جمعه ۰۷ مهرساعت ۱۸:۱۴Sep 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بافت فرسوده»

خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 167 هزار هکتار بافت فرسوده، تاریخی و ناکارآمد در کشور شناسایی و در حال نوسازی و بازسازی است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۴:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: 303 هزار واحد ناپایدار و بافت فرسوده در استان نیاز به کمک ویژه دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: 150 هزار واحد مسکن در بافت فرسوده سراسر شهرهای کشور در حال احداث است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: از 6 هزار و 500 هکتار وسعت شهر، نزدیک به 2 هزار و 300 هکتار بافت فرسوده داریم که نیازمند بازآفرینی است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل–ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: آمار صدور پروانه و نوسازی در کشور از مرز 150 هزار واحد گذشته است و امکان ثبت و صدور 300 هزار پروانه هم وجود دارد.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۴۶   + ۵۲ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- قیمت اوراق تسهیلات مسکن در مقایسه با اواخر مرداد تقریبا 2.4 درصد کاهش یافته و هم اکنون برای دریافت وام 960 میلیون تومانی مسکن زوجین باید 168 میلیون و 576 هزار تومان هزینه کرد. کسادی معاملات و کاهش قیمت مسکن ظاهرا منجر به کاهش تقاضا برای دریافت وام خرید مسکن شده است ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رودسر- سرپرست فرمانداری رودسر با اشاره به اینکه باید از ظرفیت های باز آفرینی شهری برای توسعه استفاده کرد، گفت: هدف از باز آفرینی ارتقای کیفیت زندگی مردم است. ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان گفت: احداث خانه کودک و نوجوان محله دردشت که سال گذشته توسط شهردار اصفهان کلنگ زنی شد، به مرحله سفت کاری رسیده است و تا اوایل سال آینده، نازک کاری و تجهیز ساختمان انجام خواهد شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
شهردار منطقه 10 از صدور 90 درصدی پروانه های تخریب و نوسازی این منطقه در بافت فرسوده خبر داد.
راک نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش راک نیوز،معاون مسکن و بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت و افزود: امسال 140تن قیر برای آسفالت معابر سایت 648 واحدی مسکن شهر دوگنبدان و 180 تن قیر برای آسفالت معابر بافت فرسوده شهر سوق پیش بینی شده است.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه نیازمند اعتبارات ویژه ای برای بازآفرینی شهری در خوزستان هستیم، گفت: در استان حدود 16 هزار هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد شهری شامل سکونتگاه های غیرایمن وجود دارد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۰۲    
محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه اعلام کرد که بافت فرسوده و ناکارآمد استان به شدت وضعیت نامناسبی دارد و وقوع یک حادثه می تواند خسارت جبران ناپذیری را در این بافت ها ایجاد کند و دستگاه های مربوطه باید هرچه سریع تر در این زمینه اقدام کنند ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۱:۵۹    
بسته های تشویقی برای نوسازی بافت فرسوده استان کرمانشاه متناسب با هر شهر ارائه می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۰:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اجرای مصوبات شورای شهر می تواند مشکلات پایتخت را در حوزه ایمنی رفع می کند، گفت: برای نوسازی و به سازی بافت فرسوده باید به طور ویژه سرمایه گذاری کرد.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ محمدطیب صحرایی روز دوشنبه در نشست ستاد بازآفرینی شهری که با حضور معاون عمرانی استاندار و مدیران عضو برگزار شد، عنوان کرد: بافت فرسوده یکی از مهمترین دغدغه های مردم است که باید مورد توجه قرار گیرد. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۷:۵۴    
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: به دلیل وجود زیرساخت های لازم در بافت های فرسوده استان کرمانشاه و با مدیریت علمی و ایجاد مشوق های لازم در کنار همکاری نهادهای مربوطه، می توان بخش زیادی از نیاز مسکن در استان را با ساخت وساز ایمن در این مناطق تامین کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه شهردار کرمانشاه با اشاره به وجود 350 هکتار بافت فرسوده در نقاط مرکزی شهر کرمانشاه، گفت: متاسفانه میراث فرهنگی تمام این مناطق را قبضه کرده و اجازه مرتفع سازی نمی دهد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۶:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
