پنجشنبه ۲۰ بهمنساعت ۱۰:۰۲Feb 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هوای پاک»

راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۵:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مرکز هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تنفس هوای پاک در شهر تهران در 5 روز گذشته به واسطه تهویه هوا بوده است؛ انتشار آلودگی در این چند روز کماکان مانند گذشته بوده اما وزش باد سبب شده تا هوا تصفیه شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
ترکی گفت: اگر جرائم راهنمایی و رانندگی مربوط به هوای پاک به دستگاه های مجری قانون هوای پاک تخصیص پیدا می کرد، اتفاقات بهتری رقم می خورد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۰:۱۷    
وضعیت هوای تهران با شاخص 56 در مرز رسیدن به هوای پاک قرار دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۰:۴۴    
امیر قاسمی/ کارشناس ارشد اقتصاد محیط زیست فاجعه آلودگی هوای تهران در عدم محاسبه صحیح هزینه آلودگی از سوی مسوولان دولتی و افق دید کوتاه مدت سیاستگذاران کشور ریشه دارد. در واقع وضعیت فعلی هوای تهران با اینکه بسیار نامطلوب است، با تغییر پارادایم حکمرانی، حتی در کوتاه مدت قابل بهبود است ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۵:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: دستگاه های اجرایی ذی ربط از اجرای تکالیف قانونی خود در زمینه قانون هوای پاک استنکاف کرده و به صورت ناقص برخی تکالیف را اجرا کرده اند.
سلامت نیوز / فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۵:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران با بیان اینکه سال گذشته آلودگی هوا هشت میلیارد دلار خسارت ناشی از مرگ و میر در 27 شهر کشور بر جا گذاشته است، گفت: میزان مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در بزرگسالان بالای 30 سال در سال 1400 بیش از 20 هزار نفر بوده است.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تصویری از کوه دماوند از میدان جهاد در هوای پاک تهران را مشاهده می کنید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۴:۱۹    
تأثیرات هوای آلوده بسیار جدی است؛ لازم است که ما بهترین کار را در جهت تأمین هوای پاک برای خود و کسانی که دوستشان داریم انجام بدهیم؛ از این رو تصفیه هوا یک اقدام مهم در این فرآیند محسوب می شود. طبق آمار سازمان بهداشت جهانی بیشترین هوایی که ما نفس می کشیم به طور خطرناکی آلوده است ...
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۱:۲۱    
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم اکنون میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط پاک قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۱:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم اکنون میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط پاک قرار دارد.
آنا / ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۱۰   + ۶۴ سایت دیگر  
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم اکنون (17 بهمن) با میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوا، در ساعت 10 و 10 دقیقه بر روی عدد 49 قرار دارد و تهرانی ها برای چهارمین بار در سال هوای پاک تنفس می کنند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۲۰    
کیفیت هوا در کلان شهر تهران امروز در ساعت منتهی به هشت صبح با قرار گرفتن روی شاخص 49 در وضعیت هوای پاک (سبز) ثبت شده است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
هوای امروز پایتخت در شرایط "پاک" قرار دارد.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلودگی هوای پایتخت روی عدد 81 یعنی بازه قابل قبول قرار دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم آبادان در مجلس با انتقاد از نادیده گرفته شدن قانون هوای پاک در لایحه بودجه سال 1402 گفت: چرا قانون هوای پاک و مقابله با ریزگردها در لایحه بودجه 1402 دیده نشده است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۳:۴۲    
پس از هفته های بسیار آلوده، مردم تهران از سه شنبه هفته گذشته تاکنون شش روز هوای قابل قبول و یک روز هوای پاک را تنفس کردند.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۹:۳۷    
تصویری از هوای پاک تهران را مشاهده می کنید.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
آسمان تهران روز جمعه پس از بارش و وزش باد بعد از مدت ها آلودگی بالاخره آبی شد و ابر ها در آسمان پایتخت منظره ای بی نظیر را برای پایتخت نشینان ساختند.
