پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۰۳:۰۴Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روابط تجاری»

پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی به زودی آزاد خواهد شد . این خبری است که رسانه ها در ساعات اخیر بر آن مانور داده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش    
افغانستان و ترکمنستان برای گسترش روابط تجاری و توسعه همکاری در زمینه حمل و نقل محموله های ترانزیتی کمیته مشترک ایجاد می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس گفت: با توجه به وجود مرز 300 کیلومتری خراسان شمالی با ترکمنستان، این کشور آمادگی توسعه روابط تجاری با ایران را از طریق خراسان شمالی را دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: خراسان شمالی مرزی طولانی با ترکمنستان دارد که باید از این فرصت در جهت توسعه اقتصادی استفاده شود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سابق اتاق ایران و عمان گسترش همکاری های دو کشور در 6 محور و مراودات مالی با ارز های ملی را دستاورد های سفر سلطان عمان دانست. محسن ضرابی؛ رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران و عمان در گفت وگو با خبرنگار ایبِنا ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۴۲   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس مجلس گفت: با توجه به وجود مرز 300 کیلومتری خراسان شمالی با ترکمنستان، این کشور آمادگی توسعه روابط تجاری با ایران را از طریق خراسان شمالی را دارد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۳:۰۴    
رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس مجلس خلق مصلحتی ترکمنستان بر توسعه روابط تجاری و اقتصادی دو کشور به خصوص در حوزه ترانزیت تاکید کردند .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس اداره روابط خارجه وزارت خارجه افغانستان گفت برنامه های زیادی در زمینه های مختلف با جمهوری اسلامی ایران را دنبال می کنیم.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۴۴    
رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس مجلس خلق مصلحتی ترکمنستان بر توسعه روابط تجاری و اقتصادی دو کشور به خصوص در حوزه ترانزیت تاکید کردند .
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۰۱   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس مجلس خلق مصلحتی ترکمنستان بر توسعه روابط تجاری و اقتصادی دو کشور به خصوص در حوزه ترانزیت تاکید کردند.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
نقدینه - وزیر اقتصاد دوره جدید روابط اقتصادی ایران و عمان را دوره سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور برای ایجاد پیوندهای ماندگارتر برشمرد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۴۳   + ۳۷ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین گفت که روند دیپلماتیک و مذاکره با اتحادیه اروپا درخصوص موضوع هسته ای تداوم دارد.
شانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر نفت و مدیران ارشد شرکت ملی گاز ایران در ماه های اخیر از مذاکرات فشرده ایران و ترکمنستان برای امضای قراردادی به منظور واردات گاز از این کشور خبر داده بودند؛ سرانجام امروز اعلام شد که قرارداد واردات روزانه 10 میلیون مترمکعب گاز طبیعی از ترکمنستان به زودی امضا می شود.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: با توجه به موقعیت بندر جاسک از نظر موقعیت مکانی و نیز دارا بودن تجهیزات راهبردی، این بندر را به نقطه عطفی در راستای ارتقا روابط تجاری با کشورهای حوزه خلیج فارس و آفریقا تبدیل کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ویلیام روتو رئیس جمهور کنیا از سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه استقبال کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- عاطفه چوپان : اثر سفر سلطان عمان به ایران به دلیل احتمال کاهش قیمت دلار و بهبود روابط تجاری می تواند بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار دهد. آزاد سازی منابع دلاری، سبب هزینه کرد آن در بخش های زیربنایی می شود و بهبود تجارت وضعیت صنایع صادراتی بورسی را بهتر خواهد کرد ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
غالب جوانان و هموطنان که موضع انتقادی – اعتراضی به جناح انحصار و کنج اندیشی و فکر خشونت طلب پایدارچی ها دارند از اعتقادات اصولی اسلامی برخوردارند و کم و بیش نسبت به احکام آن عاملند و به وطن ایران و ملیّت ایرانی و منافع و مصالح آن، علاقه و پایبندی دارند. آنان نسبت به ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
