جمعه ۰۴ فروردینساعت ۱۹:۴۸Mar 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرانسوی ها»

خبرگزاری برنا   ۱ ساعت پیش    
چند روزی است که دولت فرانسه درگیر موج جدید آشوب های خیابانی است، در این میان گروهی از کاربران با استفاده از هوش مصنوعی تصاویری از حضور مکرون در صفوف تظاهرکنندگان منتشر کردند.
مشرق نیوز   ۲ ساعت پیش    
مشرق - سالهایی که در فرانسه زندگی کردم شاهد سبک زندگی پر تلاش و ساده زیستانه فرانسوی ها بوده ام. واقعا سخت کار می کنند برای یک زندگی معمولی. من داخل خانه هایشان هم رفته ام. خانه هایی با امکاناتی بسیار معمولی. نه خبری از مبلمانی به سبک ایران هست. نه فرش هایی مثل ما، نه گاز و یخچال و پرده های مجلل ...
در میانه اعتراضات فرانسوی ها به قانون افزایش سن بازنشستگی، ویدئویی از ماکرون هنگام نصیحت مردم برای انجام تلاش بیشتر در یک مصاحبه زنده تلویزیونی که طی آن ساعت لوکسش را مخفیانه از دست باز می کند، جنجالی شده است.
آفتاب نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اتحادیه های فرانسوی پس از تظاهرات بیش از یک میلیون نفری در سراسر این کشور در روز پنجشنبه در اعتراض به اصلاحات نظام بازنشستگی خواستار اعتصاب و اعتراضات سراسری جدید در هفته آینده شدند.
ایلنا   ۱۰ ساعت پیش    
بنابر گزارش اغلب رسانه های اروپایی بار دیگر اجتماعات فرانسوی ها با دخالت پلیس ضد شورش به ویژه در شهرهای پاریس، نانت، لیون و تولوز فرانسه به خشونت کشیده شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۳:۳۳    
تصاویر منتشر شده از اعتراضات مردم فرانسه نسبت به سیاست های دولت مکرون حاکی از گسترش روزافزون ناآرامی ها و اعتراضات خیابانی فرانسوی ها و پیوستن مردم شهرهای مختلف ازجمله پاریس، نانت، رن، مارسی، لوریان، لیون و ... به اعتراضات است ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
سفیر سابق ایران در فرانسه گفت: هفته پیش رو، هفته ای داغ برای فرانسوی ها است به ویژه با توجه به اینکه امانوئل مکرون در دور اول و دوم، کاهش سن بازنشستگی را مطرح کرده و قول تصویب آن را هم داده است.
ورزش 3   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۸:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
لوکا زیدان، پسر اسطوره فرانسوی ها، قرارداد خود را با تیم ایبار اسپانیا تمدید کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۸:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: به رغم ادامه ناآرامی ها و اعتراضات فرانسوی ها به قانون جنجالی افزایش سن بازنشستگی، ماکرون آن را ضروری خواند و از اجرای آن تا پایان 2023 خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۸:۵۴    
ایسنا/آذربایجان غربی مدرسه قدیمی "هدایت" در بافت متراکم و مسکونی و تقریباً نزدیک به بازار قدیمی و مرکز شهر ارومیه (میدان انقلاب) واقع شده است و هر چند در بین واحدهای معماری محصور شده ولی طوری قرار گرفته که می توان آنرا از بیرون نیز دید.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
از اواسط ژانویه که خیابان های فرانسه ناآرام شد، اعتراض ها مسالمت آمیز بود؛ اما ناآرامی های سه روز گذشته، اعتراض های جلیقه زردها را یادآورهای کرد؛ معترضانی که به دلیل افزایش بهای سوخت به خیابان ها آمدند و مکرون را ناچار به عقب نشینی کردند.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۳:۰۸    
رکنا: تظاهراتی در پاریس علیه دولت ماکرون تامین سلاح برای اوکراین و خروج از ناتو امروز شنبه برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
آمارهای فرهنگی سالانه نشان می دهد که کتابخوانی در فرانسه به طور فزاینده ای رواج یافته و در سال گذشته افتتاح کتابفروشی های جدید در این کشور رکورد شکسته است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۲:۴۷    
فرانسوی ها و آلمانی ها گرچه در حوزه دیپلماسی آشکار، سخت ترین مواضع را در قبال روسیه اتخاذ کرده اند، اما هم زمان در حوزه دیپلماسی پنهان، سیگنال های دیپلماسی را مستقیماً یا از طریق بازیگران واسط به طرف مقابل مخابره می کنند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۷:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
در ادامه تظاهرات و اعتراض مردم فرانسه به طرح اصلاح قانون بازنشستگی در این کشور، شامگاه پنجشنبه نیز تعداد زیادی از فرانسوی ها به خیابان آمدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه البناء لبنان به نقل از منابع نوشت، فرانسوی ها تلاش زیادی برای حل و فصل بحران لبنان می کنند و انتخاب سلیمان فرنجیه را به عنوان رئیس جمهوری لبنان ترجیح می دهند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
با پیشبرد لایحه بازنشستگی در کمیته ای توسط قانونگذاران فرانسوی، هزاران تن از شهروندان فرانسه بار دیگر در اعتراض به تصمیم دولت برای افزایش سن بازنشستگی به خیابان ها آمدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
بیش از 60 درصد فرانسوی ها طبق نتایج یک نظرسنجی جدید از ادامه اعتصاب ها در صورت تصویب شدن اصلاحات جنجالی بازنشستگی دولت این کشور حمایت می کنند.
