سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۵:۳۱Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگ قرآنی»

هرمز   ۴ ساعت پیش    
رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان بندرعباس گفت: ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه به کاهش آسیب های اجتماعی کمک می کند.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس علوم قرآنی گفت: طرح سراسری و همگانی چلچراغ آیه ها اقدام موثر و لازمی برای توسعه و بسط فرهنگ قرآنی و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۵:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندار قزوین گفت: اوقاف قزوین دستاوردهای قرآنی زیادی را در سال های اخیر به دست آورده است ولی با توجه به لزوم اهمیت هرچه بیشتر نسبت به قرآن باید در این حوزه ورود جدی تری صورت گیرد تا فرهنگ قرآنی بیش از پیش در جامعه جاری شود که در این زمینه نقش اوقاف بسیار پررنگ است.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۵:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
تغییر در چهره شهر و مبلمان شهری زاهدان متناسب با فرهنگ قرآنی و اسلامی مردم شهر با استفاده از ظرفیت های مردمی به ویژه جوانان نخبه و مشارکت آنها را برای اجرای برخی امور در کنار شهرداری ها از مهمترین محورهای نشست استاندار سیستان و بلوچستان با شهردار و اعضای شهر بود.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۲۳:۴۳    
فرشته محیطی حجت به معنای دلیل روشن و اتمام حجت به معنای آوردن دلیل روشن است به گونه ای که نتوان آن را انکار کرد و مردود دانست. البته در فرهنگ قرآنی این اصطلاح به معنای پایان مرحله تبلیغ و احتجاج در روند هدایت و بیان تکلیف الهی است به نحوی که هر گونه عذر و بهانه ای برداشته می شود و اگر تنبیه و ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
اسماعیلی بنای دولت انقلابی را توسعه فرهنگ قرآنی در کشور دانست و گفت: ما این کار را پیگیری و دنبال می کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۷:۳۰    
به دنبال انتقال شورای توسعه فرهنگ قرآنی از شورای عالی انقلاب فرهنگی به سازمان تبلیغات اسلامی، در استان ها نیز نقش بیشتر و مأموریت های جدید ادارات کل تبلیغات اسلامی در راستای توسعه فرهنگ قرآنی را شاهد خواهیم بود ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۲۴    
پیشکسوت قرآنی فارس با تأکید بر اینکه ترکیب شورای توسعه فرهنگ قرآنی باید بازنگری شود، گفت: وقتی دستگاهی در وظایف اصلی خود در زمینه امور قرآنی مسامحه می کند و ضعف جدی مدیریتی دارد چرا باید به عنوان عضو شورا باشد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۳:۱۴    
رضا نباتی از مؤلفان کتاب های درسی قرآن در پی انتقال شورای توسعه فرهنگ قرآنی از شورای عالی انقلاب فرهنگی به سازمان تبلیغات اسلامی طی هفته های اخیر، یادداشتی را با عنوان سه گام ضروری دبیرخانه جدید شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در اختیار ایکنا قرار داده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی عضو هیئت امنای شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور گفت: احساس نیاز به امنیت فراگیر در جهان یکی از عواملی است که جهان را در آستانه ظهور قرار می دهد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۹:۰۱    
حجت الاسلام محمدخواه گفت: یکی از رسالت های اداره تبلیغات اسلامی ترویج فرهنگ قرآنی است و بر همین اساس برنامه های قرآنی در قالب کلاس های قرآنی حفظ و قرائت مورد توجه قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل توسعه مشارکت های مردمی سازمان دارالقرآن الکریم از امضای تفاهم نامه با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی خبر داد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کرمی گفت: ملت بزرگ ما و رزمندگان اسلام با توکل به خداوند و با تاسی از قیام حضرت ابی عبدالله الحسین علیه السلام با فرهنگ قرآنی و با نگاه توحیدی توانستند در دوران دفاع مقدس به موفقیت برسند و در شرایط کنونی اگر همان اراده های قوی و باور های دینی باشد، به آسانی مشکلات مردم و جامعه حل خواهد شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۰    
یکی از فعالان در امور قرآنی کشور با انتشار یادداشتی به ایجاد و تقویت پایگاه قرآن و فرهنگ قرآنی در اندیشه علما و اُمرا تاکید و برای جلوگیری از ناتوانی سامانه مدیریت راهبردی و قرارگاه امور قرآنی کشور، به سازمان تبلیغات اسلامی مواردی را پیشنهاد داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی رضا سلامت پناه به عنوان سرپرست دبیری شورای تخصصی توسعه فرهنگ قرآنی منصوب شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۳۴    
عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل های قرآن و عترت فارس با اشاره به واگذاری شورای توسعه فرهنگ قرآنی به سازمان تبلیغات اسلامی گفت: با این کار موافق هستم و به نظر می رسد در شرایط فعلی باید چنین اتفاقی رخ دهد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر قزوین با بیان اینکه هزینه کرد برای تجلیل از حافظان قرآن سرمایه گذاری در راستای ترویج فرهنگ قرآنی است، گفت: ضرورت دارد تا طرح کلی و جامع تجلیل از فعالان قرآنی که در توسعه و آموزش قرآن کریم در سطح شهر قزوین در ادوار گذشته فعالیت شاخص داشته و یا رتبه های برتری کسب کرده اند از سوی مدیریت ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت مرحوم حبیب صحاف نائینی، پیشکسوت قرآنی کشور، اخلاص در عمل و تلاش برای ترویج فرهنگ قرآنی به ویژه در بین نسل های اول انقلاب اسلامی را از ویژگی های آن مرحوم دانست.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۲۶    
کارشناسان حاضر در نشست واگذاری شورای توسعه فرهنگ قرآنی که به میزبانی ایکنا برگزار شد، ضمن تشریح وضعیت حال حاضر این شورا، به مأموریت مهم متولی جدید آن؛ یعنی سازمان تبلیغات اسلامی در پیگیری اسناد راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی اشاره کردند.