کارشناسان اقتصادی معتقدند ایجاد ارز جدید در بریکس ممکن است دلار آمریکا را با چالش جدی مواجه کرده و موقعیت آن را در جهان متزلزل کند. همچنین این اقدام ممکن است نشان دهنده تمایل برخی کشورها برای کسب استقلال و کنار گذاشتن وابستگی شدید به دلار آمریکا در روابط تجاری و مالی بین المللی باشد.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزار شگروه اقتصادی عصر قانون، کشور عمان جمعیتی بالغ بر 5 میلیون نفر دارد که 40 درصد آن خارجی است و برخلاف خط مشی سیاسی برخی کشورهای منطقه، به دنبال پایداری روابط خود با ایران بوده است؛ به گونه ای که طی سال های اخیر روابط دوجانبه ایران و عمان در بعد سیاسی مطلوب و دال بر همکاری متقابل بوده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۸:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه در نشست استانداران کرمانشاه و حلبچه عراق بر گسترش روابط بین دو طرف در حوزه های تجاری و گردشگری مختلف تاکید شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل روسیه بیان داشت: نکته ای که شاید در سال های اخیر چشم انداز را روشن تر کرده این است که اراده تهران و مسکو برای گسترش روابط بیشتر شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۱:۵۹   + ۶۷ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: با توجه به اینکه بعد از سفر سال گذشته آیت الله رئیسی به مسقط حجم تبادلات تجاری بین ایران و عمان افزایش چشمگیری یافت، شواهد حکایت از این دارد که در ماه های آینده و سال آتی نیز شاهد افزایش مجدد روابط تجاری بین دو کشور خواهیم بود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۹:۵۳    
ترجمه: مرتضی ایراندوست تغییرات ژئوپلیتیکی ناشی از رقابت امریکا، چین و روسیه خود را در قطع زنجیره تامین، خروج سرمایه گذاری، تفکیک جهت دار امنیت ملی، تورم شدید، و سازماندهی مجدد انرژی و روابط تجاری نشان داده است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۰:۰۰    
سفر پادشاه عمان به ایران نقطه عطفی در روابط تجاری تهران و مسقط به عنوان دو شریک راهبردی و تجاری قوی به شمار می آید که از ظرفیت های گسترده ای برای توسعه تعاملات اقتصادی برخوردار هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۵    
اصلی ترین محور این اجلاسیه که مهم ترین مهمان آن، رئیس کل بانک مرکزی روسیه است، تمرکز بر دلارزدایی در روابط تجاری طرفین است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۸:۱۹   + ۳۳ سایت دیگر  
در دیدار سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران با سفیر ازبکستان در تهران بر لزوم گسترش روابط تجاری 2 کشور با انعقاد توافق نامه تجارت ترجیحی و رفع موانع بر سر راه بازرگانان 2 کشور تاکید شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
در دیدار سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران با سفیر ازبکستان در تهران بر لزوم گسترش روابط تجاری 2 کشور با انعقاد توافقنامه تجارت ترجیحی و رفع موانع بر سر راه بازرگانان دو کشور تاکید شد.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر شرق آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت گفت: با امضای توافقنامه تجارت ترجیحی ایران و اندونزی، روابط تجاری با شرق آسیا افزایش و بازارهای آن به روی کالاهای ایرانی باز خواهد شد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۲:۰۰    
گروه بین الملل : در جریان سفر نخست وزیر روسیه به چین، دو کشور چندین بسته توافق را امضا کرده و بر تعمیق و گسترش روابط تجاری دوجانبه تاکید کردند. روسیه تحت تحریم های شدید غرب، برای فروش نفت و گاز خود به چین روی آورده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۹:۱۸    
با اجرای تفاهم نامه همکاری در زمینه حلال، روابط تجاری میان دو کشور ایران و اندونزی به ویژه افزایش سهم بازار بزرگ محصولات تولیدی حلال دو کشور گسترش می یابد.
پولی مالی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۲۳   + ۵۶ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ اتحادیه پایاپای آسیا با بهره مندی از سازوکار پایاپای سازی که باعث تکیه بیشتر بر ارزهای محلی برای تسویه مبادلات بین کشورهای عضو این اتحادیه می شود، طی نزدیک به پنج دهه فعالیت خود بر آن بوده است تا باعث تسهیل روابط تجاری میان کشورهای عضو شده و بر کارآیی و اثربخشی این سازوکار بیفزاید.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
کاوه دلیری در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت روابط تجاری و اقتصادی با کشور اندونزی با توجه به سفر رئیس جمهور به این کشور، اظهار داشت: علی رغم اینکه در بحث روابط سیاسی با کشور اندونزی در سطح مطلوبی قرار داشته و در سازمان هایی مانند کنفرانس اسلامی، جنبش غیرمتعهدها ، دی 8 و.. ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۱۷   + ۵۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه های دومین روز سفر رسمی خود به اندونزی، پیش از ظهر امروز چهارشنبه به وقت محلی، در نشست مشترک فعالان اقتصادی ایران و اندونزی، با سازنده توصیف کردن مذاکرات خود با مقامات اندونزیایی ...
