پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۰۵:۳۱Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «واقفان»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۲۹    
نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: باید در معرفی واقفان به عنوان علمداران امر خیر در جامعه بکوشیم و وقفی که صورت می پذیرد، اثر اجتماعی آن بیان شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۴۰    
سبزوار- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار گفت: 700 میلیون ریال نوشت افزار در قالب اجرای نیات واقفان چهار موقوفه و نیز طرح مهر تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند این شهرستان توزیع شد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۸:۰۷    
مرحوم حاج محمدعلی محمدی کنی یکی از واقفان بزرگ محله کن بود. پل آجری ای که او وقف کرد تنها پل آجری باقی مانده تهران است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
در تهران یکی از وقف های عجیب و غریب وقف اقلیت هاست. یکی از واقفان بزرگ زرتشتی در تهران، ارباب کیخسرو شاهرخ است که سال ها رئیس انجمن زرتشتی ها و نماینده اقلیت ها در مجلس تهران بود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شاید برایتان جالب باشد بدانید که بخش وسیعی از بازار تهران وقفی است. تقریباً تمام سراهای بازار بزرگ تهران، بسیار قدیمی و تاریخی هستند و بیشتر مغازه های بازار هم وقفی اند.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۲۰    
پدیده وقف دارای حیطه گسترده ای از فعالیت و اقدام است، تا جایی که اگر به درستی هدایت شود، به بسیاری از نیازها پاسخ می دهد اما مهم این است که هم نیازها بر اساس اولویت معرفی شود و هم ضرورت آن متناسب با درک و توجه واقفان لحاظ شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران از گذشته تا امروز با فرهنگ وقف درآمیخته است و واقفان بزرگ پایتخت دارایی های خود را با نیت های مختلفی چون درمانی، آموزشی، فرهنگی و... وقف عام کرده اند. این میان اما برخی موقوفه ها و واقفان تهران داستان های جالبی دارند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تربت حیدریه- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه منطقه تربت حیدریه با بیان این که عمده نیت واقفان این خطه به برپایی مجالس عزاداری امام حسین(ع) اختصاص دارد گفت: این در حالی است که کمک به بیماران نیازمند ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ مدیرکل اوقاف استان قم گفت: حتی اوقاف به اجاره موقوفات هم دسترسی ندارد و وجوه پرداختی مستقیما در محل نیت واقفان هزینه می شود.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس اوقاف شهرستان قم گفت: اجرای امینانه نیت واقفان، در طرح مهر تحصیلی هم مد نظر بوده و اداره کل اوقاف همواره به این اصل پایبند خواهد بود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
برگزیده دومین دوره جایزه مصطفی(ص) گفت : اعتقاد ندارم دولت باید هزینه های رشد علمی را تامین کند و فکر می کنم موضوع وقف و نقش خیرین در این زمینه بسیار مهم است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کرمانشاه طرح مهر تحصیلی با هدف کمک به دانش آموزان بی بضاعت و با عمل به نیت واقفان و مشارکت خیران همزمان با سراسر کشور در سال تحصیلی جدید در استان اجرا می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۳:۱۵    
واقفان بسیاری، تمام یا بخشی از اموال خود را وقف امور مختلف کرده اند. در این میان 57 مورد وقف خاص عزاداری در روزهای پایانی ماه صفر و شهادت امام رضا(ع) بوده است. در این ویدیو چند نمونه از این وقف ها معرفی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۷:۳۵    
احساس مسئولیت در برابر جامعه، منشأ سنت حسنه وقف است چراکه گرچه ما از نیت های بسیاری از واقفان در دوره های گوناگون تاریخ ایران آگاه نیستیم اما می توان مطمئن بود در اندیشه برخی از واقفان ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رادیو صبا به مناسبت روز وقف در ویژه برنامه میزبان با پذیرایی از واقفان، مروج فرهنگ وقف می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، میزبان عنوان ویژه برنامه رادیو صبا است که به مناسبت روز وقف میزبان واقفان می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
عادل گفت: امسال از محل اجرای نیات واقفان تعداد 361 موکب خدمت رسانی به زوار برپا شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف درباره خدمات این سازمان به زائران اربعین گفت: امسال از محل اجرای نیات واقفان تعداد 361 موکب خدمت رسانی به زوار برپا شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۲۱    
دارالخلافه تهران رقبات و واقفان زیادی داشت.بیشتر واقفان افراد متمول و نیات آنها هم بیشتر جهت برگزاری مراسم تعزیه در محرم یا هزینه روزمره مساجد بود.این واقفان و نیتشان در کتابی معرفی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
