یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۵:۲۳Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تعیین دستمزد»

پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۲:۰۰    
در ایام تعیین دستمزد کارگران بسیاری با تاکید بر تاثیر افزایشی رشد دستمزد بر نرخ تورم، مانع از افزایش متناسب با تورم روز دستمزد شدند و در نهایت افزایش 27 درصدی مزد تصویب و اجرایی شد ...
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۲۴    
هیأت مدیره شرکت تعاونی صنفی کارگران ساختمانی شهرستان یزد بدون اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح قانونی، اقدام به صدور گواهی فعالیت برای غیر اعضا شرکت تعاونی و اخذ وجوه غیرقانونی از حدود 4 هزار نفر به مبلغ 150 هزارتومان (هر نفر) دریافت و همچنین بدون اخذ مجوز قانونی نسبت به قیمت گذاری ...
نفت آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار: یک مجموعه مافیایی در پوشش موسسه خیریه اقدام به دخالت و نفوذ در جلسات تعیین دستمزد کارگران می کند!
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
حکمت علی مظفری (رئیس دیوان عدالت اداری) با اشاره به بحث رسیدگی این دیوان به شکایات کارگران درباره مصوبه مزدی شورای عالی کار در افزایش 27 و 21 درصد حداقل دستمزد در شرایط تورمی کنونی، نسبت به رسیدگی فوری به این پرونده وعده داد ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۳:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: یک مجموعه مافیایی در پوشش موسسه خیریه اقدام به دخالت و نفوذ در جلسات تعیین دستمزد کارگران می کند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران گفت: قیمت قطعات یدکی خودرو علاوه بر اینکه تابعی از بهای خودرو است، نرخ ارز و تعیین دستمزد و از همه مهمتر بروکراسی های گمرکی در قیمت نهایی آن تأثیرگذار است.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
یک مقام مسئول کارگری معتقد است: با توجه به افزایش هزینه های درمان، مسکن و اقلام خوراکی در سبد معیشت کارگران به منظور کمک به حفظ قدرت خرید آنها لازم است فاصله میان دستمزد و تورم پر شود . ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۱:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری کشور با اشاره به اینکه یکی از مطالبات کارگران مشارکت در تدوین بودجه سالانه کشور است گفت: باید بین بودجه و دستمزد ارتباطی برقرار شود تا دست شورای عالی کار برای تعیین آزادانه دستمزد بسته نشود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۱:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
یک مقام مسئول کارگری معتقد است: تعیین دستمزد باید به گونه ای باشد که به رونق تولید بینجامد و کارگر به جای کار در تاکسی اینترنتی انگیزه کار در خط تولید را پیدا کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه گفت: تعیین دستمزد کارگران باید با تأکید بر اصل سه جانبه گرایی و بدون دخالت افراد غیر مرتبط صورت بگیرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۲:۰۳    
دبیر اجرایی خانه کارگر استان سمنان تعیین دستمزد امسال را ظلم مضاعفی در حق کارگران برشمرد و افزود: جامعه کارگری در انتظار ابطال این مصوبه است.
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۷:۴۷   + ۳۰ سایت دیگر  
سینماپرس، در پی برگزاری جلسات متعدد انجمن صنفی کارگری مدیران و دستیاران تدارکات سینمای ایران، نرخ سینه موبیل ها، کرایه تاکسی ها و دستمزد مدیران، دستیاران و همیاران تدارکات برای سال 1402 اعلام شد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۹:۴۱    
رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: در تعیین دستمزد کارگران، شورای عالی کار متناسب با سبد و معیشت کارگران تصمیم نگرفتند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۱:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
روز گذشته اخباری در خصوص تلاش کارگران برای پیگیری مطالبات خود در شهرها و استان های مختلف منتشر شد که همگی آنها حاکی از یک حقیقت عریان هستند. اینکه دولت در زمینه تعیین دستمزد کارگران نه مبتنی بر قانون و نه مبتنی بر واقعیت های اقتصادی عمل نکرده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۷:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
تا کارگران از حق تشکل یابی مستقل و اعتراض صنفی برخوردار نباشند و تا ساختار ناکارآمد و نابرابر شورایعالی کار اصلاح نشود، سرکوب مزدی طبقه کارگر و بی حقوقی آن تداوم خواهد داشت.
پایگاه خبری و تحلیلی تیتر قزوین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۲:۰۸    
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: معیار و شاخصی که در شورای عالی کار از آن برای تعیین حداقل دستمزد استفاده می شود، تورم رسمی اعلام شده از سوی بانک مرکزی و هزینه معیشت یک خانواده چهار نفره است که کارشناسی شده محاسبه شده و بقیه مسایل گمانه زنی است.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۷:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ابوی با اشاره به اینکه در سال های گذشته این مشکل وجود داشت و این تفاوت دیدگاه این اجازه را نمی داد تا بتوانیم فکری به حال سبد معیشت کارگران بعد از تعیین دستمزد داشته باشیم، گفت: با اضافه شدن این بند به مصوبات شورای عالی کار، نمایندگان مجاز شدند با تغییر نرخ تورم یا افزایش حقوق کارمندان دولت ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۷:۰۴    
دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز، گفت: در بحث تعیین دستمزد، انتظار داشتیم دولت طبق تورم 46 درصدی اعلام شده، تمکین کند اما همانطور که شاهد هستیم، با وجود فشارهای فراوانی که به نمایندگان کارگران وارد شد، مبحث تعیین حقوق و دستمزد، مشکلات فراوانی را ایجاد کرده است.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مزد از تورم عقب ماند ستاره صبح - الهام روحانی: قیمت اقلام اساسی از ابتدای سال در حال افزایش است. مثلاً قیمت هر کیلو مرغ که در سال گذشته حدود 60 تا 70 هزار تومان بود اکنون به 84 هزار تومان رسیده است ...