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سرویس خارجی کیهان نوشت : اعتراضات در فرانسه علیه طرح ریاضتی دولت ماکرون برای افزایش سن بازنشستگی از 62 به 64 سال همچنان ادامه دارد و مردم فرانسه هفته هاست که معترض به این طرح هستند و تا کنون در 7 نوبت دست به تظاهرات و اعتصاب سراسری در این کشور زده اند با این وجود ماکرون همچنان اصرار دارد که این ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
امروزه یکی از مؤلفه های قدرت و توسعه یافتگی در عرصه بین المللی قدرت دریایی هست. به طوری که اگر به تاریخ قدرت های هژمونی در گهواره جهانی بنگریم آمریکا، انگلیس، پرتغال و اسپانیا و حتی فرانسوی ها و ایتالیایی ها از موهبت حضور در دریا برای تمدن سازی خود بهره برده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۰:۰۰    
نتایج یک نظرسنجی در کشور فرانسه نشان می دهد که بیش از 60 درصد مردم این کشور می گویند در صورت افزایش سن بازنشستگی باید به اعتراضات سراسری نسبت به این قانون ادامه دهند.
ایثار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۳۴    
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان خراسان رضوی مشهد : سردار حمزه حمیدی نیا ، فرمانده سابق قرارگاه عملیاتی ثامن الائمه (ع) در این مراسم ضمن بازگو کردن گوشه ای از رشادت های رزمندگان اسلام در این عملیات موفق گفت: در حالی که کشور ما از جنبه های مختلف تحت فشار تحریم ها بود ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۸:۵۳    
صد ها هزار نفر از مردم فرانسه روز شنبه این هفته با برگزاری یکی از بزرگ ترین تظاهرات ها در شهر پاریس و شهر های دیگر نسبت به طرح اصلاح حقوق بازنشستگی دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه اعتراض کردند. اما در کامل تعجب مشاهده کردیم که با خشونت تمام نیرو های پلیس فرانسه سرکوب شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۹:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
مردم فرانسه در اعتراض به طرح بازنشستگی دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور، برای چندمین روز متوالی تظاهرات سراسری برگزار کردند.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با شدت گرفتن اعتراضات علیه سیاست های مکرون رئیس جمهور فرانسه، اتحادیه های دانش آموزی و دانشجویی فرانسه نیز دیروز با فراخوان و حضور در خیابان ها به اعتصابات و اعتراضات گسترده علیه دولت این کشور پیوستند. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
در پایتخت فرانسه مردم این شهر برای صلح خروج از ناتو و اتحادیه اروپا و همچنین توقف ارسال تسلیحات به اوکراین اقدام به تظاهرات کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
با ادامه اعتصاب و اعتراضات فرانسوی ها علیه طرح اصلاح نظام بازنشستگی دولت امانوئل ماکرون، روز پنجشنبه کارگران اعتصاب کننده روند تحویل سوخت و عرضه برق را در نقاط مختلف این کشور مختل کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
فرانسوی ها مجددا در اعتراض به طرح دولت امانوئل ماکرون برای افزایش سن بازنشستگی و تغییرات حقوق مستمری به خیابان ها آمدند.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۴:۲۸   + ۱۶ سایت دیگر  
جایزه هیات داوران جشنواره فیلم های آسیایی وزول فرانسه به ساخته نادر ساعی ور از سینمای ایران رسید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
اعتصاب سراسری فرانسوی ها در اعتراض به طرح اصلاح قانون بازنشستگی، امروز چهارشنبه (17 اسفند) نیز ادامه پیدا کرده است. این اعتصابات باعث تعطیلی برخی پالایشگاه ها، اختلال در حرکت قطارها و تعطیلی مدارس فرانسه شده است ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
در دور تازه اعتراض فرانسوی ها به دولت ماکرون روز گذشته شهرهای مختلف فرانسه شاهد درگیری پلیس با معترضان بود.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
به ادعای کنفدراسیون عمومی کار، س ژ ت، بزرگترین سندیکای کارگری فرانسه تنها در پاریس تعداد تظاهرکنندگان بیش از 700 هزار نفر بوده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۷:۱۰    
کالدونیا از جمله کشورهای کوچکی در اقیانوسیه است که هنوز مستعمره فرانسه به حساب می آید اما ساکنان این سرزمین اعتقاد دارند که بنا نیست مشکلات فرانسوی ها بر آنها تحمیل شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۵:۳۰    
نخست وزیر مالی با اشاره به ارتباط فرانسوی ها با تروریست ها در این کشور گفت آن ها قصد داشتند نظرات و دیدگاه های خود را به ما دیکته و تحمیل کنند.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس جامعه هتلداران ایران گفت: شرکت های هتل سازی مطرح ترک و فرانسوی و حتی بعضی کشور های دوردست بسیار علاقه مندند که در صورت حل مساله تحریم ها در صنعت هتل سازی ایران سرمایه گذاری کنند.