دارالخلافه تهران رقبات و واقفان زیادی داشت.بیشتر واقفان افراد متمول و نیات آنها هم بیشتر جهت برگزاری مراسم تعزیه در محرم یا هزینه روزمره مساجد بود.این واقفان و نیتشان در کتابی معرفی شده است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بردسکن گفت: همه ساله در دهه پایانی ماه صفر و همزمان با اعزام کاروان های پیاده به مشهدالرضا از محل موقوفۀ "باباخان و حاج مجید" تعدادی کفش و آب معدنی طبق نیت واقفان تهیه و بین زائران پیاده امام مهربانی ها توزیع می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۰:۱۰    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید، 9 هزار بسته نوشت افزار با اعتباری افزون بر سه میلیارد و 300 میلیون ریال در قالب طرح مهر تحصیلی و در راستای اجرای نیت واقفان بین دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت استان توزیع می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: در آستانه سال تحصیلی به برکت وقف و در راستای اجرای امینانه نیات واقفان و با همکاری خیران بیش از 9000 هزار قلم کامل آموزشی شامل کیف و نوشت افزار ایرانی اسلامی بین دانش آموزان نیازمند گلستانی توزیع می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۸:۰۶    
سمنان - ایرنا - جهاد تبیین یک ضرورت در جامعه امروز برای خنثی سازی دسیسه دشمنان در تهاجم فرهنگی و تحقق این راهبرد، پیرو منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، نیازمند تقویت امکانات و منابع مالی لازمه اقدام های اساسی در حوزه فرهنگ و رسانه است و انتظار می رود واقفان و خیران به حوزه رسانه بیش از پیش توجه کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- وقف با تنوع و کارکردهای مختلف در تعظیم شعائر اسلامی و رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی موثر است اما این مقوله با تمام ظرفیت های بالایی که دارد، در برخی حوزه ها از جمله پژوهش های پزشکی، با وجود نیاز جامعه، حضوری کمرنگ دارند که نیاز است واقفان نیک اندیش به این عرصه توجه کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۴:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه میناب گفت: بسیاری از زمین های شهرستان میناب وقفی هستند و اداره اوقاف باید به نیت واقفان عمل کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مسئول موکب انصار المهدی(عج) شهرستان طالقان از خدمت رسانی روزانه این موکب به 1500 زائر خبر داد و گفت: این موکب با حمایت مردم و واقفان خیراندیش راه اندازی شده است و از اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طالقان نیز انتظار داریم در زمینه تأمین هزینه ها از محل موقوفاتی که در وقف نامه نیت کمک به زائران ذکر ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مسئول موکب ام المصائب، حضرت زینب (س) شهرستان راور کرمان با اشاره به خدمت رسانی این موکب با حمایت خیرین و واقفان خیراندیش گفت: از جمله اقدامات این موکب، پخت 9 هزار قرص نان لواش در روز است.
پایگاه خبری استناد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۲:۱۷    
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قائمشهر با اعلام اینکه مراسم جاماندگان اربعین حسینی از حسینیه عاشقان ثارالله تا بقعه امام زاده محمد قائمشهر برگزار می شود، گفت: در روز اربعین حسینی از محل درآمد موقوفات شهرستان و براساس نیات واقفان 2 هزار پرس غذا بین این افراد توزیع می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس از اجرای نیت واقف در مراسم اربعین حسینی خبر داد و گفت: خدمت رسانی به زوار حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از سوی موکب اوقاف فارس با همکاری موکب امام جواد(ع) شهرستان مرودشت در اربعین امسال با توزیع روزانه پنج هزار پرس غذای گرم و ارائه خدمات پزشکی از ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۷:۴۹    
حوزه/ مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان آذربایجان غربی از برپایی موکب واقفان خیراندیش جهت خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در مرز تمرچین خبر داد و گفت: روزانه 10 هزار پرس غذای گرم در مرز تمرچین طبخ و بین زوار امام حسین توزیع می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: موکب واقفان خیراندیش،در ایام پیاده روی اربعین 100 هزار پُرس غذای گرم بین زائران در مرز تمرچین پیرانشهر توزیع می کند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: در حوزه نیازهای روز جامعه از جمله آموزش قرآن، درمان، ازدواج و تجهیزات دارویی نیاز به وقف داریم که امیدواریم واقفان با نیازسنجی و استفاده از مشاوره به این کار خیر اقدام کنند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۰۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام جوانبخت گفت: روزانه 10 هزار پرس غذای گرم به همت واقفان خیراندیش آذربایجان غربی در مرز تمرچین بین زوار اربعین توزیع می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۸:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد بهترین تبلیغ برای سنت حسنه وقف را اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش خواند و گفت: وقف موجب افزایش تولید ملی و اشتغال زایی در جامعه می شود.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۳:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان بجنورد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون دو میلیارد تومان در راستای تحقق و اجرای نیات واقفان اجرایی شده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۰:۰۸    