روند بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۹:۱۷   + ۲۸ سایت دیگر  
بر اساس داده های شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت، روز شنبه 15 بهمن ماه میانگین غلظت آلاینده ها بر روی عدد 47 قرار گرفته و در نتیجه یک روز دیگر به روزهای هوای پاک تهران در سال 1401 اضافه شد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : آبی به آسمان تهران بازگشت؛ این خبری خوبی برای تهرانی هاست که در اغلب روزهای سپری شده از سه ماه اخیر ناگزیر به تنفس هوای سمی در شهری با آسمان کدر بوده اند ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۲۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
هوای پاک تهران در میدان آزادی، برای مردم نشاط آفرین بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۹:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
بنابراعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، تهرانی ها در 24 ساعت گذشته، سومین روز هوای پاک را گذراندند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۷:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
آسمان تهران امروز پس از بارش و وزش باد بعد از مدت ها آلودگی بالاخره آبی شد و ابر ها در آسمان پایتخت منظره ای بی نظیر را برای پایتخت نشینان ساختند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۸:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس فراکسیون دیپلماسی سلامت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت اصل پیشگیری برای جلوگیری از بروز سرطان، گفت: علی رغم این تاکید اما در عمل به چنین اصلی توجه نمی شود ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۰:۰۱    
تهران (پانا) - شاخص کیفیت هوای تهران هم اکنون روی عدد 44 قرار دارد و تهرانی ها هوای پاک را تنفس می کنند. مطابق اطلاعات اعلام شده از سوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ...
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۲۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از پارسینه، اصغری، کارشناس هواشناسی اعلام کرد: شب نسبتا سردی در نیمه غربی کشور از جمله در تهران پیش رو داریم. حداقل دما در تهران امشب به 1- می رسد. وزش بادِ امروز در تهران باعث شد که هوای پاک را تجربه کنیم. از فردا در شرق و شمال شرق کشور وزش باد رخ می دهد.
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران، بارش نعمت الهی و وزش باد در چند روز گذشته کیفیت هوای تهران را پس از روزها آلودگی در شرایط پاک قرار داده است. براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون غلظت آلاینده های هوا به عدد 38 یعنی پاک رسیده است.
آنا / چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۳:۰۰   + ۵۸ سایت دیگر  
هم اکنون شاخص کیفیت هوای پایتخت روی عدد 110 یعنی بازه ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۷:۰۴    
بیش از 300 روز از سال 1401 سپری شده اما سهم کلانشهر اصفهان و شهروندانش از هوای پاک و تازه فقط 2 روز بوده است یعنی روزهایی که شاخص کیفی هوا به کمتر از 50 (AQI) می رسد.
