یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۴:۱۷Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت هوایی»

جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۱:۵۳    
مجلس شورای وزیران عربستان از اداره کل هوانوردی این کشور خواست تا بسته ای از تخفیف های ویژه را روی هزینه ها اعمال کند تا صنعت هواپیمایی این کشور در سطح بین الملل رقابت پذیر شود.
رادیو ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، مریم بانو فطرتی تهیه کننده برنامه ایران امروز چهارشنبه ها به نقش کلیدی فناوری های فضایی در اقتدار، اقتصاد و اشتغال اشاره کرد گفت: در اهمیت بالای صنعت هوایی تردیدی وجود ندارد و این حوزه، به عنوان صنعتی اقتدار و اقتصاد آفرین شناخته می شود ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۴۵   + ۴۴ سایت دیگر  
امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح درباره برخی گمانه زنی ها و اخبار پیرامون خرید جنگنده سوخو 35 از روسیه و احتمال ورود آن به کشور در آینده نزدیک، عنوان کرد: ما خودمان تولیدکننده هستیم و در بخش صنعت هوایی در حوزه جنگنده ها، هواپیمای ترابری ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
هم زمان با شناسایی نیاز صنعت هوایی به 550 فروند هواپیما، دولت در گام دومِ توسعه ناوگان که در سال گذشته با خرید 50 فروند هواپیما عملیاتی شد، هواپیماهای جدیدی را خریداری کرده است که با اعلام وزیر راه تا چند روز دیگر وارد کشور می شود.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
شفقنا- شرق نوشت: ایران سال هاست در برنامه های توسعه ای نوشته دولتمردان، به قدرت اول اقتصاد منطقه تبدیل شده و هاب ترانزیت و صنعت هوایی و کریدورهای تجاری است؛ اما در واقعیت، بر اساس اعلام بانک جهانی، جزء 10 کشور با بیشترین نرخ تورم جهان است. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۲:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
عمر متوسط 175 هواپیمای فعال ایران حدود 20 سال است؛ درحالی که عمر متوسط هواپیما های قطر پنج سال، امارات 9 سال و ترکیه 10 سال است اگر صنعت هوایی ایران بخواهد نوسازی شود، نیاز به خرید دست کم 375 هواپیمای نو یا دست دوم با طول عمر زیر پنج سال دارد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۳:۰۳    
صنعت هوایی ایران در شرایط دشواری قرار دارد. از سویی قیمت پروازهای داخلی سرکوب می شوند و همین مساله توان مالی ایرلاین ها را به شدت تضعیف کرده به گونه ای که نه تنها توان خرید هواپیمای نو که توان مالی لازم برای تعمیر و نگهداری هواپیماهای موجود را ندارند.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
نصر: شرکت هواپیمایی رهام با توجه به اتمام مراحل خرید دو فروند هواپیمای خود در نظر دارد تا به زودی فعالیت خود را در صنعت هوایی کشور آغاز نماید.
