جمعه ۰۸ بهمنساعت ۱۲:۱۷Jan 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روابط تجاری»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۵:۰۸    
وزرای امور خارجه قزاقستان و پاکستان در تماس تلفنی همکاری دو کشور در زمینه های مختلف را بررسی کردند.
کمیته دائمی بازرگانی مجلس ملی پاکستان با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی با ایران تجارت دارند، وزارت بازرگانی این کشور را برای تجارت نکردن با ایران بازخواست کرد و خواستار ارائه گزارش شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۶:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیر دفتر مطالعات راهبردی رونق تولید گفت: عراق، روسیه و چین به علت روابط تجاری تاریخی دیرینه با ایران جزو بازارهای بسیار مهم صادراتی برای قطعات خودروی ساخت ایران خواهند بود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به برگزاری همایش فرصت های تجاری و سرمایه گذاری ایران در امارات در بهمن ماه سال جاری گفت: برگزاری این همایش زمینه ساز گسترش روابط تجاری میان طرفین است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۱:۵۹    
توسعه روابط تجاری ایران با کشورهای منطقه، یکی از دستورکارهای جدید دولت سیزدهم برای ارتباطات بین المللی با دنیا است؛ به خصوص اینکه به موازات آن، مذاکرات با غربی ها هم در جریان است و به نوعی به جهان این پیام ارسال می شود که نگاه ایران صرفا در روابط تجاری و سیاسی، با کشورهای غربی نخواهد بود.
اقتصاد آنلاین / تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
رییس اداره آسیای مرکزی سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری نشست توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و قرقیزستان در دی ماه سال جاری خبر دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: راه اندازی مراکز تجاری ایران در کشورهای مختلف بهترین پل ارتباطی برای گسترش روابط تجاری با بازارهای خارجی در دنیا است.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی از حمل 3 روزه کالاهای ایرانی به مسکو با احداث پل آستاراچای خبر داد. *** سفر سه روزه وزیر راه به جمهوری آذربایجان به گزارش صنایع ، رستم قاسمی در خصوص روابط تجاری ایران و آذربایجان، اظهار کرد: ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی گفتگوی تلویزونی رئیس جمهور با مردم: دولت به دنبال توسعه روابط تجاری با همه همسایگان است؛ مراودات تجاری سه میلیاردی کنونی با روسیه می تواند به ده میلیارد دلار برسد --------------------------------------- ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۷:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل روسیه گفت: مسکو معتقد است مناطق شرقی اوکراین دیوار حائل برای جلوگیری از نفوذ ناتو به حساب می آید که حالا این دیوار از اوکراین گرفته تا آبخازیا و اوستیای جنوبی و حتی قره باغ را در بر گرفته است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۵:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
سید ابراهیم رئیسی در چهارمین گفتگوی تلویزیونی خود با اشاره به اهمیت روابط با روسیه، تاکید کرد: ظرفیت تجاری ایران با روسیه آن چیزی نیست که امروز شاهد آن هستیم. حجم سه و خرده ای میلیارد دلاری روابط تجاری امروز دو کشور به راحتی می تواند به ده میلیارد دلار برسد ...
چند ثانیه   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۰:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
پاسخ رئیسی به انتقادها از حاشیه های دیدار با پوتین : با لبخند در سفر اتفاقی برای مردم نمی افتد / تاجیکستان رفتم روابط تجاری اقتصادی سه برابر شد رئیس جمهور با بیان اینکه بنای ما تعامل با همه دنیاست، گفت: دولت سیزدهم به دنبال توجه به ظرفیت عظیم همسایه ها و توازن در روابط بین الملل است. ...
اگرچه روابط تجاری ایران و ژاپن سالها متوقف مانده است، اما به گفته مقامات تجاری دو کشور، رایزنی ها برای افزایش سطح روابط تجاری آغاز شده است.
تیک   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۳:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: رئیس جمهور با بیان اینکه بنای ما تعامل با همه دنیاست، گفت: دولت سیزدهم به دنبال توجه به ظرفیت عظیم همسایه ها و توازن در روابط بین الملل است. ...
جهت پرس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: بنای ما تعامل با همه کشورهای جهان است اما کشورهایی که با ما تقابل داشته باشند ما هم با آنها مقابله خواهیم کرد.