اختتامیه چهل و ششمین دوره مسابقات مرحله استانی اوقاف مازندران با حضور مدیر عامل بنیاد خیران و واقفان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، امام جمعه آمل، فرماندار آمل ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۸:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سازمان اوقاف با مواکبی که به همت بقاع و نیات واقفان تجهیز می شود، در ایام اربعین در مرز ها و عتبات مقدسه حضور دارد و امسال وضع بهتری در زیرساخت ها داریم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۰:۵۱    
از قدیم تاکنون هر سال از روز سوم تا 12 محرم جلسات عزاداری و روضه خوانی در حسینیه کبابی بیرجند برگزار می شود. براساس مستندات شفاهی و تاریخی قدمت این مراسم بیش از 100 سال است. واقف (کربلایی غلامرضا کبابی) بعد از اینکه حسینیه را توسعه داد چادری بزرگ به اندازه سقف حیاط خانه بود، خریداری کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۱:۲۶    
معاون امور فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان قزوین از توزیع 74 هزار پرس غذای نذری گرم از محل کمک های واقفان و مردم در دهه اول ماه محرم خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
متصدی موزه وقف مشهد گفت: موزه وقف، نمود تاریخی واقفان خیراندیش است و با وجود اینکه این موزه به عنوان اولین موزه رسمی وقف در کشور و مورد تائید میراث فرهنگی است، بازدیدکنندگان کمی دارد و گمنام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار گفت: این شهرستان بیش از 2 هزار موقوفه منفعتی دارد که نیت 70 درصد این موارد مرتبط با عزاداری و مجالس سوگواری امام حسین(ع) در ماه محرم ثبت شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
سبزوار- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار گفت: این شهرستان بیش از 2 هزار موقوفه منفعتی دارد که نیت 70 درصد این موارد مرتبط با عزاداری و مجالس سوگواری امام حسین(ع) در ماه محرم ثبت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره اوقاف و امور خیریه داورزن گفت: نیات واقفان 140 موقوفه این شهرستان خراسان رضوی به منظور برگزاری آیین عزاداری، اطعام عزاداران حسینی، روضه خوانی و مداحی در حسینیه ها و مساجد شهری و روستاهای این شهرستان اجرایی شد.
پایگاه خبری استناد نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۲:۱۳    
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قائمشهر با اعلام اینکه از مردم می خواهیم تا با پرداخت به موقع موقوفات ما را در اجرای نیت خیر واقفان یاری کنند، گفت: تمام عواید موقوفات در جهت اجرای نیت خیر واقفین هزینه می شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: بخش عمده خیرات و وقف هایی که صورت می گیرد، در ارتباط با ماه محرم و شامل تعزیه و روضه خوانی است. حجت الاسلام محمدحسین بلک با اشاره به نقش اداره اوقاف و امور خیریه در برگزاری مراسم مذهبی اظهار کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: سه هزار و 864 موقوفه مرتبط با عزاداری سیدالشهدا (ع) در خراسان جنوبی به ثبت رسیده و نیت 42 درصد از واقفان استان مربوط به ماه های محرم و صفر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۰۰:۱۹    
با همیاری واقفان نیک اندیش فسایی روزانه بیش از هزار و 500 پرس غذای گرم طبخ و در بین عزاداران حسینی توزیع می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۲۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ساوجبلاغ- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساوجبلاغ از توزیع 20 هزار پرس غذای گرم در ماه محرم خبر داد و گفت: هزینه پخت غذاها از محل نیت واقفان و کمک های مردمی تأمین می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۹:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس با اشاره به اجرای طرح شمیم حسینی در استان فارس، گفت: یک هزار هیئت و مسجد استان فارس در طرح شمیم حسینی از محل اجرای نیت واقفان خیر اندیش برای برپایی مجالس عزاداری امام حسین (ع) مورد حمایت قرار می گیرند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان از اجرای طرح بصیرت عاشورایی طی دهه اول محرم در سطح استان 10 بقعه متبرکه خبر داد و گفت: در راستای اجرای نیت واقفان 145 هیئت مذهبی کردستان در ایام محرم مورد حمایت قرار می گیرند.