چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۸:۳۶Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازارهای صادراتی»

ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۲:۱۴    
روزنامه ایران: توسعه بازارهای صادراتی نفت ایران در اقصی نقاط جهان، درخلال اعمال شدیدترین تحریم های بین المللی علیه تهران؛ ازپالایش نفت ایران در ونزوئلا گرفته تا آفریقا واکنون هم در سوریه. ...
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر گفت: هدف از حضور هیات تجاری بوشهر در نمایشگاه بین المللی موادغذایی روسیه توسعه بازارهای صادراتی به کشورهای پیرامونی و بویژه اوراسیا است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۱:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- حسین تقی زاده : پسته به عنوان یکی از محصولات ارزآور کشور، در سال جاری تولید بالایی داشته است. افزایش حدود دو برابری تولید در ایران همزمان با افزایش محصول پسته آمریکا، باعث شده است رقبای صادراتی تلاش دوچندانی برای گرفتن بازارهای صادراتی داشته باشند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوسهر گفت: هدف از حضور هیات تجاری بوشهر در نمایشگاه بین المللی موادغذایی روسیه توسعه بازارهای صادراتی به کشورهای پیرامونی و بویژه اوراسیا است.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۵۵    
حسین سبزی زاده می گوید، برند نوظهور سلما تک سهم خوبی از بازارهای صادراتی و داخلی به خود اختصاص داده است. به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۱۶    
بهادر احرامیان، عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در حاشیه همایش تاب آوری در صنعت فولاد گفت: به نقطه ای رسیده ایم که تمام واحدهای فولادی و عملا کل جغرافیای صنعتی تحت فشار عوامل مختلفی مانند تامین مالی، بازارهای صادراتی محدود و.. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران: فعالان صنایع غذایی نسبت به نبود ثبات در روند صادرات صنایع غذایی، افت ارزآوری این صنعت و تغییر در بازارهای صادراتی ابراز نگرانی کردند.
شانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل امور بین الملل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست فرصت مناسبی است تا شرکت های پتروشیمی با معرفی دستاوردها و محصولات خود، بازارهای صادراتی شان را گسترش دهند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تبریز- مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: هدف گذاری صادرات غیر نفتی به کشورهای همسایه همچنان در دستور کار قرار دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با بیان اینکه چشم انداز توسعه تجارت میان ایران و کشورهای آفریقایی طولانی مدت است، گفت: توسعه همکاری های اقتصادی با کشورهای آفریقایی دستاوردهای تجاری خوبی برای کشورمان به همراه خواهد داشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - راضیه احقاقی : بررسی روند معاملات محصولات صنعتی و به خصوص شمش فولاد در رینگ داخل و بازارهای صادراتی از کاهش تمایل واحدهای تولیدی کشور به صادرات مستقیم حکایت دارد ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
بنابر اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت، امروز حجم صادرات نوشت افزار کمتر از 3 میلیون دلار است که باید بازارهای صادراتی گسترش یابد. به گزارش عصراقتصاد، عباس علی آبادیروزگذشته در حاشیه بازدید از نمایشگاه نوشت افزار ایرانی در مورد وضعیت کیفیت نوشت افزارهای تولید داخل ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۱۵   + ۳۴ سایت دیگر  
وزیر صمت گفت: امروز حجم صادرات نوشت افزار کمتر از 3 میلیون دلار است؛ بنابراین باید بازارهای صادراتی خود را گسترش دهیم. تیتربرتر، عباس علی آبادی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه نوشت افزار ایرانی در مورد وضعیت کیفیت نوشت افزارهای تولید داخل ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
نصف گاز استخراجی در کشور ما به عنوان دومین دارنده ذخایر و سومین تولیدکننده گاز طبیعی، در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده و 20 درصد در صنایع فولاد، سیمان و پتروشیمی مصرف می شود و مطابق با ترازنامه هیدروکربوری سال 1399، به میزان 9 و هشت دهم درصد از آن به بخش توسعه صنعت پتروشیمی اختصاص یافته است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
برگزاری سه نمایشگاه چای و قهوه، غلات و شیرینی و شکلات تهران درحالی امروز به پایان میرسد که شرکت کننده ها معتقدند حضور در این رویدادها موجب تسهیل ورود به بازارهای صادراتی به خصوص حوزه خلیج فارس می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ازبکستان محصور در خشکی برای توسعه بازارهای صادراتی خود خصوصا پنبه و محصولات کشاورزی نیاز به مسیری ایمن و مقرون به صرفه دارد و ایران گزینه ای طلایی برای نیل به اهداف این کشور به شمار می آید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- بنا بر نظر کارشناسان اقتصادی در حال حاضر بازیگران جدیدی در عرصه تجارت با افغانستان وارد عمل شده اند که اگر تلاش نکنیم بازی را خواهیم باخت و مهمترین کشور هدف صادراتی را از دست خواهیم داد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۳:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
وزیر صمت در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری پیش نویس حذف عوارض صادراتی زعفران را ارسال کرد. عباس علی آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در نامه ای به محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهوری، خواستار حذف زعفران از تصویب نامه خردادماه هیأت وزیران در رابطه با موضوع پرداخت نیم درصد عوارض صادراتی شد ...
