پنجشنبه ۰۷ مردادساعت ۰۴:۵۲Jul 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نخلستان»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
یزد- ایرنا -جمال الدین عزیزی شهردار یزد حمایت مجموعه این نهاد خدمات رسان شهری را از ساخت فیلم سینمایی کتاب سرخ، به عنوان نخستین تجربه کارگردانی امین زندگانی اعلام کرد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
عکاس: مصطفی وثوق کیا/ مهر
خودش این طور می گوید: من یاسمن عباسی هستم در اولین روز مهرماه 1366 در روستای دومشهر، روستایی نُقلی در جنوب شرق هرمزگان به دنیا آمدم. تمام دوران تحصیلاتم تا دبیرستان را در روستا سپری کردم و با قبولی در کنکور وارد دانشگاه هرمزگان شدم ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
گرمای معروف خرماپزان در استان بوشهر خیلی زودتر از آنچه مرسوم هرسال بود، فرا رسیده است و تا چند روز آینده محصول رطب نوبرانه و باکیفیت نخلستان های دشتستان و تنگستان استان بوشهر راهی بازارهای سراسر کشور می شود تا کام خریدارانش را همچون عسل، شیرین کند، اما هرچقدر برای مشتریانش حلاوت و شیرینی دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
برداشت رطب از 830 هکتار نخلستان های شهرستان بندرلنگه آغاز شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
دبیر انجمن ملی خرمای ایران از کاهش 10 تا 15 درصدی تولید خرمای مضافتی در کشور در پی خشکسالی خبر داد و گفت: به رغم کمبود و نبود آب در نخلستان ها، تلفات نخل از بی آبی نداشته ایم.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۵:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مهر: در پی کم آبی شدید در خوزستان طی ماه های گذشته نخلستان های روستا های شادگان و عبودی به دلیل نرسیدن آب خشک شده است. مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفته 7500 نخل در این شهرستان تلف شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۷:۴۰    
ایرنا- زاهدان- بارندگی و توفان اخیر در شهرستان فنوج در جنوب سیستان و بلوچستان سبب ریزش 50 درصدی خرمای نخلستان های این شهرستان و وارد کردن خسارت افزون بر 550 میلیارد ریالی به کشاورزان منطقه شد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۰:۵۰   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: آب به نخل های پایین دست شادگان نمی رسد و آبی که به بخشی از نخیلات می رسد نیز شور است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۹:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی فنوج سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی و توفان اخیر سبب ریزش 50 درصدی خرمای نخلستان های ابن شهرستان شده است.
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۴۱   + ۱۰۴ سایت دیگر  
رییس جمهوری با اشاره به بحران کم آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار زرین دشت از خسارت گسترده طوفان به نخلستان ها، تابلوهای سطح شهر و مزارع این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۹:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر گفت: از نیمه دوم خرداد ماه برداشت خرما با ارقام زودرس خرما شامل ارقام کتومی، شکری و نگال در شهرستان آغاز و کار برداشت خرما با ارقام دیررس هلیله و حصاب در اوایل مهرماه به اتمام می رسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۷:۵۳   + ۲۰ سایت دیگر  
گروه استان ها وزیر جهاد کشاورزی گفت: به منظور اصلاح شرایط فعلی و بهبود عملکرد تولید نخلستان ها در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان نیز مبلغ چهارهزار میلیارد ریال به عنوان منابع بانکی پیش بینی شده است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۲۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مهر: محمد درویش، رئیس کمیته محیط زیست در کرسی سلامت اجتماعی یونسکو گفت: برچیدن سد گتوند بهترین راهکار است. اما سه برابر بودجه ای که برای ساخت آن هزینه شده برای برچیدنش پول نیاز است که اکنون دولت چنین پولی ندارد. ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۹:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
جهاد برای آبرسانی به روستا ها و نخلستان های جنوب استان خوزستان بی وقفه ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۹:۰۸    
رهاسازی آب از سدها راه نجات نخلستان های خوزستان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
آتش سوزی گسترده در باغ ها و نخیلات روستا های آسمینون منوجان پس از 7 ساعت مهار شد. صاعقه ،هزاران اصله درخت مرکبات، نخیلات و انبه را در روستای کُندَر آسمینون و روستاهای اطراف آن خاکستر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
صاعقه هزاران درخت مرکبات، نخیلات و انبه را در روستای کُندَر آسمینون منوجان خاکستر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- در راستای تبدیل آبیاری سنتی به نوین و تحت فشار در اراضی نخلستان استان بوشهر طرحی تحت عنوان نخلستان در سطح 20 هزار هکتار اجرا شد که اکنون در پایان دولت دوازدهم بخشی از آن در مرحله افتتاح قرار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
برداشت خارک و رطب از نخلستان های شهرستان مهر آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: طرح نخلستان تاکنون در سطح 2 هزار و 70 هکتار از نخیلات این استان اجرا شده که فاز نخست آن تا پایان کار دولت دوازدهم به بهره برداری می رسد.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۲۳:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
مردم هر چقدر ناراحت باشند حق دارند، آدم تا کشاورز و دامدار نباشد درک نمی کند که چه شرایطی برای این قشر در صورت کمبود آب ایجاد می شود، وقتی دام پیش چشم دامدار باشد و آبی نباشد به او بدهد یا درخت ها و نخلستان هایشان بی آب بماند این فقط سبب هزینه مادی برای آن کشاورزان عزیز نمی شود ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۲۳:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهرستان گفت: بر اساس برآوردهای اولیه بیش از 150میلیارد ریال خسارت به نخلستان ها، باغات انار، محصولات زراعی، قنوات، کانال های آبیاری و جایگاه های دامداری روستایی وارد شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۳:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- معاون صنایع دستی استان بوشهر گفت: روستای "درودگاه" از توابع شهرستان دشتستان، با توجه به دارا بودن نخلستان بسیار، پتانسیل خوبی در زمینه تولید صنایع دستی در رشته حصیر بافی دارد که با تلاش این معاونت احیا و باز زنده سازی می شود.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۱:۴۷    
حبیب نخلستان وقتی در آن سال بلوا برای کمک به سیل زدگان خوزستانی به جنوب رفت، جمله ای گفت که انگار دیگر تاریخ انقضا نداشت: خوزستان مکانی برای دفاع از حرم است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۹:۴۳    
کشاورزان خرمشهری در انتظار چاره ای برای رسیدن جریان آب شیرین به نخلستان ها هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۹:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- معاون اداره جهاد کشاورزی دشتستان گفت :برداشت رطب نوبرانه منطقه دالکی از نخلستان های این شهرستان آغاز و روانه بازار شد.