شهردار کرمانشاه گفت: بسته های تشویقی برای افرادی که در محلات دارای بافت فرسوده شهر ساخت وساز انجام می دهند، اختصاص داده می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۶:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
شهردار منطقه 14تهران از بررسی جمع آوری تیرهای برق معارض و افزایش شیرهای آتش نشانی به 105 مورد تا پایان سال خبر داد و گفت: تاکنون 99 شیرهیدرانت در محدوده بافت فرسوده محلات نصب شده است تا در مواقع آتش سوزی های احتمالی دسترسی به سیستم اطفاء حریق تسهیل شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه با اشاره به وسعت بسیار بافت فرسوده و ناکارآمد شهری در سطح استان گفت: وقوع یک حادثه می تواند خسارت جبران ناپذیری را در این بافت ها ایجاد کند و دستگاه های مربوطه باید هرچه سریعتر در این زمینه اقدام کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۵   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیریت ششم شهری سیاست های تشویقی برای احیای بافت های فرسوده و مناطق ناپایدار پایتخت وضع کرده و پروژه هایی برای حفظ هویت و بهبود سرانه های مناطق آسیب پذیر در دستور کار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
بسته های تشویقی چهارگانه برای نوسازی و بهسازی بافت فرسوده در راستای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر کرمانشاه در نظر گرفته شده که در راستای توسعه شهری مشارکت مردمی را می طلبد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه نیازمند اعتبارات ویژه ای برای بازآفرینی شهری در خوزستان هستیم، گفت: در استان حدود 16 هزار هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد شهری شامل سکونتگاه های غیرایمن وجود دارد.
مدیر راه و شهرسازی جنوب غرب استان تهران از تعامل با ادارات ثبت و دادگستری و تشکیل کارگروه ماده 9 برای اخذ سند در محدودهای بافت فرسوده شهرهای اسلامشهر و چهاردانگه خبر داد
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان از تصویب طرح بافت فرسوده شهر نوده خاندوز به مساحت 4/31 هکتار در کمیسیون ماده پنج تاسیس شورایعالی شهرسازی و معماری استان خبر داد. ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۱:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
شهردار منطقه 20 با اعلام خبر افزایش 43 درصدی صدور پروانه در این منطقه از استقبال سازندگان شمال تهران به جنوب پایتخت خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
استاندار البرز گفت: پروانه ساخت و ساز در مناطق محروم و بافت فرسوده استان بدون اخذ وجه خواهد بود.
مدیرکل تجهیز منابع مالی، فنی و اقتصادی شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در راستای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر کرمانشاه و با توجه به تدابیر وزارت راه و شهرسازی و تاکید ویژه دولتِ مردمی، بسته های تشویقی چهارگانه برای نوسازی و بهسازی بافت فرسوده در نظر گرفته شده است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
وی افزود: همچنین 1300 واحد درخواست تسهیلات در سامانه تسهیلات بافت فرسوده ثبت شد که 1039 واحد انعقاد قرارداد و پرداخت انجام شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
روند مثبت احیای بافت فرسوده نشان می دهد که بسته های تشویقی تدوین شده این روزها جواب داده و آمارها از رشد 50 درصدی صدور پروانه ساختمانی در این بافت ها حکایت دارد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: یک میلیون و 520 هزار واحد نهضت ملی در قالب خودمالکی، مسکن روستایی، نوسازی بافت فرسوده و مسکن شهری در دست احداث است و گام دوم واگذاری زمین در قالب طرح جوانی جمعیت از هفته آینده در همه استان ها آغاز می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی، 2 میلیون و 700 هزار واحد ناپایدار در بافت های فرسوده شهری وجود دارد و 20 میلیون نفر از جمعیت کشور در محدوده بافت فرسوده زندگی می کنند.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر گرگان به ریاست عیسی مهری، مطالعات تدقیق محدوده بافت فرسوده شهر گرگان مطرح شد و به تصویب رسید.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۲۵    
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس از طرحی حمایتی برای بازسازی بافت فرسوده در این شهر خبر داد.