کمیته ملی المپیک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۵    
بر طبق یک نظرسنجی در فرانسه، اعلام شده است که بیش از 80 درصد از مردم این کشور معتقدند که بلیط های بازی های المپیک 2024 پاریس بسیار گرانقیمت است. به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از اینساید د گیمز ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
دبیر نشست ابعاد حقوقی نقش دولت فرانسه در کشتار مردم ایلام در سال 1363 با اشاره به اینکه براساس اسناد غیرقابل انکار، دولتمردان فرانسه به صورت مشخص در پروژه اسلام هراسی، شیعه هراسی و ایران هراسی نقش دارند، اظهار کرد: اصل تاسیس سازمان زنان، جشن های 2500ساله، انتقال امام به فرانسه ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۳۲    
هشت اتحادیه اصلی فرانسه و پنج سازمان جوانان متعهد شدند تمام تلاش خود را برای فلج کردن کشور انجام دهند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
براساس آخرین نظرسنجی اتحادیه اروپا، کشور استونی، کتاب خوان ترین مردم اروپا و فرانسوی ها کمترین میزان مطالعه روزانه را دارند؛ چراکه مطالعه را یک کار اصلی نمی دانند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۰:۴۶    
بر اساس یک نظرسنجی که روز یکشنبه منتشر شد، اکثریت فرانسوی ها (82 درصد آنها) معتقدند قیمت بلیت برای تماشای بازی های المپیک 2024 پاریس زیاد است.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اعتصابات گسترده و کاهش تولید برق در نیروگاه های هسته ای فرانسه به چالش جدیدی برای تصویب لایحه اصلاحات بازنشستگی در این کشور اروپایی تبدیل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۰:۴۰    
نظرسنجی ها نشان می دهد اکثر مردم فرانسه با حضور نظامی این کشور در آفریقا مخالف هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۷:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
نتایج یک نظرسنجی حاکی از آن است که مردم فرانسه با حضور نظامی این کشور در قاره آفریقا مخالف هستند.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۱    
دیبو مارتینس در مصاحبه ای درخصوص حواشی رفتارهای او بعد از فینال جام جهانی و تمسخر امباپه گفت: من عاشق فرانسوی ها هستم و آن فقط یک بازی فوتبال بود.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
امی مارتینز به نوعی سعی کرد از فرانسوی ها دلجویی کند. طرفداری | در جریان مراسم برترین های سال 2022 فیفا (The Best)، امیلیانو مارتینز دروازه بان 30 ساله تیم ملی آرژانتین و استون ویلا به عنوان بهترین دروازه بان سال انتخاب شد ...
ورزش 3   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
دیبو مارتینز، دروازه بان تیم ملی آرژانتین، می گوید هیچ مشکلی با فرانسوی ها ندارد و جنجال ایجاد شده فقط بر سر فوتبال بوده است.
تیتر20   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۴۴    
امکانات و شرایط ایران خودرو از نظر زیرساخت ها،پتانسیل،زنجیره قوی و منظم تامین خطوط تولید و گستردگی شبکه خدمات پس از فروش موقعیت ویژه ای به این خودروساز داده است. در گذشته و حال این مزیت هیچگاه از دید شرکای خارجی این شرکت پنهان نبوده است ...
حوزه هنری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۲۱    
خسرو عباسی خودلان (از استادان پروژه باغ رمان ایرانی )- اولین رُمانی که خواندم داستان بلندی بود به نام پا به پای فرانسوی ها اثر مصطفی زمانی نیا که برادر بزرگترم از حراجی های کتاب خیابان انقلاب خریده بود. من کلاس اول راهنمایی بودم و برادرم دانشجوی دانشگاه تهران ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
هزاران فرانسوی معترض به ارسال کمک های تسلیحاتی برای اوکراین در خیابان های پاریس و دیگر شهرها تظاهرات کردند.