چهارشنبه ۱۰ خردادساعت ۱۸:۳۹May 2023 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بوم گردی»

خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از صدور مجوز برای ایجاد پنج اقامتگاه بوم گردی در استان خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از برنامه ریزی به منظور ایجاد زمینه مناسب برای افزایش رونق تولید و فروش صنایع دستی خانه های بوم گردی خبر داد.
خلخالیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کتاب خلخال و توسعه گردشگری به قلم فتح الله ابوالفتحی توسط انتشارات کتاب سبز منتشر شد. به گزارش خلخالیم، کتاب فوق در 15 فصل شامل مفاهیم، پیشینه خلخال، خلخال از دیدگاه سیاحان و گردشگران، موانع و راهکارهای توسعه گردشگری، گردشگری معنوی، تاریخی، مذهبی، طبیعت، جاده های گردشگری، کوهنوردی و طبیعت گردی ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۱۶    
مسابقات دوچرخه سواری جایزه بزرگ کوهستان به منظور توسعه گردشگری ورزشی به میزبانی یکی از بوم گردی های البرز برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جامعه بوم گردی با بیان اینکه در نظر داریم روز 31 اردیبهشت را به عنوان روز ملی بوم گردی در تقویم ملی ثبت کنیم گفت: می خواهیم سال های آینده در این روز از چهره های برتر تقدیر شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۲:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان گفت: تأسیسات گردشگری به ویژه اقامتگاه های بوم گردی فرصتی مغتنم برای معرفی ظرفیت ها و تولیدات ارزشمند صنایع دستی استان است.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان گفت: تاسیسات گردشگری به ویژه اقامتگاه های بوم گردی فرصتی مغتنم برای معرفی ظرفیت ها و تولیدات ارزشمند صنایع دستی استان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۱۴    
اقامتگاه بوم گردی خانه نشاط یزد با قدمتی حدود100 سال، پس از بازسازی های انجام شده در سال 1400، جهت پذیرایی از گردشگران به بهره برداری رسید. موقعیت مکانی مناسب اقامتگاه خانه نشاط، امکان دسترسی آسان به اماکنی نظیر، میدان ساعت، مجموعه امیر چقماق، موزه آب و مسجد جامع را فراهم آورده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۵۴    
اتفاق بزرگ ثبت جهانی بافت تاریخی یزد در کنار همه خوبی ها، نوید روزهای شلوغ و پر گردشگر را به یزدی ها می داد. یزد آماده می شد تا بعد از ثبت جهانی برنامه های زیادی را در حوزه گردشگری تدارک ببیند. توسعه بوم گردی ها و کافی شاپ ها و کافه ها در دل بافت تاریخی یعنی امید به آمدن گردشگر.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال حاضر 9 اقامت گاه بوم گردی در این استان وجود دارد.
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۳۹    
قبل از اینکه چمدان های خود را برای سفر به چابهار ببندید، بهتر است به دنبال رزرو اتاق در هتل های چابهار باشید یا اینکه یکی از اقامتگاه های بوم گردی مناسب این شهر را انتخاب کنید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
این روزها زندگی در محیط روستایی و دور بودن از هیاهو و شلوغی شهرها، حتی برای مدتی کوتاه، خواه چند ساعت و یا چند روز خواهان زیادی پیدا کرده است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
آسیانیوز / یزد ؛ مصطفی سپهری در نشست خبری با اصحاب رسانه بابیان اینکه حدود 18 بوم گردی در این شهرستان وجود دارد که 12 مورد آن فعال است افزود: در استان یزد حدود 12 هزار تخت برای اسکان مسافران وجود دارد که سهم شهرستان اردکان کمتر از 500 تخت می باشد. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۰۶    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از افتتاح 2 اقامتگاه بومگردی با نام های دواشکوب و آمیرزا در شهر تاریخی علویجه از توابع شهرستان نجف آباد در ورودی محور غرب استان اصفهان خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۵۳    
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از برگزاری دوره آموزشی کارکنان اقامتگاه بوم گردی در مازندران خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
مازیار آل داوود مالک اقامتگاه بوم گردی آتشونی در روستای تاریخی گرمه شهرستان خور و بیابانک استان اصفهان به عنوان چهره ملی در بخش تنوع فرهنگی ایران معرفی شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۳۲    
ایسنا/زنجان رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ماه نشان گفت: سه اقامتگاه بوم گردی در روستای قوزلو ماه نشان برای اقامت گردشگران تدارک دیده شده است.
