شنبه ۲۰ خردادساعت ۱۸:۵۸Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سن بازنشستگی»

ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۷:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
به نظر می رسد ایده ها و خواسته های شورای گفتگوی اتاق بازرگانی، هم در جریان بازنگری در آیین نامه و هم در تدوینِ برنامه هفتم توسعه، نقشه راهِ اصلی بوده است، متاسفانه آنچه آن ها اراده کرده اند به نام اصلاحات! رقم خورده است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۲:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
معترضان فرانسوی ضد اصلاحات بازنشستگی دولت فرانسه، به مقر بازی های المپیک 2024 پاریس هجوم بردند و آن را به اشغال خود درآوردند. اتحادیه های تجاری و کارگری فرانسه روز سه شنبه نیز در اعتراض به قانون افزایش سن بازنشستگی از 62 به 64 سال به خیابان ها ریختند تا به ماکرون نشان دهند مبارزه با این قانون ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کانون کارگران بازنشسته ومستمری بگیران شهرستان گرگان گفت: دولت به تنهایی دست به تدوین طرحی برای افزایش سن بازنشستگی زده است که مشورتی ازجامعه کارگری نگرفته است و به هیچ وجه نباید سن بازنشستگی افزایش پیدا کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
شماری از اعضای یکی از احزاب مخالف دولت فرانسه در اعتراض به افزایش سن بازنشستگی مقر بازی های المپیک 2024 در پاریس را برای مدتی اشغال کردند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۱:۳۵    
تخمین زده می شود که باز هم صدها هزار نفر در سراسر فرانسه در چهاردهمین روز تظاهرات برای مخالفت با اصلاحات بازنشستگی به خیابان ها آمده باشند.
فرصت امروز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
این روزها قانون کار از دو سو با چالش مواجه شده است؛ از یکسو برنامه هفتم توسعه، الزاماتی را برای قانون کار ایجاد کرده که شاید مهمترین و بغرنج ترین آنها برای کارگران، افزایش سن بازنشستگی باشد، اما از سوی دیگر و مهمتر از لایحه پیشنهادی برنامه هفتم ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
وضعیت ناترازی شدید میان منابع و مصارف صندوق های بازنشستگی یکی از ابرچالش های اقتصاد ایران محسوب می شود. در سال های گذشته، اقتصاددانان بر ضرورت اصلاح صندوق ها تاکید کردند ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۲:۳۶   + ۵۰ سایت دیگر  
گروه اقتصاد - پارسا سپهری: لایحه برنامه هفتم توسعه در حالی در هیئت دولت به تصویب رسید که نا ترازی درآمد- هزینه، مشکل و مانع توسعه است. زیرا زمانی که تراز درامدها کمتر از تراز هزینه ها باشد توسعه صورت نمی گیرد ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
لایحه برنامه هفتم توسعه در حالی در هیات دولت به تصویب رسیده است که فعالان حوزه کارگری و بازنشستگی نسبت به آن اعتراضات جدی دارند. کاهش تعهدات بیمه ای دولت و افزایش پلکانی سن بازنشستگی، از جمله انتقادات به متن این لایحه است ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
لایحه برنامه هفتم توسعه به تازگی به تصویب هیات دولت رسیده است و احتمالا مجلس در آینده نزدیک، رسیدگی به آن را آغاز می کند. برخی از مواد این لایحه در مورد حقوق کار نگرانی هایی را برای برخی افراد ایجاد کرده. یکی از آنها افزایش پلکانی سن بازنشستگی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
گزارش های رسانه ای از آغاز موج جدیدی از اعتراضات فرانسوی ها علیه افزایش سن بازنشستگی در این کشور طی روز سه شنبه آتی حکایت دارد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
داوود منظور با اشاره به افزایش سن بازنشستگی در لایحه برنامه هفتم گفت: صندوق های بازنشستگی ناترازی های شدیدی دارند و منابع و مصارف آن ها با هم سازگاری نداشته و دچار کسری هستند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۸:۲۶   + ۱۰۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در پیش نویس لایحه برنامه هفتم، این اصلاحات پیش بینی شده که برخی از آن ها به سن بازنشستگان برمی گردد و تحت تدابیری، سن بازنشستگی تا پایان برنامه هفتم، به تدریج افزایش خواهد داشت.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
در این میان، ضرب و شتم شدید معترضان و حتی افراد مسن(که در اعتراض به افزایش سن بازنشستگی به خیابان ها آمده اند) و بازداشت و حتی شکنجه آنها تبدیل به یک رویه مرسوم و عادی در میان پلیس و نیروهای امنیتی فرانسه شده است. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
عباس اورنگ می گوید: حوزه ی صندوق های بازنشستگی حوزه ای است که روابط مردم و حاکمیت آنجا تجلی می یابد؛ این روابط باید محکم تر، عادلانه تر، مشارکتی تر و همراه با وفای به عهود و عقود باشد تا اعتماد مردم به ساختار کشور لطمه نبیند.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۳:۱۱   + ۲۳ سایت دیگر  
