سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۱۰:۵۵Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «لایحه جامع انتخابات»

ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: پیش بینی های خوبی در لایحه برگزاری تجمعات صورت گرفته است؛ مجلس باید بررسی کند و تصمیم بگیرد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۸:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: با توجه به اینکه در سال برگزاری انتخابات مجلس قرار داریم، بهتر است طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی هرچه سریع تر به نتیجه برسد تا شاهد انتخابات پرشورتری در اسفندماه باشیم ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۲۲:۳۷    
معمولا با نزدیک شدن به هر انتخاباتی، زمزمه اصلاح قانون انتخابات دوباره بلند می شود و موضوعی که ماه ها و سال ها بدون توجه مانده بود، دوباره مدنظر اهالی سیاست قرار می گیرد و درباره آن سخن می گویند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۸:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس از همکاری مشترک وزارت کشور و قوه مقننه در راستای بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس خبر داد و گفت: لایحه جامع انتخابات به کمیسیون شوراهای مجلس ارائه نشده است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۶:۱۵   + ۵۲ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزیر کشور: انتظار داریم لایحه جامع انتخابات تا اواسط اردیبهشت تصویب و ابلاغ شود/ لایحه تجمعات به زودی تقدیم دولت می شود
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۵:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: معاون سیاسی وزیر کشور گفت: لایحه جامع انتخابات به دولت ارائه شد و انتظار داریم تا اواسط اردیبهشت ماه این قانون تصویب و برای اجرا ابلاغ شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۴:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: لایحه جامع انتخابات هم اکنون در کمیسیون شوراهای مجلس در حال بررسی است و انتظار داریم تا اواسط اردیبهشت تصویب و برای اجرا ابلاغ شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۳:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: لایحه جامع انتخابات هم اکنون در کمیسیون شوراهای مجلس در حال بررسی است و انتظار داریم تا اواسط اردیبهشت تصویب و برای اجرا ابلاغ شود.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
طحان نظیف درباره لایحه جامع انتخابات گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات را مجلس زودتر از دولت داده است. دولت هم پیگیر لایحه جامع انتخابات است. برای ما فرقی ندارد که قانون انتخابات از طریق طرح باشد یا لایحه؛ برای ما مهم این است که اصلاح قانون انتخابات به نتیجه برسد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۸:۲۷   + ۴۶ سایت دیگر  
طحان نظیف درباره لایحه جامع انتخابات گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات را مجلس زودتر از دولت داده است. دولت هم پیگیر لایحه جامع انتخابات است. برای ما فرقی ندارد که قانون انتخابات از طریق طرح باشد یا لایحه؛ برای ما مهم این است که اصلاح قانون انتخابات به نتیجه برسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۰۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شوراهای مجلس گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس این هفته به هیئت رئیسه فرستاده می شود؛ این در حالی است که لایحه دولت در مورد انتخابات را هنوز دریافت نکرده ایم.
پانا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۰۹:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور روز نهم آذرماه امسال از تقدیم لایحه جامع انتخابات با امضای وزیر کشور به معاون اول ریاست جمهوری خبر داد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۰۸:۳۶    
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: لایحه جامع انتخابات همه مشکلات انتخابات را پوشش میدهد و حدالامکان خطاهای آن را برطرف می کند.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۱۰:۰۸    
لایحه جامع انتخابات اوایل آذرماه از سوی وزارت کشور به معاون اول رئیس جمهور تقدیم شد؛ لایحه ای که به گفته احمد وحیدی، وزیر کشور، بعد از بررسی در کمیسیون تابعه برای تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۷:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
وزیر کشور با بیان اینکه با برگزاری تجمعات قانونی کاملا موافق هستیم،گفت: دستور العمل لایحه ساماندهی تجمعات تهیه شده و بسترهای آن را هم فراهم خواهیم کرد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۳:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رکنا: وزیر کشور گفت: لایحه جامع انتخابات را به دولت فرستادیم و از آنجا به کمیسیون های مربوطه ارجاع خواهد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۳:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: لایحه جامع انتخابات به دولت ارسال شده است. آن لایحه در کمیسیون مربوطه بررسی و سپس پس از تصویب در هیات دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۳:۰۶    
