:۴۰    
شهروند خبرنگار ما از هدر رفت آب شهری در رشت گلایه کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۴:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل آبفای خوزستان گفت: در راستای تأمین کمی و کیفی آب شرب شهرهای استان، شرکت آبفا خوزستان همزمان با هفته دولت 60 پروژه عمرانی را در بخش آب با ارزش ریالی پنج هزار و 552 میلیارد ریال در 162 روستا و 14 شهرستان به بهره برداری می رساند.
موج   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۵:۰۵    
سخنگوی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه مصرف سرانه آب شهری در کشور 230 لیتر برای هر نفر در شبانه روز است، گفت: تلاش می شود با اقدام های مختلف این میزان کاهش یابد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: شبکه آب روستایی و شهری در سه ماه نخست سال جاری، یازده کیلومتر توسعه یافته است.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۰:۲۹    
جام جم آنلاین آذربایجان شرقی: غلامرضا باقری دیزج در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به ضرورت استفاده از آب در واحدهای عملیاتی پالایش نفت تبریز با توجه به فرآیندهای بکار گرفته شده در پالایش نفت خام و تولید فرآورده های نفتی گفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۲:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
چندی پیش ترکیدگی لوله آب شهری و نشتی آب بخشی از ساباط قدیمی میدان خان بافق را تخریب کرد و باعث خسارت شد.
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۲۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
حمیدرضا نامداری روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این انشعاب ها مربوط به باغ ویلاها و سایر مکان ها بود که به صورت غیرمجاز به شبکه آب شهری و روستایی متصل شده بود. ...
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۳:۲۳    
انتخاب و خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی برای حذف آلودگی های آب و افزایش کیفیت آب آشامیدنی به ما کمک فراوانی می کند. به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران ؛ انتخاب و خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی برای حذف آلودگی های آب و افزایش کیفیت آب آشامیدنی به ما کمک فراوانی می کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۶:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
مشگین شهر- امام جمعه مشگین شهر گفت: شبکه های پوسیده توزیع آب شرب و تصفیه خانه این شهرستان در کوتاهترین زمان ممکن برای تامین آب شرب پایدار اصلاح شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۲:۳۶    
پیام شما شهروندان عزیز در مورد هدر رفت آب شهری به مدت یک هفته در منطقه آزادشهر و جهادگران شهرستان بندرعباس، توسط خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان پیگیری شد.
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۳:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
حمیدرضا نامداری مدیرعامل آبفای البرز گفت: یکی از چالش های رودروی مجموعه ی آبفا ، بهره برداری از شبکه آب شهری و روستایی بصورت غیرمجاز توسط واحدهای مسکونی و مسکونی غیر دائم (باغ ویلاهای روستایی) است، بر همین اساس یکی از برنامه های جدی آبفا مقابله با این پدیده غیرقانونی است. ...
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با اشاره به کسری 300 لیتر آب بر ثانیه در شهر سبزوار اعلام کرد: این کمبود با هوشمند سازی شبکه توزیع آب مدیریت می شود. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۲:۳۲    
آب، منبعی بسیار ارزشمند است که برای زندگی ما بسیار حیاتی است. در برخی مناطق، دسترسی به آب آشامیدنی برای مصارف روزمره مشکل است. حفر چاه آب، یک راه حل پایدار برای تأمین منابع آب در مناطقی است که به آب شهری دسترسی ندارند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۲۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
به دنبال قطعی آب شهر دیواندره که از دیروز به دلیل افزایش کدورت آن اتفاق افتاد، شامگاه امروز تعدادی از شهروندان دیواندره ای در جلو فرمانداری و اداره آبفا این شهرستان تجمع کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۹:۰۱    
هدررفت آب شهری به مدت یک هفته ساکنان منطقه آزادشهر و جهادگران شهرستان بندرعباس را گلایه مند کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۶:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - یک محقق ایرانی برای نخستین بار در کشور موفق به ارائه طرحی درخصوص هوشمندسازی شبکه های آب شهری به منظور تشخیص و دسته بندی به هنگام شرایط غیرعادی پارامترهای کیفی ، با هدف ارزیابی مناسب تر سیستم های توزیع آب جهت پایش آلودگی در شبکه ها و به حداقل رساندن تأثیرات اقتصادی این نقصان ها شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۰:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل آبفای خراسان رضوی گفت: هفت پروژه تأمین آب در شهرها و روستاهای این استان آماده بهره برداری در هفته دولت شد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۴:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: مشکل کم آبی 11 هزار و 500مشترک در شهرستان های خواف و گناباد برطرف شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