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۹:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری گفت: تصمیم گیری در مورد حداقل دستمزد، یک مذاکره سه جانبه بین کارفرمایان، کارگران و دولت است. روال قانونی تعیین دستمزد برای سال 1402 طی شده، فعلا دستورکار جدیدی روی میز نداریم مگر آنکه شرکای اجتماعی سه گانه در این زمینه تصمیمات دیگری با هم مذاکره کرده باشند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۷:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
خاندوزی (سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خبری): تصمیم گیری در مورد حداقل دستمزد، یک مذاکره سه جانبه بین کارفرمایان، کارگران و دولت است. روال قانونی تعیین دستمزد برای سال 1402 طی شده، فعلا دستورکار جدیدی روی میز نداریم مگر آنکه شرکای اجتماعی سه گانه در این زمینه تصمیمات دیگری با هم مذاکره کرده باشند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۱:۱۶   + ۳۰ سایت دیگر  
سخنگوی اقتصادی دولت بیان کرد: تصمیم گیری در مورد حداقل دستمزد، یک مذاکره سه جانبه بین کارفرمایان، کارگران و دولت است. روال قانونی تعیین دستمزد برای سال 1402 طی شده و فعلا تصمیم جدیدی برای تغییر دستمزدها نداریم، مگر اینکه سه شریک اجتماعی تصمیم جدیدی را اتخاذ کنند.
برترین ها / شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۱:۰۴   + ۱۰۲ سایت دیگر  
عضو شورای عالی کار با اشاره به قانونی بودن مصوبه دستمزد 1402 گفت: اگر تورم از پیش بینی ها فراتر رود و یا دولت قصد ترمیم حقوق برای کارکنان خودش را داشته باشد جلسه شورای عالی کار مجدداً تشکیل و نسبت به اصلاح این مزد اقدام خواهد شد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
سال گذشته در روزهای منتهی به تعیین دستمزد، قیمت دلار به عنوان متغیر تاثیرگذار بر تورم کاهش یافت. روند موثر کاهش قیمت دلار پس از توافق ایران و عربستان در 19اسفند آغاز شد و در روز تعیین دستمزد به حدود 48هزار تومان رسید ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
هم اینک تورم دوباره به 50 درصد رسیده و از معیارهای مورد توجه هنگام تعیین دستمزد کارگران فاصله گرفته است. آیا قرار است به اندازه مابه التفاوت نرخ افزایش حداقل مزد تا نرخ تورم افزایش دستمزد داشته باشیم؟
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۰:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
چرا که در تعیین دستمزد کارگران موضع گیری منطقی و کاملا دموکراتیکی نداشته اند و نتوانسته اند منافع کارگران را تامین کنند، این موضوع به صورت جدی و منطقی باید دنبال شود نه اینکه بحث طرح دعوا به دیوان عدالت اداری برده شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۰۷:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره کانون انجمن های صنفی کارگری حرف استان آذربایجان شرقی از عدم اعمال کامل بند های 1و2 ماده 41 قانون کار در خصوص تعیین دستمزد کارگران انتقاد کرد و گفت: باید وزرای کار، اقتصاد و صنعت پاسخگوی باشند که چرا در تعیین حداقل دستمزد مبنای تورم رسمی کشور را نادیده گرفته اند؟
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۳:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
شوش- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، قانون کار را ملاک برای تعیین دستمزد کارگران دانست و گفت: از شورای عالی کار انتظار می رود بر اساس ماده 41 قانون کار نسبت به تعیین دستمزد کارگران اقدام کند. ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۲:۱۶   + ۲۱ سایت دیگر  
این کارشناس بازار کار با بیان این که دولت برای عدم افزایش واقعی دستمزدها در سال جدید سناریوی خاصی را طراحی کرده بود، گفت: تاکتیک تاخیر و وقت کشی در برگزاری جلسات و تنزل قیمت ها برای پایین نشان دادن سبد معیشت، بخشی از سناریوی از پیش تعیین شده دولت برای عدم افزایش قانونی دستمزدها بود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: در حالی در آخرین روز از سال 1401 افزایش 27 درصدی حداقل حقوق کارگران مصوب شد که افزایش دوباره حداقل حقوق کارگران، باز هم از نرخ رشد تورم جا ماند و کفاف زندگی شان را نخواهد داد. ...
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۲:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیر اجرایی خانه کارگر اصفهان در رابطه با مزد تصویب شده برای سال 1402 گفت: مزد تصویب شده برای سال 1402 بسیار بسیار از هزینه سبد معیشت و نرخ تورم فاصله دارد.
