پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۱۳:۰۰Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه فردوسی»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۳۵    
ایسنا/خراسان رضوی معاون آموزشی دانشکده علوم انسانی دانشگاه فردوسی گفت: سال هاست طرح تعیین استاد راهنما برای دانشجویان کارشناسی در دانشگاه ها در حال اجراست، اما بسیار ناقص انجام می شود، اما در برخی از گروه ها چنان به این موضوع بی توجهی شده که بسیاری از دانشجویان حتی نمی دانند که استاد راهنمایی دارند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۷:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه راهیان نور و راهیان پیشرفت سال 1401 در آمفی تئاتر دانشکده علوم پایه دانشگاه فردوسی مشهد و به همت بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی حقوق دانشگاه فردوسی مشهد، همایش آشنایی با مشاغل حقوقی و آزمون های وکالت، قضاوت و سردفتری را برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۴۵    
ایسنا/خراسان رضوی معاون آموزشی دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی با بیان اینکه تا چند سال پیش در دانشگاه های مختلف برای دانشجویان کارشناسی استاد راهنما انتخاب می شد، گفت: اکنون چند سالی است که اگر هم استاد راهنمایی برای دانشجویان کارشناسی انتخاب می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی رباتیک دانشگاه فردوسی مشهد، همایش مسیر دانشگاه تا صنعت را برگزار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مراسم نکوداشت استاد سیدعلی مرتضوی ، استاد پیشکسوت گروه علوم و صنایع غذایی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه فردوسی مشهد ضمن تشریح طرح جدید این دانشگاه مبنی بر برگزاری دوره کارآموزی بلندمدت یک ساله برای دانشجویان مقطع کارشناسی گفت: تلاش می کنیم با شناساندن این طرح به دانشجویان کارشناسی رشته های مختلف دانشگاه فردوسی مشهد ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۱:۰۲    
تیم الف رشته حقوق دانشگاه علوم اسلامی رضوی در ادامه رقابت های مسابقات دادگاه های تمرینی به فینال راه یافته و در برابر تیم حقوقی دانشگاه فردوسی قرار می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۱۰    
همایش "نانو فناوری، از علم تا ثروت" در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۰۵    
نمایشنامه ایوانف اثر آنتوان چخوف با کارگردانی رضا حسینی و بهار باس خواه روی صحنه دانشگاه فردوسی مشهد در حال اجرا است.
تماد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۴۰    
تفاهم نامه همکاری شرکت تماد با دانشگاه فردوسی مشهد شرکت تولید مواد اولیه داروپخش (تماد) بزرگترین تولید کننده مواد موثره دارویی نارکوتیک و غیر نارکوتیک کشور و یکی از شرکت های گروه دارویی تامین (TPICO) تفاهم نامه همکاری را در حوزه تحقیق ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه فردوسی مشهد، همایش آشنایی با گرایش خوردگی و حفاظت از مواد را برگزار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
نشست تخصصی بررسی واکنش علیه خشونت در ایران و آمریکا با حضور اساتید برجسته حوزوی و دانشگاهی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی سرپرست پژوهشکده زیارت و گردشگری دانشگاه فردوسی مشهد گفت: با توجه به اینکه در برنامه ششم توسعه از موضوع زیارت غفلت شده بود، انتظار می رود که در لایحه برنامه هفتم توسعه به آن پرداخته شود، چراکه درحال حاضر بندی هم برای آن در لایحه برنامه هفتم ذکر نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی حقوق دانشگاه فردوسی مشهد، کارگاه چالش های نظارت متقابل اجتماعی در نظام حقوقی ایران را برگزار می کند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی گفت: در ادیان ابراهیمی، مفهوم خود را در دیگری دیدن اصلی اخلاقی و نوعی ستایش خداوند است و عشق به همه همنوعان، خدمت به آنان و راهی برای تعالی معنوی است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست پژوهشکده زیارت و گردشگری دانشگاه فردوسی مشهد از بی توجهی به موضوع زیارت در لایحه برنامه هفتم توسعه کشور انتقاد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی نانوفناوری دانشگاه فردوسی مشهد همزمان با هفته نانو، همایش نانوفناوری، از علم تا ثروت را برگزار می کند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
شنوندگان رادیو فرهنگ امروز سه شنبه 2 خردادماه در مجله ادبی ققنوس بخش های مختلفی را همراهی می کنند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، گفتگو با سلمان ساکت رئیس مرکز آثار و مفاخر دانشگاه فردوسی مشهد درباره اختتامیه چهارمین دوره جایزه ادبی استاد محمد قهرمان و پخش شعرخوانی استاد یکی از بخش های برنامه ...