سن امید به زندگی در کشورهای دنیا به سرعت در حال رشد است و این روند در ایران هم دیده می شود؛ شاخص که یکی از معیارهای توسعه یافتگی، عدم توسعه یافتگی یا در مسیر توسعه بودن یک کشور را می توان با آن تخمین زد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۰۶    
کارگران مشاغل سخت و زیان آور به دلیلِ سختیِ کار و کابوس حوادثِ مرگبار و مشکلاتِ ناشی از بیماری های شغلی شان، برای رسیدن به سنِ بازنشستگی لحظه شماری می کنند ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۷:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
طبق لایحه برنامه توسعه هفتم، زمانِ رسیدن به سن بازنشستگی کارگران مشاغل سخت زیان آور، هم به دلیل کاهش سقف سنوات ارفاقی و هم به دلیلِ قیدِ سنِ بازنشستگی، افزایش خواهد یافت.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، ولی اسماعیلی درباره افزایش سن بازنشستگی افزود: دولت سال گذشته و امسال در لایحه بودجه افزایش سن بازنشستگی را پیشنهاد داده بود، اما نمایندگان مجلس در کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی با این مساله مخالفت کردند، چون افرادی که در شرف بازنشستگی قرار داشتند ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
یکی از محورهای مهم در برنامه هفتم توسعه، اصلاح وضعیت صندوق های بازنشستگی است که ماجرای آن اخیرا حاشیه ساز شده بود. بر این اساس، قرار است تا سن بازنشستگی کارکنان دولت اصلاح شود. اما چه اصلاحاتی در انتظار وضعیت بازنشستگان است؟
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس پیش بینی های صورت گرفته و در صورت تصویب مجلس، سن بازنشستگی در برنامه هفتم توسعه افزایش خواهد یافت.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
طی یک دهه آینده یعنی زمانی که دهه شصتی ها به سن بازنشستگی برسند، بحران یا حتی فاجعه ای بزرگ را به همراه خواهد داشت که شاید ابعاد آن در حد یک بحران ملی باشد ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
حداقل سن لازم برای بازنشستگی 53 سال در سال اول اجرای برنامه است. زنان شاغلی که از زمان لازم الاجرا شدن قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب 1400، صاحب فرزند یا فرزندان شده یا می شوند به ازای هر فرزند از یک سال کاهش سن بازنشستگی برخوردار می شوند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۶:۳۶   + ۳۵ سایت دیگر  
حسین حبیبی در خصوص لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: در این برنامه، موادی ضد کارگری وجود دارد که اگر اجرایی شود وضعیتِ کارگران را از آنچه امروز هست نیز بدتر خواهد کرد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۲:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری فرانسه به نقل از دفتر دادستان عمومی شهر اوینیون گزارش داده، مقامات این شهر تحقیقاتی را درباره پوسترهای نصب شده در شهر که امانوئل ماکرون را به آدولف هیتلر تشبیه کرده، شروع کرده اند. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۷:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس پیش نویس لایحه برنامه هفتم توسعه رشد اشتغال 3.9 درصد سالانه معادل یک میلیون شغل هدفگذاری شده و کارفرمایان در صورت بکارگیری افراد بازخرید و یا بازنشستگان مشمول قانون کار ...
سلام نو / روز نو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۷:۵۴   + ۲۴ سایت دیگر  
صندوق های بازنشستگی که شرط سنی بازنشستگی مشمولان آن ها 60 سال و بالاتر است از مفاد این حکم مستثنی هستند.
ربیع   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، در ماده 66 لایحه برنامه هفتم توسعه آمده است، سن و سابقه قابل قبول در تمامی حالات احراز شرایط بازنشستگی در کلیه سازمان ها و صندوق های بازنشستگی در طول برنامه هفتم به ازای هر سال شش ماه افزایش می یابد در مواردی که کارفرما ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۳:۰۰   + ۴۲ سایت دیگر  
طبق لایحه برنامه هفتم توسعه حداقل سن لازم برای بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور برای زنان 45 و مردان 50 سال تعیین شده است.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۵۳   + ۸۵ سایت دیگر  
طبق لایحه برنامه هفتم توسعه حداقل سن لازم برای بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور برای زنان 45 و مردان 50 سال تعیین شده است.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
پیش نویس برنامه هفتم توسعه در حالی دیروز منتشر شد که نشان می دهد علاوه بر هدف گذاری های کمّی برای رشد 8 درصدی و متوسط نرخ تورم زیر 20 درصد، تحولاتی از جمله افزایش سن بازنشستگی و ثابت و دلاری کردن سهم دولت از درآمدهای نفتی را نیز در خود جای داده است
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۴۲    
فرانسه شاهد ماه ها تظاهرات بزرگ اجتماعی علیه اصلاحات اساسی در حقوق و سن بازنشستگی که دولت امانوئل مکرون (رئیس جمهور کمتر محبوب این روزهای فرانسه) رقم زده، بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۳۱    
