یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۲۳:۰۴Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نوغان»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۶:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
زنان بردسکن به تاسی از زنان محله نوغان مشهد، همزمان با روز شهادت امام رضا (ع) به صورت نمادین پیکر این امام را تا امامزاده سید طاهر این شهرستان تشییع کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۶:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- جمعی از بانوان بردسکنی و انابدی به یاد زنان محله نوغان مشهد به صورت نمادین پیکر مطهر امام هشتم (ع) را تشییع و تابوت نمادین امام رضا (ع) را گلباران کردند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با سالروز شهادت امام رضا (ع) جمعی از بانوان در رواق حضرت زهرا (س) گردهم جمع شدند و درعزای شاه خراسان به سوگ نشستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
زنان محله نوغان مشهد بر اساس یک سنت هزار و 242 ساله، در روز شهادت امام رضا(ع)، در حرکتی نمادین، تابوتی را بر دوش نهاده و تا حرم مطهر رضوی تشییع کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
صبح امروز زنان محله نوغان مشهد طبق یک سنت هزار و 242 ساله، همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) در آیینی نمادین پیکر مطهر امام رضا(ع) را تشییع کردند.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۱:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
مشهد- زنان محله نوغان مشهد طبق یک سنت هزار و 242 ساله، همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) با تشکیل هیات مذهبی تابوتی را به نماد حمل پیکر آن حضرت بر دوش نهاده و تا حرم مطهر رضوی تشییع کردند.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۰:۴۳    
از همان روزی که امام رضا(ع) پای به روستای نوغان نهاد، این روستا در تاریخ شیعیان ماندگار شد. اگر چه مامون در تمام دوران ولایتعهدی امام رضا(ع) در تلاش بود تا از محبوبیت ایشان بکاهد و همواره این هراس را داشت که حلقه ای عظیم از دوستداران گرد آن امام همام شکل گیرد ولی فراموش کرده بود که حق و حقیقت و نور ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی، ویژه برنامه های فرهنگی و تبلیغی ایام پایانی ماه صفر را تشریح کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۷:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
برخورد دو دستگاه پراید در پل نوغان، حدفاصل الیگودرز و داران 6 مصدوم بر جای گذاشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۱:۰۳    
اصلاح شبکه آب روستای نوغان پایین شهرستان بویین میاندشت با دو میلیاردریال اعتبار آغاز شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۲:۵۴    
شخصیت های زیادی، از نوغان به جایگاه فرهنگی ممتازی در خراسان رسیدند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- صنعت نوغانداری که سال های گذشته در خراسان شمالی رو به افول بود با حمایت های دولت سیزدهم و تلاش بهره برداران جانی دوباره گرفت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - پرورش کرم ابریشم از جمله حرِفه های کهن گیلان به شمار می رود که طی سال های اخیر در سایه سیاست های حمایتی دولت، جانی دوباره گرفت و شاهد تقویت پرورش کرم ابریشم و در واقع توسعه صنعت نوغان در این خِطه ابریشم خیز کشور هستیم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۲۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
قسمت اول از مجموعه پیرغلامان شهر امام مهربانی ها، روایتی از خدمت عباس ابراهیم زاده ابریشمی در هیئت جوادالائمه (ع) نوغان است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
دبیر اجرایی اتاق اصناف مهاباد گفت: بیش از 80 نفر در این شهرستان گواهینامه پرورش کرم ابریشم را دریافت کردند اما از بین آنان تنها هفت نفر به صورت عملی در زمینه پروش کرم فعالیت می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۲۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
باغ مادری پرند فومن با تولید تخم نوغان هیبرید ، نیمی از نیاز کشور را تامین می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۲۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