وزیر کشور در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران: تجمعات قانونی را هم به رسمیت می شناسیم. در سال گذشته تجمعات فراوانی داشتیم. اگر نیاز به آماده سازی لایحه ای هم باشد، انجام خواهیم داد. لایحه جامع انتخابات به دولت ارسال شده است ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۹:۲۱   + ۷۷ سایت دیگر  
وزیر کشور با بیان اینکه "وزارت کشور موافق تجمعات قانونی است"، گفت: دستورالعمل تجمعات قانونی تهیه شده است و در صورت رعایت اطمینان از امنیت تجمع کنندگان، مشکلی با این مساله نداریم.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۰۸:۱۹    
مناظره بر سر محاربه و بحث اعدام ها، لایحه جامع انتخابات در دولت، وعده یک میلیون مسکن رئیسی را کسی گردن نمی گیرد و ... از موضوعاتی است که روزنامه های امروز به آن پرداخته اند.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۲:۱۲   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرکل انتخابات وزارت کشور از تقدیم لایحه جامع انتخابات به هیات دولت خبرداد و گفت: 200 نفر ساعت کار کارشناسی تهیه و تدوین شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۱:۳۰   + ۵۰ سایت دیگر  
مدیرکل انتخابات وزارت کشور جزئیاتی از لایحه جامع انتخابات مبتنی بر سیاست های کلی انتخابات، ابلاغی مقام معظم رهبری را تشریح کرد و گفت که این لایحه تقدیم هیات دولت شده است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۲۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور از تقدیم لایحه جامع انتخابات از سوی وزارت کشور به دولت خبر داد و گفت: ملاک اصلی در تدوین این لایحه، اعمال 18 بند سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۷:۰۵   + ۳۲ سایت دیگر  
اسلامی گفت: لایحه جامع انتخابات با امضای وزیر تقدیم معاون اول ریاست جمهوری شده است و انتظار می رود با تایید نهایی این لایحه در هیات دولت و مجلس شورای اسلامی بتوانیم برنامه ریزی های لازم را برای برگزاری انتخابات صورت دهیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۰۸:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: امروز با گسترش فناوری ارتباطات برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک یکی از ضروریات است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
5 سال و 10 ماه از ابلاغ سیاست های کلی انتخابات توسط رهبر معظم انقلاب می گذرد، اما هنوز لایحه جامعی که همه موارد در انتخابات را پوشش دهد و مانع از تعدد قوانین در این حوزه شود در دست مجلس نیست ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۱۴:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مجلس تاکید کرد: با توجه به اینکه امسال بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه و بودجه سال 1402 در برنامه کاری مجلس قرار دارد، دولت باید امسال لایحه جامع انتخابات را ارائه دهد در غیر اینصورت مجلس فرصت کافی برای بررسی آن نخواهد داشت.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۶/۱۴ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: با توجه به هماهنگی که بین قوا وجود دارد و با عنایت به همگرایی و همراهی بین دولت و مجلس وقت مغتنمی است که قانون جامع انتخابات هر چه سریعتر تدوین شود.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۲۳:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
محمدرضا غلامرضا معاون سیاسی وزیر کشور در نشست معارفه مدیران جدید، از خدمات سید اسماعیل موسوی مدیرکل سابق انتخابات تقدیر کرد. وی، وظیفه اساسی این معاونت را مدیریت فضای سیاسی کشور براساس گفتمان انقلاب اسلامی و دولت مردمی برشمرد و بر تدوین لایحه جامع انتخابات بر مبنای سیاست های کلی نظام و لایحه ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۱۶:۰۹   + ۳۱ سایت دیگر  
ایسنا : محسن اسلامی مدیرکل جدید دفتر انتخابات نیز ادامه برنامه های وزارت کشور برای تدوین لایحه جامع انتخابات در جهت افزایش مشارکت سیاسی مردم را مبنای اصلی حرکت در دوره مسئولیت جدید اعلام کرد.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۳:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
از طرف دولت چیزی مطرح نبوده و فکر می کنم طرح در مجلس در حال بررسی باشد و ما به محض دریافت طرح نظر خود را اعلام خواهیم کرد.
قلم نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۰:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
وزیر کشور گفته است لایحه جامع انتخابات را اصلاح کرده و پیش از اتمام دوره مجلس یازدهم، آن را به بهارستان تقدیم می کند. این لایحه یکبار در دولت دوازدهم تقدیم مجلس دهم شده بود.
باز انتخابات   ۱۴۰۱/۰۵/۳۰ - ۲۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید کرد: ترجیح ما ارائه لایحه جامع انتخابات از سوی دولت بود اما باتوجه به اهمیت موضوع و نگرانی ها از فرصت سوزی در فراز و نشیب ارائه لایحه جامع انتخابات مجلس طرح خود در زمینه اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را با جدیت دنبال می کنیم ...