سلام نو / صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
محمد محمدی بخش، رییس سازمان هواپیمایی گفت: قول می دهم خودم اولین مسافر اولین پرواز هواپیمای بومی باشم .مردم مطئمن باشند که هواپیمای بومی آبروی ما خواهد بود.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
حضور علی عشاقی آغبلاغ همزمان در 3 پست مدیریتی شرکت هواپیمایی رقیب باعث شگفتی اهالی این صنعت شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیته حمل و نقل هوایی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشستی با حضور مسئولان حوزه صنعت هوایی کشور چالش های این صنعت و احکام مورد نیاز در برنامه مورد بررسی قرار گرفته و برای نرخ بلیط هواپیما نیز در جلسه آینده تصمیم گیری خواهد شد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۹:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
بلیت هواپیما گیر نمی آید ؛ این جمله را بارها و بارها از زبان مسافران صنعت هوایی می شنوید. اپراتور باجه یکی از شرکت های هوایی در فرودگاه مهرآباد، می گوید که بسیاری از مسافران از سر ناچاری به فرودگاه می آیند و ساعت ها معطل می شوند تا بتوانند بلیت های کنسل شده را خریداری کنند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۴:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
مسوولان صنعت هوایی معتقد هستند که کاهش عمدی بلیت هواپیما از سوی ایرلاین ها واقعیت ندارد و ایرلاین ها حاضر نیستند تا از عمد هواپیماها را زمین گیر کنند تا به خواسته خود برسند. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۰:۵۳   + ۲۸ سایت دیگر  
با وجود اظهاراتی مبنی بر افزایش قیمت بلیت هواپیما و کمیاب شدن آن، مسئولان صنعت هوایی معتقدند کاهش عمدی پروازها از سوی ایرلاین ها واقعیت ندارد، زیرا شرکت ها از فروش بلیت سود می کنند؛ هرچند مشکلاتی نظیر زمین گیر بودن برخی هواپیماها می تواند عاملی برای کمبود بلیت باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۰:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
حرمت الله رفیعی با انتقاد از پیشنهاد افزایش 100 درصدی بلیت هواپیما گفت: چرا برای استفاده 5 درصد از صنعت هوایی 95 درصد باید از جیبشان یارانه سوخت بدهند.
اقتصادگردان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۸:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: نباید این نگاه وجود داشته باشد که صنعت هوایی لاکچری بوده در حالی که دسترسی آسان به این صنعت حق همه افراد بوده و می تواند زمینه توسعه کشور را فراهم کند اما باید به این نکته نیز توجه داشت که صنعت هوایی هم در جبهه تحریم ها و هم در جبهه کاهش ارزش پول ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
در یک شرایط عادی، ورود صندوق ذخیره فرهنگیان به صنعت هوایی را می توانستیم اتفاقی نیک و گامی مثبت در جهت توسعه خطوط هواپیمایی کشور تلقی کنیم، اما این اتفاق در حالی که عرصه فعالیت برای دیگر شرکت های هواپیمایی دولتی و غیردولتی هر روز سخت تر می شود، کمی تعجب برانگیز است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۳:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بعد از توافق برجام در سال 2015 میلادی و برداشته شدن تحریم های اقتصادی، شرکت هواپیمایی ایران ایر قرارداد خرید و تهیه 200 فروند هواپیما را با برخی هواپیماسازهای جهان همچون بوئینگ آمریکا ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی از آمادگی دستگاه های خدمت رسان و انتظامی مستقر در فرودگاه ها برای اعزام رائران حج تمتع سال 1402 خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۳:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری معتقد است در شرایطی که وضعیت صنعت هوایی ایران از تحریم فراتر رفته و جنگ نابرابر است که تحریم کنندگان می گویند اگر بتوانند اجازه واردات یک پیچ را هم به ایران نمی دهند، لازم است که به ساخت هواپیما به عنوان استراتژی بلندمدت فکر کنیم.
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۲۲:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
طبق گزارش جدید مؤسسه سیاست استراتژیک استرالیا (ASPI)، ایران در میان 10 ابرقدرت برتر علم و فناوری قرار دارد و رتبه ای بالاتر از ژاپن را تصاحب کرده است
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۸:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
سیدی، مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی با تاکید بر اینکه پیشنهاد افزایش عوارض فرودگاهی در دولت در حال بررسی است و می تواند به صنعت هوایی کمک کند گفت: باند فرودگاه کرمانشاه از بین رفته است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۶:۱۰   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه صنعت هوایی نیازمند 550 فروند هواپیما است، گفت: 50 فروند انواع هواپیما و هلیکوپتر در 18 ماه گذشته خرید و وارد کشور شد که به مرور وارد چرخه پرواز می شود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۲:۳۳    
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از ورود 50 فروند هواپیما به کشور خبر داد. این در حالی است که تاکنون مسوولان دولتی و غیردولتی صنعت هوایی خبری در این باره منتشر نکرده اند.
