جمعه ۱۹ خردادساعت ۰۱:۳۴Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فضای سبز»

ایمنا   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با بیان اینکه عصر امروز (پنجشنبه) تعداد 10 دستک درختان در سطح این کلانشهر سقوط کرد، گفت: شکستگی دستک ها بیشتر ناشی از صدمات خشکسالی و آفت زدگی است و نیروهای این سازمان تا زمان کاهش وزش باد در حالت آماده باش هستند.
ایمنا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از راه اندازی اسکله قایقرانی مجموعه تاریخی و تفریحی ائل گولی خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد از سهم 19 مترمربعی شهروندان این شهر از سرانه فضای سبز خبرداد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۸:۵۵    
وضعیت فضای سبز یاسوج از حالت بحرانی چندین درجه خارج شده و تقریبا بدترین و زشت ترین رنگ و رو را طی دهه های اخیر به خود گرفته است. چمن های خشک شده در بلوارهای زشت و نازیبا حکایت تلخ فضای سبز شهر یاسوج بوده و این گونه که معلوم است هیچ دستگاه نظارتی به این موضوع ورود نکرده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۱:۴۶    
احسان شریفی شهردار منطقه 5: طرح تفصیلی مزیتی که دارد هیچ کدام از پهنه های فضای سبز که به پهنه جی معروف هست در طرح تفصیلی نه تنها مساحتش کم نشده که افزایش پیدا کرده به این ترتیب سرانه فضای سبز محله حصارک افزایش پیدا می کند.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۴۲    
مرصاد نیوز: تخریب سازه ها و حصارهای دور محوطه باستانی پارک شهر هرسین در حالی انجام میشود که این پروژه به استناد اقدامات صورت گرفته در این محل یک پرژه با پشتوانه فکری و زمانبر بوده و این محوطه با رشد فضای سبز در نظر گرفته شده درآن در حال تثبیت شدن می باشد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۴۲    
به گزارش جام جم آنلاین تهران،علیرضا صادقی شهردار فیروزکوه از تداوم اقدامات در حوزه فضای سبز و زیباسازی شهری خبر داد و گفت: تعویض وسایل بازی پارک ها انجام شده و نورپردازی المان های شهری و چندین پروژه در حوزه زیباسازی در سطح شهر فیروزکوه در حال اجرا است. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از اجرای بهسازی ورودی کرج در محدوده پل فردیس خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۵:۲۲    
شهردار آران وبیدگل از برگزاری دومین همایش روز جهانی مبارزه با بیابان زایی با رویکرد علمی و پژوهشی خبر داد و گفت: این همایش با هدف توسعه فضای سبز شهری توسط شهرداری آران وبیدگل در پارک جنگلی کویری پروفسور کردوانی برگزار خواهد شد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم دارای 28 غرفه در سطح بوستان ها بوده که 6 مورد به طور کامل جمع آوری شده است. وی با اشاره به علت جمع آوری برخی از غرفه ها افزود: تعدد غرفه ها و قرار گرفتن آن ها در شبکه معابر و تداخل با دیگر غرفه ها ازجمله علت تعطیلی 6 مورد از غرفه ها بود. ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
شب گذشته و در یکی از بوستان های شهر اراک کودکی به علت سقوط مجسمه مقابل چشمان مادرش فوت کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ارومیه گفت: سرانه فضای سبز اکولوژیکی این شهر با احداث و توسعه فضاهای سبز جدید به 11.7 مترمربع به ازای هر شهروند رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد- معاون دانشجویی دانشگاه لرستان از آغاز پروژه گسترش درخت کاری و ارتقای فضای سبز در سراهای دانشجویی سایت مرکزی این دانشگاه خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
در پی حادثه فوت یک نوجوان در پارک شهدای گمنام(پارک شهرک قدس انتهای هپکو) شهر اراک به علت سقوط مجسمه، شهردار اراک رئیس سازمان ها پارک ها و فضای سبز شهری را برکنار کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بوشهر گفت: از اسفندسال گذشته مرحله نخست طرح پلاک کوبی و شناسنامه دار کردن الکترونیکی 10 هزار اصله درخت در شهر بوشهر به اجرا درآمد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۹:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