سید محمدجواد آل احمد دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در پیامی درگذشت خادم پیشکسوت قرآن کریم مرحوم حاج حبیب صحاف را تسلیت گفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۵:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اگر تفکر بسیج که برگرفته از فرهنگ قرآنی است همچون دوران دفاع مقدس در جامعه ترویج شود، بسیاری از مشکلات بر طرف می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۹:۰۱    
صدر رویدادهای قرآنی این هفته، بازگشت سیدمصطفی حسینی از مسابقات بین المللی قرآن اندونزی، انتصاب اعضای شورای سیاست گذاری مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان مسلمان، درگذشت پیشکسوت قرآنی مرحوم حبیب صحاف نائینی، نشست واگذاری شورای توسعه فرهنگ قرآنی؛ فرصت ها و چالش ها به میزبانی ایکنا و ... بود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۰    
در نشست واگذاری شورای توسعه فرهنگ قرآنی؛ فرصت ها و چالش ها و آینده پژوهشی این موضوع ضمن تأکید بر تبعیت از مصوبه انتقال دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی به سازمان تبلیغات اسلامی به این شیوه انتقال نقد وارد شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۳    
در نشستی با حضور دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، ریاست شورای توسعه فرهنگ قرآنی رسماً به رئیس سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه یزد، نقش آموزش و پرورش در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه را یادآور شد و گفت: اگر دانش آموزان از آموزش های قرآن کریم بهره مند شوند، مروج این فرهنگ در خانواده خواهند شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
طی نشستی با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ریاست شورای توسعه فرهنگ قرآنی رسماً به رئیس سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اسبق سازمان دارالقرآن الکریم بیان کرد: انتقال شورای توسعه فرهنگ قرآنی به سازمان تبلیغات اسلامی لطف به این سازمان نیست، چرا که این سازمان باید خیلی تلاش کند تا با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اساس عزت، حکمت، مصلحت و رفتار عدالت مدارانه بتواند این شورا را اداره کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۱۲   + ۳۷ سایت دیگر  
در نشستی با حضور دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، ریاست شورای توسعه فرهنگ قرآنی رسماً به رئیس سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رضا نباتی، فعال در حوزه آموزش قرآن، در پی انتشار خبر انتقال شورای توسعه فرهنگ قرآنی به سازمان تبلیغات اسلامی، طی یادداشتی از عملکرد ضعیف این شورا به ویژه در بخش آموزش عمومی گلایه کرد و خواستار شد تا پیش از هر جابجایی عملکرد گذشته آن بررسی شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۸:۵۶    
عضو مجلس خبرگان رهبری، مخالفت خود را با انتقال شورای توسعه فرهنگ قرآنی به هر دستگاه دیگر اعلام کرد و گفت: این کار مانند این است که شورای حل اختلاف قوا را به یکی از قوا بسپارند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی معتقد است که اداراتی همچون تبلیغات اسلامی، شهرداری، ارشاد اسلامی، اوقاف و ... نمی توانند برای قرآنی شدن فرهنگ جامعه تصمیم بگیرند و بدون تردید تصمیم های کاربردی و اثرگذار باید از سوی همان افرادی اخذ شود که خاک این صحنه را خورده اند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سیدعلی سرابی با طرح این پرسش که چگونه یک دستگاه که از لحاظ سازمانی پایین تر یا هم طراز با سه وزارتخانه عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی و معاونت بین المللی دفتر مقام معظم رهبری است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۹:۵۴    
انتشار خبر واگذاری دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی به سازمان تبلیغات اسلامی و واکنش ها به این خبر، موفقیت سیدمصطفی حسینی از استان قزوین در مسابقات بین المللی کشورهای عضو آ سه آن، درگذشت رحیم آهور ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت با تأکید بر اینکه دلایل دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تعیین دبیرخانه جدید شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور منطقی است، گفت: دبیرخانه شورای فرهنگ قرآنی کشور یک نهاد فرادستگاهی است ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۲:۳۱    
باید دید انتقال شورای توسعۀ فرهنگ قرآنی به سازمان تبلیغات اسلامی تا چه حد می تواند در امر انتقال مفاهیم و آموزه های قرآن به عرصۀ اجتماع و سبک زندگی با ابزارهایی مثل هنر مؤثر باشد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۹:۳۹    