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۹:۳۴   + ۲۳ سایت دیگر  
، محمد صادق مفتح امروز در نشست خبری دستاوردهای جدید در حوزه ساماندهی آگهی های الکترونیکی خودرو در محل وزارت صمت، گفت: فضای سایبری یک امکانی است که با توسعه زیرساخت های آن در کشور و توسعه مبانی علمی آن در دنیا امکان تغییر روابط تجاری سنتی را کاملا ایجاد می کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۷:۴۹    
معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل و وزیر صنعت و تجارت طالبان طی دیداری درباره گسترش روابط تجاری دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رسانه های ترکیه از تصمیم آنکارا برای آغاز پروازها به مناطق مختلف ارمنستان و توسعه روابط تجاری با ایروان خبر دادند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۰۲    
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توسعه فضای سایبری، امکان تغییر روابط تجاری سنتی ایجاد می شود و تقویت این ابزار ها و ایجاد امکاناتی که بشود از امتیازات این فضای سایبری استفاده کرد و اطلاعات بیشتری در اختیار خریدار قرار بگیرد، به سمت یک عدالت اجتماعی، گام بزرگی در کشور برداشته شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۴   + ۲۰ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به بررسی روابط تجاری ایران و اتحادیه اوراسیا در 9 ماهه سال جاری پرداخته که نشان از بهبود آمارها در تمامی حوزه ها دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه حریت ترکیه امروز (سه شنبه) با بیان اینکه گفت وگوهایی غیرعلنی در دولت این کشور انجام شده است، نوشت که آنکارا به دنبال راه اندازی پروازهایی به مناطق مختلف ارمنستان و گسترش روابط تجاری با ایروان است.
قائم مقام وزیر صمت از امکان جدید الزام سفارش دهندگان فروش خودرو مبنی بر الزام به ثبت اطلاعات هویتی و صحت سنجی قمیت ادعایی فروشنده در پلتفرم های موبایلی رونمایی کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
چگونگی افزایش همکاری های گمرکی و روابط تجاری ایران و ازبکستان در نشست رئیس کل گمرک ایران با هیئت ازبکستانی مطرح شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سفیر برزیل در ایران اظهار داشت: افق همکاری ها دوجانبه در سال 2022 نیز مطلوب ارزیابی می شود که البته برخی از گشایش ها می توانند بر گسترش و توسعه این دورنما بیافزایند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با تحت اداره داشتن دو منطقه آزاد و ویژه اقتصادی و مهم ترین فرودگاه بین المللی کشور می تواند در برقراری تعاملات روابط تجاری با کشور سوریه، جایگاه ویژه ای در سیاست های اقتصادی وزیر محترم راه و شهرسازی داشته باشد.
دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و ازبکستان با تقدیر از به نگاه سازنده سازمان بنادر و دریانوردی به توسعه روابط اقتصادی با ازبکستان با توجه به ظرفیت های دریایی و بندری کشور، گفت: استفاده ازظرفیت بنادر ایران برای بازار ازبکستان؛ اتفاقی بسیار مثبت برای اقتصاد کشور خواهد بود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۲:۵۵    
معاون وزیر صمت مطرح کرد: دولت به توسعه روابط تجاری با کشورهای مستقل مانند روسیه و اوراسیا تمایل دارد، در سفر آقای رییسی به روسیه هدف گذاری صادرات 7.5 میلیارد دلاری را داشتیم .
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۱:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی از راه اندازی هلدینگ های صادراتی برای توسعه صادرات به روسیه در آینده نزدیک خبر داد. *** توسعه روابط تجاری ایران و روسیه به گزارش صنایع ، غلامحسین شافعی درباره سفر اخیر رئیس جمهور به روسیه و تاثیر آن بر روابط تجاری بین دو کشور، اظهار داشت: ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۲۴    
مسکو - ایرنا - رجب صفروف رئیس مرکز مطالعات ایران معاصر در روسیه گفت: در نشست سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران با تجار روس پیشنهادهای مشخصی برای تقویت روابط تجاری دو کشور ارائه کردم که در صورت تحقق، سطح مبالات اقتصادی ایران و روسیه افزایش زیادی پیدا خواهد کرد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۸:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
پیش از سفر رئیس جمهور به روسیه صحبت های بسیاری در خصوص این سفر و ابعاد مختلف آن مطرح می شد. چنان که بسیاری معتقد بودند این سفر می تواند موجب تعمیق و گسترش روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و روسیه شود و عده ای دیگر بر این باور بودند که این سفر می تواند در راستای تحکیم ارتباطات دوجانبه و همچنین ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۲:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
توسعه روابط پولی و بانکی با کشورهای همسو از جمله روسیه، می تواند زمینه ساز جهش روابط تجاری کشور باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
هرچند ایران و کوبا دارای سابقه طولانی در زمینه های اقتصادی، علمی، نظامی، امنیتی، اطلاعاتی هستند اما داده ها نشان می دهد که دو کشور در گسترش روابط تجاری دوجانبه موفق عمل نکرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۷:۳۶    
ارومیه - ایرنا- والی وان ترکیه گفت: مرزهای دو کشور ایران و ترکیه نماد صلح و دوستی است و این صلح پایدار و امنیت دائمی بستر را برای گسترش روزافزون روابط تجاری و اقتصادی فراهم کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: با توجه به عزم دولت برای توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه، فکر می کنیم تجارت 20 میلیارد دلاری به عراق در این دولت محقق می شود. وی دستاوردهای سفر عراق را مثبت ارزیابی کرد ...