صنایع   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به سرمایه گذاری های عظیم بخش خصوصی جهت احداث کارخانجات و راه اندازی خطوط تولید محصولات نوردی فولادی، در صورتی که دولت در راستای رفع چالش ها و موانع صادراتی گام بردارد، بدون شک آینده روشنی در انتظار این بخش خواهد بود.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۳:۴۹   + ۵۴ سایت دیگر  
دانستنی آنلاین: با توجه به ضرورت حفظ بازارهای صادراتی محصول زعفران و رقابت پذیری محصول یاد شده در بازارهای هدف، پیشنهاد حذف عوارض صادراتی زعفران مطرح شد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۱:۰۵    
در این شرایط سخت و دشوار اقتصادی، در تلاش هستیم پس از بهره برداری و راه اندازی خط تولید، علاوه بر تامین نیاز فولادسازان کشور به آهن اسفنجی، تولیدات خود را روانه بازارهای صادراتی کنیم. با توجه به موقعیت استراتژیک فولاد اقلید پارس، آثار و نتایج این مهم را چگونه ارزیابی می کنید؟ ...
دیده بان البرز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: کمبود برق در تابستان و کمبود گاز در زمستان موجب شده که واحدهای تولیدی حداقل چهار ماه از سال را با مشکل مواجه باشند که این موضوع موجب از دست دادن بازار کشورهای همسایه و مقصد می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۰:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - راضیه احقاقی : رینگ محصولات زنجیره آهن و فولاد در کشور دچار دوگانه رونق و رکود شده است؛ در حالی که حضور متقاضیان سرمایه ای در رینگ شمش فولاد زمینه رونق این معاملات و رشد بهای شمش فولاد را فراهم کرده است، از مشتری برای مقاطع طویل فولادی خبری نیست ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۲:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون اقتصادی استاندار البرز گفت: البرز جزو 10 استان برتر در تولید ناخالص داخلی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۷:۴۴   + ۴۵ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در نشست تخصصی توانمندی شرکت های تعاونی پیشران و صادرات محور اعلام کرد که وزارت امور خارجه آمادگی کمک به تحکیم، ثبات و توسعه بازارهای صادراتی موجود دارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: دولت سیزدهم طی یک سال گذشته با اصلاح سیاست خارجی کشور و تنش زدایی منطقه ای توانست بازارهای مطلوبی برای توسعه صادرات کالا به ویژه برای فعالان اقتصادی این استان ایجاد کند.
چرخان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۲۰:۳۰    
چری اومودا 5 که در کشورمان با نام فونیکس FX عرضه می شود، راهی بازار انگلستان می شود و فروش آن از اوایل سال 2024 آغاز خواهد شد. هرچند قیمت این خودرو برای بازار انگلستان هنوز اعلام نشده اما اومودا 5 در بازارهای صادراتی مثل استرالیا با قیمت 30 هزار دلار استرالیا معادل 15,200 پوند به فروش می رسد ...
چرخان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۱۰:۴۰    
اومودا جدیدترین برند چری است که در سال 2022 برای بازارهای صادراتی ایجاد شد. برخی محصولات چری در کشورهایی مثل روسیه، انگلستان و مکزیک از طریق این بزند عرضه می شوند ...
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۶:۲۱    
تهران - ایران پرس: مدیر مطالعات و برنامه ریزی بازارهای صادراتی شرکت ایران خودرو اعلام کرد که شبکه توزیع خودروهای ایرانی در روسیه توسعه پیدا می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۴:۳۳   + ۴۴ سایت دیگر  
مسکو- ایرنا- مدیر مطالعات و برنامه ریزی بازارهای صادراتی شرکت ایران خودرو گفت: 12 دستگاه خودروی ایرانی تارا به صورت آزمایشی به ناوگان حمل و نقل شهری و تاکسی شهر مسکو پایتخت روسیه افزوده شد.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت فولاد نورد نوین ابهر، تولیدکننده میلگرد گفت: در حال حاضر قیمت میلگرد در بازارهای جهانی حدود 860 دلار به ازای هر تن است و ما این محصول را با قیمتی در حدود 550 دلار به ازای هر تن در بازارهای صادراتی به ویژه کشور عراق به فروش می رسانیم.
تیتر20   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۲:۵۶    
درحالیکه طی چند سال اخیر صنعت خودروی کشورمان با تحریم روبرو بوده، برخی از خودروسازان طی این سال ها توانسته اند محصولات خود را صادر کنند، حال برای اولین بار در بین خودروسازان خصوصی، شرکت کرمان موتور موفق شده برخی از محصولات خود را به بازار عراق صادر کند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
صنعت ماکارونی کشور با مداخله تمام قد دولت در قیمت گذاری و حضور انحصاری در تأمین گندم، روزهای ناخوشی را می گذراند و بر اساس روایت فعالان، این حوزه با وجود داشتن ظرفیت بالای تولید و صادرات، هر روز از بازارهای صادراتی دورتر می شود.