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۱۷:۴۸   + ۲۸ سایت دیگر  
وزیر کشور با تاکید بر اینکه لایحه جامع انتخابات هر سه نوع انتخابات را در برمی گیرد، گفت: تلاش ما بر این است که هر سه انتخابات یعنی ریاست جمهوری، مجلس و خبرگان در این لایحه تعریف شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۱۷:۴۷   + ۲۵ سایت دیگر  
ایسنا : وزیر کشور در نشست خبری خود درباره وضعیت لایحه جامع انتخابات کشور بیان کرد: تلاش می کنیم تا با سرعت این لایحه آماده و به مجلس ارسال شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۱۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: لایحه جامع انتخابات، هر سه نوع انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراها را دربرمی گیرد و به همین علت، گستردگی و پیچیدگی هایی دارد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: لایحه جامع انتخابات شامل انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شوراها را تهیه و به مجلس می فرستیم.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۱۲:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: فضاها و مکان ها برای برگزاری تجمعات باید به گونه ای باشد که پاسخگوی این نیازها باشد، بعضی از شهرهای بزرگ هستند که نیازمند 2 الی 3 مکان اند که باید بررسی شود. وجود چنین مکان هایی برای جلوگیری از بروز مشکلات لازم است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۱۲:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، احمد وحیدی امروز در نشست خبری درباره روند بررسی لایحه جامع انتخابات و اینکه این لایحه به انتخابات 1402 می رسد یا خیر؟ اظهار داشت: لایحه نیاز به نقاط تکمیلی دارد. مبنای ما سیاست های کلی انتخابات ابلاغی مقام معظم رهبری است. در این خصوص برخی موارد چند سالی است که روی زمین مانده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۰۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا : وزیر کشور با اشاره به اقداماتی که وزارت کشور برای تهیه لایحه جامع انتخابات انجام داده است، گفت: دولت سابق لایحه ای را تهیه کرد، اما با توجه به اشکالاتی که داشت، پیگیر تهیه لایحه جدیدی هستیم و لایحه را قطعا پیش از پایان دوره یازدهم به مجلس می فرستیم ...
مردم فردا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر کشور با اشاره به اقداماتی که وزارت کشور برای تهیه لایحه جامع انتخابات انجام داده است، گفت: دولت سابق لایحه ای را تهیه کرد اما با توجه به اشکالاتی که داشت، پیگیر تهیه لایحه جدیدی هستیم و لایحه را قطعا پیش از پایان دوره یازدهم به مجلس می فرستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۱۲:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به اظهارات وزیر کشور مبنی بر اینکه در حال تهیه لایحه جامع انتخابات هستیم و آن را پیش از پایان دوره یازدهم به مجلس می فرستیم، گفت: اگر دولت لایحه جامع انتخابات را تدوین کرده زودتر به مجلس ارسال کند.
سلام نو / ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۰۹:۵۷   + ۴۱ سایت دیگر  
وزیر کشور از ارسال لایحه جامع انتخابات به مجلس پیش از پایان دوره یازدهم خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۰۸:۰۰   + ۵۱ سایت دیگر  
وزیر کشور با اشاره به اقداماتی که وزارت کشور برای تهیه لایحه جامع انتخابات انجام داده است، گفت: دولت سابق لایحه ای را تهیه کرد اما با توجه به اشکالاتی که داشت، پیگیر تهیه لایحه جدیدی هستیم و لایحه را قطعا پیش از پایان دوره یازدهم به مجلس می فرستیم.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
پیشتر نیز دولت دوازدهم لایحه جامع انتخابات را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده بود که تمام انتخابات ها در آن دیده شده بود اما نمایندگان مجلس به جای آنکه لایحه دولت قبل را در دستور کار قرار دهند، طرح هایی را برای انتخابات های گوناگون در دستورکار قرار دادند.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۹:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
نصر: معاون سیاسی وزیر کشور گفت: لایحه جامع انتخابات و تقسیمات کشوری تا شهریور ماه امسال به مجلس شورای اسلامی ارسال می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: امکان برگزاری انتخابات الکترونیک در حال حاضر وجود ندارد چراکه زیرساخت هایش در کشور فراهم نیست. هنگامی که امروز همه کشور از قدرت پهنای باندی یکسان برخوردار نیست چگونه می شود انتخابات الکترونیک برگزار کرد.
یافته   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۲۲:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
نماینده پلدختر : پیشنهاد افزایش40 نفر به تعداد نمایندگان مجلس چاپ ایمیل توضیحات بخش: اخبار مجموعه : سایر اخبار نایب کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به طرح در حال بررسی اصلاح قانون انتخابات مجلس در کارگروه متشکل از پژوهشکده شورای نگهبان ...