میزان دریافت آب بیمارستان اصلی شهر زاهدان از شبکه شهری به نسبت سال قبل 35 درصد کاهش یافته است.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، جلال علمدار گفت: با توجه به لزوم توزیع آب و جلوگیری از هدر رفت آب در شبکه های قدیمی، توسعه و اصلاح شبکه آب شهری و روستایی در اولویت کاری قرار دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۰۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
تصفیه آب های ژرف شماره 3 سیستان و بلوچستان با استفاده از فناوری ترکیبی اسمز معکوس و الکترودیالیز از دستاوردهای یکی از شرکت های دانش بنیان است که توانسته با تصفیه 95 درصدی آب، بخشی از نیازهای آبی سیستان و بلوچستان را در شرایط بحران آبی کنونی تامین کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۲:۱۵    
به استناد گزارش مدیرعامل آبفای استان همدان مصرف آب شهری در روز های اخیر در شهر همدان به بالاترین میزان مصرف در سال های اخیر رسید و رکورد مصرف شکسته شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۱:۱۵    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی شرکت Next Home در آمریکا موفق به ساخت آسفالتی شده است که قابلیت نفوذ 4000 لیتر آب را داراست. به گزارش تین نیوز، نفوذ آب به زمین در نقطۀ بارش و هدایت به سمت سفرهای آب زیر زمینی ، علاوه بر جلوگیری از تبخیر آب و فرئنشست های زمین ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۶:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب ، برق و تاسیسات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: میزان احداث شبکه آب شهری و روستایی در قشم 18 درصد افزایش یافته است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۰:۲۲    
حرف از دوربین که باشد، کسی لام تا کام حرف نمی زند. تصمیم گرفتند ساکت باشند تا آبرویشان نرود. بیشترین واهمه را زنان از شوهرانشان دارند. حرف زدن از بی آبی، فقر یا این در و آن در زدن و رو انداختن به همسایه ها برای استحمام، برایشان حکم آبروریزی دارد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۰۷:۴۸    
نماینده مردم اهواز،باوی،حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلویزیونی با شبکه دو صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ضمن انتقاد از بی آبی ملاشیه و فرسودگی شبکه آب شهری خوزستان، اتمام پروژه آب غدیر را ضروری دانست.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۹:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل آبفای اصفهان از اجرای یکصد هزار متر لوله گذاری آب و فاضلاب در این استان در سه ماه ابتدای سالجاری خبر داد. اصفهان بهادری- راه مردم آنلاین-روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب(آبفا) روز چهارشنبه به نقل از حسین اکبریان اعلام کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۲۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
فردیس- سرپرست بخشداری مشکین دشت گفت: با نماینده مالکین چاه آب کشاورزان توافق شد که چاه های قابل شرب به شبکه آب شهری متصل شود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۹:۳۲   + ۲۱ سایت دیگر  
بنابر اعلام وزیر نیرو، اعتبارات طرح های آبرسانی شهری رشد چشمگیری داشته اند، رشد اعتبارات در تأمین آب شهری به این معناست که دولت و مجلس در این طرح ها مصمم است. این اعتبارات از صندوق توسعه ملی به طرح های اضطراری اختصاص داده شده که یکی پس از دیگری به بهره برداری می رسد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۵:۵۱    
ایران در صدر کشورهای تامین کننده آب شهری و روستایی در سطح جهان قرار دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۵:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان: طرح رینگ آب شهری از طرح های بسیار مهم شهر یزد به شمار می آید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۱:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
ناسا اعلام کرده که در بازیافت عرق و ادرار فضانوردان برای تامین آب مورد نیاز، به موفقیت 98 درصدی رسیده است.
کاشف اسرار   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
کاشف اسرار – مدیر عامل آبفا گیلان با بیان این که در طرح محرومیت زدایی بعد از سیستان، گیلان دومین استانی است که بیشترین اعتبار را در این راستا دریافت کرده، اظهار کرد: درصد تحت پوشش آب شهری 99.96 درصد و در بخش روستایی این شاخص 83.66 است. ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۱۵:۰۰    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام بیان داشت : حفر و تجهیز 16 حلقه چاه در شهرهای ایلام، لومار، آسمان آباد، شهرک توحید، آبدانان و شهرستان دهلران جهت افزایش ظرفیت تامین آب شهری و روستایی صورت می گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۶:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/تهران مدیرعامل آبفای جنوب شرق استان تهران با تأکید بر صرفه جویی آب از نبود برنامه از پیش تعیین شده برای قطع آب در شهرهای جنوب شرق استان تهران خبر داد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۷:۵۵   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه آب تهران مشکل آلودگی زیست محیطی ندارد، گفت: جاری شدن سیلاب و ریزش بخشی از رودخانه کرج دلیل قطعی آب و افت فشار در برخی مناطق بوده است.