سلام نو / ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۳:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد ظرفیت حج تمتع دو برابر شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۱:۴۸   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه امسال ظرفیت حج تمتع و تعداد زائران سرزمین وحی از کشورمان دو برابر شده است، بر اجرای برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه در سایه برادری، وحدت و همدلی برای اجرای موفق عملیات حج تمتع تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: در سال گذشته بیش از 45 چک سنگین و نیمه سنگین توسط متخصصان و مهندسان صنعت هوایی در آشیانه ایران ایر انجام شد.
فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی ضمن تاکید بر حفظ آمادگی فرودگاه ها در عملیات حج تمتع در همایش مدیران فرودگاه های عامل حج، اظهار کرد: سپاه حفاظت هواپیمایی در خدمت صنعت هوایی و خادم مردم ایران است و امیدواریم بتوانیم خادمی زائران را نیز با بهترین شکل انجام دهیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۹:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: خادمان حج زائران را با مشکلات پیش روی صنعت هوانوردی آشنا کنند و با آگاهی بخشی به آن ها در کنار سایر عوامل حج، موجبات آسایش مردم را فراهم کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: مراجع نظارتی و تخصصی باید در اعلام نظر درباره هواپیمایی که به صنعت هوایی کشور ملحق می شود از رعایت هیچ استانداردی کوتاه نیایند.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه بسیاری از شرکت ها از قیمت کم و دستوری بلیت هواپیما گلایه مند هستند، گفت: 40 الی 50 شرکت خصوصی وجود دارد که با یک الی دو هواپیما وارد چرخه صنعت هوایی شده اند و بسیاری هم در نوبت ورود هستند ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۴:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه و به نقل از خبرآنلاین؛ در یک نبرد هوایی کدام جنگنده می تواند مقابل اف 22 رپتور قد علم کند و حتی شکستش دهد؟ پاسخ شاید آنچه فکر می کنید نباشد. نبرد دو جنگنده از دو نسل متفاوت ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۷:۲۴   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه بسیاری از شرکت ها از قیمت کم و دستوری بلیت هواپیما گلایه مند هستند، گفت: 40 الی 50 شرکت خصوصی وجود دارد که با یک الی دو هواپیما وارد چرخه صنعت هوایی شده اند و بسیاری هم در نوبت ورود هستند ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۱:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیات رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: عدم تناسب درآمد شرکت های هواپیمایی با هزینه هایشان و عدم پرداخت دستمزد مناسب به خلبانان و نخبه های صنعت هوایی کشور موجب مهاجرت این افراد به کشورهای همسایه و کاهش نیروهای کارآمد در این صنعت شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۱:۱۳   + ۴۵ سایت دیگر  
امیرسرتیپ خواجه فرد گفت: مقایسه جنگنده کوثر با اف 35 در مقالات علمی کشور های غربی و اذعان به قابلیت های بسیار بالای این جنگنده، اعتراف دشمنان به پیشرفت هوایی ایران است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان هواپیمایی کشور گفت: با وجود تحریم ها، تعمیر و بازآمادِ انواع هواپیماهای غربی و شرقی، داخل کشورمان انجام می شود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۱:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
قیمت بلیت هواپیما 22 ماه است که بدون تغییر مانده و این موضوع به گفته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در صورت عدم اصلاح، صنعت هوایی را دچار مشکلات جدی خواهد کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۰:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
قیمت بلیت هواپیما 22 ماه است که بدون تغییر مانده و این موضوع به گفته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در صورت عدم اصلاح، صنعت هوایی را دچار مشکلات جدی خواهد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۲۱:۰۷    