50 درصد از تخم نوغان هیبرید کشور، در 2 شهرستان صومعه سرا و فومن تولید می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۰:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز نوغان داری گیلان: نوغانداران گیلانی تا کنون 500 تن پیله تر ابریشم برداشت کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۵:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: امسال برای تشویق مددجویان به نوغانداری و ارتقای جایگاه این صنعت در کشور، 15 هزار جعبه تخم نوغان و 20 هزار نهال توت به مددجویان ارائه شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۶:۴۶    
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، از توزیع 15 هزار جعبه تخمِ نوغان و 20 هزار نهال توت رایگان بین مددجویان این نهاد خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از توزیع 15 هزار جعبه تخمِ نوغان و 20 هزار نهال توت رایگان بین مددجویان این نهاد خبر داد.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۵:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رشت- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت: ستاد احیای صنعت ابریشم درکمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان تشکیل شود. به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد اسحاقی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست راهبردی احیای صنعت نوغان با اشاره به جغرافیای ارزشمند و بستر سرمایه گذاری بسیار مناسب استان گیلان اظهار کرد ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۷:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
نوغان داری، پرورش کرم ابریشم و تولید پیله ابریشم از دیرباز در نطنز به لحاظ شرایط آب و هوایی وجود داشته و این شهرستان یکی از مراکز مهم تولید و پرورش کرم ابریشم و تولید پیله بوده است ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۰۹:۴۹    
با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان های وزارت میراث فرهنگی، مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان، جمعی از مقامات استانی و شهرستانی، از الواح ثبت ثبت جهانی ابریشم ایران و کتاب صنعت نوغان گیلان در مسیر جاده ابریشم، در لنگرود رونمایی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۱۲:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیر سازمان تعاون روستایی گیلان با اشاره به استغبال خوب نوغان داران از قیمت پیشنهادی اعلامی گفت: اتحادیه استان برای خرید واقعی نوغان در چهار نقطه از گیلان که 2 حوزه در لنگرود، یک حوزه در شفت و یک حوزه در رشت ورود کرده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۲۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ایران رتبه هشتم پرورش نوغان دنیا را دارد، گفت: توسعه نوغانداری در کشور و کمک به اشتغال جوانان و اقتصاد جامعه ازجمله مواردی است که با گسترش نوغانداری در سطح کشور می تواند مفید واقع شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۲۲:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم لنگرود در مجلس نوغان را شناسنامه گیلان و لنگرود خواند و گفت: شلمان بیشترین تولید نوغان را در سطح استان و کشور دارد؛ باید تلاش کنیم این محصول را در کنار برنج و چای احیا کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۶:۳۷   + ۲۴ سایت دیگر  
لنگرود- معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ایران رتبه هشتم پرورش نوغان دنیا را دارد، گفت: تمام تلاش ما بر این است تا این فاصله را کاهش دهیم.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۲:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش شفقنا از خانه ملت، سید کاظم دلخوش اباتری در جلسه علنی امروز (سه شنبه، 23 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: انتظار می رفت درخصوص مدرک وزیر پیشنهادی که شبهاتی در این باره وجود دارد، صحبت می شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۱:۴۱    
توانمند سازی روستاییان نقش مهمی در اقتصاد روستا و همچنین ماندگاری آن ها در روستاها دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۰۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی سوادکوه شمالی از پیش بینی تولید 12 هزار کیلوگرم پیله ابریشم در این شهرستان خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۶:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا گفت: صنعت ابریشم یکی از فرصت های مناسب اقتصادی و اشتغال در این شهرستان است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۴:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه از انتخاب این شهرستان به عنوان قطب تهیه و توزیع تخم نوغان در سه استان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی برای ایجاد نخستین پژوهشکده نوغانداری کشور خبرداد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۱۵:۵۷    