استاندار قم با بیان اینکه حق نداریم از آب شرب و سرشاخه ها برای فضای سبز استفاده کنیم، گفت: آب شربی که با این شکل و سختی به دست می رسد نباید در این مسیر استفاده شود و اگر شهرداری در این راستا ملاحظاتی دارد باید مسیر خود را اصلاح کند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با بازگشایی اراضی پادگان، عرصه های بسیار خوبی در اختیار مردم قرار گرفته است؛ البته در این زمینه از برنامه زمان بندی عقب هستیم ولی 25 هکتار از اراضی فضای سبز آماده بهره برداری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بوشهر گفت: از اسفندسال گذشته مرحله نخست طرح پلاک کوبی و شناسنامه دار کردن الکترونیکی 10 هزار اصله درخت در شهر بوشهر به اجرا درآمد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار دهاقان گفت: پروژه فاضلاب مسکن مهر طی چهار ماه آینده به پایان خواهد رسید، با اجرای این طرح پنج هزار نفر از ساکنان مسکن مهر از معضل فاضلاب نجات پیدا می کنند و آب پساب فاضلاب در بخش فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان از برگزاری نخستین جشنواره عکاسی بهارانه از فضای سبز شهر اصفهان خبر داد و گفت: این جشنواره ویژه دانش آموزان، دانشجویان و عموم شهروندان است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی شهردار مشهد گفت: غیر از بحرانی بودن وضعیت آب شرب، در تامین آب برای فضای سبز نیز مشکل داریم؛ بنابراین حال شهر ما در حوزه محیط زیست خوب نیست.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری دزفول گفت: سه هزار درخت کهنِ مثمر و بومی که عمر برخی از آنها تا 90 سال می رسد در دزفول شناسایی و پلاک کوبی شد. ...
شهر بیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منطقه چهار شهرداری قم، میزان سرانه فضای سبز این منطقه شهری به ازای هر شهروند را 34 مترمربع عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 112 بوستان با بیش از 6 میلیون مترمربع فضای سبز در سطح منطقه وجود دارد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۸:۳۷   + ۳۳ سایت دیگر  
در پی حادثه تلخ فوت کودک 11 ساله در یکی از پارک های شهر اراک به دلیل سقوط مجسمه، شهردار اراک رئیس سازمان ها پارک ها و فضای سبز شهری را برکنار کرد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۳:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بازار ردنا ( ادیان نیوز )، در دنیایی که پر از تغییرات زیست محیطی و توسعه پایدار است، حفظ و احیاء منابع طبیعی و ایجاد محیطی سالم و سبز از اهمیت بالایی برخوردار است. ازجمله روش هایی که برای حفظ و افزایش سرسبزی محیط زیست موردتوجه قرار می گیرد، خرید و کاشت نهال ها است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۰۷    
شهروند خبرنگار ما با ارسال فیلم و تصاویر از قطع درختان کاج در فضای سبز ضلع شمالی آزادراه تهران کرج خبر داد.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۲:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
شهردار منطقه 19 گفت: پس از اعلام پایان مراسم 14 خرداد با حضور 250 نیروی خدمات شهری و فضای سبز این منطقه همراه با تجهیزات و ادوات شریان های اصلی، معابر پیرامونی و منتهی به حرم مطهر امام (ره) رفت و روب و پاکسازی شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۷:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز کمپین تبلیغاتی 60 سال پایداری که مروری مصور بر وقایع انقلاب اسلامی ایران از خرداد 1342 تا خرداد 1402 دارد، در قالب اکران حدود 170 سازه تبلیغاتی در سطح شهر توسط معاونت زیباسازی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در حال اجراست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شهرکرد گفت: زوائد فیزیکی متصل به پایه های برق بلوار 17 شهریور جمع آوری و المان های جدید در محل نصب شدند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۴:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: درختان پرخطر به دلیل پیشگیری از بروز حوادث جانی و مالی برای شهروندان در سطح مناطق پانزده گانه این کلان شهر قطع شده است.