دبیر ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم با اشاره به اینکه انتقال دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی به سازمان تبلیغات اسلامی یک خطای راهبردی است، گفت: این تصمیم می تواند در همدلی و تعامل سازنده نهادهای قرآنی اختلال ایجاد کند.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:انتقال شورای توسعه فرهنگ قرآنی به سازمان تبلیغات، می تواند منشأ تحول و ارتقای فضای قرآنی کشور شود. به گزارش گروه فرهنگی حیات ؛ حجت الاسلام خسروپناه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۹:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به واگذاری مسئولیت های شورای توسعه فرهنگ قرآنی به سازمان تبلیغات اسلامی گفت: این موضوع می تواند منشأ تحول و ارتقای فضای قرآنی کشور شود.
ربیع   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۳:۳۰    
محمد حاجیان به گزارش پایگاه خبری ربیع ، 13 شهریور به روز تعاون نامگذاری شده است سفارش قرآن کریم بر آن است که”تعاونوا علی آلبر و التقوی” دست به دست هم دادن و توانایی ها را به هم گره زدن فرهنگ قرآنی است انسانها به هم نیاز دارند و اگر سرمایه های اندک را کنار هم بگذارند و توانایی نیروها به هم ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۳:۲۷    
معتقد به توسعه همه جانبه قرآن در همه سطوح، بخش ها، سازمان ها و دستگاه اجرایی کشور هستیم و محدود و منحصر کردن یکی از مهم ترین عرصه های سیاستگذار و اجرایی در امور قرآنی به نهاد و سازمانی خاص، مواجهه سکولار با این امر مهم است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه یزد گفت: هر مدرسه باید به عنوان یک پایگاه قرآنی مطرح شود و به گونه ای فعالیت کنند که نسل جدید را نسلی متفکر، متدین و صاحب هویت ایرانی _ اسلامی تربیت کنند و این مهم با اشاعه فرهنگ قرآنی محقق می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: در شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی به این نتیجه رسیدند که اگر بخواهیم در امور قرآنی تحول ایجاد کنیم و چابک سازی ایجاد شود، دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی به مراکز موفق قرآنی واگذار شود که در جمع بندی صورت گرفته ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اقتصاد آینده : آیت الله سیدمحمد سعیدی در نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان قم که روز گذشته در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد با اشاره به لزوم آسیب شناسی کارهای قرآنی در جلسات هم اندیشی اظهار کرد ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۹:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی از رایزنی با موکب داران ایرانی و عراقی برای توجه ویژه به قرآن کریم در ایام اربعین خبر داد و گفت: این مواکب امسال در قالب شعار اربعین در پناه قرآن فعالیت های ویژه خواهند داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۲۰:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در پیامی موفقیت علیرضا بیژنی را در کسب رتبه دوم مسابقات بین المللی قرآن کشور مالزی به وی و جامعه قرآنی کشورمان تبریک گفت.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به همراه سیدمحمدجواد آل احمد، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی و علیرضا معاف، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز ششم شهریورماه در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاددانشگاهی حضور یافتند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۷:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
یک حافظ قرآن حرکت در مسیر قرآن را عاملی برای موفقیت در زندگی، تحصیل و اخلاق دانست و گفت: مسئولان در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در بین نسل نوجوان و جوان جدیت بیشتری به خرج دهند و اجازه ندهند بین نسل نوجوان و جوان با قرآن فاصله و جدایی بیفتد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۲۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت نیرو در حاشیه بازدید از خبرگزاری ایکنا آذربایجان غربی گفت: خبرگزاری ایکنا یک ظرفیت بی نظیر برای توسعه فرهنگ قرآنی در کشور است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
در راستای اجرای اسناد راهبردی منشور توسعه فرهنگ قرآنی، تفاهم نامه همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی و جهاد دانشگاهی به امضای حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه و دکتر حسن مسلمی نائینی رسید.