آنا / یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۷:۴۰   + ۳۱ سایت دیگر  
شاخص کیفیت هوای پایتخت در محدوده ناسالم برای همه افراد قرار دارد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۱:۴۹    
کیفیت هوا در کلان شهر تهران امروز در ساعت منتهی به 11 صبح با قرار گرفتن روی شاخص 44 در وضعیت هوای پاک (سبز) ثبت شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۱:۴۰   + ۴۶ سایت دیگر  
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم اکنون با شاخص 44 در شرایط پاک قرار دارد. در 24 ساعت گذشته نیز متوسط شاخص آلودگی هوای تهران روی عدد 74 یعنی وضعیت قابل قبول قرار داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۱:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه تعطیلی آموزش حضوری منجر به بی سوادی می شود، درباره تغییر شاخص آلودگی هوا برای تعطیلی مدارس گفت: اگر هوا آلوده است، باید ناوگان حمل و نقل اصلاح شود و قانون هوای پاک اجرا شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
هم اکنون شاخص آلودگی هوای پایتخت روی عدد 46 یعنی بازه هوای پاک قرار دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز چهاردهم بهمن ماه با میانگین 66 در وضعیت زرد و قابل قبول ثبت شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۸:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
بیش از 300 روز از سال 1401 سپری شده اما سهم کلانشهر اصفهان و شهروندانش از هوای پاک فقط 2 روز بوده است یعنی روزهایی که شاخص کیفی هوا به کمتر از 50 (AQI) می رسد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۵:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
تعطیلی مدارس به یکی از دغدغه های مهم تبدیل شده است چراکه از ابتدای مهرماه دانش آموزان کمتر از 50 روز به صورت حضوری به مدارس رفته اند بنابراین ارایه پیشنهاد تغییر شاخص های آلودگی هوا مطرح شده است. این موضوع باعث شد تا به دو قانون و دستورالعمل مربوط به هوای پاک بپردازیم.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۷:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
ستارتاپ کالیفرنیایی Pyka در سال 2020 هواپیمای برقی خودکاری به نام پلیکان (Pelican) را معرفی کرد که برای مصارف صنایع کشاورزی کاربرد داشت. این شرکت حالا نسخه باربری همین هواپیما را توسعه داده است که ظاهراً بزرگ ترین هواپیمای باربری برقی خودکار در دنیاست. ...
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۰:۱۳    
کتابخانه شیخ مفید کارگاه قصه گویی، “هوای پاک ” را در قالب کاردستی و نقاشی برای کودکان 7 تا 12 ساله برای دانش آموزان دختر مدرسه ستاره نو برگزار می کند.
آنا / وزارت نفت   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۲:۴۵   + ۸۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور با قدردانی از حضور معنادار مردم در آیین های گرامیداشت شهدای مقاومت گفت: حضور مردم به رغم مشکلات موجود، دارای پیام های خاصی بوده و پیام آن برای مسئولین تلاش مضاعف در راستای کاهش مشکلات و دغدغه های مردم است.
آنا / وزارت نفت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۷:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
وزارت نفت دولت سیزدهم به منظور اجرای تکالیف قانون هوای پاک 20 میلیارد دلار را به اجرای طرح های توسعه ای پالایشگاهی به منظور توسعه کمی و کیفی فرآورده های تولیدی اختصاص داد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
هیات وزیران با تمدید مهلت قانون هوای پاک مبنی بر موظف کردن همه جایگاههای بنزین برای نصب تجهیزات و بهره برداری از طرح کهاب (کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخارات بنزین) تا پایان سال 1403 موافقت کرد.
سلام نو / راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۹:۴۷   + ۲۰ سایت دیگر  
شاخص کیفیت هوای پایتخت هم اکنون عدد 52 را نشان می دهد و در آستانه هوای "پاک" قرار دارد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۳۱    
هوای پاک تهران را در لنز دوربین شهروند خبرنگار ما به تماشا بنشینید.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۱:۵۲   + ۲۱ سایت دیگر  
هوای امروز پایتخت در شرایط قابل قبول قرار دارد؛ درحال حاضر ایستگاه های سنجش هوا در 9 منطقه تهران در شرایط سبز بوده و هوای پاک دارند.
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۲۷   + ۲۸ سایت دیگر  
هم اکنون میانگین شاخص آلودگی هوا روی عدد 75 و در شرایط قابل قبول است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۸:۲۲    
شفقنا- روزنامه رسالت نوشت: طبق قانون هوای پاک وظیفه وزیر کشور این است که حمل ونقل عمومی را توسعه دهد نه اینکه استاندارد سلامت را تغییر دهد. به گزارش شفقنا، روزنامه رسالت در مطلبی با عنوان زیرچتر آلودگی! این گونه آورده است: ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۳:۲۱    
سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور سیاسی و قضایی سازمان بازرسی کل کشور از نظارت و بررسی عملکرد کارگروه اضطرار آلودگی هوا تهران خبر داد و تأکید کرد: به طور حتم با ترک فعل های انجام شده در این حوزه برخورد می شود. ...