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مهندس حمیدرضا نامداری مدیرعامل آبفای البرز با اعلام این مطلب گفت: با بررسی و برآورد انجام شده حدود 570 لیتر برثانیه مصرف آب شهرداری های استان در ابیاری فضاهای سبز شهری است که این میزان آب برای فضای سبز موجب اختلال درشبکه توزیع آب شهری بخصوص در فصول گرم سال و پیک مصرف می شود. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
طبق سرشماری رسمی که در سال 1382 از سوی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران صورت گرفته و نتایج آن اعلام شده، در آن سال در کل خیابان ولی عصر(عج) 8948 اصله درخت چنار وجود داشت.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
جزایر جمیرا یک منطقه مسکونی در دبی، امارات است که توسط نخیل پراپرتیز، یک شرکت توسعه املاک مستقر در دبی ساخته شده است
هورگان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۲:۳۱    
12 هزار گلدان گل فصلی در خیابان ها و میادین اصلی شهر توسط شهرداری نی ریز کاشته شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نداشتن تفاهم میان مدیریت شهری شهرجدید مهستان و شرکت عمران آن منطقه موجب شده تا ارائه خدمات به شهروندان با چالش جدی مواجه شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
شهردار منطقه 15 گفت: 350 هزار متر مربعی از حرم مطهر امام (ره) با اجرای تمهیدات فضای سبز شامل کند و کوب زیردرختان، علف زنی، هرس پاجوش های درختان، هرس شاخه های مزاحم و هرس شاخه های خشک آماده مراسم ارتحال شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در این بسته خبری از تمهیدات شهرداری تهران برای مراسم سی وچهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) تا توسعه 50 هکتاری فضای سبز در تفرجگاه عینالی تبریز و پلمب 76 واحد صنفی آلاینده محیط زیست در مشهد را بخوانید.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۶:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار چوار گفت : احداث بلوار در جاده اصلی 3 روستای گله جار، گلزار و هرکبود گلزار و هم چنین ایجاد فضای سبز و تامین روشنایی توسط پیمانکار و با نظارت راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و شهرستان چوار انجام خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مسئول روابط عمومی و امور بین الملل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: بچه مارهای پیتون بوستان شهید چمران سر از تخم در آوردند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
جمعی از علاقه مندان به محیط زیست و فضای سبز در پویش و برنامه پیاده روی و پاکسازی فیلتر سیگار در باغ ارم شیراز حضور یافتند، این برنامه همراه با برگزاری نمایشگاه عکس با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه شیراز و اداره کل حفاظت محیط زیست فارس برگزار شد. ...
می متالز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۳۲    
می متالز - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اعلام این خبر گفت: پروژه های درختکاری مجتمع مس در حاشیه ی بزرگراه شهدای مس از طرح های نمونه است که می توان آن را به عنوان یک الگوی توسعه فضای سبز در سراسر کشور معرفی کرد.
عصر شرق   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۰    
فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه تامین آب وظیفه اصلی آبفای شهر دماوند است، گفت: شهرداری ها از آبیاری فضای سبز با آب شرب خودداری کنند
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
نصر: سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از تداوم اجرای طرح هرس فرم دهی درختان سرو خمره ای در سطح شهر تبریز خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
شهردار ورزنه گفت: به منظور کنترل و حفظ منابع آب، کاشت گونه های مقاوم در مقابل کم آبی در فضای سبز و اجرای طرح نوین آبیاری در دستور کار است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: 1500 واحد مسکونی در شهرک جوانان احداث و منطقه 48 هکتاری این شهر بر اساس طرح تفصیلی به فضای سبز تبدیل می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۰۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
شهردار کرمانشاه گفت: یکی از اهداف شهرداری توسعه فضای سبز و گسترش پارک ها و تفرجگاه های محلی است، در این راستا در شهرک شهرداری یک پارک افتتاح شد که در آینده توسعه پیدا خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۲:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
شهردار تبریز از توسعه 50 هکتاری فضای سبز در تفرجگاه عینالی خبر داد و گفت: با این اقدام پهنه گردشگری تبریز بیش از پیش توسعه پیدا می کند.
شهر بیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منطقه سه شهرداری قم گفت: 63 بوستان و بیش از 4 میلیون مترمربع فضای سبز در این منطقه شهری وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شهرکرد گفت: برای رفاه حال شهروندان 3 میلیارد ریال مبلمان شهری در شهر نصب شد.
شهر بیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر منطقه یک شهرداری قم از جداسازی سیستم آب رسانی فضای سبز به مساحت چهار هکتار با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال در سطح بوستان های سطح منطقه خبر داد.