فرمانداری نجف آباد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۳۰    
در روز دوشنبه 1 خرداد ماه 1402 همزمان با دهه کرامت خانه بوم گردی آمیرزا به مدیریت خانم مشایخی و خانه بوم گردی دو اشکوب به مدیریت آقای شفیعی با حضور موسی مباشری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد، ایزدی مشاوره وزیر و مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری صنایع دستی استان اصفهان ، [...]
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۱۲    
طرح بوم استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور معاون آموزش ابتدایی استان کهگیلویه و بویراحمد و روسا وکارشناسان حوزه ی ابتدایی استان در محل پارک ولایت شهر یاسوج برگزار شد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۶:۴۳    
اقامتگاه های بوم گردی نوعی از مکان های پذیرش مسافر هستند که این سال ها در کشورمان به شدت رشد کرده اند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
استاندار سمنان گفت: باید از ظرفیت اقشار مختلف مردم برای حفاظت از میراث فرهنگی استفاده کرد و بوم گردی ها را توسعه داد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۳:۲۲    
اردوی تفریحی و آموزشی معاونان و مربیان پرورشی با حضور معاون تربیت بدنی و پرورشی، مسئول سازمان دانش آموزی اداره آموزش و پرورش فیروزکوه در بوم گردی و گردشگری روستای فرح آباد شهرستان فیروزکوه برگزار شد در پایان از مربیان سازمان دانش آموزی تقدیر شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۷:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: روایتگری صحیح از فرهنگ ملی و دینی و معرفی فرهنگ غنی بومی و روستایی می تواند به معرفی هرچه بهتر فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و انتقال آن به همگان باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
عزت الله ضرغامی درباره دیدار خود با مسولان بوم گردی ها در کشور توییتی را منتشر کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون گردشگری کشور با بیان اینکه نگاه ما به تمامی انجمن های استانی اقامتگاه های بوم گردی برابر است، تقویت روابط تشکل های استانی و کشوری را در راستای رفع چالش ها موثر دانست و بر اهمیت تولید و انتشار محتوا تاکید کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
نشست رئیس و اعضای جامعه انجمن های حرفه ای اقامتگاه های بوم گردی با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نجف آباد از افتتاح هم زمان 2 اقامتگاه بوم گردی در این شهرستان و در هفته گرامیداشت میراث فرهنگی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- معاون توسعه و پشتیبانی منابع اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی از رونق بوم گردی های مذهبی در استان خبر داد و گفت: بهسازی راه 11 بوم گردی مذهبی تا پایان سال انجام می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست میراث فرهنگی اردکان با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت خوبی در حوزه گردشگری نداریم گفت: اردکان پنج هتل و 18 بوم گردی دارد که از شش مورد بوم گردی های این شهرستان تعطیل هستند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۲:۱۹    
تصاویر خیره کننده یک آزمایشگاه زنده شناور به مساحت نزدیک به 200 کیلومتر مربع با یک میلیارد مرجان و اقامتگاه های بوم گردی لوکس را نشان می دهد که در دبی در حال ساخت است. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۹:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از حمایت تمام قد دولت از پروژه های بوم گردی خبر داد و گفت: ضمن انجام این حمایت ها نظارت های پسینی هم در دستور کار است و باید اقدامات به گونه ای پیش رود که ظرفیت های بوم گردی به پایداری رسند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
عزت الله ضرغامی گفت: سیاست دولت سیزدهم در حمایت از بوم گردی ها در مناطق مختلف کشور بسیار روشن و جدی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۸:۳۳    
سی سخت شهری در کهگیلویه و بویراحمد که به عنوان نگین گردشگری جنوب شهرت یافته و در چند سال اخیر با حمایت های دولت و سرمایه گذاری بخش خصوصی زیرساخت های گردشگری خوبی از جمله هتل، اردوگاه گردشگری و بوم گردی در این شهر گردشگرپذیر ایجاد شده است.