آرتان پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بازارهای صادراتی وضعیت مطلوبی ندارد به طوری که براساس آمار گمرک ترکیه، صادرات میلگرد این کشور حدود 56 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۵:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
دهقانی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: توسعه بازارهای صادراتی شرکت های دانش بنیان از جمله مواردی است که در معاونت فناوری و علمی ریاست جمهوری بر آن تاکید ویژه داریم.
آرتان پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
درست زمانی که اتحادیه اروپا روسیه را تحریم کرد، این کشور به بازارهای هدف ایران حمله کرد و بخش بزرگی از بازارهای صادراتی را که به کشورهای چین و هند متصل است، برای خود کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بهروزی فر عضو موسسه مطالعات انرژی گفت: متانول سازها هیچ گاه به دنبال ایجاد ارزش افزوده نبوده اند. جدای از این به واسطه توزیع خوراک ارزان رقابت منفی و دامپینگ را در بازارهای صادراتی چون چین شاهد بودیم.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه شاسی بلند شهری زوتی DL5 از سال آینده با موتور هیبرید برقی عرضه می شود، گفت: با توجه به ظرفیت تولید 250 هزار دستگاه خودرو در پارس خودرو، این مجموعه بدون شک می تواند بزرگترین خودروساز ایرانی در بازارهای صادراتی شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۰۹:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- صنعت خودروسازی که تا پیش از استقرار دولت مردمی سیزدهم در وضعیت نامطلوبی قرار داشت و از عوارض مزمن رنج می برد، این روزها با اجرای برنامه های تحولی، جان تازه ای یافته و حتی خودروهای ایرانی راه به بازار دیگر کشورها یافته اند.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره اطلاعات اقتصادی و همکاری های توسعه ای وزارت امور خارجه با بیان اینکه هم اکنون باید به ظرفیت های بیرونی توجه داشته باشیم، گفت: موفقیت هایی در حوزه های مختلف حاصل شده، اما تقویت بخش اقتصادی و توسعه بازارهای صادراتی ضروری است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۳:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
در نشست انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران به ظرفیت خالی 50 درصدی در حوزه تولید لوازم آرایشی و بهداشتی، دلایل از دست رفتن بازارهای صادراتی و مزیت ها و موانع تولید بدون کارخانه پرداخته شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۳:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه با بیان این که ما نباید به راحتی با تغییر دولت ها بازارهای صادراتی که به سختی به دست آورده ایم را از دست بدهیم، گفت ...
معدن24   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۲:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
معدن24: شرکت فولاد سنگان در سال گذشته توانست در تولید کنسانتره رشدی 103 درصدی ایجاد کند و در سال 1402 هم این روال ادامه دارد و با وجود اینکه سهمیه بندی برق ادامه داشته اما مانع از رکوردهای تولید در این شرکت نشده است ...
معدن24   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
معدن24:ابعاد صادرات ورق گرم فولادی کشور در سه ماهه نخست سال جاری حاکی از یک واقعیت تلخ است و آن اینکه بیش از 34 هزار تن ورق گرم فولادی به نام نیاز داخلی در بورس کالا خریداری شده اما سر از بازارهای صادراتی درآورده است! ...
عصر خودرو   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
عصر خودرو- صادرات چند هزار دستگاه خودرو سفارشی سازی شده ویژه بازارهای صادراتی نظیر ونزوئلا، در گام نخست برخلاف رویه گذشته صادرات، درآمد نقدی ارزی قابل توجهی را نصیب سایپا می کند که می تواند دستاوردهای مثبت بسیار زیادی در راستای تامین نیازهای قطعاتی صنعت خودرو را در پی داشته باشد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۳:۵۶    
احمد راستینه هفشجانی؛ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم بیان کرد: به اعتقاد من دولت در این دو سال، موفق به نجات کشور از رکود اقتصادی شده و گام های موفقیت آمیزی برای اقتصاد کشور برداشته است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۰۱:۴۸    
رئیس هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان سازه های فولادی گفت: تعاونی ها میتواند نقش بزرگی در شناخت، ایجاد و توسعه بازار داشته باشند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان سازه های فولادی گفت: تعاونی ها میتواند نقش بزرگی در شناخت، ایجاد و توسعه بازار داشته باشند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۴:۱۲    
ایسنا/خراسان جنوبی در نشست فعالان حوزه IT و مدیران فناوری اطلاعات با مسئولان ارشد خراسان جنوبی، عدم توجه به ظرفیت های این حوزه در استان به عنوان مهم ترین چالش مطرح بر هموارسازی بازارهای صادراتی تاکید شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۱۸:۰۴    
هند دومین تولیدکننده بزرگ فولاد خام در جهان است ولی زیرفروشی محصولات چینی باعث شده تا واردات فولاد از چین به بالاترین میزان در طول 6 سال گذشته برسد. رویترز از امضای قراردادهای بیشتری توسط تجار هندی و چینی خبر می دهد ...