ارانیکو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۲:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی از رشد نوسازی بافت های فرسوده 132 شهر به میزان 140 درصد خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تا پایان خرداد پروانه نوسازی 16 هزار و 342 واحد در بافت فرسوده صادر شد.
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی از ابلاغ افزایش تراکم بافت فرسوده و محلات ناکارآمد در شهرهای بجنورد، شیروان و اسفراین خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آباده گفت: ساکنان بافت های فرسوده دارای پروانه ساخت و ساز در آباده تسهیلات 900 میلیون ریالی کمک ودیعه اسکان موقت در محدوده و محلات هدف بازآفرینی شهری دریافت می کنند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
عضو شورای شهر مشهد با بیان اینکه بانک های خصوصی باید 80 درصد منابع خود را به صورت محلی هزینه کنند، اما فقط 3درصد را به این امر اختصاص می دهند، گفت: پولی که باید برای وام ازدواج جوانان، اصلاح بافت فرسوده و زیر ساخت ترافیکی و تونل های انرژی در مشهد صرف شود به جاهای دیگر برای ساخت و سازها صرف می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از انعقاد و پرداخت تسهیلات بانکی20 هزار و 169 واحد مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن، بافت فرسوده و خودمالکی از سوی بانک های عامل استان خبر داد.
رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی شهری راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: قدمت بافت های شهری بخش های مختلف استان از یک طرف و قرار گرفتن روی نوار جغرافیایی زلزله خیز از سوی دیگر باعث شده تا نیاز به بازسازی بناها بیش از پیش اهمیت پیدا کند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و باز آفرینی راه و شهرسازی زنجان گفت: با اقدامات انجام گرفته 608 واحد مسکونی در محلات بافت فرسوده استان زنجان برای اخذ تسهیلات بانکی معرفی شد که این کار طبق فرآیندهای اعلامی انجام می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون شهردار و رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری مشهد گفت: قرار است سه راه کاشانی به چهارراه کاشانی تبدیل شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۲:۲۴    
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری گفت در 132 شهر، نوسازی بافت فرسوده افزایش یافته است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون در مجلس گفت: برای بهسازی بافت فرسوده زابل پیگیری هایی صورت گرفت که خوشبختانه با مساعدت های انجام شده اعتباری بالغ بر 360 میلیارد تومان برای بازسازی و بهسازی بافت فرسوده و حاشیه شهر زابل اختصاص یافت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۵۹    
مدیرکل نظارت بر ضوابط شهرسازی شهرداری قم گفت: پروانه های ساختمانی صادر شده در بافت فرسوده شهر قم نسبت به مدت مشابه سال قبل، 45 درصد افزایش داشته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۳۹   + ۲۶ سایت دیگر  
آیینی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری گفت در 132 شهر، نوسازی بافت فرسوده افزایش یافته است.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: کسانی می توانند از این فرصت استفاده کنند که واحد مورد درخواست آنها در محدوده مصوب بافت فرسوده واقع شده باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۵۲   + ۲۰ سایت دیگر  
همزمان با اجرای طرح کلید به کلید در بافت فرسوده، ساکنان واحدهای واقع در بافت فرسوده، می توانند خانه خود را با 40 درصد تخفیف، با یک واحد نوساز یا یک قطعه زمین دولتی معاوضه کنند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۳:۱۱    
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: بسته 19 گانه برای بازسازی بافت فرسوده در کرمانشاه اختصاص داده شد.