جشنواره ملی کج چینی و جشن ثبت جهانی نوغان داری و تولید سنتی ابریشم 25 خرداد 1402 در شهرستان لنگرود برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۵:۵۸    
اشتغال ده ها نفر از بانوان روستایی شهرستان ورامین به نوغان داری،این شهرستان را به قطب تولید ابریشمِ استان تهران تبدیل کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۶:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
استان گلستان سومین استان پرورش دهنده کرم ابریشم در کشور است که سالانه بیش ار 3000 جعبه تخم نوغان توسط نوغانداران پرورش داده میشود. شهرستان های مینودشت، کلاله، گالیکش، مراوه تپه، رامیان، آزادشهر، گنبدکاووس و علی آباد از مناطق مستعد پرورش پیله ابریشم در گلستان هستند اما قطب اصلی پرورش پیله این استان ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۲:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور، با بیان اینکه حدود 31 درصد توزیع تخم نوغان کشور در استان گیلان بوده است، گفت: تولید بالغ بر 1700 تن پیله تر پیش بینی می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
نوغان یکی از محلات قدیم مشهد است که نام آن، پیوندی خاص با حضور امام رضا (ع) در توس کهن دارد. این محله در مسیری ساخته شده است که حضرت ثامن (ع) هنگام رفتن به کاخ و لشکرگاه حمیدبن قحطبه طایی از آن گذر کرده اند. اهل نوغان برای این ادعای خود دو مدرک ارائه می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان نماینده لنگرود در مجلس، با بیان اینکه مرکز تجارت محصولات کشاورزی را در شلمان ایجاد خواهیم کرد، افزود: نوغان و کج می تواند برند خوبی برای آغاز کار این بازار تجاری باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۶:۰۹    
نوغان ها گویی که فرزندان ما هستند، واقعا لذت می بردیم وقتی بزرگ شدنشان را می دیدیم، به آنها می گوییم: ای روله نازار ، همسرم وقتی تماس می گیرد، می گوید: چه خبر از بچه ها تون؟ .منظورش همان کرم ها هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی جلفا از توزیع 100 جعبه تخم نوغان در بین پرورش دهندگان کرم ابریشم این شهرستان خبر داد.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
فاش نیوز - واقعه 15 خرداد سال 1342 یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی است که برخی آن را نقطه آغازین نهضت اسلامی و برخی در امتداد قیام پهای ملت ایران برای نجات از رپیم طاغوت می دانند که در این نوشتار به اقدامات شهید سعیدی در حمایت از امام خمینی (ره) اشاره شده است. ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۲:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور، با تاکید بر اینکه تلاش می شود بتوانیم صنعت نوغانداری را به جایگاه اصلی آن برگردانیم، گفت: حدود 38 درصد نوغانداری کشور در استان گیلان انجام می شود ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۲:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان نماینده مردم انزلی در مجلس با بیان اینکه در حوزه زیتون و چای نیز می توانیم اقدامات فرآوری را انجام دهیم، گفت: زیتون رودبار به دلیل بی توجهی به فرآوری محصول در رتبه سوم کشور است در حالی که دوره خام فروشی به سر آمده و باید برای محصولات ارزش افزوده ایجاد کنیم. احمد [...] ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، با بیان اینکه نزدیک به 12 اثر تاریخی داریم که متعلق به صنعت نوغان است، گفت: آمادگی را داریم یک ردیف اعتباری برای ابریشم گیلان در شهرستان انزلی اختصاص دهیم و این موزه تا قبل از سال 1410 بهره برداری شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس اداره نوغانداری گیلان از توزیع 13 هزار و 500 جعبه تخم نوغان در استان خبر داد و گفت: با توجه به استقبال نوغانداران، توزیع تخم نوغان تا پایان هفته آینده تمدید شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اداره توسعه نوغانداری گیلان: توزیع تخم نوغان تا 18 خرداد تمدید شد.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در راستای حمایت و خودکفایی نوغان داران طی سال گذشته در استان 22 تن پیله تر از نوغان داران خراسان شمالی خریدار و 500 جعبه تخم نوغان توزیع شد.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۲۲    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسکو از توزیع تخم نوغان در شهرستان اسکو خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۱:۵۳    
روستائیان خراسان جنوبی از جمله در شهرستان سرایان با پرورش کرم ابریشم و نوغان داری برای خود کسب و کاری به پا کرده اند.