رئیس جمهور فرانسه با امضای فرمانی و افزایش دو ساله سن بازنشستگی در این کشور، موجبات اعتراض مداوم مردم این کشور را فراهم کرده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
اعتصاب رانندگان بین جاده ای اسپانیا در سطح بخش جاده ای حمل ونقل، در ترانزیت کالا و انتقال تدارکات و همچنین مسافرت های بین شهری این کشور احتمالاً اختلال جدی ایجاد می کند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۸:۳۴    
کارشناس حوزه کار درباره هشدار در مورد وقوع بحران در صندوق های بازنشستگی گفت: ادبیات و نوع اظهارات اخیر در این زمینه درست نبود اما اصل حرف درست بود چرا که بحران در صندوق های بازنشستگی مخصوصا صندوق تامین اجتماعی قابل پیش بینی است و می تواند کشور را دچار مشکلات اقتصادی و اجتماعی وخیمی کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۴:۲۸   + ۱۷ سایت دیگر  
اتحادیه کارگری فرانسه در اعتراض به افزایش سن بازنشستگی می خواهند در محلی نزدیک به جشنواره فیلم کن اعتراض کنند. این در حالی است که اعتصاب نویسندگان آمریکایی نیز این جشنواره را تحت الشعاع خود قرار داده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۳:۲۲   + ۱۵ سایت دیگر  
کارشناس حوزه کار درباره هشدار در مورد وقوع بحران در صندوق های بازنشستگی گفت: ادبیات و نوع اظهارات اخیر در این زمینه درست نبود اما اصل حرف درست بود چرا که بحران در صندوق های بازنشستگی مخصوصا صندوق تامین اجتماعی قابل پیش بینی است و می تواند کشور را دچار مشکلات اقتصادی و اجتماعی وخیمی کند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۶:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه سال جاری حدود 20 هزار کسری نیرو خواهیم داشت، گفت: حدود 10 هزار معلم اصفهانی در سال جاری بازنشسته می شوند و باید از افرادی که در سن بازنشستگی قرار دارند درخواست شود که به همکاری خود با آموزش و پرورش ادامه دهند.
معاون بازنشستگی اداره کل مستمری های سازمان تامین اجتماعی درباره نحوه محاسبه مستمری بازنشستگی در تامین اجتماعی برای بیمه شدگانی با سنوات بالاتر از 35 سال توضیح داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۷:۱۰    
تجربه افزایش سن بازنشستگی از 62 سال در فرانسه به 64 سال باعث اعتراضات مداومی شده که هنوز هم ادامه دارد و به نظر می رسد ممکن است همین اتفاق در آمریکا هم رخ دهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
شورای قانون اساسی فرانسه درخواست اپوزیسیون چپ برای برگزاری رفراندوم در خصوص قانون بحث برانگیز بازنشستگی را رد کرد.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۱:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
در پی برگزاری تظاهرات کم سابقه روز کارگر در فرانسه، اتحادیه های کارگری این کشور برای برگزاری تظاهرات سراسری بزرگ دیگری علیه سیاست های دولت امانوئل ماکرون در تاریخ ششم ژوئن (16 خرداد) فراخوان دادند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۲۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
شورای قانون اساسی فرانسه امروز چهارشنبه درخواست همه پرسی بر سر اصلاحات بازنشستگی را رد کرد.
برترین ها / شعار سال   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۰:۱۹   + ۱۸ سایت دیگر  
پس از جنجال صحبت های یک مقام وزارت کار درباره فروش جزایر ایرانی برای پرداخت حقوق بازنشستگان، خبرها حاکی است وی از سمت خود برکنار شده است!
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
فاش نیوز - فرانسه در روز جهانی کارگر شاهد تظاهرات بزرگ خونینی علیه دولت ماکرون بود. تظاهراتی که با سرکوب شدید پلیس به خشونت کشیده شد. آن طور که روزنامه فرانسوی اومانیته نوشته در این تظاهرات که در 300 نقطه این کشور برگزار شد دست کم2 میلیون و 300 هزار نفر حضور داشتند. ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – فرانسه در ماه های اخیر شاهد موجی بی پایان از اعتراض های ضد دولتی است؛ این اعتراض ها که از نیمه ماه مارس 2023 و در اعتراض به تغییر قانون سن بازنشستگی آغاز شد، اکنون به درخواست استعفای امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه تبدیل شده است. ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
اتحادیه های کارگری به حضور گسترده معترضان برای تظاهرات اول ماه مه امیدوار بودند تا فشار بیشتری بر مکرون بیاورند که در حالی که برای دفاع از اصلاحات اقتصادی اش در حال سفر در کشور است، با ملاقه به قابلمه زدن و تمسخر مردم روبرو شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۸:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
درحالی که رئیس جمهور فرانسه تلاش می کند تا ورق ناآرامی ها ناشی از افزایش سن بازنشستگی را برگرداند، میلیون ها فرانسوی امروز در روز کارگر در شهرهای این کشور به خیابان ها آمدند تا باز هم اعتراض خود را فریاد کنند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
دولت فرانسه با پیش بینی حضور میلیونی مردمی که به افزایش سن بازنشستگی معترضند، در آستانه برگزاری تظاهرات روز کارگر، 12 هزار نیروی پلیس را راهی خیابان ها کرده است.