معدن نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -چین بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم در جهان، بخش اعظم این فلز سبک وزن را از روسیه وارد می کند، مساله ای که به زعم تحلیل گران بیانگر تقویت روابط تجاری میان چین و روسیه است، صادرات آلومینیوم روسیه به چین در شرایطی افزایش یافته که اعمال تحریم ها علیه روسیه ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۲۴   + ۴۳ سایت دیگر  
اضافه شدن ارز های محلی اعضا و برخی از ارز های غیرجهان روا به سبد اتحادیه پایاپای آسیایی از جمله محور های اجلاس تهران است. اتحادیه پایاپای آسیایی متشکل از ایران و 8 عضو دیگر به همراه 3 مهمان از دیروز کار خود را در تهران آغاز کرد ...
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
نوشهر- مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به بازدید هیاتی از کشور روسیه از بندر نوشهر ابراز امیدواری کرد که شاهد همکاری بیش از پیش در راستای افزایش تبادلات بازرگانی و ترانزیت بویژه در مسیر کریدور شمال-جنوب و سرمایه گذاری های مشترک در زمینه های مورد علاقه طرفین باشیم.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۱۷   + ۶۱ سایت دیگر  
روسای کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه بر تقویت مبادلات تجاری و بکارگیری پول های ملی دو کشور در تجارت دوجانبه تاکید کردند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
در جریان سفر رئیس جمهور به اندونزی، تفاهم نامه همکاری مابین صندوق ضمانت صادرات ایران وهمتای اندونزیای (ASEI) با هدف گسترش روابط تجاری دوکشور به امضاء رسید. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۱:۵۴   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی از توسعه روابط پولی با روسیه سخن گفته و تاکید کرد: هر دو بر سر توسعه ی روابط پولی مشترک اتفاق نظر جدی داشتیم و بر همین اساس نقشه ی راه عملیاتی را تنظیم کردیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۱:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
صفری با تاکید بر اهمیت گسترش روابط تجاری با کشور های آ سه آن ابراز اطمینان کرد که سفر رئیس جمهور فصل جدیدی را در روابط ایران و اندونزی خواهد گشود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری اسلامی ایران با هدف تعمیق و گسترش روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی میان ایران و اندونزی در صدر یک هیأت بلندپایه اقتصادی-سیاسی، امروز وارد جاکارتا شد. آخرین سفر رسمی و دوجانبه روسای جمهوری ایران به اندونزی 17سال قبل بوده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۴۴   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی با تاکید بر استفاده از ارز های محلی در تبادلات تجاری ایران و بلاروس گفت: پیمان های پولی دو جانبه و چندجانبه در توسعه روابط تجاری دو کشور نقش مهمی دارد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
روزنامه اسرائیلی جروزالم پست به نقل از روزنامه صباح ترکیه گزارش داد یک هسته موساد که در ترکیه فعالیت می کرد، توسط سازمان اطلاعات ملی ترکیه و دفتر دادستانی کل استانبول کشف و اعضای آن دستگیر شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
طبق گزارش ها، ترکیه هسته جاسوسی موساد را که علیه یک شرکت و 23 فرد مرتبط با ایران فعالیت می کرد، منهدم کرد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۳۲   + ۴۵ سایت دیگر  
سرویس اطلاعاتی و نیروهای امنیتی ترکیه در شهر استانبول، یک شبکه جاسوسی جدید وابسته به موساد رژیم صهیونیستی متشکل از 15 نفر را منهدم کردند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل در تبیین اهمیت سفر رئیس جمهور به اندونزی، گفت: علی رغم تمام فشارهای سیاسی، روانی و رسانه ای که تلاش شد جمهوری اسلامی ایران را در عرصه دیپلماسی منزوی کنند، سفر رئیس جمهور خلاف آن را ثابت کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۰:۳۶   + ۲۹ سایت دیگر  
ایسنا : سفارت ایران در اندونزی در توییتی نوشت: آیت الله رئیسی با دعوت رسمی رئیس جمهور اندونزی سه شنبه وارد جاکارتا می شود. اندونزی با جمعیت حدود 300میلیون نفری بزرگ ترین کشور مسلمان و چهارمین کشور پرجمعیت جهان است. روابط تجاری تهران-جاکارتا در سال گذشته با 23 درصد افزایش به 2/ 257میلیون دلار رسید.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۰:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری در مراسم بدرقه رسمی عزیمت به اندونزی، گفت: سطح روابط تجاری و اقتصادی دو کشور قابل توجه است اما قابل قبول نیست و با توجه به ظرفیت های دو کشور می تواند بالاتر باشد.