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: برای بررسی وضعیت صنعت هوایی و حل مشکلات شرکت های هواپیمایی کمیته ای تشکیل و جمع بندی خود را به کمیسیون ارائه خواهند کرد تا پیش از بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه مطالب در کمیسیون بررسی و در سند توسعه برنامه هفتم احکامی پیرامون این موضوعات درج شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۹:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: برای بررسی وضعیت صنعت هوایی و حل مشکلات شرکت های هواپیمایی کمیته ای تشکیل و جمع بندی خود را به کمیسیون ارائه خواهند کرد تا پیش از بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه مطالب در کمیسیون چکش کاری و در سند توسعه برنامه هفتم احکامی پیرامون این موضوعات درج شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۷:۱۱    
وزیر راه و شهرسازی در نشست با رئیس و معاونان سازمان هواپیمایی کشوری بر توسعه ناوگان هوایی، ارزش گذاری حقوق مسافر، توسعه زیرساخت ها و ارتباطات بین المللی و همسایگان و نیز استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان تأکید کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۲:۴۱    
یکی از دستاورد های مهم دفاعی در سال گذشته که در عرصه صنعت هوایی رقم خورد، رونمایی از فروند دوم و نمونه معیار تولید جت آموزشی یاسین در 20اسفند 1401 با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح بود. همچنین خط تولید این جت آموزشی نیز برای تولید فروند های بعدی افتتاح شد ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
پیش از این، ماده ضدیخ بدنه هواپیما از خارج از کشور، تأمین می شد که هزینه و شرایط سختی را ایجاد می کرد؛ بنابراین تولید ضدیخ بدنه هواپیما در کشور می تواند گامی مهم و مثبت در صنعت هوایی کشور باشد.
انجمن شرکتهای هواپیمایی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۰:۳۱    
سازمان هواپیمایی کشوری ایالات متحده در سال جاری به دنبال راه های جدیدی برای کاهش سر و صدا در صنعت هوانوردی خواهد بود. این سازمان 19 میلیون دلار به 14 دانشگاه در سراسر کشور اعطا کرده تا در این امر تحقیق کنند.پروژه های مرتبط با کاهش سر و صدا عبارتند از: کاهش نویز در هواپیماهای جدید ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امسال سال توسعه ناوگان و صنعت هوایی است، وعده داد که در تاخیرهای هوایی و مشکلات فروش بلیت تلاش می شود تا روند کاهشی را سرعت بدهیم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۰۹:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در جلسه هماهنگی ستاد سفرهای نوروزی با تاکید بر اینکه این جلسات با هدف تسهیل سفرهای نوروزی انجام می شود از تلاش های معاون حمل و نقل وزارتخانه، پلیس راهور، راهداران و تمامی دست اندرکاران سفرهای ایام نوروز تقدیر کرد. ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۵:۰۰    
ساری-کاروان راهیان نور شهدای آستانه سرا فریدونکنار از آخرین دستاوردهای نیروی هواوفضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمینه صنعت هوایی و موشکی کشور در پارک ملی هواوفضا واقع در تهران بازدید کردند.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۶:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
صنعت هوایی کشور این روزها حال خوشی ندارد. از نگاه کارشناسان، صنعت هوایی ایران، چوب اقتصاد دستوری را می خورد. نکته آن است که با افزایش زیان شرکت های هواپیمایی ناشی از قیمت گذاری دستوری، دو قشر بیشترین سود را از قانون سقف نرخی و قیمت گذاری دستوری در صنعت هوایی می برند: مسئولان و دلال ها! ...
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۷:۳۴   + ۲۳ سایت دیگر  
بلیت هواپیما نیست؛ شاید این جمله کوتاه را این روزها زیاد شنیده باشیم، اما علت اصلی این اتفاق که هر سال (منهای دو سالی که کشور با کرونا درگیر بود) در آستانه نوروز و تعطیلات تابستانی تکرار می شود، چیست؟
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۷:۰۱    
ایران در دوره حکومت پهلوی در حوزه هوایی بصورت کامل وابسته غرب بود ولی حالا به برکت انقلاب اسلامی، با وجود بیشترین فشارها و تحریم ها کشورمان در آستانه جهشی بزرگ در صنعت هوایی قرار دارد.