کاشف اسرار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۱:۵۰    
کاشف اسرار-رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در سفر به فدراسیون روسیه ، به همراه دو نفر از مدیران ارشد اتاق بازرگانی ایران با سر کنسول جمهوری اسلامی ایران در آستراخان و هیئت مدیره شورای بازرگانان ایرانی مقیم آستراخان روسیه دیدار کرد. ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۰:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
رییس کمیسیون پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: چین شریک تجاری اول ما است و تا سال 2030 تبدیل به اولین اقتصاد جهان می شود؛ بنابراین روابط تجاری با چین به نفع ما است ...
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۰۰:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور کشورمان صبح امروز سفر خود به روسیه را با محوریت توسعه روابط تجاری و اقتصادی با مسکو آغاز کرد. این سفر بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشته است. ...
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۲:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
ما هیچ محدودیتی برای گسترش و توسعه روابط با روسیه نداریم و خواهان برقراری روابط راهبردی هستیم. اسناد همکاری راهبردی داریم که می تواند افق این همکاری را در طول 20 سال مشخص کند. به دنبال افزایش حجم روابط تجاری با روسیه هستیم و تلاش زیادی در این زمینه انجام خواهیم داد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۰:۱۶    
سئول امیدوار است که دولت بایدن بتواند دوباره برجام را امضا کند و بازار ایران را برای شرکت های کره جنوبی بازگشایی کند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به سفر رئیس جمهوری به روسیه و اهمیت این سفر در توسعه روابط اقتصادی گفت: به زودی با رفع موانع و گلوگاه ها جهش قابل توجهی در روابط تجاری ایران و روسیه شاهد خواهیم بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سفر دکتر رئیسی به روسیه، ابعادی متنوع در سطوح دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را دنبال می کند؛ یکی از این ابعاد، رسیدن به توافق پیمان پولی دوجانبه است که بر اساس آن، سلطه دلار در روابط تجاری تهران - مسکو کاهش می یابد و به دنبال آن، روابط تجاری ایران و روسیه تسهیل خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رابرت اسمیت گفت: قطعا هدف چین از عملیاتی شدن این توافق در حین مذاکرات وین، تحت فشار قرار دادن طرف امریکایی جهت به نتیجه رسیدن مذاکرات است و این تصمیم در زمان بسیار مناسبی اتخاذ شده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: دیروز توافق با چین، فردا توافق با روسیه! از توسعه صادرات و روابط تجاری و اقتصادی گرفته، تا ائتلاف دریایی و خرید محصولات نظامی و تهاتر نفتی و همکاری های هسته ای. از شیرین کردن آب دریای عمان گرفته تا واردات برق در تابستان و صادراتش در زمستان ...
سلام نو / ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۸:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
در نشست مشترک رؤسای جمهور ایران و روسیه در مسکو، دو طرف بر تقویت همکاری های اقتصادی تاکید کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۲۰:۵۹   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور در دیدار پوتین گفت: اسناد همکاری راهبردی می تواند افق روابط را در طول 20 سال مشخص کند؛ همچنین به دنبال افزایش حجم روابط تجاری با روسیه هستیم.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۹:۴۱   + ۳۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور در دیدار با همتای روس خود، گفت: به دنبال افزایش حجم روابط تجاری با روسیه هستیم و تلاش زیادی در این زمینه انجام خواهیم داد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز ، ابراهیم رئیس ی صبح امروز سفر خود به روسیه را با محوریت و موضوع روابط تجاری و اقتصادی با مسکو آغاز کرد. این سفر بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشته است. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۷:۳۳   + ۶۱ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان: آقای سید ابراهیم رئیسی گفت: ما هیچ محدودیتی برای گسترش و توسعه روابط با روسیه نداریم و خواهان برقراری روابط راهبردی هستیم. اسناد همکاری راهبردی داریم که می تواند افق این همکاری را در طول 20 سال مشخص کند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سرگئی ویکتوروویچ لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت: با توجه به تغییر دولت در ایران و در دستور کار قرار گرفتن موضوعات مهم، نیاز به بازبینی همه مسائل اساسی است که سفر رییس جمهور ایران به روسیه از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.