ربیع   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۷:۱۲    
زهرا نصیری به گزارش پایگاه خبری ربیع ، در بیست وسومین نشست گپ و گفت مدیران شهرداری که میزبانی آن را خانه مشروطیت اصفهان برعهده داشت، مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان در نخستین نشست خبری خود با رسانه ها در پاسخ به این پرسش خبرنگار ربیع که برای احیای خانه های تاریخی و تبدیل آن به ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اقامتگاه های بوم گردی پدیده ای نسبتا نوین در صنعت گردشگری ایران هستند که باعث ترغیب بسیاری از افراد به سفرهای داخلی شده اند. این مکان ها که عمدتا از تغییر کاربری ساختمان های قدیمی و سنتی به اقامتگاه تبدیل شده اند ...
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به وجود 65 اقامتگاه بوم گردی در استان گفت: استان بوشهر در این حوزه جزء استان های برتر کشور است اما بسیاری از این اقامتگاه ها به یک منزل معمولی شبیه هستند و ظاهر بومی ندارند! ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۳:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
سید عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سفر به شهرستان تاریخی تکاب و بازدید از مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان، هنگام حضور در اقامتگاه بوم گردی بلقیس در کنار یک بانوی خوش ذوق بومی شهر تخت سلیمان در یک تنور سنتی نان محلی آماده و طبخ کرد.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۲۰:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه سفر به شهرستان تکاب در یک تنور سنتی نان محلی آماده و طبخ کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۵:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
جامعه اقامتگاه های بوم گردی کشور با انتشار پیامی از رویکرد سید عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خصوص حمایت از اقامتگاه های بوم گردی کشور قدردانی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۲:۰۳    
یک بانوی خوش ذوق ایرانشهری، خانه ی پدری را به یک اقامتگاه بوم گردی روحنواز تبدیل کرده، تا خستگی سفر را از تن و جان مسافران زدوده و به اقتصاد روستا کمکی کرده باشد .
جام جم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۳:۱۵    
به گزارش جام جم آنلاین- چهار محال و بختیاری، شهرستان شهرکرد؛ اولین نشست خبری بهادر عبد الغنی دهکردی سرپرست فرمانداری شهرستان شهرکرد روز سه شنبه 19 فروردین با حضور اکثر فعالان خبری و رسانه ای علی زاهدی مدیر کل روستائی استانداری، خسرو کیانی آبسرده مدیریت اداره کل بحران استانداری ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۹:۳۴   + ۱۶ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری مشترک میان جامعه انجمن های حرفه ای اقامتگاه های بوم گردی ایران و معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی امضا شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۱:۱۷    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از هتل بوتیک خانه سرخه ای (فراّش باشی)، خانه حیدرزاده و اقامتگاه های بوم گردی در ارتفاعات عینالی شهر تبریز بازدید کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : تعطیلات عید فطر در مناطق غربی ، شمال غربی، شمال و جنوب ایران ظرفیت اشغال اقامتگاه های بوم گردی به 100 درصد رسید. این گفته یاور عبیری رئیس جامعه انجمن های حرفه ای اقامتگاه های بوم گردی ایران در گفت وگو با دنیای اقتصاد است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۳:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
تجری گفت: بیشترین تعداد صدور موافقت اصولی و مجوز ایجاد در کل کشور به ترتیب مربوط به پروژه های بوم گردی و مجتمع های گردشگری است.
رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام نوروزی دغدغه اشتغال جوانان را دارد و با طرح احداث بوم گردی در روستا موجب اشتغالزایی برای تعدادی از جوانان شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۷:۰۴    
بوم گردی نشاط یزد خانه ای قدیمی با قدمتی 100 ساله، فضایی آرام و دلنشین برای عاشقانه زندگی به رسم مردمان کهن دیار یزد است که با 4 باب اتاق فصول مختلف میزبان مسافران و گردشگران شهر میراث جهانی یزد است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۳:۴۹    
سمنان- بومگردی ها قرار بود مفرّ درآمد خوبی برای خانواده های روستایی باشد اما با انحراف معیاری که در آن ها پدید آمده شاهد هستیم که به صورت کلی، هدف و رویه بوم گردی ها تغییر کرده است.