بافق فردا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی، دبیر اجرایی این برنامه ادبی گفت؛ با برگزاری چهارمین دوره جایزه ادبی استاد محمد قهرمان در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۰۳    
محفل ذکر یاد و خاطره جانباز شهید حمید حکمت پور امروز (سه شنبه) در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز آثار و مفاخر دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشجویان و پژوهشگران جایزه ادبی استاد قهرمان را به رسمیت شناخته اند و متوجه شده اند این رویداد محمل خوبی برای عرضه فعالیت های پژوهشی در حوزه ادبیات دوره صفوی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: بین شاعران معاصر هستند کسانی که شعر لهجه سروده اند اما هیچ یک از شاعران خراسانی که می شناسم و شعر لهجه گفته اند، به اندازه استاد قهرمان نتوانسته روح شاعرانه شعر لهجه را کشف کند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۳۱    
عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: صدای فردوسی باید در همه جا جاری و ساری باشد و این صدا نباید خاموش شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۱۹    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به پیشرفت روزافزون هوش مصنوعی در دنیا بر لزوم تدوین مبانی حقوقی برای توسعه و استفاده از این تکنولوژی تاکید کرد و گفت: باید منتظر باشیم در چند ماه آینده حداقل قوانین اولیه در این خصوص تصویب شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۰:۰۳    
جشنواره روز جهانی فوتبال پایه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
دانشگاه هنر اصفهان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۵۶    
طرح ضیافت ایثار ویژه دانشجویان شاهد، در تیر ماه سال جاری دانشگاه فردوسی مشهد، دو گروه مجزا خواهران و برادران برگزار می گردد. علاقمندان جهت شرکت در این دوره تا تاریخ 9 / 3 / 1402 با شماره 36269168 یا موبایل 09108409909 دفتر شاهد و ایثارگر تماس حاصل نمایند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۱۳    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در دانشگاه باید در حد حداقلی آموزش های عملی را داشته باشیم، اما امکان مهارت آموزی در آن سطحی که در صنعت رخ می دهد، در دانشگاه وجود ندارد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۵:۱۰    
هفته فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد در دانشگاه بصره عراق و با حضور جمعی از دانشگاهیان دانشگاه فردوسی برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۴۷    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس پژوهشکده آب و محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد گفت: علت اینکه اکنون در کشور در شرایط بحران آب قرار داریم این است که به تحولات محیطی توجه نشده و تغییر اقلیم در برنامه ها و مطالعات دیده نشده است؛ تغییر اقلیم، جمعیت و اقتصاد آینده را تغییر می دهند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۸:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس در نشست تخصصی با عنوان بررسی ابعاد فرهنگی و اجتماعی مسأله جمعیت که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، گفت: وظایف دستگاه های مختلف نسبت به مساله جمعیت تفکیک و روشن شود، اگر این هماهنگی، هم سویی و هم افزایی بین دستگاه ها نباشد، کامیابی و نتیجه مد نظرمان حاصل نمی شود.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۹:۴۶    
همزمان با سالروز بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری باشگاه نجوم کودک و نوجوان استان خراسان رضوی در مرکز فرهنگی هنری شماره 8 مشهد به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و انجمن نجوم دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح گردید. در این آیین ویژه برنامه های متفاوتی با موضوع نجوم برای اعضا اجرا شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
دانشیار دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد به تشریح انسان گرایی پاپ فرانسیس در دنیای مسیحیت پرداخت.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۸:۳۳    
عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: سالار نامه و قیصر نامه از جمله آثار شاخص شاهنامه هستند که فواید بسیاری در حوزه هویت و زبان فارسی دارند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۳:۲۳    
شاهنامه شناس معاصر و استاد تمام دانشگاه فردوسی مشهد گفت: شاهنامه فردوسی میراثی ماندگار از تاریخ، فرهنگ و زبان ایرانیان است و این کتاب برگ زرینی از افتخارات ایران در تمامی اعصار است که شهرتی جهانی دارد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۰۴    
عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: داستان بیژن و منیژه یکی از داستان های کهن فارسی است که در شاهنامه فردوسی به خوبی می درخشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۰:۳۷    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه فردوسی مشهد با تاکید بر اینکه توسعه باید خانواده محور باشد، گفت: ساختار حکمرانی باید خانواده محور نگاه کند؛ مثلا هنگامی که تصمیم می گیرد سود بانکی را بالا ببرد، باید بررسی کند که اثر این تصمیم روی خانواده ها چیست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مراسم معرفی و تقدیر از برگزیده چهارمین دوره جایزه ادبی استاد محمد قهرمان دوشنبه، اول خرداد ماه، در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۳۱    
اولین همایش ملی افغانستان و چشم اندازهای آینده با مشارکت انجمن فعالان اقتصادی افغانستان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد .
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
کتاب مقدمه ای بر شیمی مواد غذایی نوشته واسیلیس کنتوگیورگوس و توسط دکتر مجید مکبر اصفهانی عضو هیئت علمی دانشگاه گنبد کاووس و دکتر حسین عشقی عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی و دکتر مرضیه اکبرزاده ترجمه و به همت شعبه انتشارات جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری منتشر شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۰۷    
نخستین همایش ملی افغانستان و چشم انداز های آینده با حضور جمعی از مسئولان و اندیشمندان کشور های ایران و افغانستان در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۱:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
نخستین همایش ملی افغانستان و چشم اندازهای آینده با حضور جمعی از مسئولان و اندیشمندان کشورهای ایران و افغانستان در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
صبح امروز همایش ملی افغانستان و چشم اندازهای آینده در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۱:۵۷    
دبیر علمی همایش بزرگداشت فردوسی گفت: 40 مقاله در روزهای 25 و 26 اردیبهشت ماه در 6 نشست تخصصی در دانشگاه فردوسی به صورت حضوری و مجازی ارائه شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی مهندسی عمران دانشگاه فردوسی مشهد، کارگاه آموزشی بهینه سازی در سرچ را برگزار می کند.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان ایران، اولین دوره مناظره اساتید دانشگاهی و نخبگان(طرح بیان) روز یکشنبه 24 اردیبهشت، با محوریت نقد و بررسی کتاب واژگونه خوانی استبداد اثر دکتر آرش حیدری و حضور اساتید منتقد دکتر مهدی نجف زاده، استاد علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر داریوش رحمانیان ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد، نشست درد هیجانی در درمان هیجان مدار را برگزار می کند.
افتتاحیه برنامه های بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی یکشنبه 24 اردیبهشت ماه 1402 در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار شد .
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۵    
ایسنا/خراسان رضوی یک استاد ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد گفت: آرمان فردوسی این است که زندگی انسان ها فارغ از هر دین و آیینی به غایت اخلاقی و انسانی شود. قهرمانان شاهنامه نیز قهرمان زور و بازو نیستند و اخلاق و اندیشه را رواج داده و یاور تهی دستانند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۲    
ایسنا/خراسان رضوی دبیر انجمن علمی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی گفت: رویداد استارتینو این گونه است که با شرکت یا ارگان صنعتی ارتباط برقرار کنیم و این امر باعث می شود حضور دانشجویان در شرکت های صنعتی هموار شود.