تلنگر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۹:۵۴   + ۲۲ سایت دیگر  
طبق گزارشات دستمزد کارگران در سال 1402 به میزان27 درصد رشد داشته است. مبلغ حق مسکن به نهصد هزار تومان افزایش یافته که البته پس از تصویب در هیات دولت قابل اجراست.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۰۹    
حقوق کارگران باید مطابق با نرخ تورم و سبد معیشت در شورای عالی کار تعیین شود. افزایش حقوق بازنشستگان نیز تحت تاثیر همین تعیین دستمزد مصوب شورای عالی کار خواهد بود. مبلغ و زمان واریز عیدی 1402 بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اعلام شد.
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۱۲   + ۳۶ سایت دیگر  
دستمزد کارگران در سال 1402 نسبت به سال 1401، 27 درصد افزایش یافت، به گونه ای حداقل دریافتی کارگران در ماه با دو فرزند به 8 میلیون و 208 هزار و حداقل دریافتی با یک فرزند به هشت میلیون و 49 هزار و 112 تومان رسید.
پورتال خبری کاشان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۱:۳۱    
*پایگاه خبری پیام کاشان/ حسن رمضانی مدرس قانون کار و مباحث کارافرینی و مشاور مدیر کل
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
علی اکبر لبافی، معاون اسبق وزارت کار در خصوص افزایش نرخ دستمزد جامعه کارگری، گفت: در تصمیم افزایش حقوق و دستمزد سال 1402 به این موضوع توجه شده که دستمزدها هم سطح با سایر شاغلان ازجمله بازنشستگان کشوری ...
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۲:۲۱    
رکنا:دولتمردان و کارفرمایان باید تبعات این مصوبه ناعادلانه را در نظر بگیرند چرا که با کاهش درآمد کارگران نسبت به گرانی های لجام گسیخته و تورم افسار پاره کرده ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۲:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز ، حداقل دستمزدِ کارگران 27درصد، افزایش یافت و پایه مزد ماهانه کارگران نیز به رقم 5308284 تومان افزایش یافته است. جلسه شورایعالی کار برای تعیین دستمزد سال آینده، که از ساعت 19 روز گذشته تا 1.30 بامداد امروز (29 اسفند) تداوم داشت، به کار خود پایان داد. ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
علی اصغر آهنی ها گفت: جلسه طولانی بین شرکای اجتماعی انجام شده و تصمیم شورایعالی کار در نهایت باتوجه به برنامه ریزی های کلان اقتصادی کشور در زمینه مهار تورم گرفته شد. بحث ها مستدل، منطقی، توام با آرامش اما فعال توسط همه گروه ها در شورا انجام شد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۹:۱۲   + ۲۴ سایت دیگر  
جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران در سال 1402 تا ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد امروز طول کشید و بالاخره میزان افزایش دستمزد کارگران در سال 1402 تعیین شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۷:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، از ساعاتی قبل نشست سه جانبه دولت، گروه کارفرمایی و گروه کارگری برای تعیین دستمزد کارگران در سال 1402 آغاز شده است. با توجه به اینکه در این جلسه از گروه دولت سه وزیر امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت ...
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۷:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
هرچند در تعیین دستمزد، حفظ و حتی تقویت قدرت خرید کارگران مسئله ای لازم است، اما مبنا قرار دادن تورم سالانه برای تعیین مزد بدون در نظر گرفتن تورم ناشی از حذف ارز 4200 تومانی و یارانه جبرانی آن، نکته ای مغفول مانده و خطایی بزرگ در تصمیم گیری برای تعیین دستمزد 1402 به شمار می رود. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۷:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، این جلسه در راستای تعیین نهایی دستمزد کارگران برای سال آینده با حضور شرکای اجتماعی کارگری، کارفرمایی و با حضور سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۷:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، علی خدایی بامداد دوشنبه در پایان جلسه شورای عالی کار اظهار کرد: در نهایت پس از ساعت ها چانه زنی و گفت و گو با شرکای اجتماعی، عددی به عنوان دستمزد کارگران تعیین شد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۴:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
ماراتن تعیین دستمزد بالاخره پس از گذشت حدود 8 ساعت از جلسه شورای عالی کار پایان یافت و اعضای شورا، درباره افزایش 27 درصدی حقوق کارگران به اجماع رسیدند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۲:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
خبر آنلاین : صفحه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توییتر گزارشی از جلسه تعیین دستمزد منتشر کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۲:۳۰   + ۳۷ سایت دیگر  
جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد سال 1402، که از ساعت 19 روز گذشته تا 1.30 بامداد امروز (29 اسفند) تداوم داشت، به کار خود پایان داد.
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۳:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد سال آینده کارگران از ساعت 20 امشب آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
دور نهایی نشست شورای عالی کار با دستور کار تعیین دستمزد 1402 کارگران با حضور 3 وزیر اقتصادی کابینه از ساعت 23 آغاز به کار کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۳:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
جلسه برای تعیین دستمزد کارگران از ساعت 20 امشب در حال برگزاری است.