مکران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۲۳:۳۳    
افتتاح چندین پروژه در حوزه بهداشت و درمان با حضور منصور شکرالهی نماینده کهنوج ✅ افتتاح کلینیک تخصصی سپهبدشهیدحاج قاسم سلیمانی ✅ افتتاح ستادمرکزی بهداشت کهنوج ✅ افتتاح مرکز جامع سلامت نخلستان ✅ بازدیدازبخش کرونای بیمارستان 12فروردین ✅ بازدید سرزده ازروستای اختیارآباد وپیگیری مشکلات جوانان ومردم ✅ ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۷:۵۱    
ایرنا - ریگان - گرمای بالای 50 درجه سانتی گراد در شهرستان ریگان موجب ریزش و خشکیدگی خوشه های خرمای نخلداران ریگانی شد. عکاس: موسی مولائیان
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمان- افزایش دمای هوا تا مرز 50 درصد موجب بروز پدیده خشکیدگی خوشه های خرما و از بین رفتن بخش قابل توجهی از محصول خرما در شرق استان کرمان شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۱:۰۹    
شفقنا رسانه_این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۸:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی استان بوشهر گفت: برداشت "خارک" (نخستین مرحله میوه و نوبرانه درخت نخل ) از سطح 31هزار و 300 هکتار باغ نخیلات این استان آغاز و به بازار عرضه شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قصرشیرین از برنامه ریزی برای توسعه نخلستان های شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: استان کرمان به جز منطقه جنوب، با سطح زیرکشت بالغ بر 28 هزار هکتار نخلستان های نهال و بارور و تعداد 18 هزار بهره بردار و تولید سالانه بیش از 150 هزار تن محصول، یکی از مناطق مهم خرماخیز کشور محسوب می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: آفت چوب خوار خرما به علت شرایط نامناسب محیطی توانسته با بیش از 70 تا 75 درصد آلودگی هزاران اصله نخل را در باغ های استان بوشهر از بین ببرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۳:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: برداشت رطب نوبرانه از سطح 14 هزار و 200 هکتار نخلستان های بارور این شهرستان آغاز و تا پایان مردادماه ادامه دارد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۲۳:۴۵    
خلیج فارس: نخلستان های استان بوشهر بیشتر در شهرستان های دشتستان، تنگستان، جم، دشتی و کنگان قرار دارد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۲۱:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
رکنا: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: پرداخت تسهیلات احیا و اصلاح نخیلات و مرکبات به باغداران این استان پس از 14 سال توقف، دوباره از سر گرفته شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۲۱:۲۴    
بوشهر- منوچهری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از اعتبار 10 هزار میلیارد تومانی برای اجرای طرح تحول نخلستان در استان بوشهر خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۲۰:۵۱    
کشاورزان آبادانی: مسئول خسارت میلیاردی به نخلستان ها کیست؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۰:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
کنه های تارتن یا گرد آلود خرما یکی از تهدید های خطرناک برای نخلستان های استان بوشهر است که بیش از 90 درصد نخیلات استان را تهدید می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۰۹:۴۱    
فرمانده بسیج ادارات شهرستان میبد، از اجرای طرح میبد را نخلستان کنیم دراین شهرستان خبر داد.
بام میبد   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۰۶:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مسوول بسیج اداری کارگری میبد از ارایه طرح کاشت درخت نخل در شهرستان خبر داد و از مردم و مسوولان خواست عزم خود را جزم کنند تا با حرکتی جهادی و آموزش و فرهنگسازی فضای سبز این شهر تبدیل به نخلستان شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۱:۱۰    
عملیات مبارزه با کنه تارتن خرما در سطح یک هزار و 700هکتار از نخلستان های شهرستان ماهشهر انجام شد.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۲۱:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
فکرشهر: طرح آبیاری نوین در نخیلات در منطقه سعدآباد شهرستان دشتستان در حال تکمیل شدن است. به گزارش فکرشهر، روابط عمومی جهاد کشاورزی استان بوشهر اعلام کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
در این روز های گرم تابستان برداشت رطب و خارک از نخلستان های لامرد آغاز شده است. پیش بینی شده امسال از 1500 هکتار نخلستان های این شهرستان بیش از 350 تن خارک و رطب برداشت و روانه بازار شود
بسیج   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۱۴:۳۴    
برنامه اردویی تفریحی ، فرهنگی و ورزشی در اردوگاه نخلستان با حضور بسیجیان و هیئت منتظر المهدی (ع) حوزه مقاومت بسیج شهید بهشتی (ره) ناحیه شهرستان قم برگزار شد .